×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Saturday, 2 July , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 15 خبر
بسیاری از احکام بودجه برای مدیران راه‌گشاست

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان، بیان داشت: مقرر شد که اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی در سال ۱۳۹۸ به تشریح احکام، ارقام، منابع و مصارف سند بودجه ۹۸ و برش استانی آن اختصاص یابد و مدیران با ظرفیت ها و محدودیت های سند آشنا شوند.

صالح دریانورد بیان داشت: بودجه، سند برنامه یکساله کشور است و قرار است تمام عملیات و اقدامات بر مبنای این سند صورت بگیرد. باید فهمید چه فرازهایی دارد، چه روندهایی بر آن غالب است، چه ظرفیتها و چه محدودیت هایی را دارا میباشد .

وی اظهار کرد: بندی در قانون بودجه سال ۹۸ وجود دارد که می‌تواند برای تمامی مجریان وافراد  طرف قرارداد دولت حلال مشکلات باشد.

دریانورد افزود: در سال جدید به جهت افزایش ۴۰۰ هزار تومانی  حقوق کارکنان ۲۲ میلیارد تومان باید در قالب بودجه هزینه ای استان و کلیه افزایش حقوق کارکنان دولت در بودجه استانی سال ۹۸ لحاظ شده است .

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه‌ ریزی استان هرمزگان عنوان کرد: هدف از این جلسه آشنایی مدیران و مسئولان استانی با کلیات بندها و تبصره‌های موجود در بودجه سال ۹۸ و ارائه عملکرد سال گذشته در ارتباط با موضوعات مطرح شده است. همچنین ارایه  بر مبنای این سند می باشد .

وی ادامه داد: در سال ۹۸  اعتبار مورد نیازپاداش بازنشستگان سال ۹۷، در بودجه سال ۱۳۹۸ پیش بینی شده و برای هم افزایی و تعجیل نیز فروش اموال دستگاهی برای پرداخت سریعتر در نظر گرفته شده است .

وی عنوان کرد: طرح تفصیلی شهر کوهستک در دستور کار بود و در کارگروه زیر بنایی مصوب شده بود. روش کار به این صورت است که مجددا در شورای برنامه‌ریزی مطرح شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان تشریح کرد: در این طرح بیشتر فرضیه‌ها و سناریوها جمعیتی، حریم و محدوده و کاربری‌ها ارایه و مورد تصویب قرار گرفت .

دریانورد گفت: همایش فرصت‌های جذب سرمایه‌گذاری در تاریخ ۲۶ و ۲۷ فروردین در استان برگزار شد و همکاران در استانداری و اداره کل اموراقتصاد و دارایی زحمات زیادی کشیدند و یک کار جمعی و تیمی خوبی را عرضه کردند.

وی تشریح کرد: اتفاق خوبی که در استان با حضور دکتر همتی رخ داد، تاکید استاندار بر ایفای مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی در استان بود. یعنی بنگاه‌های اقتصادی باید از لاک اقتصادی خود خارج می‌شدند و مسئولیت‌های اجتماعی خودشان را نسبت به کسانیکه در مجاورت این بنگاه‌ها زندگی می‌کنند و از فعالیت اقتصادی این افراد متاثرند ایفا کنند.

دریانورد افزود: یکی از فعالیت‌های انجام شده توسط بنگاه‌های اقتصادی توسعه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس است.علاوه بر آن در همین راستا مقرر شد ۱۰۰ مدرسه توسط بنگاه‌های اقتصادی در استان هرمزگان طی سالیان ۹۷ و ۹۸ احداث شود.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه زمان زیادی از تصویب این اقدام و پذیرش آن توسط بنگاه‌های اقتصادی گذشته است تصمیم بر این شد که از این قضیه خروجی و نتیجه بگیریم و بفهمیم از پذیرش‌های انجام شده چه مقدار عملیاتی شده است و پروژه ها از چه میزان پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند.