با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

۱۸ موافقتا‌نامه با پیش‌بینی اشتغال ۱۴۶۴ نفر و ۲۴۰ توافقنامه امضا شد

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی هرمزگان گفت: در همایش جذب فرصت های سرمایه گذاری ۱۸ موافقتنامه و ۲۴۰ تفاهم‌نامه به امضا رسید که امیدوارم با همکاری مسئولین و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان این تفاهم‌نامه‌ها و موافقت‌نامه‌های را به منصه ظهور برسانیم.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان هرمزگان در اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی سال جاری، طی گزارشی علاوه بر شرح فعالیت‌های انجام شده در جهت اجرای همایش جذب فرصت‌های سرمایه‌گذاری، برنامه‌های مورد نظر برای حمایت و تسهیل سرمایه‌گذاری در استان را ارائه کرد.

محمد علی امانی‌زاده بیان داشت: همایش جذب فرصت های سرمایه‌گذاری در تاریخ ۲۶ و ۲۷ فروردین ماه در بندرعباس برگزار شد اما قبل از آن اقداماتی انجام شد که لازم است به گوشه‌ای از آن اشاره کنم.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان هرمزگان تشریح کرد: اقدامات اولیه شامل بیش از ۱۰ جلسه هماهنگی به ریاست دکتر حیدری معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، در خصوص تشکیل دبیر خانه همایش و کمیته‌‌های زیر نظر شورای سیاست‌گذاری و پیگیری موارد مربوطه است.

امانی‌زاده ادامه داد: برگزاری جلسه جهت هماهنگی با سرمایه‌گذاران کلان اقتصادی مناطق آزاد کیش، قشم و منطقه انرژی بر پارسیان و برگزاری پنج جلسه جهات هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی و دبیران پنل‌های تخصصی در خصوص تشکیل پنل‌های تخصصی و معرفی وظایف مربوطه، تدوین فیلم توانمندی‌ها و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان و تهیه کتاب فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان به زبان فارسی و انگلیسی که اقدامات اولیه را تشکیل می‌داد.

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی هرمزگان در خصوص مدعوین گفت: حدود سه هزار دعوتنامه صادر شده بود که ۷۰۰ نفر سرمایه‌گذار را شامل می‌شد که سرمایه گذاران دعوت شده در  هتل هرمز بندعباس اسکان داده شدند.

امانی زاده عنوان کرد: مقامات کشوری شامل معاونین وزارت‌خانه‌های کشور از جمله امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه، جهاد کشاورزی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در این همایش حضور داشتند.

وی افزود: سفرا و رایزن‌های اقتصادی شامل ۱۶ سفیر و رایزن اقتصادی سفارت‌خانه‌های آفریقای جنوبی، ترکیه، ویتنام، روسیه، افغانستان، پاکستان، چین و قزاقستان نیز در همایش فرصت‌های جذب سرمایه‌گذاری شرکت کردند.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی در خصوص سرمایه‌گذارانی که در همایش حضور یافتند گفت: در این همایش سرمایه‌گذارانی از کشورهایی نظیر چین، تانزانیا، ترکیه، پاکستان و سرمایه‌گذاران ایرانی خارج از استان و داخل استان حضور یافتند.

امانی زاده با بیان اینکه پنج پنل تخصصی در این همایش برگزار شد، عنوان کرد: پنل صنعت و معدن متشکل از مناطق ویژه اقتصادی استان و شرکت شهرک‌های صنعتی استان به دبیری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، پنل حمل و نقل و عمران شهری متشکل از اداره کل راه و شهرسازی، بنادر و دریانوردی، راه‌داری و اداره کل فرودگاه‌ها به دبیری مدیر کل راه‌آهن، پنل گردشگری شامل شهرداری بندرعباس، راه و شهرسازی به دبیری مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری، پنل شیلات و کشاورزی شامل اداره کل شیلات، منابع طبیعی، دامپزشکی به دبیری رئیس سازمان جهاد کشاورزی، پنل نفت و گاز شامل پالایش نفت لاوان، پالایش پخش فراورده‌های نفتی و گاز سرخون و قشم به دبیری شرکت نفت، پنل آب و برق شامل شرکت آب منطقه‌ای آب فاضلاب شهری، روستایی و شرکت توزیع برق به دبیری مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان، پنل مناطق آزاد شامل مناطق آزاد کیش و قشم و مرکز رشد دانشگاه هرمزگان به دبیری رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان در این همایش حضور یافتند.

امانی زاده بیان داشت: در روز اختتامیه ۱۸ موافقت نامه وصولی سرمایه‌گذاری بی‌نام با پیش‌بینی اشتغال‌زایی هزار و ۴۶۴ نفر امضا شد و در بخش صنعت و معدن نیز تعداد ۲۴ تفاهنامه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف صنعت و معدن امضا شد.

وی افزود: در این همایش کارگاه سامانه کشوری کسب و کار در کنار پنل‌های تخصصی توسط دکتر باقری به حاضرین و سرمایه‌گذاران تدریس شد. این سامانه کشوری که به سامانه سکوک شهرت دارد جهت استفاده واحدهای صنعتی جهت خرید و فروش کالاها و خدمات مورد نیاز به روش‌های نقد و مدت دار راه‌اندازی شده است.

 

اقتصادی

۵ میلیون تن کالا در بنادر غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شد

بندرعباس- مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: افزون بر پنج میلیون و ۳۴۷ هزار تن انواع در سال جهش تولید در این بنادر تخلیه و بارگیری شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت ججنوب انلاین، قاسم عسکری‌نسب افزود: از مجموع عملیات تخلیه و بارگیری، ۲ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۶۹۷ تن مربوط به فرآورده‌های نفتی بود.

وی ادامه داد: هم‌چنین۲ میلیون و ۸۴۲ هزار و ۳۰۶ تن کالاهای غیرنفتی شامل (میوه و تره بار، خشکبار، مواد معدنی و مصالح ساختمانی) بود که به کشورهای حوزه خلیج‌فارس صادر شد.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان بیان داشت: در مجموع شاخص ها رشدی ۳۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

عسکری‌نسب به تدابیر اتخاذ شده در راستای رفع تمرکز زدایی و متنوع‌سازی با هدف تقویت بنادر کوچک به عنوان یکی از اولویت مهم سازمانی اشاره کرد و گفت: بندر چارک، بندر آفتاب، بندر شیوء و بندرلنگه در ۱۲ ماهه سال ۹۹ به رغم وجود تحریم‌ها و شرایط متاثر از ویروس کرونا به‌عنوان کانون‌های مهم تخلیه و بارگیری در غرب استان هرمزگان رشد تصاعدی داشتند.

اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه به عنوان هسته مرکزی بنادر غرب هرمزگان و پایتخت ترانزیت خودرو کشور با پوشش بر ۱۰ بندر تجاری و مسافری پشتیبانی نیمی از جزایر کشور را بر عهده دارد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

شهرک شهید سلیمانی شهریور ۱۴۰۰ آماده بهره برداری می شود

بندرعباس- استاندار هرمزگان گفت: شهرک شهید سلیمانی حداکثر تا شهریورماه ۱۴۰۰ آماده بهره برداری می شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، فریدون همتی در تشریح جزئیات روند احداث منازل مسکونی و زیرساخت های روستای زاچ و داربست (شهرک شهید سلیمانی) گفت: طی تفاهم نامه سه جانبه استانداری هرمزگان، خیران و نیروی دریایی سپاه، ساخت ۱۵۴ واحد مسکونی با جابجایی این روستا به محل جدید آغاز شده است.

وی افزود: شهرک شهید سلیمانی در زمینی در مساحتی نزدیک به ۳۰ هکتار توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طراحی و در قطعات ۵۲۰ متری در فاز نخست به ۱۵۴ خانوار روستایی سیل زده زاچ و داربست واگذار شده است.

همتی ادامه داد: تسهیلات بانکی و بلا عوض تا سقف ۸۰ میلیون تومان به هر یک از واحدها تخصیص و از طریق بانک های عامل ملت و ملی شهرستان سیریک با ضمانت زنجیره ای پرداخت می شود و مابقی هزینه تمام شده برای ساخت این منازل را خیران تقبل کرده اند و نیروی دریایی سپاه نیز با استفاده از ادوات و ماشین آلاتی که در اختیار دارد، اجرای این پروژه را با کمک گروه های جهادی و مردم منطقه بر عهده دارد.

استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، گفت: همکاری سپاه باعث شده هزینه تمام شده برای ساخت این شهرک به‌واسطه به کارگیری ابزار و ماشین آلات این نیرو در ساخت پروژه، تا حد قابل قبولی کاهش پیدا کند.

وی میزان پیشرفت عملیات ساخت واحدهای مسکونی را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: احداث واحدهای با کاربری آموزشی، بهداشتی و درمانی با مساعدت خیران در دست اقدام است باشد و عملیات جدول گذاری و پیاده روی این شهرک نیز توسط بنیاد مسکن هرمزگان تامین اعتبار و با استفاده از ماشین آلات بنیادمسکن و پیمانکار طرح در دست اقدام است.

همتی اضافه کرد: اعتبار مورد نیاز برای ایجاد زیرساخت ها شامل احداث خط انتقال آب، ایستگاه پمپاژ، احداث راه دسترسی به مرکز شهرستان و احداث خط انتقال برق بیش از ۷۰ میلیارد تومان است که از محل منابع دولتی تأمین می شود.

وی بیان کرد: ساخت سیل بند برای پیشگیری از خطر سیل در محدوده استقرار این شهرک، بر اساس تفاهم نامه توسط نیروی دریایی سپاه انجام می شود.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه همه تلاش مجموعه دستگاه های اجرایی، خیران و نیروی دریایی سپاه برای حل مشکلات این روستای جدید بسیج شده است، گفت: جاده دسترسی به محل احداث دکل مخابراتی روستای زاچ و داربست نیز در حال احداث است و این دکل مخابراتی در آینده نزدیک نصب و مشکل آنتن دهی تلفن همراه در این منطقه رفع می شود.

وی عنوان کرد: عملیات اجرایی محور زاچ و داربست به مرکز شهرستان سیریک از مسیر آغوشک دل در حال اجراست و تا کنون پنج کیلومتر از این مسیر بازگشایی شده است.

همتی تصریح کرد: بر اساس برنامه پیش بینی شده، عملیات ساخت شهرک مسکونی روستای زاچ و داربست حداکثر تا شهریورماه به طور کامل به اتمام خواهد رسید.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

آخرین مهلت عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی

بندرعباس- مدیر کل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان گفت: متقاضیان عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی تا ۲۸ فروردین می توانند ثبت نام کنند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، مهدی دسینه با بیان اینکه متقاضیان عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی می توانند به عنوان نامزد عضویت در هیئت مدیره این شرکتها ثبت نام کنند، افزود: با توجه به تمدید مهلت ثبت نام نامزدهای هیئت مدیره شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت تا تاریخ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ علاقمندان با مراجعه به سامانه ستان به آدرس setan.seo.ir می توانند نسبت به ثبت نام در مهلت تعیین شده اقدام کنند.

وی در خصوص شرایط ثبت نام گفت: داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی مرتبط مورد تایید مراجع ذیصلاح تحصیلی و تجربه کافی است که تمامی مدارک باید به صورت کامل و بدون نقص در سامانه مزبور بارگذاری و ارسال شوند.

دسینه گفت: با توجه به اهمیت حقوق سهامداران بدیهی است که به درخواست های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.

وی با اشاره به نحوه امتیاز دهی به واجدان شرایط در اجرای دستور العمل تایید صلاحیت حرفه ای که در سایت به آدرس seo.ir بارگذاری می شود، گفت: صرفاً افرادی که صلاحیت آنها بر اساس این دستورالعمل احراز شود، امکان شرکت در انتخابات اعضای هیئت مدیره شرکت های مذکور را خواهند داشت.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها