با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش‌حساب

منتشر شده

روی

به مناسبت هفته‌ی تامین اجتماعی مدیران تامین اجتماعی استان در نشستی مشترک به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان هرمزگان اظهار داشت: طرح بخشودگی جرایم بیشتر کارفرمایان خوش حساب را شامل می‌شود و از سیزدهم تیر تا سیزدهم شهریورماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش تجارت ‌جنوب آنلاین،مدیرکل تامین اجتماعی استان  هرمزگان با بیان این‌که سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از بیمه‌کنندگان بزرگ کشور تلقی می‌شود گفت: این که ما از بیمه‌کنندگان بزرگ کشوری هستیم مسئولیت ما را در قبال مردم بیشتر می‌کند همچنین این سازمان سهام دار پالایشگاه نفت بندرعباس،لاوان و پاسارگاد است که سهام آن متعلق به کارگران و بیمه‌شدگان است.

وی افزود:در استان هرمزگان جمعیت تحت پوشش تأمین اجتماعی ۹۷۱ هزار و ۶۹۶ نفر است که نزدیک به ۵۶ درصد از جمعیت استان را تشکیل می‌دهد..همچنین در خصوص مستمری بگیران این آمار ۸۳درصد است و تاکنون ۶۵۳میلیارد تومان به مستمری بگیران پرداخت شده است.

حیدری بلوکی گفت:تعداد کارگاه‌های تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی در هرمزگان ۶۳ هزار و ۱۶۴ کارگاه فعال و نیمه فعال است و تعداد کارگاه‌های فعال استان نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان اظهار داشت:۶۵۳میلیارد تومان در قالب تعهدات بلند مدت و بیش از ۱۸میلیارد تومان در قالب تعهدات کوتاه مدت به بیمه شدگان پرداخت شده است که در تعهدات بلندمدت ۱۳درصد افزایش را داشته‌ایم.

حیدری با بیان این‌که در کارگروه رفع موانع تولید نیز به مشکلات کارگران و کارفرمایان پرداخته ایم و سعی‌کرده‌ایم در سال رونق تولید به تولید داخلی رونق ببخشیم گفت:در تقسیط بدهی کارگاه‌ها تمام تلاش خود را کرده‌ایم که کارفرما تحت فشار قرار نگیرد و واحدهای تولیدی تعطیل نشوند.

وی ابراز کرد: در سال ۹۷ هزار و ۹۶۳ متقاضی در ۴۴ جلسه کمیته تشخیص مشاغل سخت و زیان‌آور بررسی شده و ۹۰ درصد از مشاغل مطرح شده مورد تائید قرار گرفته است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان در ادامه تصریح کرد: پوشش بیمه‌ی افراد خارجی براساس لیست و سامانه‌ای که در اختیار اداره کل اتباع خارجی بوده از دیگر اقدامات مهم سال گذشته این سازمان است.

حیدری گسترش دامنه غیر حضوری و ایجاد سامانه های مختلف  از جمله سامانه میز غیر الکترونیک ،سامانه صدور برگ غیر‌حضوری و ابلاغ غیر حضوری را از دیگر اقدامات مهم سال گذشته این اداره‌کل نام برد.

وی همچنین از طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان خبر داد و گفت: با توجه به نام‌گذاری سال۹۸ از سوی مقام معظم رهبری و در اجرایی سیاست‌های مقاومتی طرح بخشودگی کارفرمایان از سوی هیات وزیران ابلاغ شده است که این طرح  بیشتر کارفرمایان خوش حساب را شامل می‌شود و از سیزدهم تیر تا سیزدهم شهریورماه ادامه خواهد داشت.

حیدری با اشاره به این‌که پروژه الکترونیک در استان هرمزگان در دست اجرا است گفت: این طرح در شعب دو،سه،چهار و پنج استان صورت می گیرد و مزایایی همچون صرفه جویی در هزینه‌ها،حذف کاغذ،تسریع در کار بیمه شدگان،افزایش رضایت مراجعین و قابلیت انجام برخی از تعهدات بصورت غیر حضوری را دارد.

وی در پایان افزود:بیمه شدگان می‌توانند با مراجعه به درگاه خدمات غیرحضوری به آدرس eservices.tamin.ir با توجه به گسترش خدمات در این سازمان اخبار مربوط به سرویس‌ها را دنبال و خدمات لازم را دریافت کنند.

اجتماعی

نشست بررسی طرح های مشمول دریافت تبصره ۱۸ برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نشست بررسی طرح های مشمول دریافت تبصره ۱۸ با حضور دکتر فیروزی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری (رئیس کمیته) و دکتر دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان ( دبیر کمیته) و عضویت سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اداره کل کار، رفاه و تعاون و مدیران دستگاه مربوطه برگزار شد.
این جلسه به منظور بررسی طرح های مشمول دریافت تبصره ۱۸ ارسالی از پارک علم و فن آوری، سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات  و میراث فرهنگی در استانداری برگزار می شود.
در حاشیه این نشست نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان گفت تسهیلات تبصره ۱۸ مهمترین ابزار حفظ اشتغال است و باید تامین یارانه سود این تسهیلات در زمره برنامه‌های اولویت‌دار باشد .
دکتر دسینه افزود : نرخ سود تسهیلات تبصره ۱۸ در مناطق برخوردار ۱۴ درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته ۱۲ درصد لحاظ شده که بانک های  مختلف عامل پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ هستند.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان در ادامه با بیان اینکه کلیات تبصره ۱۸ به منظور ایجاد، توسعه، تولید اشتغال و کارآفرینی بوده و از محل منابع ردیف ۲۸ مصارف جدول تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به میزان ۳۲ هزار میلیارد تومان از محل منابع سازمان هدفمندسازی یارانه ها به استان های کشور اختصاص پیدا کرده است به اهمیت این موضوع اشاره کرد و گفت سهم دستگاه های اجرایی در این رابطه مشخص شده و سقف اعتبارات قابل تخصیص در استان  نیز  با اولویت نرخ بیکاری بالا به تصویب شورا رسیده است،وی افزود دستگاه های اجرایی عضو شورا با مطالعه پروژه های خود و اعلام فراخوان ،پروژه ها رامعرفی می کنند که در نهایت کمیته نیز آن را با قوانین بالادستی مطابقت داده و پس از مصوب شدن با ابلاغ دبیرخانه تسهیلات تبصره ۱۸ که در اداره کل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان مستقر است به دستگاه مربوطه و بانک عامل جهت استفاده از تسهیلات معرفی می کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تكريم و معارفه در شهرداری بندرعباس

شهرام شهيدی به عنوان سرپرست حراست شهرداری بندرعباس منصوب شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، با پيشنهاد شهردار بندرعباس طی حكمی از طرف مدير كل حراست استانداری ، شهرام شهيدی به عنوان سرپرست حراست شهرداری بندرعباس معرفی شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مهدی نوبانی شهردار بندرعباس اظهار کرد: حراست چشم و گوش سازمان و بازوی قدرتمند مجموعه است انجام ماموريتهای درون سازمانی حراست در شهرداری باعث ايجاد تعادل و رشد در مسير صحيح سازمان می‌شود.

وی با اشاره به چالش های موجود در ادارات و نهادها گفت: در حال حاضر بحث هوشمندی و تغیير نگرشهای حراستی حفاظتی برای رسيدن به وضعيت ايده‌آل لازم، ضروری و نيازمند نظم و انضباط و برنامه ريزی مدون و ساز و كار و نقشه راهبردی می‌باشد.

نوبانی افزود: بيشگيری آموزش و ارائه راهكارهای علمی برای مديريت مجموعه حراست يک ضرورت است و ايجاد اين بسترها نيازمند تحول بنيادين دارد.

اضافه می‌شود، پيش از اين علی دهقان مدير حراست شهرداری بندرعباس بود كه طی اين مراسم از خدمات ارزنده وی قدردانی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جزئیاتی جدید از مالیات خودروهای لوکس

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، براساس قانون بودجه سال جاری، دارندگان خودروهای بالای یک میلیارد تومان باید مالیات بپردازند که طبق اعلام مسئولان سازمان امور مالیاتی این افراد تا پایان بهمن ماه امسال فرصت دارند و تاکنون برای ۱۰۶ هزار نفر از دارندگان خودروی لوکس پیامک مالیات ارسال شده است

رخ مالیات سالانه خودروهای لوکس به شرح ذیل تعیین شده است:

۱- تا مبلغ ۱.۵ میلیارد تومان نسبت به مازاد یک میلیارد تومان معادل یک درصد

۲- تا مبلغ سه میلیارد تومان نسبت به مازاد ۱.۵ میلیارد تومان معادل دو درصد

۳- تا مبلغ ۴.۵ میلیارد نسبت به مازاد سه میلیارد تومان معادل سه درصد

۴- نسبت به مازاد ۴.۵ میلیارد معادل چهار درصد

تازه‌ترین اعلام رئیس سازمان امور مالیاتی در این زمینه بیانگر شناسایی ۵۵۰ هزار خودرو لوکس است که این خودروها باید ۵۶۰۰ میلیارد تومان مالیات بدهند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها