با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

هرمزگان،محل باراندازهای مواد‌مخدر شده است

منتشر شده

روی

عباس میرزاد روز شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر (۳۱ خرداد تا ۶ تیر) اظهار داشت:اکنون هرمزگان تبدیل به محل باراندازهای مواد مخدر شده که مکان‌های زیادی از ساحل یک هزار و ۲۰۰ کیلومتری ساحل استان برای قاچاق مواد مخدر استفاده می‌شود.

به گزارش‌تجارت‌جنوب‌آنلاین، وی در این  نشست خبری گفت:برای جبران این نقیصه درصدد تأمین اعتبار لازم هستیم درهمین راستا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم که خود دارای مأموریت‌های خطیری در خلیج فارس است به کمک دریابانی و انتظامی آمده و توانسته مؤثر باشد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان ابراز داشت: آمارها نشان می‌دهد اکنون هرمزگان تبدیل به محل باراندازهای مواد مخدر شده که مکان‌های زیادی از ساحل یک هزار و ۲۰۰ کیلومتری ساحل استان برای قاچاق مواد مخدر استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: قاچاقچیان بخشی از این مواد را به استان‌های کرمان و یزد و سایر استان‌ها ترانزیت می‌کنند، بخش دیگر در استان مصرف می‌شود، این واقعیت است که تنها ۱۰ درصد مواد مخدر کشف می‌شود و به ۹۰ درصد دیگر دسترسی نداریم.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در پاسخ به این سوال که چرا قاچاقچیان مواد مخدر با وجود تحریم‌ها برای تبادل‌های مالی خود مشکل ندارند، گفت: پول طلافروشان، نانوایان و قاچاقچیان مواد مخدر نقد بوده و به همین دلیل مشکلی ندارند.

میرزاد ادامه داد: برنامه‌های ضربه زدن به بنیه‌های اقتصادی این قاچاقچیان که به قیمت نابود کردن زندگی دیگران کسب ثروت می‌کنند وجود دارد و در طول سال‌های گذشته اجرا شده و همچنان اجرا می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: تغییرهایی در وضعیت اعتیاد مشاهده می‌شود به گونه‌ای که سن اعتیاد رو به اهش بوده و مصرف مواد مخدر در مدارس غیر قابل کتمان است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: تعداد معتادان خانم هم به دلایل مختلف که یکی از آنها قبح شکنی انجام شده از مصرف مواد مخدر است و معتاد را به عنوان بیمار می‌پندارند رو به افزایش بوده، به عنوان مثال در زمانی حمل ۱۰۰ گرم یک نوع مواد مخدر حکم اعدام در پی داشت ولی اکنون وزنی که مجازات اعدام برای آن تعیین شده بود افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: توجه به معتادان متجاهر یکی از دغدغه‌های مسؤولان هرمزگان است و در فصل سرد سال شاهد هجوم معتادان سایر استان‌ها به این استان هستیم.

میرزاد افزود: به همین دلیل شهروندان در فصل خنک سال بیشتر شاهد کسانی هستند که در خورها، رو و زیر پل‌ها و کنار جوی‌ها در شهر بندرعباس هستند لذا مهاجرت یکی از موارد است که به آن توجه می‌شود و سال گذشته هم در طرح جمع آوری معتادان متجاهر، مهاجران سایر استان‌ها به استان خود مرجوع شدند.

وی یاد آور شد: در برخی شهرستان‌ها برای هر ۲۵۰ نفر یک مسجد وجود دارد که این نشان می‌دهد خیران را خوب راهنمایی نکرده‌ایم، جامعه به کمپ‌های ترک اعتیاد هم نیاز دارد که از خیران تقاضا داریم وارد این حوزه شوند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: افراد رها یافته از بند اعتیاد برای آنکه بتوانند به زندگی عادی خود و جامعه بازگردند نیاز به شغل دارند و از بنگاه‌های اقتصادی می‌خواهیم آنها را جذب کنند، البته شاغل شدن معتادانی که از اعتیاد رهایی یافته‌اند دارای اهمیت بیشتری از کسانی است که بیکار هستند زیرا افراد بیکار عزت نفس خود را حفظ کرده‌اند.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان هم در این نشست خبری گفت: اکنون ۳۰ کمپ درمانی ترک اعتیاد مردان در این استان وجود دارد و برای اولین بار کمپ درمانی ترک اعتیاد زنان در بندرعباس راه اندازی شده که ظرفیت پذیرش پنجاه نفر دارد و همه کمپ‌ها غیردولتی هستند.

غلامحسین رنجبر اظهار داشت: اکنون ۱۶۰ تیم تخصصی اجتماع محور در محله‌ها وجود دارد و به ۷۹ هزار نفر توسط سمن‌ها آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد داده شده است.
سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر هرمزگان هم در این نشست خبری بیان داشت: در سه ماه گذشته افزون بر ۱۸ تن مواد مخدر کشف شده که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش یافته است.

سرهنگ محمدناصر توکلی افزود: همچنین ۱۵ باند قاچاق منهدم، ۲۳۳ خودرو و ۴۸ موتور سیکلت هم توقیف شد و ۶۱۷ خرده فروش دستگیر شدند، این استان از نظر کشف مواد مخدر در جایگاه سوم قرار دارد.

اجتماعی

راه ۱۰۰ روستا در هرمزگان مسدود شد

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.
سه مسیر اصلی در جاده های  بندر خمیر- بندرعباس، بندرلنگه – بندرخمیر و یک جاده در شرق استان بسته شد که با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر‌های جایگزین مشخص شده است.
در شهرستان میناب تخلیه اضطراری سه روستای مازغ بالا، مازغ پایین و تُمبِک که حدود هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعتی بیش از ۱۰ هزار نفر هستند به اماکن امن منتقل شده اند.
همچنین بر اثر این بارندگی ها آب ۶۷ روستا و همچنین برق ۴۰ روستا که متغییر هستند قطع شده است.
در شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر و منازل گزارش شده است.
سامانه بارشی در استان از امشب فعال تر می شود و مردم امروز و فردا  از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری و قرار گرفتن در مسیل رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در نتیجه اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در اجرای مأموریت های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه های ملی، مأموران انتظامی با رصد اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس، بارانداز و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس را شناسایی نمودند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط ۴۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق، مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را جمع آوری و معدوم نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۷ میلیارد و ۳۵۰ ميليون ريال عنوان نمود و تصریح کرد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها