با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

منظر آرايي ورودي شهرهاي استان هرمزگان در آينده نزديك

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت‌جنوب آنلاین ، داريوش باقرجوان درخصوص منظر آرايي ورودي شهرستان بندرعباس گفت: باتوجه به اهميت محور بندرشهيد رجايي بدليل وجود بنادر مهم تجاري وصنايع بزرگ كشور و تردد بسيار بالايي که در این محور وجود دارد  اقدامات بسياري توسط اين اداره كل صورت گرفته كه منجر به اخذ مجوزه‌هاي جهت تامين اعتبارات لازم شده است.

وی افزود:درهمين راستا ميتوان به جذب اعتبار ۱۸۰ ميليارد ريال جهت روكش آسفالت و لكه گيري با دستگاه آسفالت تراش واجراي يك لايه آسفالت بيندر به ضخامت ۸ سانتي متر ويك لايه آسفالت به ضخامت ۶ سانتي متر به عرض ميانگين ۱۶ متر اشاره کرد.

باقرجوان درادامه  اشاره اي  به اخذ مجوزهاي مالي مورد نياز جهت اجرا واتمام اين پروژه کرد وگفت : اخذ مجوز ۱۵۰ ميليارد ريال  جهت منظرآرايي ودفع آبهاي سطحي درمحورهاي ورودي شهرستان بندرعباس ” بندرعباس – سيرجان و محور بندر شهيد رجايي ” از جمله پيگيري‌ها و اقدامات اين اداره كل است .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در ادامه با بیان این‌که با توجه به اينكه بيش از ۶۰ درصد تصادفات جاده اي در ۳۰ كيلومتري ورودي شهرها حادث ميشود گفت:اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده اي استان در همين راستا با تلاش و برنامه ريزي ويژه در خصوص كاهش تصادفات جاده اي در ورودي شهرهاي استان اقدام به اجراي طرح‌هايي از قبيل روكش آسفالت ولكه گيري اصولي درمحورهاي ورودي شهر، خط كشي ونصب علائم ايمني ، ساماندهي روشنايي راه‌ها ، ايجاد حفاظ هاي بتني وگارديل هاي جداكننده ،استفاده از تابلوهاي اطلاعاتي جهت راهنمايي مسافران و همچنين  ايمن‌سازي نقاط پرحادثه در ۳۰ كيلومتري ورودي شهرها کرده است .

باقرجوان تصریح کرد:با توجه به حساسيت اين موضوع وبنا به تاكيدات و پيگيري‌هاي  دكترهمتي استاندار استان مقرر شد بحث ساماندهي حوزه غرب شهر بندرعباس ” محدوده بندر شهيد رجائي بطول ۱۲ كيلومتر ” در دستور قرارگيرد.

وی افزود:دراين راستا شركت مشاوره اي انتخاب شد و نقشه ومشخصات ونحوه منظر آرائي اين محور تهيه شده كه درصورت تامين اعتبار مورد نياز در آينده اي نه چندان دور شاهد زيبا سازي اين محور خواهيم بود البته اين اداره كل اقدامات اوليه اي همچون برگزاري جلسات متعدد درخصوص تعيين تكليف صنوف مزاحم وساماندهي اين صنوف مطابق طرح پيشنهادي وهمچنين تعيين وتكليف وضعيت آب‌هاي سطحي سرگردان اين حوزه كه هنگام نزول باران هاي فصلي باعث ايجاد مشكلاتي براي مسافران مي‌شود ، کرده است . بديهي است درصورت همكاري ساير دستگاه هاي ذيربط و ذينفع كه به نوعي دراين ماجرا دخيل هستند اين اداره كل مي توانند درمدت زمان كوتاه‌تري به اهداف مورد نظر در طرح دست يابد .

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها