با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

بسیاری از احکام بودجه برای مدیران راه‌گشاست

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان عنوان کرد: بودجه یک سند مالی، حقوقی و برنامه‌ای دولت است. بسیاری از احکام بودجه برای مدیران راه‌گشا است و تنها پول و منابع به تنهایی زمینه ساز رفاه مشکلات نمی باشد بلکه توجه به احکام معافیت‌ها و مجوزهایی که در قالب احکام  آمده است نیز در خیلی از موارد می‌تواند کار مردم را تسهیل کند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان، بیان داشت: مقرر شد که اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی در سال ۱۳۹۸ به تشریح احکام، ارقام، منابع و مصارف سند بودجه ۹۸ و برش استانی آن اختصاص یابد و مدیران با ظرفیت ها و محدودیت های سند آشنا شوند.

صالح دریانورد بیان داشت: بودجه، سند برنامه یکساله کشور است و قرار است تمام عملیات و اقدامات بر مبنای این سند صورت بگیرد. باید فهمید چه فرازهایی دارد، چه روندهایی بر آن غالب است، چه ظرفیتها و چه محدودیت هایی را دارا میباشد .

وی اظهار کرد: بندی در قانون بودجه سال ۹۸ وجود دارد که می‌تواند برای تمامی مجریان وافراد  طرف قرارداد دولت حلال مشکلات باشد.

دریانورد افزود: در سال جدید به جهت افزایش ۴۰۰ هزار تومانی  حقوق کارکنان ۲۲ میلیارد تومان باید در قالب بودجه هزینه ای استان و کلیه افزایش حقوق کارکنان دولت در بودجه استانی سال ۹۸ لحاظ شده است .

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه‌ ریزی استان هرمزگان عنوان کرد: هدف از این جلسه آشنایی مدیران و مسئولان استانی با کلیات بندها و تبصره‌های موجود در بودجه سال ۹۸ و ارائه عملکرد سال گذشته در ارتباط با موضوعات مطرح شده است. همچنین ارایه  بر مبنای این سند می باشد .

وی ادامه داد: در سال ۹۸  اعتبار مورد نیازپاداش بازنشستگان سال ۹۷، در بودجه سال ۱۳۹۸ پیش بینی شده و برای هم افزایی و تعجیل نیز فروش اموال دستگاهی برای پرداخت سریعتر در نظر گرفته شده است .

وی عنوان کرد: طرح تفصیلی شهر کوهستک در دستور کار بود و در کارگروه زیر بنایی مصوب شده بود. روش کار به این صورت است که مجددا در شورای برنامه‌ریزی مطرح شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان تشریح کرد: در این طرح بیشتر فرضیه‌ها و سناریوها جمعیتی، حریم و محدوده و کاربری‌ها ارایه و مورد تصویب قرار گرفت .

دریانورد گفت: همایش فرصت‌های جذب سرمایه‌گذاری در تاریخ ۲۶ و ۲۷ فروردین در استان برگزار شد و همکاران در استانداری و اداره کل اموراقتصاد و دارایی زحمات زیادی کشیدند و یک کار جمعی و تیمی خوبی را عرضه کردند.

وی تشریح کرد: اتفاق خوبی که در استان با حضور دکتر همتی رخ داد، تاکید استاندار بر ایفای مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی در استان بود. یعنی بنگاه‌های اقتصادی باید از لاک اقتصادی خود خارج می‌شدند و مسئولیت‌های اجتماعی خودشان را نسبت به کسانیکه در مجاورت این بنگاه‌ها زندگی می‌کنند و از فعالیت اقتصادی این افراد متاثرند ایفا کنند.

دریانورد افزود: یکی از فعالیت‌های انجام شده توسط بنگاه‌های اقتصادی توسعه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس است.علاوه بر آن در همین راستا مقرر شد ۱۰۰ مدرسه توسط بنگاه‌های اقتصادی در استان هرمزگان طی سالیان ۹۷ و ۹۸ احداث شود.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه زمان زیادی از تصویب این اقدام و پذیرش آن توسط بنگاه‌های اقتصادی گذشته است تصمیم بر این شد که از این قضیه خروجی و نتیجه بگیریم و بفهمیم از پذیرش‌های انجام شده چه مقدار عملیاتی شده است و پروژه ها از چه میزان پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند.

اقتصادی

تفاهم‌نامه تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان اجرا شد

تفاهم‌نامه تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان، به پیشنهاد استاندار هرمزگان جهت تسریع در اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در نوار ساحلی استان هرمزگان، توسط دکتر احمد وحیدی وزیر کشور، مهندس رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، امضا و اجرای آن آغاز شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی استاندار هرمزگان در خصوص این تفاهم‌نامه، عنوان کرد: در راستای سیاست های کلی ابلاغی جمعیت توسط مقام معظم رهبری (مدظله‌ العالی) و در راستای جهش تولید مسکن و اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و همچنین تصمیمات دولت سیزدهم مبنی بر تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور، برنامه‌های اجرایی استان هرمزگان به جهت تولید مسکن، ایجاد سکونت و رونق در ساخت و ساز در قالب برنامه‌های کلی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، سیاستگذاری شده است.

وی ادامه داد: به منظور هماهنگی موضوعات در جهت پیشبرد اقدامات اجرایی و تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان، تفاهمنامه‌ای بين وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و استانداری هرمزگان، منعقد و به امضا رسید.

استاندار هرمزگان افزود: براساس این تفاهم‌نامه و با توجه به برنامه‌ریزی های کوتاه مدت در جهت تامین مسکن در شهرها و شهرک های جدید و انجام مطالعات مکان یابی و جمعیت پذیری آنها و نیز تصویب این طرح‌ها در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و تکمیل مستندات لازم جهت طرح در مراجع ذیصلاح، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی ظرف مدت دو هفته نسبت به طرح و تصویب این پروژه‌ها در کمیته‌های فرعی و جلسه‌های اصلی شورای عالی معماری و شهرسازی کشور اقدام و امر به ابلاغ کند.

همتی تصریح کرد: این طرح‌ها شامل شهر جدید مکران در فاصله ۵۰ کیلومتری کوه مبارک شهرستان جاسک، به وسعت سه هزار و ۵۵۰ هکتار و با جمعیت پذیری ۲۰۰ هزار نفر، با هدف ساماندهی نظام اسکان در پیوند با فعالیت و ایجاد تعادل منطقه‌ای در سواحل مکران در شهرستان جاسک، شهر جدید کوشک در شهرستان پارسیان، در عرصه ای به وسعت هزار هکتار در مجاورت شهر پارسیان با ظرفیت ۱۲۰ هزار نفر جمعیت جهت اسکان و تامین نیازهای سکونتی شاغلین صنایع انرژی بر پارسیان در غرب هرمزگان و شهرک مسکونی دوتیس در شهرستان بندرلنگه، در عرصه ای به وسعت بیش از ۸۵ هکتار همجوار با اراضی بندر صیادی گرزه با جمعیت پذیری ۹ هزار و ۲۰۰ نفر جهت ایجاد یک مرکز جمعیتی مهم با امکانات متناسب و متوازن شهری جزیره کیش برای اسکان، حمایت و رفاه نیروی کار جزایر کیش و هندورابی، است.

وی گفت: همچنین تصویب طرح تفصیلی شهرهای بندرعباس، میناب، رودان، پارسیان، طرح الحاق به محدوده شهر جناح شهرستان بستک و طرح حریم ۶۰ متر نوار ساحلی شهر بندرعباس، از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: از آنجا که توسعه سکونتگاه های جدید در جزایر و توسعه شهرهای ساحلی در قالب برنامه میان مدت در دستور کار استان قرار دارد، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی براساس دستورالعمل ترویج شهرک سازی کشور ظرف مدت سه ماه نسبت به انجام مطالعات طرح‌های سکونتگاهی در سطح جزایر و نقاط جمعیت پذیر استان هرمزگان از جمله در جزایر قشم، هرمز، ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، فارور، لارک و نوار ساحلی بندرعباس و میناب، اقدام کند.

همتی اظهار داشت: همچنین از آنجا که در برنامه میان مدت، استفاده از ظرفیت و اراضی نظامی موجود در محدوده شهرها به ویژه شهر بندرعباس به منظور جهش تولید مسکن و افزایش جمعیت پذیری و تبدیل آنها به فضاهای دارای کیفیت سکونت در دستور کار قرار دارد، مقرر شد نشست مشترکی با محوریت وزارت کشور و مشارکت وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و همچنین ستاد کل نیروهای مسلح و استانداری هرمزگان با هدف برنامه‌ریزی و بهره‌گیری از ظرفیت اراضی قابل بارگذاری مسکونی در سطح استان، ظرف مدت سه هفته آتی صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: پس از امضای این تفاهم‌نامه نیز دکتر وحیدی وزیر محترم کشور در مکاتبه‌ای با مهندس قاسمی وزیر محترم راه و شهرسازی بر لزوم تسریع در اجرای مفاد این تفاهم‌نامه، در راستای سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله ‌العالی) و با هدف استقرار جمعیت در نوار ساحلی جنوب کشور و همچنین مسکونی سازی جزایر و با توجه به تاکیدات و برنامه دولت مردمی برای تولید سالانه یک میلیون مسکن در کشور، با تسریع در طی فرآیندهای اداری مربوطه و تصویب برنامه تولید مسکن در استان هرمزگان با ایجاد شهرهای جدید ساحلی و نیز توسعه مسکونی سازی جزایر چهارده گانه این استان، تاکید کردند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: انعقاد و اجرای این تفاهم‌نامه گام مهمی در راستای تسریع و جهش در برنامه‌های شهرسازی و تولید مسکن در استان هرمزگان محسوب می‌شود.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

شناورهای صید ترال به نفع سازمان کاشف ضبط می‌شود

بندرعباس- رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: شناورهایی که هنگام صید ترال کشف می‌شود باید به نفع دولت و به نفع سازمان کاشف ضبط شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، علی صالحی گفت: صید ترال باعث تخریب محیط زیست دریا می‌شود که باید با آن به شدت برخورد کرد.

وی با اشاره به آسیب‌های قاچاق ادامه داد: قاچاق دام مولد در قشم یک خسارت جبران ناپذیر است که جلوگیری از آن به همکاری همدلانه تمام مسئولان نیاز دارد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: برخورد با قاچاق سازمان یافته باید در اولویت قرار گیرد و سرشاخه‌های این امر شناسایی شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه قاچاق با انگیزه مالی انجام می‌شود باید به قاچاقچیان ضربه مالی وارد شود تا انگیزه‌ها از بین برود.

صالحی با اشاره به ظرفیت محدود زمین و ساحل در جزیره قشم ادامه داد: باید در واگذاری‌ ساحل و زمین به سرمایه‌گذار بیشترین دقت صورت گیرد.

وی اظهار کرد: پس از واگذاری نیز باید نظارت کرد تا طرح‌ها اجرا شود و در غیر این صورت، زمین باز پس گرفته شود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان افزود: گردشگری قشم با وجود ظرفیت‌ها و اقدامات مناسبی که انجام شده، هنوز با آنچه باید تحقق یابد، فاصله دارد.

وی ادامه داد: امنیت گردشگر مقوله‌ای است که باید مورد توجه دستگاه قضایی شهرستان قرار بگیرد تا مردم با آسودگی به این جزیره مسافرت کنند.

صالحی گفت: مبارزه با فساد و فاسد جزو محورهای اصلی دستگاه قضاست و به ویژه از مسئولان این مساله به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

وی افزود: مدیران باید بر عملکرد زیر دستان نظارت مستمر داشته باشند و سلامت جامعه را از طریق ابزارهای نظارتی و صیانتی تضمین کنند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان بیان کرد: حفظ ارتباط با مردم، رعایت اخلاق و ارتقاء رضایتمندی جامعه از دستگاه قضا از دیگر محورهای مهم این نهاد است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

آغاز فعالیت نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور با ورود دستگاه قضایی هرمزگان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از صدور دستور ویژه قضایی برای رفع موانع موجود در شروع به کار جایگاه عرضه سوخت شهدای خلیج فارس در اسکله گشه شهرستان بندرلنگه به عنوان نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، مجتبی قهرمانی خاطرنشان کرد: جایگاه ساحلی عرضه سوخت اسکله گشه، نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور است که به مدت یکسال پس از تکمیل به علت عدم تخصیص سوخت لازم ، تعطیل بود و خوشبختانه این مشکل با ورود دستگاه قضایی استان هرمزگان رفع شد.

وی اظهار داشت: بر اساس آمار ، حدود ۳ هزار قایق صیادی در شهرستان بندرلنگه و مناطق همجوار آن فعالیت می کنند که یکی از مهمترین مشکلات آنها تأمین سوخت از جایگاه‌های شهری و حمل تا اسکله‌های صیادی بود و با راه اندازی این پمپ بنزین ساحلی بخش زیادی از این مشکلات برطرف خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: دستور تخصیص سوخت و رفع موانع موجود برای راه اندازی پمپ بنزین ساحلی اسکله گشه بندرلنگه به منظور احقاق حقوق عامه و ارائه خدمات بهتر به صیادان شریف این شهرستان صادر شده است و امیدواریم با این اقدام دستگاه قضایی ، گامی در جهت رفع مشکلات این قشر سختکوش و پرتلاش برداشته شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها