با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

جذب سرمایه‌گذار جهت احداث زیرساخت در اسکله حقانی/ ضرورت ایجاد ترمینال مکانیزه در استان احساس می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: برای اولین بار جذب سرمایه‌گذار جهت احداث زیرساخت‌هایی در اسکله شهیدحقانی صورت گرفت که باعث می‌شود تا ۲ سال آینده شاهد اتفاقات خوبی در حوزه بنادر و دریانوردی باشیم.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، الله‌مراد عفیفی پور در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان داشت: سازمان بنادر در دو بخش تصدی‌گری و حاکمیتی فعالیت دارد که از فعالیت‌های بخش حاکمیتی این سازمان می‌توان به کنترل وسائط دریانوردی اشاره کرد.

وی تشریح کرد: یک و نیم میلیون دریانورد در دنیا وجود دارد که از این تعداد حدود ۱۳۳ هزار نفر، در کشور ایران دارای گواهینامه دریانوردی هستند و هرمزگان ۳۰ هزار نفر از دریانوردان کشور را در اختیار دارد.
با ایجاد مراکز و دفاتری در سرتاسر بنادر  دریانوردی در استان دریانوردان می‌توانند بدون مراجعه به مرکز استان برای تمدید گواهینامه و مواردی از این قبیل اقدام کنند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان تصریح کرد: دریانوردان با مراجعه به سامانه “جامع دریانوردی” می‌توانند درخواست‌های خود را به صورت مکانیزه پیگیری کنند.

عفیفی‌پور عنوان کرد: از دیگر فعالیت های حوزه دریانوردی، می‌توان به تقویت حضور زنان در فعالیت‌های دریایی اشاره کرد. ۱۸۷ نفر از دریانوردان کشور را بانوان تشکیل می‌دهند که حدود ۷۰ درصد از این تعداد در استان هرمزگان هستند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه‌ی بندری یکی از الویت های سازمان بنادر و دریانوردی، توانمند‌سازی و فعالیت بنادر کوچک است. برای مثال سال‌های طولانی انبار کالا یا سالن مسافری در بندر جاسک که قدمت بسیار بالایی دارد، بی استفاده بوده است که امروز با همت مسئولین این حوزه با ایجاد یک اسکله، بارگیری کانتیری در جاسک نیز صورت می‌گیرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اظهار کرد: بندر تیاب هم در حوزه گردشگری و هم در حوزه تجاری رونق بسیار خوبی دارد. لازم به ذکر است که در سیریک نیر چنین بندری در دست احداث است.

عفیفی‌پور اذعان کرد: فعالیت‌های بسیار خوبی در جزایر استان هرمزگان در حال انجام است که این اقدمات باعث رونق گردشگری در این جزایر شده است و برایند چنین اقداماتی باعث ایجاد اشتغال برای جوانان بومی جزایر  می‌شود.

وی بیان داشت: برای اولین بار جذب سرمایه‌گذار جهت احداث زیرساخت‌هایی در اسکله شهیدحقانی صورت گرفته است که باعث می‌شود تا ۲ سال آینده شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان تشریح کرد: پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس، در استان هرمزگان با همت بلند جوانان همین خاک احداث شد و به همین منظور در حال ساخت اسکله‌ای برای صادرات محصولات این پالایشگاه هستیم. در حوزه پس کرانه نیز در بندر شهیدرجایی شاهد اتفاقاتی خوبی بودیم.

عفیفی‌پور تصریح کرد: به دلیل فشارهای اقتصادی وارد شده، در جذب سرمایه‌گذار در حوزه لجستیکی تا حدودی به مشکل برخورد کرده‌ایم که در صدد رفع این مشکل هستیم.

وی عنوان کرد: در فروردین ۹۸  دو قرارداد سرمایه گذاری در حوزه بنادر و دریانوردی منعقد شد که در آینده شاهد پیشرفت های خوبی در حوزه‌بنادر خواهیم بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان  اظهار کرد: ضرورت ایجاد ترمینال کاملا مکانیزه در استان احساس می‌شود که برای حل این موضوع، با سرمایه‌گذارانی گفتگو شده است و در مرحله‌ی اخذ ضمانت برای سرمایه‌گذار هستیم.

عفیفی پور گفت: به دلیل مشکلات خانوادگی در اسفندماه از رییس سازمان بنادر و دریانوردی درخواست کردم ادامه‌ی خدمتم را در مرکز به انجام برسانم که با ارزیابی‌های صورت گرفته، این اجازه به من داده نشد و با تمام قوت در استان هرمزگان به فعالیتم ادامه خواهم داد و هیچ استعفایی مطرح نیست.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در پایان این نشست  از حسین روحی، دبیر انجمن صنفی روزنامه نگاران استان هرمزگان و غلامحسین عطایی، رئیس خانه مطبوعات استان هرمزگان تقدیر به عمل آورد.

 

اجتماعی

بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد در دستور کار قرار گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر لزوم بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد، تاکید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی رئوفی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، با تاکید بر اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در زمینه اعتیاد، تصریح کرد: با توجه به خسارت های زیانبار اعتیاد به مواد مخدر، اتخاذ اقدامات پیشگیرانه بسیار ضروری است و دستگاه های اجرایی ذیربط امکانات خود را در زمینه پیشگیری از اعتياد به کار گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، افزود: برنامه های پیشگیری از اعتیاد نیازمند بازنگری و به روز رسانی جهت کارآمدی بیشتر است.

رئوفی خاطرنشان کرد: رسانه های جمعی به ویژه صداوسیما با آگاهی بخشی می توانند نقش مهمی در به ثمر نشستن طرح های پیشگیری از اعتیاد، داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، اظهار داشت: از ظرفيت سازمان های مردم نهاد (سمن ها) در اجرای برنامه های پیشگیرانه از اعتیاد به صورت ویژه بهره گرفته شود تا برنامه های اجرا شده در این زمینه به اهداف مورد نظر دست یابند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران دریابانی قشم پس از شناسایی ۳ عدد مشک حاوی سوخت قاچاق در این جزیره، نسبت به توقیف آنها اقدام نمودند.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: از این مشک های متعلق به قاچاقچیان سوخت، بیش از ۷۸ هزار لیتر گازوئیل کشف و ضبط شده است.

وی ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۸۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و در ادامه افزود: بنابر گزارش ضابطین، اقدامات پلیسی به منظور شناسایی و دستگیری عوامل نگهداری این محموله قاچاق، ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با تأکید بر اینکه ممانعت از قاچاق به ویژه قاچاق سوخت به صورت مستقیم بر بهبود معیشت و اقتصاد جامعه تأثیر دارد، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده شوم قاچاق سوخت، اجازه هیچ گونه فعالیت سودجویانه در این خصوص را نخواهند داد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وصول راحت مالیات در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی است

رییس سازمان امور مالیاتی کشور وصول راحت مالیات را در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی دانست و گفت: در مشاغل نیز فرار مالیاتی زیاد است و اگر جلوی فرار در کشور گرفته شود حتی می‌توانیم به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان برسانیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

“داود منظور” روز پنج‌شنبه ۳۰ دی ماه در مراسم معارفه سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان از کارکنان مالیاتی به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی کشور یاد کرد واظهارداشت: در دوره جدید نیز رویکرد این سازمان تحول آفرینی است و تمام تلاش ها باید با این هدف باشد که با بهره گیری از دانش و تجربه کافی از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم.

رییس سازمان امور مالیاتی اقدامات مثبت در سازمان امور مالیاتی در استان‌ها را نیز مرهون زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان دانست و بیان داشت: پاکدستی و سلامت و تامین سهم خود در تامین مالی بودجه دولت براساس درآمدهای پایدار مالیاتی از جمله اصول مورد تاکید سازمان امور مالیاتی در دوره جدید است.

وی استفاده از داده کاوی در نظام مالیاتی را از سیاست های راهبردی سازمان برشمرد و افزود: در این راستا در تلاش هستیم با ساماندهی و نظارت بیشتر مرکز داده‌ها را گسترش و در اختیار ادارات مالیاتی قرار دهیم تا بتوانند با اطلاعات کافی، مالیات عادلانه تر و دقیقی را وصول کنند.

رییس سازمان امور مالیاتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: استان هرمزگان به لحاظ ظرفیت به عنوان قطب تجارت و اقتصاد کشور محسوب می‌شود و امیدواریم روزی برسد که این استان به شکوفایی و رونق لازم برسد.

منظور با بیان اینکه کار در استان‌های مرزی و ساحلی از جمله هرمزگان سختی مضاعفی دارد، گفت ارائه آمارهای عملکردی نشان از تحول بزرگی در حوزه امور مالیاتی استان هرمزگان دارد، لذا همکاران این استان می‌توانند با تمرکز بر واحدهای سیستمی به شناسایی مودیان جدید برای وصول مالیات های جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی اقدام کمک کنند.

وی در این رابطه به بازدیدهای خود از بخش‌های مختلف اداره کل امور مالیاتی استان و گفت‌وگو با مدیران و کارکنان امور مالیاتی این استان بیان داشت: در واحدهای نرم افزار فن‌آوری، درآمد، مرکز داده‌ها، امور حقوقی، حسابرسی‌ها و هیات‌های حل اختلاف کارهای خوبی انجام شده که همه این ‌ها نشان از تلاش و دغدغه‌مندی کارکنان دارد.

رییس سازمان امور مالیاتی به کارکنان واحدهای امور مالیاتی این استان نیز توصیه کرد: بدون ارجاع پرونده‌ها به هیات‌های دادرسی زمینه وصول و پرداخت مالیات از سوی مودیان را تسهیل کنیم.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این مراسم از زحمات شاکر رضا مریدی، مدیر کل قبلی امور مالیاتی استان هرمزکان تجلیل و سید حمید حسینی مقدم را به عنوان سرپرست جدید این اداره کل معرفی کرد.

براساس این گزارش، دکتر منظور پیش از مراسم معارفه با حضور در واحدها و بخش های مختلف هیات حل اختلاف مالیات، فن آوری و اطلاعات، واحد نرم افزار، بایگانی، درآمد، دبیرخانه، مجریان قرار اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان با مدیران و کارکنان این بخش ها از نزدیک آَشنا و در خصوص وضعیت درآمدها، مشکلات و سختی کارها آنها گفت وگو کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها