با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

دستگاه‌های اجرایی باید سه درصد استخدامی معلولان را رعایت کنند

منتشر شده

روی

مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان در نشست خبری که در سالن جلسات این اداره‌کل برگزار شد، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی باید سه درصد استخدامی معلولین را رعایت کنند.

وی تشریح کرد: شما خبرنگاران را به عنوان خیر، جهت کمک کردن برای محقق شدن برنامه‌های این سازمان در کنار خود می‌دانیم.

به گزارش تجارت‌جنوب آنلاین،غلام‌حسین رنجبر در خصوص بیمارهای اعصاب و روان تصریح کرد: بیمار اعصاب و روان زمانی شناخته می‌شود که دو نوبت سابقه بستری در بیمارستان اعصاب و روان را داشته باشد و توسط مدد کاری نیز نیازمندی آن‌ها مشخص شود که در نهایت منجر به ارائه خدمات از سوی سازمان بهزیستی خواهد شد.

رنجبر ادامه داد: این خدمات شامل پرداخت مستمری و اقداماتی جهت درمان می‌شود. در گذشته خدمات بهزیستی تنها شامل فرد تحت پوشش می‌شد اما مقرر شده است که خدمات شامل تمام اعضای خانواده شود.

وی بیان کرد: ۳۴۳ بیمار اعصاب و روان از خدمات بهزیستی بهره می‌برند و بیش از ۳۴ هزار معلول نیز تحت پوشش هرمزگان هستند.

وی خاطرنشان کرد:  در مراکز بیماران اعصاب و روان ۸۳ نفر در مراکز مردان و ۶۰ نفر در مراکز زنان داریم، ۲۰۰ نفر نیز توسط ۴ تیم ویزیت در منزل ویزیت می‌شوند، حدود ۸۰ درصد افرادی که به درمان تیم ویزیت در منزل نتیجه مثبت می‌دهند از چرخه درمان خارج می‌شوند.

رنجبر ادامه داد: به ازای هر بیماری که در منزل ویزیت می‌شود ۴۶۵ هزار تومان و به ازای هر بیمار بستری ۷۷۰ هزار تومان و البته برای افراد مجهول‌الهویه یا افراد دارای نیازهای خاص مقادیر بیشتری هزینه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان گفت: تلاش ما بر توانمند سازی بیماران اعصاب و روان تحت پوشش بهزیستی است که با روش‌های مختلف سعی در توانمند سازی افراد و خانواده آن‌ها داریم.

رنجبر افزود: هرمزگان مرکز اقامت بیماران ضایعات نخاعی را برای اولین بار به همت خیرین استان افتتاح کرد. پس از عمل جراحی بیماران ضایعات نخایی، در مرکز اقامت بیماران ضایعاتی و نخاعی از این افراد مراقبت و نگهداری می‌شود تا مشکلات پس از عمل در منزل بوجود نیاید.

مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان تصریح کرد: از شهرداری بندرعباس در خصوص همکاری با بهزیستی تشکر دارم اما انتظار جامعه معلولین استان بسیار بیشتر از این اقدامات است. ورودی بسیاری از ادارات و بانک‌ها برای استفاده از معلولین امکان پذیر نیست که امیدواریم همکاری بیشتری انجام گیرد.

وی تصریح کرد: از مهرماه سال جاری برای فرزندانی که والدین معلول دارند هزینه تحصیلی و وام تحصیلی تعلق می‌گیرد، ودیعه مسکن نیز با سقف ۵ میلیون تومان و هزینه وسایل ضروری منزل با سقف دو و نیم میلیون تومان به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

رنجبر اذعان کرد: هزار و ۸۶۰ نفر از بهبود یافته‌ها و زنان سرپرست خانوار از طریق تسهیلات بهزیستی موفق به ایجاد شغل پایدار برای خود شده‌اند. هر ۱۰۰ پرونده یک مددکار دارد که این شخص تمام پرونده‌ها را بررسی می‌کند تا شخص به استقلال کامل برسد.

وی افزود: مرکز زنان ما واقع در شهرک توحید ظرفیت ۱۵ نفری دارد که در حال حاضر تکمیل نشده است، اگر فردی بخواهد مرکزی تأسیس کند ما استقبال خواهیم کرد و مجوزهای لازم را صادر خواهیم کرد.

مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان تصریح کرد: مرکز سرپناه شبانه زنان ما سال ۹۳ افتتاح شد، نیاز به آگاه‌سازی بیشتری در خصوص این مرکز وجود دارد، برای ارائه خدمات به کمک‌های بیشتری از ارگان‌های دیگر به‌خصوص شهرداری داریم.

رنجبرعنوان کرد: سال ۹۷ به‌صورت خاص طرح «پازک» برای پیشگیری از اعتیاد زنان و کودکان اجرا شد و این ظرفیت را به ۶۰ محله رسانده‌ایم و برنامه‌های آگاه‌سازی و آموزش را داشته باشیم.

مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان عنوان کرد: افتتاح خانه امن را نیز در دستور کار داریم که مخصوص زنان خشونت دیده است و این خانه برای این است که طی ۴ ماه این افراد را به توانمندی برسانیم و خدماتی را به آنان ارائه دهیم.

مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان تصریح کرد: در خصوص آسیب‌های اجتماعی خیلی از گزارش‌ها به‌خصوص آزارهای روانی به کودکان و زنان به ما نمی‌رسد.

وی افزود: در تماس‌ها با مرکز ۱۲۳ (اورژانس اجتماعی) بیشترین درصد رشد در خصوص اقدام به خودکشی با ۲۸۸ درصد، در حوزه کودکان آزاری بیش از ۲۰ درصد و همسر آزاری بیش از ۵ درصد بوده است.

مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان گفت: دستگاه‌های اجرایی باید سه درصد استخدامی معلولین را رعایت کنند.

رنجبر افزود: در غرب استان هرمزگان صنایع زیادی وجود دارد که درخواست داریم صنایع غرب نیز مانند دستگاه‌های دولتی سه درصد استخدامی را لحاظ کنند.

وی تشریح کرد: معتادین توسط نیروی انتظامی جمع‌آوری می‌شوند و مرکز ماده ۱۶ که زیر مجموعه بهزیستی است و استان هرمزگان بعد از تهران تنها استانی محسوب می‌شود که مرکز جمع‌آوری آن ظرفیت بیش از ۲۰۰ نفر را دارد.

مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان تصریح کرد: طبق بررسی‌های انجام شده در مرکز ماده ۱۶ حدود ۵۷ درصد غیر بومی وجود دارد که نشان‌دهنده ورود معتادان متجاهر از استان‌های دیگر به هرمزگان است.

رنجبر اذعان کرد: وظیفه سازمان بهزیستی فقط نگهداری معتادان متجاهر است ولی نیروی انتظامی تعداد زیادی به بهزیستی معرفی می‌کند که بهزیستی با بررسی‌های انجام شده تعدادی از این افراد را به سطح هر باز می‌گرداند چراکه شرایط مورد قبول بهزیستی را ندارند.

وی عنوان کرد: کمک سازمان بهزیستی در خصوص مسکن تنها ۱۰ میلیون تومان است که امکان برخی از فعالیت‌ها در این زمینه‌ها نیست.

رنجبر با بیان اینکه مشکلی در تامین ویلچر نداریم، افزود: هزینه خرید لوازم توانبخشی به شدت بالا رفته است که نیاز خیرین در این مبحث به شدت احساس می‌شود.

اجتماعی

توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس +ویدئو

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق با رصد اطلاعاتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: این خودروها در نتیجه اجرای طرح ضربتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس در شب گذشته شناسایی و توقیف شدند.

وی همچنین یادآور شد: از این خودروها ۱۸ هزار لیتر سوخت قاچاق نیز کشف و ضبط شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: قاچاقچیان سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم محکوم می شوند و همچنین در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا‌‌‌‌؛ تمام خودروهای توقیف شده نیز به نفع دولت ضبط خواهند شد.

لازم به ذکر است: ارزش تقریبی سوخت های کشف شده بیش از دویست میلیون تومان است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدا و تامین اشتغال فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران در اولویت قرار دارد

استاندار هرمزگان گفت: تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های بزرگوار شهدا در استان هرمزگان، ضروری است و در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی در دیدار با جمعی از جانبازان استان هرمزگان، ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی “صلی الله علیه و آله و سلم” و حضرت امام جعفر صادق “علیه السلام”، از ایثار، رشادت، جانفشانی و فداکاری های شهدا، جانبازان، آزادگان و همه ایثارگران و رزمندگان و خانواده‌های معظم آنان در راه دفاع از ایران اسلامی، آرمان‌ها و ارزش های انقلاب اسلامی ایران، تجلیل و قدردانی و از آنان به عنوان گنج و ثروت معنوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به خدمات رسانی و رفع مشکلات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، جانبازان، آزادگان و همه رزمندگان دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: خانواده‌های بزرگوار شهدا، جانبازان و ایثارگران با الگوگیری از سیره و روش بانوی بزرگوار اسلام حضرت زینب کبری “سلام الله علیها” صبر فراوانی دارند که جای قدردانی دارد.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های بزرگوار شهدا در استان هرمزگان، ضروری است و در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

دوستی تصریح کرد: جلسات این کارگروه باید به صورت ماهیانه از آبان‌ماه برگزار و رفع مشکلات این بزرگواران به صورت مستمر از طریق این کارگروه پیگیری و انجام شود.

وی، توجه به تامین اشتغال فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران را بسیار مهم و اولویت کاری خود دانست و بر لزوم تکریم و حمایت از خانواده‌های بزرگوار شهدا، جانبازان و ایثارگران، تاکید کرد و همچنین خواستار تامین امکانات رفاهی مناسب برای خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، از سوی دستگاه‌های مسئول شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: روزهای سه‌شنبه در دیدار حضوری و چهره به چهره آماده گفت‌وگو و شنیدن دغدغه های مردم هستیم و از طریق پیام و تلفن نیز پاسخگوی مردم خواهیم بود.

در این دیدار، مسائل و مشکلات جانبازان بزرگوار و خانواده‌های آنان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

طبق اعلام مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، در هرمزگان ۳۰۰۰ جانباز بزرگوار و ۴۳۴ آزاده سرافراز تحت پوشش این نهاد قرار دارند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

توقیف ۴ شناور صید ترال در آب‌های خلیج فارس

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف ۴ فروند شناور غیرمجاز صید ترال در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف ۴ فروند شناور غیرمجاز صید ترال در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

علی صالحی تصریح کرد: به دستور مقام قضایی و در پی گزارش اداره شیلات شهرستان بندرلنگه، این چهار شناور توسط ناوگروه منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شناسایی و در حوالی جزیره ابوموسی و جنوب جزیره سیری توقیف شدند.

وی در ادامه تأکید کرد: به منظور صیانت از حقوق عامه و تسهیل زمینه فعالیت بیشتر برای صیادان بومی، با صدور دستور ویژه قضایی، توقیف شناورهای غیرمجاز در آب‌های استان هرمزگان به مأموریت مشترک شیلات، دریابانی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

صالحی با بیان اینکه صید ترال باعث تخریب محیط زیست دریا می‌شود که باید با آن به شدت برخورد کرد، گفت: دریا موهبتی الهی است که امروز در اختیار ما قرار دارد و باید از آن به عنوان امانتی برای آیندگان مراقبت کنیم و این امر مستلزم قاطعیت در حفاظت از زیستگاه‌های آبزیان و برخورد جدی با متخلفین است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اشاره به تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر لزوم صیانت از ثروت‌های ملی در دریا و مقابله با صید ترال، اظهار داشت: دستگاه قضایی استان هرمزگان در راستای عمل به سیاست های ابلاغی، برخورد قاطعانه و بدون اغماض با افرادی را که از طریق صید غیرمجاز، معیشت مردم و صیادان بومی را به خطر می‌اندازند در دستور کار خود قرار داده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها