با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

بسیاری از احکام بودجه برای مدیران راه‌گشاست

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان عنوان کرد: بودجه یک سند مالی، حقوقی و برنامه‌ای دولت است. بسیاری از احکام بودجه برای مدیران راه‌گشا است و تنها پول و منابع به تنهایی زمینه ساز رفاه مشکلات نمی باشد بلکه توجه به احکام معافیت‌ها و مجوزهایی که در قالب احکام  آمده است نیز در خیلی از موارد می‌تواند کار مردم را تسهیل کند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان، بیان داشت: مقرر شد که اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی در سال ۱۳۹۸ به تشریح احکام، ارقام، منابع و مصارف سند بودجه ۹۸ و برش استانی آن اختصاص یابد و مدیران با ظرفیت ها و محدودیت های سند آشنا شوند.

صالح دریانورد بیان داشت: بودجه، سند برنامه یکساله کشور است و قرار است تمام عملیات و اقدامات بر مبنای این سند صورت بگیرد. باید فهمید چه فرازهایی دارد، چه روندهایی بر آن غالب است، چه ظرفیتها و چه محدودیت هایی را دارا میباشد .

وی اظهار کرد: بندی در قانون بودجه سال ۹۸ وجود دارد که می‌تواند برای تمامی مجریان وافراد  طرف قرارداد دولت حلال مشکلات باشد.

دریانورد افزود: در سال جدید به جهت افزایش ۴۰۰ هزار تومانی  حقوق کارکنان ۲۲ میلیارد تومان باید در قالب بودجه هزینه ای استان و کلیه افزایش حقوق کارکنان دولت در بودجه استانی سال ۹۸ لحاظ شده است .

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه‌ ریزی استان هرمزگان عنوان کرد: هدف از این جلسه آشنایی مدیران و مسئولان استانی با کلیات بندها و تبصره‌های موجود در بودجه سال ۹۸ و ارائه عملکرد سال گذشته در ارتباط با موضوعات مطرح شده است. همچنین ارایه  بر مبنای این سند می باشد .

وی ادامه داد: در سال ۹۸  اعتبار مورد نیازپاداش بازنشستگان سال ۹۷، در بودجه سال ۱۳۹۸ پیش بینی شده و برای هم افزایی و تعجیل نیز فروش اموال دستگاهی برای پرداخت سریعتر در نظر گرفته شده است .

وی عنوان کرد: طرح تفصیلی شهر کوهستک در دستور کار بود و در کارگروه زیر بنایی مصوب شده بود. روش کار به این صورت است که مجددا در شورای برنامه‌ریزی مطرح شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان تشریح کرد: در این طرح بیشتر فرضیه‌ها و سناریوها جمعیتی، حریم و محدوده و کاربری‌ها ارایه و مورد تصویب قرار گرفت .

دریانورد گفت: همایش فرصت‌های جذب سرمایه‌گذاری در تاریخ ۲۶ و ۲۷ فروردین در استان برگزار شد و همکاران در استانداری و اداره کل اموراقتصاد و دارایی زحمات زیادی کشیدند و یک کار جمعی و تیمی خوبی را عرضه کردند.

وی تشریح کرد: اتفاق خوبی که در استان با حضور دکتر همتی رخ داد، تاکید استاندار بر ایفای مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی در استان بود. یعنی بنگاه‌های اقتصادی باید از لاک اقتصادی خود خارج می‌شدند و مسئولیت‌های اجتماعی خودشان را نسبت به کسانیکه در مجاورت این بنگاه‌ها زندگی می‌کنند و از فعالیت اقتصادی این افراد متاثرند ایفا کنند.

دریانورد افزود: یکی از فعالیت‌های انجام شده توسط بنگاه‌های اقتصادی توسعه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس است.علاوه بر آن در همین راستا مقرر شد ۱۰۰ مدرسه توسط بنگاه‌های اقتصادی در استان هرمزگان طی سالیان ۹۷ و ۹۸ احداث شود.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه زمان زیادی از تصویب این اقدام و پذیرش آن توسط بنگاه‌های اقتصادی گذشته است تصمیم بر این شد که از این قضیه خروجی و نتیجه بگیریم و بفهمیم از پذیرش‌های انجام شده چه مقدار عملیاتی شده است و پروژه ها از چه میزان پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها