با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

تزريق اميد، راهبرد روابط عمومي ها

منتشر شده

روی

 

آيين بزرگداشت هفته ارتباطات و روابط عمومي و تجليل از روابط عمومي هاي برتر و پيشكسوتان  به همت روابط عمومي استانداري و با همکاري شوراي روابط‌عمومي استان برگزار شد.

به گزارش تجارت‌جنوب،فريدون همتي در آيين بزرگداشت هفته ارتباطات و روابط عمومي و تجليل از روابط عمومي هاي برتر و پيشكسوتان اين عرصه در استان گفت:امروز جامعه به پوشش و عملكرد سريع خبري نياز دارد و روابط‌عمومي ها بايد به موقع خبر را توليد و در اختيار مصرف كننده (رسانه ها) قرار دهند.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: بايد از باهوش ترين، فكورترين، ورزيده ترين و كارآمدترين افراد در روابط عمومي ها بكار گرفته شود و مديران مجموعه ها جايگاه روابط عمومي ها را رفيع و پراثر بدانند.

همتي ادامه داد: برخي از مديران و مسوولان دستگاه هاي اداري درك درستي از جايگاه روابط عمومي ندارد و از افرادي ناكارآمد و ضعيف براي اين حوزه مهم استفاده مي كنند.

وي ياد آور شد: روابط عمومي ها بايد دشمن شناس باشند و با مطالعه و برنامه ريزي رفتارهاي تشويش آفرين دشمنان را خنثي و اميد را در جامعه تزريق كنند.

استاندار هرمزگان اضافه كرد: امروز جامعه به گفت و گوي صريح و به موقع و اقناع كننده نياز دارد كه بايد روابط عمومي ها به اين مهم به عنوان وظيفه اصلي خود بپردازند.

استاندار هرمزگان گفت: دستگاه ها وسازمان هاي هرمزگان بايد عملكردي پويا وهدفمند داشته باشند و در سال جاري در جهت توسعه رونق توليد و جذب سرمايه گذار وارد عمل شده و به فكر ايجاد موانع نباشند، چرا كه هر زمان موانع در مسير كار باشد، فساد بوجود مي آيد.

وي در پايان با اشاره به تعلل در انتخاب سرپرست جديد روابط عموعي استانداري هرمزگان گفت: سعي داشتيم براي اين حوزه از نيروهاي باانگيزه، توانمند، باتجربه و كاردان استفاده كنيم.

در ادامه فاطمه ركن الديني افزود: طرح آموزش روابط عمومي ها به صورت جدي با دستور استاندار و جذب اعتبارات لازم از سوي سازمان مديزيت و برنامه‌ريزي استان دنبال مي شود.

وي تاكيد كرد: اگر روابط عمومي بعد از آموزش هاي لازم نتواند عملكرد مطلوبي از خود نشان دهد هيات رييسه شوراي هماهنگي روابط عمومي هرمزگان مدير ارشد آن سازمان يا اداره را از عملكرد ضعيف روابط عمومي مطلع كرده و در خصوص تغيير و جايگزيني آن مدير تصميم هاي لازم گرفته شود.

سرپرست  روابط عمومي و امور بين الملل استانداري هرمزگان يادآورشد: روابط عمومي استانداري به عنوان راس هرم روابط عمومي هاي استان موثرترين اقدام در شرايط كنوني در تمامي حوزه هاي كاري را آموزش، همگرايي، همراهي و انسجام مي داند.  ركن الديني همچنين از فرمانداران شهرستان ها نيز جهت ارتقاي جايگاه روابط عمومي ها در ادارات شهرستاني خواستار تشكيل شوراي روابط عمومي شد و گفت: اجراي اين اقدام باعث مي شود كه خدمات دولت به خوبي اطلاع رساني شود.  وي همچنين با اشاره به اين كه جايگاه مقطع كارشناسي روابط عمومي ها در دانشگاه هاي هرمزگان خالي است، گفت: افرادي با رشته هاي غيرمرتبط در دانشگاه هاي استان در اين حوزه مشغول تدريس هستند كه اين امر تبعاتي نيز بدنبال داشته است.  سرپرست روابط عمومي استانداري هرمزگان اظهارداشت: در سال هاي پس از انقلاب هرچند شاهد رشد كمي و كيفي در حوزه روابط عمومي ها هستيم اما بدليل نگرش غيرحرفه اي برخي مديران هنوز اين جايگاه در برخي از سازمان ها در حد پوشش جلسات و چاپ بنرهاي مناسبتي بوده و آن گونه كه بايد به اين حوزه توجه نشده است.

ركن الديني ادامه داد: ضروري است كه نه تنها مديران روابط عمومي ها بلكه مديران برخي سازمان ها نيز نگرش جدي نسبت به حوزه روابط عمومي داشته باشند.

وي ابرازداشت: شوراي هيات رييسه روابط عمومي‌هاي هرمزگان با كمك استاندار به عنوان رييس شورا در نشست شوراي اداري استان طرح‌هايي را براي ارتقاي جايگاه روابط عمومي ها تصويب كنند.

دبير شوراي هيات رييسه روابط عمومي هاي هرمزگان ادامه داد: روابط عمومي بايد در كنار رسانه ها به عنوان ۲ بال درجهت توسعه استان باشند، چرا كه روابط عمومي ها مشاوراني براي مديران مجموعه و فعالان رسانه اي نيز مشاوراني براي روابط عمومي ها خواهند بود.

ركن الديني ادامه داد: در شرايط كنوني كه به خاطر وضعيت اقتصادي بسياري از رسانه ها در آستانه تعطيلي قرار دارند، استفاده روابط عمومي ها از فعالان رسانه اي به عنوان مشاور نوعي اقدام حمايتي از اين قشر خواهد بود.

وي در ادامه از برگزاري جشنواره روابط عمومي هاي هرمزگان در سال آينده خبر داد و گفت: اين مهم به صورت اصولي در دستور كار هيات رييسه روابط عمومي‌هاي استان قرار دارد.

اين مسوول ياد آورشد: در آينده اي نزديك در چارت سازماني روابط عمومي ها، حوزه فضاي مجازي نيز افزوده مي شود، چرا كه رشد اين فضا و مشكلات آن براي روابط عمومي اين ضرورت را بوجود آورده كه به اين پديده نگاه جدي داشته باشيم .

در پايان آيين بزرگداشت هفته ارتباطات و روابط عمومي ها، از پيشكسوتان، برگزيدگان و دارندگان رتبه هاي برتر هرمزگان با حضور استاندار تجليل و قدرداني شد.  در اين مراسم از مديران روابط عمومي اداره کل امور مالياتي و سازمان صنعت،معدن و تجارت به جهت برتر شدن در دستگاه خود به صورت کشوري تقدير شد.

 

اجتماعی

توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس +ویدئو

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق با رصد اطلاعاتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: این خودروها در نتیجه اجرای طرح ضربتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس در شب گذشته شناسایی و توقیف شدند.

وی همچنین یادآور شد: از این خودروها ۱۸ هزار لیتر سوخت قاچاق نیز کشف و ضبط شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: قاچاقچیان سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم محکوم می شوند و همچنین در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا‌‌‌‌؛ تمام خودروهای توقیف شده نیز به نفع دولت ضبط خواهند شد.

لازم به ذکر است: ارزش تقریبی سوخت های کشف شده بیش از دویست میلیون تومان است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدا و تامین اشتغال فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران در اولویت قرار دارد

استاندار هرمزگان گفت: تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های بزرگوار شهدا در استان هرمزگان، ضروری است و در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی در دیدار با جمعی از جانبازان استان هرمزگان، ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی “صلی الله علیه و آله و سلم” و حضرت امام جعفر صادق “علیه السلام”، از ایثار، رشادت، جانفشانی و فداکاری های شهدا، جانبازان، آزادگان و همه ایثارگران و رزمندگان و خانواده‌های معظم آنان در راه دفاع از ایران اسلامی، آرمان‌ها و ارزش های انقلاب اسلامی ایران، تجلیل و قدردانی و از آنان به عنوان گنج و ثروت معنوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به خدمات رسانی و رفع مشکلات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، جانبازان، آزادگان و همه رزمندگان دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: خانواده‌های بزرگوار شهدا، جانبازان و ایثارگران با الگوگیری از سیره و روش بانوی بزرگوار اسلام حضرت زینب کبری “سلام الله علیها” صبر فراوانی دارند که جای قدردانی دارد.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های بزرگوار شهدا در استان هرمزگان، ضروری است و در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

دوستی تصریح کرد: جلسات این کارگروه باید به صورت ماهیانه از آبان‌ماه برگزار و رفع مشکلات این بزرگواران به صورت مستمر از طریق این کارگروه پیگیری و انجام شود.

وی، توجه به تامین اشتغال فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران را بسیار مهم و اولویت کاری خود دانست و بر لزوم تکریم و حمایت از خانواده‌های بزرگوار شهدا، جانبازان و ایثارگران، تاکید کرد و همچنین خواستار تامین امکانات رفاهی مناسب برای خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، از سوی دستگاه‌های مسئول شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: روزهای سه‌شنبه در دیدار حضوری و چهره به چهره آماده گفت‌وگو و شنیدن دغدغه های مردم هستیم و از طریق پیام و تلفن نیز پاسخگوی مردم خواهیم بود.

در این دیدار، مسائل و مشکلات جانبازان بزرگوار و خانواده‌های آنان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

طبق اعلام مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، در هرمزگان ۳۰۰۰ جانباز بزرگوار و ۴۳۴ آزاده سرافراز تحت پوشش این نهاد قرار دارند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

توقیف ۴ شناور صید ترال در آب‌های خلیج فارس

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف ۴ فروند شناور غیرمجاز صید ترال در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف ۴ فروند شناور غیرمجاز صید ترال در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

علی صالحی تصریح کرد: به دستور مقام قضایی و در پی گزارش اداره شیلات شهرستان بندرلنگه، این چهار شناور توسط ناوگروه منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شناسایی و در حوالی جزیره ابوموسی و جنوب جزیره سیری توقیف شدند.

وی در ادامه تأکید کرد: به منظور صیانت از حقوق عامه و تسهیل زمینه فعالیت بیشتر برای صیادان بومی، با صدور دستور ویژه قضایی، توقیف شناورهای غیرمجاز در آب‌های استان هرمزگان به مأموریت مشترک شیلات، دریابانی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

صالحی با بیان اینکه صید ترال باعث تخریب محیط زیست دریا می‌شود که باید با آن به شدت برخورد کرد، گفت: دریا موهبتی الهی است که امروز در اختیار ما قرار دارد و باید از آن به عنوان امانتی برای آیندگان مراقبت کنیم و این امر مستلزم قاطعیت در حفاظت از زیستگاه‌های آبزیان و برخورد جدی با متخلفین است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اشاره به تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر لزوم صیانت از ثروت‌های ملی در دریا و مقابله با صید ترال، اظهار داشت: دستگاه قضایی استان هرمزگان در راستای عمل به سیاست های ابلاغی، برخورد قاطعانه و بدون اغماض با افرادی را که از طریق صید غیرمجاز، معیشت مردم و صیادان بومی را به خطر می‌اندازند در دستور کار خود قرار داده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها