با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

 مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان استعفا کرد/ معمار هاب سوم پتروشیمی ایران رفت

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان پس از هزار و ۲۰۰ روز تلاش و خدمت بی منت استعفا کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهندس حسن شاهرخی که از او به عنوان یکی از مدیران محبوب و پرتلاش در پارسیان و حتی هرمزگان نام می برند در سومین روز از خرداد ۱۳۹۸ از پست مدیرعاملی منطقه ویژه پارسیان استعفا کرد.

طبق اعلام منابع آگاه؛ دلایل استعفای مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان اختلاف با مدیریت زیرساخت ایمیدرو و اعتراض به کندی کار و تصمیم گیری های غیر منطقی و‌ کاهش بودجه عمرانی منطقه ویژه پارسیان و کندی روند احداث بندر پارسیان به علت عدم تزریق مالی عنوان شد.

لازم به ذکر است؛ در بین مردم محلی پارسیان حسن شاهرخی به عنوان یکی از حامیان اصلی اشتغال جوانان به ویژه بومیان شناخته می شود ولی از زمان حضور در پارسیان با امیدبخشی در بین جوانان و جذب آنها در منطقه ویژه توانسته وحدت و همدلی را در پارسیان گسترش دهد. رویکرد مدیریتی شاهرخی بر پایه امید و بهره گیری از ظرفیت جوانان در شهرستان پارسیان بود.

وی تا آنجا مورد اعتماد قرار گرفته که بسیاری از مردم پارسیان از او به نیکی یاد می کنند. در مدت سه سال و نیم حضور در شهرستان پارسیان با جذب بانوان در مجموعه منطقه ویژه نشان از اعتماد و رویکرد جدید مدیریتی داشت تا بانوان همپای مردان در توسعه و پیشرفت پارسیان نقش آفرینی کنند.

شاهرخی طی مدت حضور در منطقه ویژه پارسیان خدمات ارزنده ای از جمله احداث بندر، تصویب طرح جامع منطقه در هیئت دولت، آغاز احداث بزرگترین آب شیرین کن غرب استان هرمزگان، جذب سرمایه گذاران در حوزه های پتروشیمی و آلومینا و اعطای مجوز مرز مجاز رسمی به این منطقه و تشکیل تعاونی های مسکن و کارکنان را به جای گذاشت.

اما با وجود مناطق ویژه صنعتی و نفتی در کشور همچون عسلویه، جاجروم، چابهار و قشم مهمترین و شاخص ترین خدمت مهندس شاهرخی به هرمزگان را می توان معرفی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به عنوان هاب سوم پتروشیمی در کشور نام برد زنگنه وزیر نفت پس از بازدید منطقه ویژه پارسیان متقاعد شد تا عنوان هاب سوم پتروشیمی رابه این منطقه اعطا کند. که می توان به جرات شاهرخی را معمار منطقه ویژه پارسیان نام گذاشت.

گفتنی است: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان که تا پیش از حضور شاهرخی زیر نظر لامرد مدیریت می شد در سال ۹۶ با پیگیری های حسن شاهرخی به عنوان شرکت توسعه صنایع انرژی بر پارسیان جنوب در هرمزگان ثبت شد و اردیبهشت امسال هم مجوز تفکیک دو پروژه لامرد و پارسیان توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت صادر شد. استقلال منطقه اقتصادی پارسیان از لامرد یک دستاورد قابل تقدیر در دوران مدیریت شاهرخی بود.

توجه ویژه مهندس شاهرخی به ورزش از ابتدای ورود به پارسیان خودنمایی کرد و کسب مقام های قهرمانی و کشوری توسط تیم فوتسال بانوان شهرستان پارسیان نشان از نگاه ویژه شاهرخی به مسئولیت های اجتماعی داشت.

ارتباط با روحانیون و علما اهل تسنن، حمایت از تیم های ورزشی در پارسیان، حضور پر رنگ در کمک به بازسازی و بهسازی روستاها در سیل اخیر در استانهای گلستان، خوزستان، فارس و لرستان بخشی از کارنامه درخشان مهندس شاهرخی است.

نکته درخشان عملکرد شاهرخی در حوزه مسئولیت های اجتماعی را می توان به جرات از ابداع شیرینی مخصوص پارسیان نام برد که این شیرینی به دلیل نداشتن قند غیرطبیعی حتی مورد توجه جدی گردشگران خارجی قرار بگیرد و به عنوان سوغاتی این منطقه از آن نام ببرند. پخت این نوع شیرینی در پارسیان برای بیش از ۵۰ نفر از بانوان بی سرپرست و سرپرست خانوار ایجاد اشتغال کرده است.پ

سوابق کاری:

کارشناس،کارشناس مسئول-رئیس اداره تست صنعتی رنگ و مواد شیمیایی سایپا
· مدیر ارتباطات گروه خودروسازی سایپا
· عضو هیات مدیره پلاسکو کار سایپا
· مشاور گروه خودروسازی سایپا
· عضو و نایب رییس هیات مدیره سایپا گشت
· عضو و رئیس هیات مدیره فولاد متیل
· عضو و رئیس هیات مدیره فولاد سهند تبریز
· عضو و رئیس هیات مدیره فولاد ساخت جنوب
· عضو هیات مدیره پاکسان
· عضو هیات مدیره گلتاش
· نایب رییس هیات مدیره ساینا
· عضو هیات مدیره پتروشیمی اراک (شازند)
· مدیرعامل و عضو هیات مدیره لیزینگ بانک ملی
· عضو هیات مدیره شرکت پلیکان نوین
· عضو هیات اجرایی و مدیر مجتمع گل و گهر دو و چهار(سنگ آهن سیرجان)
· عضو هیات اجرایی و مدیر منطقه ویژه پارسیان
· عضو هیات مدیره شرکت تلاشگران
· عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت توسعه صنایع انرژی بر پارسیان جنوب

اجتماعی

جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های غرب استان در دفتر مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های بزرگ استان با حضور دکتر هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان،دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران،گل پرور مشاور عالی رییس فدراسیون،کیامرث برخورداری احمدی معاون اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فرشید اوسپید رییس هیات ورزش کارگری استان هرمزگان و حسین روحی دبیر هیات برگزار شد.

فرشید اوسپید ضمن خیر مقدم به دکتر رمضی و گل پرور و تشکر از دکتر ابراهیمی که در جهت رشد و شکوفایی ورزش کارگری تلاش می کنند گفت،در حال حاضر هیات ورزش کارگری استان هرمزگان میزبان دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگری کشور است از این رو فرصت را مغتنم شمرده تا جلسه ای را با مشارکت صنایع در جهت هدف گذاری مشترک برگزار نماییم،وی در ادامه گفت علاقه مندی مدیران به ورزش سبب می گردد کارگران با شادابی و نشاط بیشتر در محل کار خود حاضر کردند و بهره وری بیشتری داشته باشند.

اوسپید در ادامه گفت در سال گذشته همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد بتوانیم برنامه های خود را اجرایی کنیم و در تلاش هستیم تا با رهنمودهای دکتر رمضی و پیشنهادات مدیران حاضر در جلسه به سر منزل مقصود برسیم.

سپس طبق برنامه حاضرین در جلسه نسبت به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود اقدام نمودند.

دکتر ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن خوشامد گویی به دکتر رمضی و حاضرین در جلسه نسبت به معرفی مدیران شرکت ها اقدام نمود،وی در ادامه افزود در حال حاضر ۶۴ خانه فرهنگ کار در نقاط مختلف استان داریم که از ظرفیت های آن می توانیم در بحث های فرهنگی،اجتماعی و ورزشی استفاده کنیم،وی در ادامه اشاره ای به ۱۲۲ رابط با جامع کارگری کرد و گفت ۹ واحد همیار کارکنان EAP در شرکت های بزرگ داریم که این به تنهایی یک ظرفیت در جهت استفاده از توانایی بخش خصوصی در کارگاه‌ها می باشد و به عنوان یک ابزار مناسب برای توسعه ورزش کارگری می شود از آن استفاده کرد.

دکتر رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری بیان کرد: دیدگاهی که من به این جلسه دارم یک نگاه هم اندیشی است و هدف این است که بدانیم در کجای کار قرار داریم و چه اقداماتی باید انجام دهیم،اگر بخواهیم یک باز تعریفی از فدراسیون کارگری داشته باشیم باید بگوییم این فدراسیون بمنظور توسعه ورزش کارگری در صنایع ایجاد شده است که فدراسیون و هیات ورزش کارگری استان ها موظف هستند به صنایع خدمات دهند و اجرایی شدن این کار مستلزم اعتماد صنایع به متولیان ورزش کارگری می باشد،ایجاد وحدت رویه و تسهیل کردن امورات یکی از وظایف هیات های ورزش کارگری در استان ها می باشد که ابلاغ تقویم ورزشی کارگری بخشی از این کار است، وی در ادامه گفت اقدام به باشگاه داری توسط صنایع یک انحراف بزرگ در رسالت ورزش کارگری در صنعت بشمار می آید که منجر به انحصار تمامی منابع می گردد،فدراسیون ورزش کارگری دارای یک فرصت مناسب و ظرفیتی ارزشمند به نام مسابقات جهانی شرکت ها می باشد که صنایع می توانند تیم شان را به نام خود در مسابقات جهانی شرکت دهند.

اسامی مدیران شرکت های حاضر در جلسه به شرح ذیل می باشد:
۱.علی پاژنگ مدیر شرکت صنایع فراساحل
۲.اسحاق جعفری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس
۳.برزو بهاروند مدیر منابع انسانی شرکت آلومینیوم المهدی
۴.خدیجه قاسمی نژاد رییس روابط صنعتی نفت ستاره

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تصویب ۱۳ طرح در کارگروه زیربنایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۶۳ طرح در کارگروه زیربنایی استان خبر داد و گفت : اعضای کارگروه با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند و تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر موکول به بررسی مجدد طرح ها و اعلان نظر از سوی کارگروه تخصصی شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، چهاردهمین نشست کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۶۳ پرونده در این کارگروه، گفت: پس از بررسی نظرات کارشناسی، اعضا با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند.

وی افزود: تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر نیز به اعلان نظر کارگروهی متشکل از اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان جهاد کشاورزی، محیط زیست و آب منطقه ای موکول شد و پس از اعلام نتیجه این بررسی ، کارگروه نظر نهایی خود را اعلام می کند.

کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی وظیفه بررسی و ارائه پیشنهاد در زمینه طرح های توسعه عمران شهری، وظایف مرتبط با اجرای آیین نامه مربوط به استفاده از اراضی و احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها،طرح های هادی و جامع شهرها و … را بر عهده دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاحیه مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور امروز پنجشنبه هفتم بهمن ماه در زمین ساحلی بوستان غدیر بندرعباس برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران، دکتر هادی ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان،مظفر خادمی معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان استان،کیامرث برخورداری معاون اجتماعی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و روح‌الله مرادی زاده رییس هیات کبدی استان هرمزگان برگزار گردید.

گفتنی است دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور با حضور ۷ تیم و ۵۰ کبدی کار برگزار می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها