با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

صبا فولاد  خليج فارس، واحد نمونه توليدي استان هرمزگان

سي امين جشنواره امتنان از کارگر،گروه کار و واحد توليدي نمونه استان هرمزگان با حضور مسئولان استاني و تقدير از کارگران و توليدکننده‌هاي نمونه برگزار شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در ابتداي اين مراسم مديرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعي گفت: مردم مديري که تلاش مي‌کند را مي‌بينند و از آن‌ها تقدير خواهند کرد،قطعا تلاش مديران در پيش نگاه مردم ديدني است و آن‌ها فرق مدير کاردان را با ساير مديرها مي‌دانند.

«محمدعلي سليمي» اظهار داشت: بنابر مستندات سازمان تامين اجتماعي ۳۲۴ هزار کارگر در استان وجود دارد و چيزي حدود ۲/۳ جمعيت شاغلان استان را کارگران تشکيل مي‌دهند.

وي همچنين از مهيا شدن خدمات بيمه درماني براي ۱۰هزار کارگر ساختماني خبر داد و گفت: اين اقدام با پيگيري‌هاي مداوم اداره‌کل تعاون،کار و رفاه اجتماعي صورت گرفت که امري ستودني است.

استاندار هرمزگان بيا بيان اين که همه‌ي ما شرايط کشور را مي‌دانيم و از جو موجود آگاهيم گفت: امسال سال سختي است اما فقط همين يک سال است و بعد ار آن از اين برهه‌ي سختي که در آن هستيم عبور خواهيم کرد و بايد بدانيم جامعه کارگري نيز هميشه در بيشتر موارد حامي کشور بوده و در صف اول مبارزه با دشمن ايستاده است.

«فريدون همتي» ادامه داد: امسال سال خاصي براي تمام ايرانيان است و بايد مثل هميشه با ايستادگي در برابر دشمن و همدلي کشور را در جهان مطرح کنيم و با اقتدار به راه خود ادامه دهيم.

استاندار هرمرگان با بيان اين که به سازمان تأمين اجتماعي گفته ايم آماده باشد تا در صورت لزوم به همکاري با ما بپردازد، گفت: اداره شرايط موجود کاري مهم و سخت بوده و در حال حاضر با مشکلات اقتصادي و نيز تحريم ها ممکن است در شرايطي دولت مجبور به تعديل نيرو در ادارات و يا سازمان هايي باشد به همين جهت به تامين اجتماعي تاکيد کرده ايم که در صورت بيکار شدن تعدادي از کارگران حق بيمه بيکاري آنان را به موقع پرداخت شود.

وي افزود: آخرين و مهم ترين ضربه اي که دشمن مي توانست به ايران وارد کند تحريم فروش نفت ايران بود که درحال حاضر نيز در مرحله عبور از اين مشکل هستيم و جامعه کارگران نيز همواره با افزايش مشکلات درمتن حوادث و دگرگوني ها بوده است

استاندار هرمزگان با بيان اين که اخيرا طي مسائلي براي کارگران آلومينيوم مشکلاتي به وجود آمد، افزود: خوشبختانه با تدابيري که انديشيده شد توانستيم از بروز مشکلاتي مانند مشکلات به وجود آمده براي کارگران هفت تپه جلوگيري کنيم.

وي تصريح کرد:”رونق توليد” مسئله‌اي است که بايد به آن توجه شود و دولت با تمام توان در کنار توليدکنندگان خواهد بود.

همتي از تلاش دولت  براي فعال کردن سرمايه‌گذاري در هرمزگان خبر داد و گفت: هرمزگان سراسر ظرفيت‌هاي خدادادي براي سرمايه‌گذاري است،ظرفيت عظيم هرمزگان در بخش صنعت و گردشگري قابل مقايسه با هيچ جاي ايران و چه بسا جهان نيست.

استاندار هرمزگان گفت: بارها اعلام کرده‌ام که اگر بخش خصوصي بخواهد استانداري را به هتل تبديل کند من اين ساختمان را واگذار مي‌کنم تا مانعي براي معرفي ظرفيت‌هاي گردشگري اين استان به سايرين نباشد.

احمد مرادي از ديگر سخنرانان حاضر در اين مراسم اظهار داشت: ما اگر در کشوري قانوني به نام قانون کار داريم،پس يعني جايگاه کارگر در جامعه مشخص شده است اما اين قانون تا به حال نتوانسته به طور واقعي حقوق کارگر را استيفا کند

نماينده مردم هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد:کارگر امنيت شغلي مي‌خواهد و دوست دارد از نظر شغلي نگراني خاصي نداشته باشد و اين وظيفه‎‌ي ما است که در جامعه امنيت شغلي براي اين قشر ايجاد کنيم.

وي با بيان ‌اين که کارگران ما نياز به حمايت و پشتيباني و يک قانون روان دارند اظهار داشت:در مجموعه‌ي اداره‌ي کار شورايي به نام شوراي تشخيص وجود دارد که در آن مشکلات کارگران تشخيص داده مي‌شود و براي حل آن چاره‌انديشي مي‌شود.

مرادي ضمن بيان اين‌که بدهي دولت به سازمان تامين اجتماعي بسيار زياد است و توجيهي براي اين قضيه نيست گفت:در بودجه سال ۹۸ مجلس هيچ افزايش قيمتي در حوزه‌ي آب،برق،گازو بنزين را در نظر نگرفته است و اجازه‌اي به دولت در اين مورد نداده است.

در ادامه دبير خانه کارگر استان گفت:در استان پروژه‌هاي جواني داريم که براي راه‌اندازي نياز به جوانان پرشور دارد.

«دريانوس» ادامه داد: امکاناتي که خانه‌ي کارگر در اختيار کارگران قرار داده است در حوزه‌ي وظايف کارفرمايان است که بدون هيچ چشم‌داشتي خانه کارگر اين وظايف را انجام‌مي‌دهد و سعي کرده‌ايم تا به مروز هيچ کمبودي اين قشر عزيز را اذيت نکند.

وي از تلاش‌هاي استاندار هرمزگان در راستاي ايجاد اشتغال تشکر کرد و گفت:از استاندار هرمزگان تشکر مي‌کنم که به سرمايه‌گذاري و ايجاد اشتغال در استان اهميت مي‌دهد و براي آباداني اين استان و اشتغال کارگران تلاش مي‌کند.

دريانوس ادامه داد:اين تلاش‌ها و جهاد‌ها همه ديده مي‌شوند و جامعه‌ي کارگري از شما براي اين توجه سپاس‌گزار است.

دبير خانه کارگر استان هرمزگان افزود: جامعه‌ي کارگري هرگونه افزايش قيمت آب،برق و گاز را جامعه‌ي نمي‌پذيرد و از اين مسئله به هيچ وجه حمايت نخواهد کرد.

وي با بيان اين‌که استان ما کم‌ترين تنش را نسبت به ساير استان‌ها دارد تصريح کرد: از نمايندگان خواهش‌ ميکنم با توجه به صبور بودن کارگران استان هرمزگان حقوق آن‌ها را نيز در نظر بگيرند و از آن ها حمايت کنند.

 

لازم به ذکر است شرکت صبا فولاد خليج فارس در اين مراسم به عنوان واحد توليدي نمونه انتخاب شد و لوح تقدير اين مراسم به نیابت از مدیرعامل این شرکت به «مهدي معنمدي» مدير توليد اين شرکت اهدا شد.

صبا فولاد خلیج فارس بعنوان نخستین تولید کننده بریکت گرم در ایران، سومین کشور در خاورمیانه و نهمین کشور در دنیا است،در این کارخانه ، برای ۳۵۰ نفر به صورت مستقیم و برای هزاران نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است. با اجرای فاز های بعدی پروژه صبا فولاد و رسیدن به تولید تا سقف ظرفیت اسمی، امکان اشتغال برای حدود ۰۰۰ ۱۰ نفر از ساکنین استان هرمزگان، به طور مستقیم فراهم خواهد شد.

از ابتدای سال ۹۸ تاکنون تولید بریکت گرم در کارخانه صبا فولاد خلیج فارس ۷۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل صبا فولاد خلیج‌فارس گفت: بریکت گرم محصول استراتژیک در تولید و صادرات فولاد است.

«مرتضی یزد خواستی»  ادامه داد: ماندگاری بالا، مقاومت در برابر اکسید شدن و زنگ زدگی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است.

وی با بیان این‌که  بیش از ۹۰ درصد از محصول تولید شده در این کارخانه صادر می‌شود گفت: امسال محموله بریکت گرم به وزن ۳۵ هزار تن به ارزش ۸ میلیون دلار از بندر شهید رجایی به مقصد کشور‌های اروپایی صادر شد.

کارخانه صبا فولاد خلیج فارس در ۱۳ کیلومتری غرب بندرعباس و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس قرار دارد.

 

اقتصادی

تفاهم‌نامه تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان اجرا شد

تفاهم‌نامه تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان، به پیشنهاد استاندار هرمزگان جهت تسریع در اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در نوار ساحلی استان هرمزگان، توسط دکتر احمد وحیدی وزیر کشور، مهندس رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، امضا و اجرای آن آغاز شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی استاندار هرمزگان در خصوص این تفاهم‌نامه، عنوان کرد: در راستای سیاست های کلی ابلاغی جمعیت توسط مقام معظم رهبری (مدظله‌ العالی) و در راستای جهش تولید مسکن و اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و همچنین تصمیمات دولت سیزدهم مبنی بر تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور، برنامه‌های اجرایی استان هرمزگان به جهت تولید مسکن، ایجاد سکونت و رونق در ساخت و ساز در قالب برنامه‌های کلی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، سیاستگذاری شده است.

وی ادامه داد: به منظور هماهنگی موضوعات در جهت پیشبرد اقدامات اجرایی و تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان، تفاهمنامه‌ای بين وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و استانداری هرمزگان، منعقد و به امضا رسید.

استاندار هرمزگان افزود: براساس این تفاهم‌نامه و با توجه به برنامه‌ریزی های کوتاه مدت در جهت تامین مسکن در شهرها و شهرک های جدید و انجام مطالعات مکان یابی و جمعیت پذیری آنها و نیز تصویب این طرح‌ها در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و تکمیل مستندات لازم جهت طرح در مراجع ذیصلاح، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی ظرف مدت دو هفته نسبت به طرح و تصویب این پروژه‌ها در کمیته‌های فرعی و جلسه‌های اصلی شورای عالی معماری و شهرسازی کشور اقدام و امر به ابلاغ کند.

همتی تصریح کرد: این طرح‌ها شامل شهر جدید مکران در فاصله ۵۰ کیلومتری کوه مبارک شهرستان جاسک، به وسعت سه هزار و ۵۵۰ هکتار و با جمعیت پذیری ۲۰۰ هزار نفر، با هدف ساماندهی نظام اسکان در پیوند با فعالیت و ایجاد تعادل منطقه‌ای در سواحل مکران در شهرستان جاسک، شهر جدید کوشک در شهرستان پارسیان، در عرصه ای به وسعت هزار هکتار در مجاورت شهر پارسیان با ظرفیت ۱۲۰ هزار نفر جمعیت جهت اسکان و تامین نیازهای سکونتی شاغلین صنایع انرژی بر پارسیان در غرب هرمزگان و شهرک مسکونی دوتیس در شهرستان بندرلنگه، در عرصه ای به وسعت بیش از ۸۵ هکتار همجوار با اراضی بندر صیادی گرزه با جمعیت پذیری ۹ هزار و ۲۰۰ نفر جهت ایجاد یک مرکز جمعیتی مهم با امکانات متناسب و متوازن شهری جزیره کیش برای اسکان، حمایت و رفاه نیروی کار جزایر کیش و هندورابی، است.

وی گفت: همچنین تصویب طرح تفصیلی شهرهای بندرعباس، میناب، رودان، پارسیان، طرح الحاق به محدوده شهر جناح شهرستان بستک و طرح حریم ۶۰ متر نوار ساحلی شهر بندرعباس، از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: از آنجا که توسعه سکونتگاه های جدید در جزایر و توسعه شهرهای ساحلی در قالب برنامه میان مدت در دستور کار استان قرار دارد، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی براساس دستورالعمل ترویج شهرک سازی کشور ظرف مدت سه ماه نسبت به انجام مطالعات طرح‌های سکونتگاهی در سطح جزایر و نقاط جمعیت پذیر استان هرمزگان از جمله در جزایر قشم، هرمز، ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، فارور، لارک و نوار ساحلی بندرعباس و میناب، اقدام کند.

همتی اظهار داشت: همچنین از آنجا که در برنامه میان مدت، استفاده از ظرفیت و اراضی نظامی موجود در محدوده شهرها به ویژه شهر بندرعباس به منظور جهش تولید مسکن و افزایش جمعیت پذیری و تبدیل آنها به فضاهای دارای کیفیت سکونت در دستور کار قرار دارد، مقرر شد نشست مشترکی با محوریت وزارت کشور و مشارکت وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و همچنین ستاد کل نیروهای مسلح و استانداری هرمزگان با هدف برنامه‌ریزی و بهره‌گیری از ظرفیت اراضی قابل بارگذاری مسکونی در سطح استان، ظرف مدت سه هفته آتی صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: پس از امضای این تفاهم‌نامه نیز دکتر وحیدی وزیر محترم کشور در مکاتبه‌ای با مهندس قاسمی وزیر محترم راه و شهرسازی بر لزوم تسریع در اجرای مفاد این تفاهم‌نامه، در راستای سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله ‌العالی) و با هدف استقرار جمعیت در نوار ساحلی جنوب کشور و همچنین مسکونی سازی جزایر و با توجه به تاکیدات و برنامه دولت مردمی برای تولید سالانه یک میلیون مسکن در کشور، با تسریع در طی فرآیندهای اداری مربوطه و تصویب برنامه تولید مسکن در استان هرمزگان با ایجاد شهرهای جدید ساحلی و نیز توسعه مسکونی سازی جزایر چهارده گانه این استان، تاکید کردند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: انعقاد و اجرای این تفاهم‌نامه گام مهمی در راستای تسریع و جهش در برنامه‌های شهرسازی و تولید مسکن در استان هرمزگان محسوب می‌شود.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

شناورهای صید ترال به نفع سازمان کاشف ضبط می‌شود

بندرعباس- رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: شناورهایی که هنگام صید ترال کشف می‌شود باید به نفع دولت و به نفع سازمان کاشف ضبط شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، علی صالحی گفت: صید ترال باعث تخریب محیط زیست دریا می‌شود که باید با آن به شدت برخورد کرد.

وی با اشاره به آسیب‌های قاچاق ادامه داد: قاچاق دام مولد در قشم یک خسارت جبران ناپذیر است که جلوگیری از آن به همکاری همدلانه تمام مسئولان نیاز دارد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: برخورد با قاچاق سازمان یافته باید در اولویت قرار گیرد و سرشاخه‌های این امر شناسایی شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه قاچاق با انگیزه مالی انجام می‌شود باید به قاچاقچیان ضربه مالی وارد شود تا انگیزه‌ها از بین برود.

صالحی با اشاره به ظرفیت محدود زمین و ساحل در جزیره قشم ادامه داد: باید در واگذاری‌ ساحل و زمین به سرمایه‌گذار بیشترین دقت صورت گیرد.

وی اظهار کرد: پس از واگذاری نیز باید نظارت کرد تا طرح‌ها اجرا شود و در غیر این صورت، زمین باز پس گرفته شود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان افزود: گردشگری قشم با وجود ظرفیت‌ها و اقدامات مناسبی که انجام شده، هنوز با آنچه باید تحقق یابد، فاصله دارد.

وی ادامه داد: امنیت گردشگر مقوله‌ای است که باید مورد توجه دستگاه قضایی شهرستان قرار بگیرد تا مردم با آسودگی به این جزیره مسافرت کنند.

صالحی گفت: مبارزه با فساد و فاسد جزو محورهای اصلی دستگاه قضاست و به ویژه از مسئولان این مساله به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

وی افزود: مدیران باید بر عملکرد زیر دستان نظارت مستمر داشته باشند و سلامت جامعه را از طریق ابزارهای نظارتی و صیانتی تضمین کنند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان بیان کرد: حفظ ارتباط با مردم، رعایت اخلاق و ارتقاء رضایتمندی جامعه از دستگاه قضا از دیگر محورهای مهم این نهاد است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

آغاز فعالیت نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور با ورود دستگاه قضایی هرمزگان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از صدور دستور ویژه قضایی برای رفع موانع موجود در شروع به کار جایگاه عرضه سوخت شهدای خلیج فارس در اسکله گشه شهرستان بندرلنگه به عنوان نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، مجتبی قهرمانی خاطرنشان کرد: جایگاه ساحلی عرضه سوخت اسکله گشه، نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور است که به مدت یکسال پس از تکمیل به علت عدم تخصیص سوخت لازم ، تعطیل بود و خوشبختانه این مشکل با ورود دستگاه قضایی استان هرمزگان رفع شد.

وی اظهار داشت: بر اساس آمار ، حدود ۳ هزار قایق صیادی در شهرستان بندرلنگه و مناطق همجوار آن فعالیت می کنند که یکی از مهمترین مشکلات آنها تأمین سوخت از جایگاه‌های شهری و حمل تا اسکله‌های صیادی بود و با راه اندازی این پمپ بنزین ساحلی بخش زیادی از این مشکلات برطرف خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: دستور تخصیص سوخت و رفع موانع موجود برای راه اندازی پمپ بنزین ساحلی اسکله گشه بندرلنگه به منظور احقاق حقوق عامه و ارائه خدمات بهتر به صیادان شریف این شهرستان صادر شده است و امیدواریم با این اقدام دستگاه قضایی ، گامی در جهت رفع مشکلات این قشر سختکوش و پرتلاش برداشته شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها