با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

اتاق بازرگانی بندرعباس برای همه اقشار است

منتشر شده

روی

عضو اتاق بازرگانی بندرعباس گفت : اتاق بازرگانی بندرعباس اتاقی برای همه اقشار جامعه، از صنعتگر، تاجر، کشاورز، معدن کار و …است .

به گزارش تجارت جنوب انلاین ،به نقل از ایسنا محمدرضا صفا  در خصوص اهداف ائتلاف “فردایی بهتر، اتاقی برای همه اعضا” اظهار کرد: هدف ما این است که اتاق بازرگانی بندرعباس اتاقی برای همه اقشار جامعه، از صنعتگر، تاجر، کشاورز، معدن کار و … باشد، برای گروه و باندی اختصاصی عمل نکنیم، اتاقی دارای پتانسیل‌های مختلفی شامل افراد مختلف بسازیم و حق‌طلبی برای همه اقشار داشته باشیم نه اینکه محدود به قشر خاصی باشد.

وی ادامه داد: هرمزگان معروف است به پایتخت اقتصادی کشور، اتاق بازرگانی هرمزگان نباید ۶۰۰ کارت بازرگانی داشته باشد بلکه باید ۶ هزار کارت بازرگانی از همه اقشار داشته باشد، اگر بتوانیم اتاق بازرگانی بندرعباس را به جایگاه واقعی‌اش برسانیم و ۶ هزار کارت مطالبه گر، کارآفرین و اقتصاددان داشته باشیم تحولی در اقتصاد استان ایجاد شده و این تحول اشتغال‌زایی زیادی را در استان به دنبال خواهد داشت.

عضو ائتلاف ” فردایی بهتر، اتاقی برای همه اعضا ” اتاق بازرگانی بندرعباس افزود: چرا معدن کاران، کارخانه‌های بزرگ، صنایع بزرگ در هرمزگان باید کارت بازرگانی از استان‌های دیگری داشته باشند؟ چرا مطالبه گری را از خود آغاز نکنیم؟ ما به دنبال ایجاد تحول عظیم اقتصادی، صنعتی، تجاری، بازرگانی، معدنی و کشاورزی در اتاق هستیم.

صفا تصریح کرد: انتخابات اتاق بازرگانی بندرعباس سالم انجام شد و درست و مرتب بود و امیدواریم افرادی که رأی آوردیم بتوانیم پاسخگوی مطالبات رأی‌دهندگان باشیم، در غیر این صورت روال اتاق به سال‌های گذشته خود بازمی‌گردد.

وی عنوان کرد: ما با هیچ‌کس اختلاف و مشکلی نخواهیم داشت چراکه هدف ما ایجاد اتاقی بزرگ و دارای پتانسیل‌های متفاوت با حرف‌هایی برای گفتن در سطح استان، کشور و حتی فراتر از مرزها هستیم، اتاقی را می‌خواهیم که شامل روسای اتاق‌های مشترک عمان، امارات و قطر با اتاق بندرعباس باشد.

این عضو اتاق بازرگانی بندرعباس خاطرنشان کرد: عدم مدیریت تخصصی در اتاق بازرگانی بندرعباس از مشکلات اصلی این اتاق است و باید در راستای ایجاد یک مدیریت تخصصی قدم برداریم و دلسوزانه پیگیر مشکلات اعضا باشیم و نه باندبازی و توجه به خواسته‌های قشری خاص، باید مشکلات درونی اتاق را حل کنیم تا بتوانیم برای مشکلات بیرونی قدم برداریم.

اجتماعی

جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های غرب استان در دفتر مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های بزرگ استان با حضور دکتر هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان،دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران،گل پرور مشاور عالی رییس فدراسیون،کیامرث برخورداری احمدی معاون اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فرشید اوسپید رییس هیات ورزش کارگری استان هرمزگان و حسین روحی دبیر هیات برگزار شد.

فرشید اوسپید ضمن خیر مقدم به دکتر رمضی و گل پرور و تشکر از دکتر ابراهیمی که در جهت رشد و شکوفایی ورزش کارگری تلاش می کنند گفت،در حال حاضر هیات ورزش کارگری استان هرمزگان میزبان دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگری کشور است از این رو فرصت را مغتنم شمرده تا جلسه ای را با مشارکت صنایع در جهت هدف گذاری مشترک برگزار نماییم،وی در ادامه گفت علاقه مندی مدیران به ورزش سبب می گردد کارگران با شادابی و نشاط بیشتر در محل کار خود حاضر کردند و بهره وری بیشتری داشته باشند.

اوسپید در ادامه گفت در سال گذشته همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد بتوانیم برنامه های خود را اجرایی کنیم و در تلاش هستیم تا با رهنمودهای دکتر رمضی و پیشنهادات مدیران حاضر در جلسه به سر منزل مقصود برسیم.

سپس طبق برنامه حاضرین در جلسه نسبت به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود اقدام نمودند.

دکتر ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن خوشامد گویی به دکتر رمضی و حاضرین در جلسه نسبت به معرفی مدیران شرکت ها اقدام نمود،وی در ادامه افزود در حال حاضر ۶۴ خانه فرهنگ کار در نقاط مختلف استان داریم که از ظرفیت های آن می توانیم در بحث های فرهنگی،اجتماعی و ورزشی استفاده کنیم،وی در ادامه اشاره ای به ۱۲۲ رابط با جامع کارگری کرد و گفت ۹ واحد همیار کارکنان EAP در شرکت های بزرگ داریم که این به تنهایی یک ظرفیت در جهت استفاده از توانایی بخش خصوصی در کارگاه‌ها می باشد و به عنوان یک ابزار مناسب برای توسعه ورزش کارگری می شود از آن استفاده کرد.

دکتر رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری بیان کرد: دیدگاهی که من به این جلسه دارم یک نگاه هم اندیشی است و هدف این است که بدانیم در کجای کار قرار داریم و چه اقداماتی باید انجام دهیم،اگر بخواهیم یک باز تعریفی از فدراسیون کارگری داشته باشیم باید بگوییم این فدراسیون بمنظور توسعه ورزش کارگری در صنایع ایجاد شده است که فدراسیون و هیات ورزش کارگری استان ها موظف هستند به صنایع خدمات دهند و اجرایی شدن این کار مستلزم اعتماد صنایع به متولیان ورزش کارگری می باشد،ایجاد وحدت رویه و تسهیل کردن امورات یکی از وظایف هیات های ورزش کارگری در استان ها می باشد که ابلاغ تقویم ورزشی کارگری بخشی از این کار است، وی در ادامه گفت اقدام به باشگاه داری توسط صنایع یک انحراف بزرگ در رسالت ورزش کارگری در صنعت بشمار می آید که منجر به انحصار تمامی منابع می گردد،فدراسیون ورزش کارگری دارای یک فرصت مناسب و ظرفیتی ارزشمند به نام مسابقات جهانی شرکت ها می باشد که صنایع می توانند تیم شان را به نام خود در مسابقات جهانی شرکت دهند.

اسامی مدیران شرکت های حاضر در جلسه به شرح ذیل می باشد:
۱.علی پاژنگ مدیر شرکت صنایع فراساحل
۲.اسحاق جعفری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس
۳.برزو بهاروند مدیر منابع انسانی شرکت آلومینیوم المهدی
۴.خدیجه قاسمی نژاد رییس روابط صنعتی نفت ستاره

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تصویب ۱۳ طرح در کارگروه زیربنایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۶۳ طرح در کارگروه زیربنایی استان خبر داد و گفت : اعضای کارگروه با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند و تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر موکول به بررسی مجدد طرح ها و اعلان نظر از سوی کارگروه تخصصی شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، چهاردهمین نشست کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۶۳ پرونده در این کارگروه، گفت: پس از بررسی نظرات کارشناسی، اعضا با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند.

وی افزود: تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر نیز به اعلان نظر کارگروهی متشکل از اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان جهاد کشاورزی، محیط زیست و آب منطقه ای موکول شد و پس از اعلام نتیجه این بررسی ، کارگروه نظر نهایی خود را اعلام می کند.

کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی وظیفه بررسی و ارائه پیشنهاد در زمینه طرح های توسعه عمران شهری، وظایف مرتبط با اجرای آیین نامه مربوط به استفاده از اراضی و احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها،طرح های هادی و جامع شهرها و … را بر عهده دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاحیه مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور امروز پنجشنبه هفتم بهمن ماه در زمین ساحلی بوستان غدیر بندرعباس برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران، دکتر هادی ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان،مظفر خادمی معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان استان،کیامرث برخورداری معاون اجتماعی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و روح‌الله مرادی زاده رییس هیات کبدی استان هرمزگان برگزار گردید.

گفتنی است دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور با حضور ۷ تیم و ۵۰ کبدی کار برگزار می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها