با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش‌حساب

منتشر شده

روی

به مناسبت هفته‌ی تامین اجتماعی مدیران تامین اجتماعی استان در نشستی مشترک به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان هرمزگان اظهار داشت: طرح بخشودگی جرایم بیشتر کارفرمایان خوش حساب را شامل می‌شود و از سیزدهم تیر تا سیزدهم شهریورماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش تجارت ‌جنوب آنلاین،مدیرکل تامین اجتماعی استان  هرمزگان با بیان این‌که سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از بیمه‌کنندگان بزرگ کشور تلقی می‌شود گفت: این که ما از بیمه‌کنندگان بزرگ کشوری هستیم مسئولیت ما را در قبال مردم بیشتر می‌کند همچنین این سازمان سهام دار پالایشگاه نفت بندرعباس،لاوان و پاسارگاد است که سهام آن متعلق به کارگران و بیمه‌شدگان است.

وی افزود:در استان هرمزگان جمعیت تحت پوشش تأمین اجتماعی ۹۷۱ هزار و ۶۹۶ نفر است که نزدیک به ۵۶ درصد از جمعیت استان را تشکیل می‌دهد..همچنین در خصوص مستمری بگیران این آمار ۸۳درصد است و تاکنون ۶۵۳میلیارد تومان به مستمری بگیران پرداخت شده است.

حیدری بلوکی گفت:تعداد کارگاه‌های تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی در هرمزگان ۶۳ هزار و ۱۶۴ کارگاه فعال و نیمه فعال است و تعداد کارگاه‌های فعال استان نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان اظهار داشت:۶۵۳میلیارد تومان در قالب تعهدات بلند مدت و بیش از ۱۸میلیارد تومان در قالب تعهدات کوتاه مدت به بیمه شدگان پرداخت شده است که در تعهدات بلندمدت ۱۳درصد افزایش را داشته‌ایم.

حیدری با بیان این‌که در کارگروه رفع موانع تولید نیز به مشکلات کارگران و کارفرمایان پرداخته ایم و سعی‌کرده‌ایم در سال رونق تولید به تولید داخلی رونق ببخشیم گفت:در تقسیط بدهی کارگاه‌ها تمام تلاش خود را کرده‌ایم که کارفرما تحت فشار قرار نگیرد و واحدهای تولیدی تعطیل نشوند.

وی ابراز کرد: در سال ۹۷ هزار و ۹۶۳ متقاضی در ۴۴ جلسه کمیته تشخیص مشاغل سخت و زیان‌آور بررسی شده و ۹۰ درصد از مشاغل مطرح شده مورد تائید قرار گرفته است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان در ادامه تصریح کرد: پوشش بیمه‌ی افراد خارجی براساس لیست و سامانه‌ای که در اختیار اداره کل اتباع خارجی بوده از دیگر اقدامات مهم سال گذشته این سازمان است.

حیدری گسترش دامنه غیر حضوری و ایجاد سامانه های مختلف  از جمله سامانه میز غیر الکترونیک ،سامانه صدور برگ غیر‌حضوری و ابلاغ غیر حضوری را از دیگر اقدامات مهم سال گذشته این اداره‌کل نام برد.

وی همچنین از طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان خبر داد و گفت: با توجه به نام‌گذاری سال۹۸ از سوی مقام معظم رهبری و در اجرایی سیاست‌های مقاومتی طرح بخشودگی کارفرمایان از سوی هیات وزیران ابلاغ شده است که این طرح  بیشتر کارفرمایان خوش حساب را شامل می‌شود و از سیزدهم تیر تا سیزدهم شهریورماه ادامه خواهد داشت.

حیدری با اشاره به این‌که پروژه الکترونیک در استان هرمزگان در دست اجرا است گفت: این طرح در شعب دو،سه،چهار و پنج استان صورت می گیرد و مزایایی همچون صرفه جویی در هزینه‌ها،حذف کاغذ،تسریع در کار بیمه شدگان،افزایش رضایت مراجعین و قابلیت انجام برخی از تعهدات بصورت غیر حضوری را دارد.

وی در پایان افزود:بیمه شدگان می‌توانند با مراجعه به درگاه خدمات غیرحضوری به آدرس eservices.tamin.ir با توجه به گسترش خدمات در این سازمان اخبار مربوط به سرویس‌ها را دنبال و خدمات لازم را دریافت کنند.

اجتماعی

دیدار و گفتگوی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با استاندار هرمزگان

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش و فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش، با استاندار هرمزگان دیدار و گفتگو کردند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این دیدار، از تلاش های گسترده و شبانه روزی مجموعه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای تامین امنیت کشورمان به ويژه در پهنه آب های نیلگون خلیج فارس و دریای عمان و همچنین با حضور در آب های بین المللى و آزاد جهت حفاظت از کشتی های تجاری ایران اسلامی، تشکر و قدردانی کرد.

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار که امیر دریادار دوم آريا شفقت رودسری فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش و امیر دریادار دوم رضا قربانی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش نیز حضور داشتند، با اهدای لوح تبریک به مهندس مهدی دوستی، انتصاب ایشان به سمت استاندار هرمزگان را تبریک گفت و برای ایشان در این مسئوليت مهم آرزوی توفیق نمود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

استاندار هرمزگان، واکسیناسیون را در ایجاد ایمنی لازم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا بسیار مهم و موثر دانست.

استاندار هرمزگان در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تاکید کرد:

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، واکسیناسیون را در ایجاد ایمنی لازم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا بسیار مهم و موثر دانست و عنوان کرد: از همه افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن کرونا اقدام نکرده‌اند، می خواهیم سریعا برای تزریق واکسن کرونا مراجعه کنند تا ایمنی مناسب در برابر ویروس خطرناک کرونا، هرچه زودتر در استان هرمزگان ایجاد شود.

وی ادامه داد: به زودی ارائه خدمات براساس کارت واکسن صورت می‌گیرد و افرادی که واکسن کرونا دریافت نکنند و کارت واکسن نداشته باشند از خدمات بسیاری محروم می‌شوند.

استاندار هرمزگان افزود: همچنین با توجه به بهتر شدن شرایط آب و هوایی در نیمه دوم سال در استان هرمزگان و افزایش مسافرت های گردشگران به شهرستان‌های مختلف استان هرمزگان، تکمیل واکسیناسیون در استان امری ضروری است.

دوستی همچنین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتماعی، خودداری از دورهمی ها و عدم حضور در تجمعات را در کنار واکسیناسیون، برای پیشگیری از ابتلا به کرونا بسیار مهم دانست و خواستار جدیت و نظارت لازم بر رعایت این دستورالعمل‌ها شد.

شایان ذکر است؛ در حال حاضر در استان هرمزگان، شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، جاسک، حاجی‌آباد، قشم، بندرلنگه، بستک و پارسیان در وضعیت زرد شیوع کرونا و شهرستان‌های سیریک، بشاگرد، بندرخمیر و ابوموسی در وضعیت آبی قرار دارند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

آزادی ۱۴۸ نفر از زندانیان با تلاش و پیگیری شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: در ۶ماهه نخست سال جاری مجموعاً ۱۴۸ نفر از زندانیان با تلاش و پیگیری شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان آزاد شدند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته توسط شوراهای حل اختلاف استان برای ایجاد صلح و سازش و اخذ رضایت از شاکیان، گفت: در ۶ماهه نخست سال جاری در نتیجه این اقدامات و پیگیری ها، مجموعاً ۱۴۸ نفر از زندانیان آزاد شدند.

علی صالحی قابلیت‌های میانجیگری، جذب کمک‌های مالی از خیرین و همچنین ایجاد حلقه‌های صلح و سازش را از ظرفیت‌های ارزشمند در اصلاح ذات البین برشمرد و خاطرنشان کرد: جایگاه صلح و سازش ریشه در فطرت بشری دارد و در آموزه‌های دینی و فرهنگی ما به کرات به این امر پسندید تأکید شده است.

وی همچنین با اشاره به عملکرد شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان و نقش این مجموعه در کاهش جمعیت کیفری زندانها و همکاری مناسب با مراجع قضایی گفت: ایجاد شوراهای حل اختلاف تخصصی یکی از مهمترین راهبردهای قوه قضاییه در دوره تحول و تعالی است که این موضوع به صورت جدی از سوی دستگاه قضایی استان هرمزگان پیگیری می شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها