با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

شورای برنامه‌ریزی بالاترین نهاد فرهنگی، سیاسی و اقتصادی استان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها در تقویت تمرکز زدایی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در هر استان تلاش خواهد کرد؛ این شوراها به عنوان بالاترین نهاد فرهنگی، اقتصادی و سیاسی هر استان محسوب می‌شوند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان صالح دریانورد صبح پنجشنبه در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار داشت: بررسی طرح جامعه سردشت بشاگرد یکی از دستور کارهای جلسه شورای برنامه‌ریزی است که ماه‌ها در کارگروه‌ها تخصصی بررسی و تصویب شد اما بنابر مشکلاتی تصویب نهایی به امروز موکول شد.

وی تشریح کرد: علی‌رغه اینکه ۱۲ میلیارد تومان برای جبران خسارت سیل، پمپاژ آب کشاورز و موارد دیگر ابلاغ شده است که اختصاص خواهد یافت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان عنوان کرد: بر حسب ابلاغ دستوری از استاندار به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی طرح توسعه بشاگرد تدوین شد و گزارشی برای بیان کلیات آن در جلسه تهیه شد.

وی گفت: علی‌رغم اینکه مدت‌ها بر حوزه بشاگرد ورود کرده بودیم اما این همت و بازدید استاندار متفاوت است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان اذعان کرد: تشریح آیین نامه اجرایی شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از دیگر دستورکارهای جلسه است.

دریانورد بیان داشت: هیات دولت تغیراتی را در رابطه با آیین نامه اجرایی شورای برنامه‌ریزی و توسعه مصوب کرده است و این مصوبه برای تمامی دستگاه‌های اجرایی لازم‌الاجرااست.

وی افزود: مدیران باید شخصا در جلسات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و کارگروه‌های ذیل آن حضور پیدا کنند و در صورت علت، باید علت غیبت را کتبا به استانداری اعلام کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها در تقویت تمرکز زدایی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در هر استان تلاش خواهد کرد؛ این شورا همچنین به عنوان بالاترین نهاد فرهنگی، اقتصادی و سیاسی استان است.

دریانورد تصریح کرد: سیزده کارگروه تخصصی ذیل شورای مدیریت و برنامه‌ریزی، به چهار کارگروه ادغام شدند و آیین نامه جدید نیز کاهش کارگروه‌های تخصصی ذیل این شورا را بیان می‌کند.

وی تشریح کرد: یکی از کارگروه‌هایی که برگزاری آن در آیین نامه اجرایی مورد تاکید بوده کمیته برنامه‌ریزی شهرستان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان عنوان کرد: فرمانداران در تمام جلسات شورای برنامه‌ریزی حضور پیدا می‌کنند و این عمل جای تقدیر دارد.

دریانورد در خصوص لایروبی رودخانه‌ها توسط بخش خصوصی، تشریح کرد: برداشت شن و ماسه از رودخانه‌ها با برخی از موارد در تعارض است؛ چراکه یکی از دلایل خروشان شدن رودخانه‌ها این برداشت از کف رودخانه‌ها است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان اذعان کرد: از استاندار هرمزگان به خاطر تنلگری که به نظام مدیریتی استان در راستای خدمت رسانی وارد کردند تشکر می‌کنم.

دریانورد بیان داشت: در قانون اساسی عدالت اجتماعی مد نظر قرار دارد و بومی گزینی نیز یکی از اقداماتی است که در راستای عدالت اجتماعی قرار دارد اما متاسفانه دیوان عدالت اداری این موضوع را منع کرده‌اند و اجرای این قانون مشکلاتی را در استان در پی داشته است.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها