با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

امنیت،الویت مهم دادگستری هرمزگان است

منتشر شده

روی

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان عنوان کرد:امنیت استان مهم‌ترین اولویت ماست، مردم نیاز به امنیت دارند و بر همین اساس با تشکیل دبیرخانه مدیریت پرونده‌های مهم سعی می‌کنیم پرونده‌های استان را در سریع‌ترین زمان رسیدگی کنیم.

به گزارش تجارت‌جنوب آنلاین، علی صالحی صبح امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شد، اظهار کرد: ارائه ۱۶ هزار و ۴۰۳ مورد مشاوره، دو هزار و ۳۵۰ مورد ملاقات مردمی با رئیس‌کل، ۴۱ مورد بازرسی از مراجع انتظامی و ضابطین، ۶۹ مورد بازرسی از دستگاه‌های قضایی و رسیدگی به ۱۴ مورد شکایات در این زمینه ازجمله کارهایی است که در یک سال گذشته صورت گرفته است.

صالحی  ارائه ۳۰ ساعت آموزش به ۵۸۳ نفر از ضابطین عام و ۵۵ ساعت آموزش به ۶۸۹ نفر از ضابطین خاص، ارتقای رتبه دادگستری هرمزگان در فعالیت‌های فرهنگی از ۲۲ به چهار، اجرای طرح کمربند سبز به طول ۱۰ هکتار در بندرعباس، ارائه آموزش به ۳۰ هزار دانش‌آموز را بخش دیگری از اقدامات صورت گرفته برشمرد.

وی از کاهش نرخ وقوع جرم در هشت عنوان در استان هرمزگان خبر داد و بیان کرد: کسب مقام سوم کشوری در توسعه ثبت قراردادهای پیش‌فروش ساختمان در دفاتر اسناد رسمی، کاهش هزار و ۱۰۶ نفر از جمعیت کیفری استان، کسب رتبه هشت بازدید مستمر و هدفمند قضات از زندان‌های استان در سه‌ماهه آخر سال ۹۷ از دیگر فعالیت‌هاست.

صالحی اضافه کرد: رسیدگی به ۱۰ پرونده آلودگی در بخش تالاب‌های بین‌المللی در شهرستان سیریک و رسیدگی به ۲ پرونده ورود پسماند در حوزه غرب استان هرمزگان بخش دیگری از اقدامات انجام شده دستگاه قضایی در سال ۹۷ است.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان از صدور ۱۲ هزار و ۲۵۷ فقره حکم با استفاده از تأسیسات جایگزین حبس، رسیدگی به ۷۷۵ پرونده در حوزه تصرفات اراضی ملی و منابع طبیعی، رفع تصرف از ۱۰۶ هکتار از این اراضی به ارزش بیش از هزار میلیارد تومان به‌عنوان بخش دیگری از عملکرد دادگستری هرمزگان نام برد و بیان کرد: ۵۵ مورد نیز رفع تصرف از مسیر و حریم رودخانه‌ها در سال گذشته داشتیم.

وی پلمب هزار و ۷۸۴ حلقه چاه غیرمجاز و انسداد ۱۷۸ حلقه چاه غیرمجاز را بخش دیگری از اقدامات صورت گرفته دادگستری استان هرمزگان در سال گذشته ذکر کرد و افزود: جلوگیری از تعطیلی صنایع بزرگ غرب بندرعباس ازجمله آلومینیوم المهدی و فولاد و برگشت شمار زیادی از کارگران به کار بخش دیگری از فعالیت‌هاست.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان ادامه داد: با تشکیل دبیرخانه پرونده‌های مهم، رسیدگی به ده‌ها  پرونده مهم ازجمله قاچاق سازمان‌یافته ظروف شیشه‌ای سریع‌تر انجام شده است.

وی با بیان اینکه در مبارزه با فساد عزم جدی و فوری داریم، گفت:پرونده مدیرکل سابق میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان در حال رسیدگی است، متهمین اکنون با تأمین قرار وثیقه قانونی آزاد هستند و پرونده در شعبه پنج بازپرسی در حال رسیدگی است، با توجه به پیچیدگی‌ها و حجمی که این پرونده داشته موضوع در حال کارشناسی است، کارشناسان تقاضای مهلت کرده بودند سعی ما بر این است که این پرونده نیز در اسرع وقت رسیدگی شود.

صالحی توسعه دادگستری شهرستان پارسیان، اتصال شوراهای حل اختلاف و واحدهای قضایی مرکز استان به شبکه فیبر نوری را از دیگر اقدامات ذکر و عنوان کرد: افزایش ۳۴درصدی میزان ابلاغیه‌های الکترونیکی  و افزایش ۱۰درصدی  تعداد پرونده‌ای رسیدگی شده از اقدامات خوب دادگستری استان در یک سال گذشته است.

وی با بیان اینکه اولویت ما در استان موضوع امنیت است، تصریح کرد: سعی می‌کنیم پرونده‌ای مهم را در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی کنیم و به نتیجه برسیم.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان افزود: در مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر تلاش می‌کنیم با قاطعیت و تمام قدرت مقابله کنیم و برخورد جدی در این حوزه صورت گیرد.

صالحی عنوان کرد: از اقداماتی که در دستور کار آینده بنده است اختصاص روزهای سه‌شنبه به ملاقات مردمی بوده و از سراسر استان خواستیم لیست ملاقات مردمی را جهت پیگیری اعلام کنند، امنیت استان مهم‌ترین اولویت ماست، مردم نیاز به امنیت دارند و بر همین اساس با تشکیل دبیرخانه مدیریت پرونده‌های مهم سعی می‌کنیم پرونده‌های استان را در سریع‌ترین زمان رسیدگی کنیم.

وی در پاسخ به سئوالی درباره واردات یک‌هزار و ۲۶۲ دستگاه خودرو با استفاده از کارت بازرگانی صادر شده برای یک زن خدمتکار موسوم به پرونده اتاق بازرگانی بندرعباس گفت: این پرونده یکی از پرونده های بزرگ و مهم فرار مالیاتی استان است که با توجه به حجم و گستردگی ابعاد آن، همچنان در حال رسیدگی است.

صالحی با تأکید بر اینکه پرونده‌ها از بدو تشکیل تا انتها رسد می‌شوند، خاطرنشان کرد: در رسیدگی به قاچاق کالا و مواد مخدر برنامه داریم با تمان قوا با مرتکبین این جرم برخورد قاطع داشته باشیم.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان عنوان کرد: در مبارزه با فساد چه در حوزه دستگاه قضا و چه سایر دستگاه‌ها عزم جدی و فوری داریم، امیدواریم در حوزه پیشگیری جرم بخصوص در حوزه جرائم خشن تلاش کنیم تا ورودی را کنترل کنیم و این مورد نیز از اولویت‌های اساسی ماست، همچنین استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها از برنامه‌های مدنظر بنده است.

صالحی تصریح کرد: مردمی بودن، کنار مردم بودن و استفاده از نیروهای انقلابی، ولایی و عملیاتی نیز از اولویت‌های دیگر بنده است.

وی در تشریح برنامه‌های دادگستری استان هرمزگان در هفته قوه قضاییه اظهار کرد: برنامه‌ها را با حضور در منزل شهید مدافع حرم شهید تختی نژاد و حضور و عطرافشانی در گلزار شهدا آغاز کردیم، از صد نفر از ایثارگران و خانواده شهدای دستگاه قضا تقدیر شد، عصر امروز به منزل ۴ شهید دستگاه قضا و یک شهید مدافع حرم خواهیم رفت،  فردا دیدار مردمی در مصلا نماز جمعه و سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه را خواهیم داشت.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان ادامه داد: همچنین در روزهای آینده دیدار با نماینده ولی‌فقیه، دیدار با امام‌جمعه اهل سنت، بازدید از زندان مرکزی، جلسه شورای اقتصاد مقاومتی، جلسه کمیته راهبردی با نیروی انتظامی و جلسه یادواره شهدای ۷ تیر را خواهیم داشت.

صالحی در خصوص اطلاع‌رسانی پرونده‌های جاری در دادگستری هرمزگان، عنوان کرد: محدودیت‌های قانونی اجازه نمی‌دهند تا زمانی که حکمی قطعی نشود اطلاع‌رسانی کنیم.

وی عنوان کرد: در خصوص حریم دریا و ساحل برنامه‌های جدی داریم، ما به‌عنوان خدمت‌گزار مردم موظف به پایداری و حراست این امانت هستیم تا هرکس هر تعرضی چه به خشکی چه دریا داشته باشد برخورد کنیم، در خصوص پرونده فرار مالیاتی مربوط به اتاق بازگانی با توجه به گستردگی این پرونده آن را به کارشناس حسابرسی واگذار کردیم و سعی می‌کنیم در اسرع وقت به نتیجه برسد.

صالحی با بیان اینکه پرونده شیمیدور به دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی ارجاع شده و در دست بررسی است، خاطرنشان کرد: ورود فاضلاب به دریا را به‌صورت جدی پیگیری می‌کنیم و به دستگاه‌های مربوطه تأکید به رعایت می‌کنیم، برخی موضوعات پروژه‌های ملی است و تعیین تکلیف پساب بندرعباس و آلودگی‌های ایجاد شده و موضوعات مرتبط با سواحل سال‌هاست مورد پیگیری قرار دارد، لازم به ذکر است که این موضوع اصلاً قضایی نبوده و  کاملاً دولتی است و وزارت نیرو، استانداری، شهرداری، اداره کل آب و فاضلاب و سایر دستگاه‌های مربوطه مسئولیت‌هایی دارند و توضیحات و دفاعیات مختلفی هم دارند و شرح و بسط طولانی هم دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان اضافه کرد: اینکه آقای قصمی، مدیرعامل شرکت آبفا هرمزگان نیز متعهد شد پیگیری کند مربوط به این بود که تصفیه‌خانه بندرعباس در حال تعمیر بود و فاضلاب را با سطح پایین‌تری از تصفیه وارد خور می‌کردند؛ تعمیرات را انجام دادند و ازنظر آب و فاضلاب بندرعباس پساب آلودگی نداشت، محیط‌زیست هم معترض نشده است، اما ازاین‌جهت که پساب بازیافت شود برنامه‌های درازمدتی دارد که هنوز به سرانجام نرسیده است، ما نیز در راستای پیگیری حقوق عامه موظف به پیگیری هستیم.

صالحی تصریح کرد: در خصوص پرونده قتل زوج فرهنگی همه دست‌اندرکاران در حال تلاش برای دستگیری مظنونین پرونده هستند اما کار پلیس آگاهی هنوز به نتیجه نرسیده است.

وی بیان کرد: واگذاری مجتمع آلومینیوم المهدی تخلفاتی داشته که پرونده‌اش در تهران تشکیل‌شده و درنهایت واگذاری ابطال و از تصرف آن شخص خارج شده است.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان عنوان کرد: برای پرونده مشهور به تمساح خلیج حکم صادر شده، دو نفر از متهمین به اعدام و ۱۷ نفر دیگر نیز به حبس محکوم شدند و پرونده مفتوح است و در حال طی کردن مراحل قانونی به سر می‌برد.

اجتماعی

نگاهی به اقدامات مهم حوزه آب در استان هرمزگان

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، تأمین آب شرب و سرمایه گذاری فراوان در این حوزه به عنوان یکی از محورهای اصلی مدیریت استان بوده است. احداث ۶ سایت نمک زدایی جدید در چهار شهرستان بندرعباس، بندرلنگه، بندرخمیر و بندرجاسک به ظرفیت ۱۴۴هزار و ۲۰۰مترمکعب در روز ،
افزایش ۸۴۰۰مترمکعب به ظرفیت ۱۰ سایت نمک زدایی موجود، در دست ساخت بودن ۱۰ سایت نمک زدایی جدید به ظرفیت ۴۲هزار و ۹۰۰ مترمکعب در روز

 

آبرسانی به مناطق محروم استان : شــهر جاســک و ۱۲۴روســتای حومــه و همچنین شــهر سردشــت و ۸ روســتای شهرســتان بشــاگرد کــه فاقـد هرگونـه تاسیسـات تامیـن، انتقـال، ذخیـره و توزیــع آب بودنــد از طریــق ســد جگیــن و احــداث تصفیه‌خانــه آب، تاسیســات ذخیــره و توزیــع آب اجــرا شــده است.

 

آبرســانی بــه شــهرهای ســوزا، درگهــان، طــولا در جزیــره قشــم و همچنیــن شــهرهای فارغــان، بیــکاه، زیارتعلــی، ســیریک، هشــتبندی، تخــت و قلعه‌قاضــی کــه فاقــد هرگونــه تاسیســات تامیــن، ذخیـره، انتقـال و توزیـع آب بودنـد، جمعیتـی بالـغ بر ۴۸هزارنفـر از نعمـت آب شـرب سـالم و بهداشـتی برخــوردار شــدند.

 

اجــرای طــرح تعادل‌بخشــی منابــع آب زیرزمینــی بــه منظــور جبــران بیــلان منفــی منابــع آب زیرزمینــی بــه میــزان ۱۸۰میلیــون مترمکعـب، نوســازی و احــداث خطــوط انتقــال آب بیــن کلیــه سـدهای در دسـت احـداث و بهره‌بـرداری به منظور اسـتفاده بهینــه از کلیــه منابــع آب، نوسازی و توسعه شبکه‌های آبیاری و زهکشی، توســعه و احــداث طرح‌هــای کوچــک زودبــازده مانند طرح‌هــای تغذیــه مصنوعــی، ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها، انجام مطالعات و طرحهای تامین و انتقال آب از جمله اقدامات حوزه تولید آب در استان بوده است.

 

همچنین با بهره برداری از سد سرنی در سال ۹۸ و با اضافه شدن ۶۱میلیون مترمکعب به حجم ذخیره سازی آب در سدهای استان، ظرفیت سدهای استان به ۶۰۸میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

 

با سرمایه گذاری ۴۰۰میلیارد تومانی، خط انتقال آب از سد جگین به جاسک و با اعتبار بیش از ۱۸۰میلیارد تومان عملیات آبرسانی به شهر سردشت، گوهران و هشت روستای مسیر انجام شده است.

 

بیش از ۳۰۰سازه آبخیزداری در حوزه بشاگرد ، رودان و حاجی اباد طی چهار سال اخیر احداث شده که نزدیک به ۵۰میلیون مترمکعب آب در این سازه ها ذخیره می شود که نقش مهمی در تقویت سفره های زیرزمینی و تأمین آب بخش کشاورزی دارد.

 

ایجاد سازه های آبخیزداری به عنوان یکی از محورهای مهم فعالیت دولت در استان محسوب می شود که تداوم آن می تواند به بهبود وضعیت کنونی و پیشگیری از تنش آبی کمک شایانی کند.

 

با راه اندازی اب شیرینکن ۱۰۰هزارمترمکعبی بندرعباس و یک میلیون مترمکعبی خلیج فارس، گام بلندی در راستای تأمین آب شرب پایدار شهر بندرعباس و خمیر برداشته شده است. این اتفاق در حالی رخ داد که بسیاری از مراکز استان ها در این حوزه با مشکلاتی روبرو بودند.

 

در مرحله بعدی این اقدام مهم، آبرسانی از دریا به پارسیان، بستک و جناح و همچنین احداث خط انتقال از آب شیرینکن یک میلیون مترمکعبی به روستاهای شمال بندرعباس، تازیان و شهرستان حاجی آباد در دستور کار قرار دارد.

 

استفاده از منابع آبی جدید نظیر آب شیرینکن ها، باعث شده به میزان آب تولیدی،در منابع آب سدها صرفه جویی شود که کاهش فشار و برداشت بی رویه از دشت میناب از جمله دستاوردهای اجرای این طرح های مهم محسوب می شود.

 

تکمیل و بهره برداری از سه طرح فاضلاب جدید در شهرهای رودان و درگهان و تیاب (میناب) به ظرفیت ۷۸۰۰ مترمکعب در روز

 

پیشبرد بالای ۹۰درصد طرح های فاضلاب شهرهای میناب و خمینی شهر بشاگرد به ظرفیت مجموع ۷۶۰۰ مترمکعب در روز

 

بهبود شاخص برخورداری آب روستاهای استان از ۶۴به ۷۳ درصد

ادامه ی خواندن

اجتماعی

آزادی ۷۵ نفر از زندانیان در بازدید رئیس کل دادگستری از زندان های استان هرمزگان

بندرعباس- رئیس کل دادگستری هرمزگان به همراه همه قضات استان ضمن بازدید سراسری و همزمان از زندان ها و بازداشتگاه ها، دستور آزادی ۷۵ نفر از زندانیان و اعطای مرخصی به ۱۸۰۰ نفر دیگر را صادر نمودند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در جریان این بازدیدها، رئیس کل دادگستری هرمزگان و تمامی قضات این استان به صورت همزمان در شهرهای مختلف، ضمن حضور در زندان ها و بازداشتگاه ها ، از نزدیک، درخواست ها و مطالبات زندانیان را بررسی نمودند.

علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به همراه تمامی قضات بندرعباس در زندان مرکزی این شهرستان حضور یافت و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف و گفتگوی چهره به چهره با مددجویان، در خصوص مطالبات آنها دستورات لازم را صادر کرد.

وی همچنین پس از این بازدید، در جلسه کمیته ساماندهی به امور زندانیان که در محل زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد، حضور یافت.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در جریان این نشست، با اشاره به دستورات ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر اینکه دستگاه قضایی باید ملجأ و پناهگاه همگان باشد، خطاب به مسئولین قضایی استان، اظهار داشت: باید با صدور آرای متناسب تا جایی که امکان دارد و قانون اجازه می دهد از صدور قرارهای منتهی به بازداشت خودداری شود.

عالی ترین مقام قضایی استان هرمزگان در ادامه افزود: تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه برای ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری باعث شده تا یک نهضت عمومی در بخش های مختلف ایجاد شود و همه ارکان دستگاه قضایی، کاهش تعداد زندانیان را در دستور کار خود قرار دهند.

صالحی بیان داشت: در راستای اجرای مفاد سند تحول قضایی و عمل به دستورات ریاست محترم قوه قضائیه، یکی از مهمترین رویکرد‌های دستگاه قضایی استان هرمزگان، حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری است که به همین منظور برنامه بازدیدهای منظم، مستمر و هدفمند مسئولین و قضات از زندان ها و بازداشتگاه ها پیش بینی و عملیاتی شده است.

وی تفکر انقلابی و کار جهادی را دو مؤلفه مهم به منظور دستیابی به موفقیت در موضوع رسیدگی به امور زندانیان و نظارت بر زندان‌ها برشمرد و خاطرنشان ساخت: پیامدهای زندانی شدن افراد بر خانواده هایشان باید همواره مورد توجه قرار گیرد و برنامه ریزی های دقیقی برای باز اجتماعی شدن مددجویان صورت پذيرد.

علی صالحی، استفاده از ظرفیت‌های قانونی جهت بازنگری و کاهش مجازات محکومان را یکی از اهداف اساسی اجرای طرح بازدید سراسری قضات از ندامتگاه‌های استان هرمزگان برشمرد و یادآور شد: خوشبختانه در نتیجه اجرای این طرح ، امکان ملاقات با تمامی زندانیان فراهم شد که در نتیجه آن، درخواست اشتغال به کار ۱۵۰ نفر از مددجویان مورد موافقت قرار گرفت و همچنین ۷۵ نفر از زندانیان نیز با اعطای مرخصی پایان حبس، آزاد شدند.

وی همچنین اذعان داشت: ۶۷ نفر از مددجویان زندان های استان هرمزگان مشمول پیشنهاد عفو و ۸۱ نفر نیز جهت پیشنهاد استفاده از پابند الکترونیک، واجد شرایط شناخته شدند.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان همچنین از موافقت با پیشنهاد اعطای آزادی مشروط به ۶۴ نفر از زندانیان از طریق دادگاه خبر داد.

صالحی اظهار کرد: به منظور بهره مندی مددجویان از آثار مثبت و سازنده حضور در کنار خانواده هایشان و همچنین شرکت در مجالس معنوی ایام سوگواری اربعین حسینی، به ۱۸۰۰ نفر از مددجویان واجد شرایط نیز مرخصی اعطا شد.

این مقام قضایی در پایان بر لزوم به کارگیری همه ظرفیت‌ها و امکانات به منظور اشتغال به کار زندانیان تأکید کرد و در ادامه افزود: استفاده از سامانه های نظارت الکترونیکی، مجازات‌های جایگزین حبس و آزادی مشروط در کاهش جمعیت کیفری زندانها بسیار مؤثر است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

همراه با آموزش مجازی ،آموزش حضوری در دستور کار است

استاندار هرمزگان در شورای آموزش و پرورش استان مطرح کرد:

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :استاندار هرمزگان گفت: از اول مهر سال جاری، ۴۰۵ هزار و ۸۳۲ دانش آموز هرمزگانی و بیش از ۱۷ هزار معلم در هرمزگان سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند کرد و استان هرمزگان با به کارگیری امکانات مورد نیاز و تمام توان آماده آغاز سال تحصیلی جدید است.

دکتر فریدون همتی در نشست شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان با اشاره به در پیش بودن فرارسیدن ماه مهر و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۰۱ ، عنوان کرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی، شور و نشاط اجتماعی تازه ای هم در جامعه ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید آموزش ها به صورت مجازی و در ادامه به صورت حضوری خواهد بود، ادامه داد: بازگشایی مدارس و آموزش حضوری دانش آموزان طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا پس از واکسیناسیون دانش آموزان و با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد و مدارس به صورت کوچک، متوسط و بزرگ براساس جمعیت دانش آموزی تقسیم بندی شده‌اند که به تدریج در کنار آموزش مجازی، به صورت حضوری هم کلاس های درس با جمعیت کم برگزار می‌شود.

استاندار هرمزگان افزود: از اول مهر سال جاری، ۴۰۵ هزار و ۸۳۲ دانش آموز هرمزگانی و بیش از ۱۷ هزار معلم در هرمزگان سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند کرد و استان هرمزگان با به کارگیری امکانات مورد نیاز و تمام توان آماده آغاز سال تحصیلی جدید است.

همتی با اشاره به آماده بودن ۱۷ هزار و ۸۵ کلاس درس برای سال تحصیلی جدید در هرمزگان، تصریح کرد: هرمزگان در زمینه مدرسه سازی از استان های موفق در کشور محسوب می‌شود و مدارس بسیار خوبی از نظر کیفیت، معماری و تجهیزات نصب شده در استان هرمزگان ساخته شده است که این امر با مشارکت خیرین، بنگاه‌های اقتصادی و استفاده از سهم ردیف های ملی بودجه محقق شده است.

وی با اشاره به تصمیمات جدید برای تقویت تجهیزات و امکانات هنرستان ها در هرمزگان، گفت: همچنین با ساخت مدارس جدید در هرمزگان، تعداد مدارس کانکسی در این استان از بیش از ۴۰۰ مدرسه به ۹۴ مدرسه کاهش یافته است که از این تعداد نیز در کنار ۳۰ مدرسه کانکسی، مدارس جدید در حال ساخت است و جمع آوری مدارس کانکسی در هرمزگان، به سرعت در حال انجام است.

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم ادامه برنامه‌ریزی ها برای موفقیت های بیشتر و بهتر دانش آموزان هرمزگانی در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها از آغاز سال تحصیلی جدید، خاطرنشان کرد: با جهت گیری ها و تصمیمات شورای آموزش و پرورش استان طی سال های اخیر شاهد تحولات و موفقیت های خوب دانش آموزان هرمزگانی در راستای قبولی در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها بوده‌ایم که نمونه آن میزان قبولی دانش آموزان هرمزگانی در رشته پزشکی است که از ۴۰ نفر در آزمون سراسری سال گذشته به ۸۰ نفر در آزمون سراسری سال جاری، افزایش یافت.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها