با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

سوءتغذیه بلای جان رسانه ها شده است

منتشر شده

روی

غلامعباس شمس الدینی صبح روز چهارشنبه در دیدار اهالی رسانه با «محمدرضا دربندی» مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد به بیان ایراداتی در خصوص انجمن صنفی روزنامه نگاران استان و مشکلات رسانه ‎ها پرداخت.

غلامعباس شمس الدینی در ابتدا با بیان ‌این که انجمن صنفی روزنامه‌نگاران هرمزگان تقریبا از نیمه‌ی دوم سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را به عنوان اولین تشکل صنفی مستقل روزنامه‌نگاری در هرمزگان آغاز کرد گفت:ابتدای فعالیت با بیش از ۵۰نفر از روزنامه‌نگاران،نویسندگان رسانه،عکاسان،خبرنگاران،گرافیست‌ها کلید خور امروز افتخار دارم که عرض کنم بیش از یکصد نفر از فعالان رسانه از ۷۰روزنامه،خبرگزاری،پایگاه خبری-مجلات و نشریات به عضویت این تشکل درآمده‌اند و فراخوان عضوگیری جدید نیز منتشر شده که از همکاران بزرگواری که تمایل به عضویت دارند دعوت به ثبت نام می کنیم .

وی ادامه داد:طبیعتا وجود این تشکل رسانه‌ای یک ضرورت بود که در همین مدت کوتاه فعالیت اقدامات خوبی را در زمینه‌های آموزشی،نکوداشت فعالان،تورهای خبری،تفاهم نامه های همکاری،نشست ‌های متعدد رسانه‌ای،دیدار و ملاقات با مدیران مسئولان عالی کشوری،استانی،شهرستانی،ائمه جمعه و اقشار و اصناف به انجام رسانده است

عضو هیا مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران هرمزگان تصریح کرد:با همراهی اداره کل تعاون و اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری در خرداد ماه امسال این موسسه به شماره ۱۸۱۴ به ثبت رسید.قطعا انتظار ما حمایت از این تشکل که در واقع نماینده حقیقی و واقعی صنف روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه است.

وی در در بخش دوم سخنانش به مسائل و مشکلات روزنامه‌نگاران و اهالی رسانه استان هرمزگان در پنج سال اخیر اشاره کرد و گفت: اتفاقات اخیر موجب تضعیف توان،بیکاری خبرنگاران،عدم انتشار منظم،کاهش اثرگذاری در فضای جامعه شد.

سردبیر هفته‌نامه سفیر جنوب اظهار داشت:سیاست‌های محدودکننده و دخالت‌گونه در فعالیت رسانه‌ها حتی در کسب درآمد،دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های عجیب و غریب که نتیجه‌ی آن شکسته شدن کمر مطبوعات محلی بود،سامانه توزیع آگهی ها که عملا منجر به ایجاد امضای طلایی و رانت غیر قابل تصور بجای شفاف‌سازی شده،باز شدن در دیگ اعطای مجوز و رشد قارچ‌گونه رسانه‌ها بدون در نظر گرفتن ظرفیت‌ها،طرح‌های عجیب اشتراک نیم‌بها،نشریات مرجوعی عملا رسانه‌های محلی خاصه مطبوعات را دچار سکته کرد.

شمس الدینی افزود:نوع حمایت‌های وزارت ارشاد هم تنها منافع خواص و صاحبان قدرت رسانه‌ای تامین کرد.نتیجه این سیاست‌ها بیکار شدن دو سوم خبرنگاران رسانه‌های محلی بود.تحریم‌ها و افزایش قیمت ادوات چاپ نفس مطبوعات کشور خاصه استان‌هایی مثل هرمزگان که از چاپخانه محرومند را به شماره انداخت.

سردبیر هفته‌نامه نگین بندر اظهار داشت:توزیع نامناسب کاغذ،فیلم و زینک هم نتیجه‌اش ظهور سلطان کاغذ در مرکز و ملیجک‌ها در استان‌ها بود.درصورتی‌که می‌شدفقط با حذف دخالت بسیاری از این مشکلات را نداشت. در دولت اصلاحات مگر چه اتفاقی افتاد.؟

وی ادامه داد:اگر به نشریات آزادی عمل مثل بخش خصوصی داده می‌شد با این بحران روبرو نمی‌شدیم.جاهایی که باید برای نشریات و رسانه کمک می‌شدهم نشد.بطور مثال اخذ شناسه ملی همزمان با اعطای مجوز یکی از این اتفاقات بود که انجام نشد و حساب‌های رسانه‌ها مسدود گردید.

شمس الدینی با اشاره به این‌که سهمیه کاغذ چرا به صورت استانی توزیع نشد گفت:نشریه‌ای که توان پرداخت هزینه‌های جاری را ندارد ،چگونه می‌توانست سهمیه کاغذ خود را نقد دریافت کند چه کسانی دریافت کردند؟ کسانی که وابسته به قدرت بودند یا صاحب ثروت بودند عملا عمده نشریات چاپی از این خیر دولت بهره نبردند.یا کاغذی که از طریق هرمزگان و استان‌های مرزی وارد می‌شود چرا باید به مرکز برود و دوباره با قیمتی گراف و هزینه‌ای سنگین به استان برگردد؟.

وی با اشاره به این‎که در ابتدای ورود دربندی به این مسئولیت صبورانه و بزرگوارانه نقطه نظرات اهالی رسانه دریافت کرده است افزود: اقدامات شما جای سپاس دارد اما ریشه این همه مشکلات خود محوری و عدم تبادل نظر با اهالی رسانه بود و گشایشی که در واگذاری آگهی به پایگاه‌های خبری و خبرگزاری پدید آمد جای تقدیر و تشکر دارد و امیدواریم به هفته‌نامه‌ها و دوهفته‌نامه‌ها،مجلات و … تعمیم پیدا کند . هرچند ابهاماتی،مانند بحث پایگاه‌های خبری فاقد مجوز و نحوه توزیع آگهی ها وجود دارد و امیدواریم از رویه سامانه پیروی نشود.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران هرمزگان بیان کرد:حتی وقتی طفلی را از شیر مادر می‌گیرند متخصصان توصیه می‌کنند که از ماه‌ها قبل غذای کمکی برایش در نظر گرفته شود.اما طفل رسانه را به یکباره از شیر حمایتی دولت گرفتند و سوءتغذیه بلای جان رسانه ها شده است.

وی گفت: محرومیت هفته نامه و نشریات غیر از روزنامه ها از اعطای آگهی به بهانه ماده ۱۳قانون مناقصات ، دستورالعمل جدید و عجیب و غریب محرومیت از گزارش،فراخوان و … واقعا وضعیت نشریات چاپی را اسفبار کرده است.انتظار اهالی رسانه این است اگر اقدامی برای رسانه ها انجام می‌شود حتما نظر اهالی را جویا شوید.

اجتماعی

راه ۱۰۰ روستا در هرمزگان مسدود شد

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.
سه مسیر اصلی در جاده های  بندر خمیر- بندرعباس، بندرلنگه – بندرخمیر و یک جاده در شرق استان بسته شد که با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر‌های جایگزین مشخص شده است.
در شهرستان میناب تخلیه اضطراری سه روستای مازغ بالا، مازغ پایین و تُمبِک که حدود هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعتی بیش از ۱۰ هزار نفر هستند به اماکن امن منتقل شده اند.
همچنین بر اثر این بارندگی ها آب ۶۷ روستا و همچنین برق ۴۰ روستا که متغییر هستند قطع شده است.
در شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر و منازل گزارش شده است.
سامانه بارشی در استان از امشب فعال تر می شود و مردم امروز و فردا  از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری و قرار گرفتن در مسیل رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در نتیجه اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در اجرای مأموریت های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه های ملی، مأموران انتظامی با رصد اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس، بارانداز و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس را شناسایی نمودند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط ۴۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق، مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را جمع آوری و معدوم نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۷ میلیارد و ۳۵۰ ميليون ريال عنوان نمود و تصریح کرد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها