با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

دستگاه MRI به بیمارستان خلیج‌فارس رسید

منتشر شده

روی

مدیر درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان در نشست مشترک مدیران سازمان تامین اجتماعی با اصحاب رسانه به سوالاتی پاسخ داد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان اظهار داشت:در هفته‌ی تامین اجتماعی بخش MRI به صورت رسمی در بیمارستان خلیج‌فارس افتتاح و برای بیمه‌شدگان این سازمان خدمات به صورت رایگان ارائه خواهد شد.

به گزارش‌تجارت‌جنوب آنلاین،مریم امیری گفت: در بحث درمان این سازمان در دو بخش درمان مستقیم و غیر مستقیم فعالیت دارد.

وی افزود:درمان مستقیم شامل بیمه شدگان تامین اجتماعی است که با مراجعه به مراکز این سازمان به صورت رایگان ویزیت و درمان می‌شوند.

امیری افزود: مراکز درمان مستقیم در استان هرمزگان شامل بیمارستان خلیج فارس، پلی‌کلینیک ولی‌عصر درمانگاه بعثت،درمانگاه قشم،درمانگاه میناب،رودان،جاسک و بندرلنگه می‌شوند و خدمات در این مراکز به صورت کاملا رایگان به بیمه‌شده ارائه می‌شود.

مدیردرمان تامین اجتماعی استان هرمزگان با بیان‌این که پرونده‌ی سلامت الکترونیک نیز در حال ارائه به بیماران است گفت:در حال اجرایی شدن حذف دفترچه بیمه هستیم که این کار باعث تسریع و سهولت کار درمانی بیمار می‌شود برای مثال اگر بیمار به بیمارستان خلیج فارس مراجعه کند اطلاعتش در سیستم ثبت شده و در هرجای کشور با مراجعه به بیمارستان‌های این سازمان تمامی اطلاعات بیمار قابل دسترس است.

وی با اشاره به این‌ که  این سازمان در فعالیت‌های غیرمستقیم درمانی  با ۲۲ بیمارستان قرارداد دارد افزود: سازمان تامین اجتماعی مطالبات بیمارستان‌های دانشگاهی،خصوصی و نظامی را تا پایان شهریور۹۷ پرداخت کرده است.

امیری گفت: در مجموع رضایت خوبی از بیمارستان خلیج‌فارس بوده است و مراجعه‌ حدود دو هزار نفر به بیمارستان خلیج‌فارس در طول ۲۴ساعت در سال گذشته آمار نسبتا خوبی است همچنین این بیمارستان  در بحث ارائه خدمات اورژانس در کشور رتبه‌ی دوم را دارد.

اجتماعی

نشست بررسی طرح های مشمول دریافت تبصره ۱۸ برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نشست بررسی طرح های مشمول دریافت تبصره ۱۸ با حضور دکتر فیروزی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری (رئیس کمیته) و دکتر دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان ( دبیر کمیته) و عضویت سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اداره کل کار، رفاه و تعاون و مدیران دستگاه مربوطه برگزار شد.
این جلسه به منظور بررسی طرح های مشمول دریافت تبصره ۱۸ ارسالی از پارک علم و فن آوری، سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات  و میراث فرهنگی در استانداری برگزار می شود.
در حاشیه این نشست نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان گفت تسهیلات تبصره ۱۸ مهمترین ابزار حفظ اشتغال است و باید تامین یارانه سود این تسهیلات در زمره برنامه‌های اولویت‌دار باشد .
دکتر دسینه افزود : نرخ سود تسهیلات تبصره ۱۸ در مناطق برخوردار ۱۴ درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته ۱۲ درصد لحاظ شده که بانک های  مختلف عامل پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ هستند.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان در ادامه با بیان اینکه کلیات تبصره ۱۸ به منظور ایجاد، توسعه، تولید اشتغال و کارآفرینی بوده و از محل منابع ردیف ۲۸ مصارف جدول تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به میزان ۳۲ هزار میلیارد تومان از محل منابع سازمان هدفمندسازی یارانه ها به استان های کشور اختصاص پیدا کرده است به اهمیت این موضوع اشاره کرد و گفت سهم دستگاه های اجرایی در این رابطه مشخص شده و سقف اعتبارات قابل تخصیص در استان  نیز  با اولویت نرخ بیکاری بالا به تصویب شورا رسیده است،وی افزود دستگاه های اجرایی عضو شورا با مطالعه پروژه های خود و اعلام فراخوان ،پروژه ها رامعرفی می کنند که در نهایت کمیته نیز آن را با قوانین بالادستی مطابقت داده و پس از مصوب شدن با ابلاغ دبیرخانه تسهیلات تبصره ۱۸ که در اداره کل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان مستقر است به دستگاه مربوطه و بانک عامل جهت استفاده از تسهیلات معرفی می کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تكريم و معارفه در شهرداری بندرعباس

شهرام شهيدی به عنوان سرپرست حراست شهرداری بندرعباس منصوب شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، با پيشنهاد شهردار بندرعباس طی حكمی از طرف مدير كل حراست استانداری ، شهرام شهيدی به عنوان سرپرست حراست شهرداری بندرعباس معرفی شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مهدی نوبانی شهردار بندرعباس اظهار کرد: حراست چشم و گوش سازمان و بازوی قدرتمند مجموعه است انجام ماموريتهای درون سازمانی حراست در شهرداری باعث ايجاد تعادل و رشد در مسير صحيح سازمان می‌شود.

وی با اشاره به چالش های موجود در ادارات و نهادها گفت: در حال حاضر بحث هوشمندی و تغیير نگرشهای حراستی حفاظتی برای رسيدن به وضعيت ايده‌آل لازم، ضروری و نيازمند نظم و انضباط و برنامه ريزی مدون و ساز و كار و نقشه راهبردی می‌باشد.

نوبانی افزود: بيشگيری آموزش و ارائه راهكارهای علمی برای مديريت مجموعه حراست يک ضرورت است و ايجاد اين بسترها نيازمند تحول بنيادين دارد.

اضافه می‌شود، پيش از اين علی دهقان مدير حراست شهرداری بندرعباس بود كه طی اين مراسم از خدمات ارزنده وی قدردانی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جزئیاتی جدید از مالیات خودروهای لوکس

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، براساس قانون بودجه سال جاری، دارندگان خودروهای بالای یک میلیارد تومان باید مالیات بپردازند که طبق اعلام مسئولان سازمان امور مالیاتی این افراد تا پایان بهمن ماه امسال فرصت دارند و تاکنون برای ۱۰۶ هزار نفر از دارندگان خودروی لوکس پیامک مالیات ارسال شده است

رخ مالیات سالانه خودروهای لوکس به شرح ذیل تعیین شده است:

۱- تا مبلغ ۱.۵ میلیارد تومان نسبت به مازاد یک میلیارد تومان معادل یک درصد

۲- تا مبلغ سه میلیارد تومان نسبت به مازاد ۱.۵ میلیارد تومان معادل دو درصد

۳- تا مبلغ ۴.۵ میلیارد نسبت به مازاد سه میلیارد تومان معادل سه درصد

۴- نسبت به مازاد ۴.۵ میلیارد معادل چهار درصد

تازه‌ترین اعلام رئیس سازمان امور مالیاتی در این زمینه بیانگر شناسایی ۵۵۰ هزار خودرو لوکس است که این خودروها باید ۵۶۰۰ میلیارد تومان مالیات بدهند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها