با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

لزوم برگزاری منظم جلسات و کارگروه‌های ذیل شورای برنامه‌ریزی

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به اهمیت شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در مسائل مهم استان باید برگزاری منظم جلسات و کارگروه‌های ذیل آن در دستور کار قرار گیرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان عنوان کرد: به دلیل چابک کردن فرایندها، کارگروه‌های متعدی طبق آیین نامه شورای برنامه ریزی و توسعه در استان ادغام شدند.
وی تشریح کرد: تمام کارگروه‌ها در چهارگروه تجمیع شد و وظایف تمام گروه‌های کاری در این چهار کارگروه دیده شده است.
استاندار هرمزگان بیان داشت: اعضا در تمام کارگروه‌ها و شورای برنامه ریزی باید شخص مدیران باشد و اسامی غایبان نیز در پایان هر جلسه اعلام خواهد شد.
همتی اذعان کرد: اگر مدیری امکان حضور در جلسه را ندارد به صورت کتبی با ذکر دلیل با حوزه میر کل دفتر استانداری هرمزگان مکاتبه کند و معاون دستگاه در جلسه شرکت می‌کند اما حق رای ندارد.
وی اظهار داشت: آنچه که در کارگروه‌های پایه، به این چهارکارگروه خواهد آمد به عنوان پیشنهاد به شورای برنامه‌ریزی و توسعه ارجاء خواهد شد.
استاندار هرمزگان گفت: برای تسریع کار مردم هر هفته به صورت منظم در ایام شنبه، یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه جلسه کارگروه‌ها برگزار خواهد شد.
همتی خاطر نشان کرد: دبیران این کارگروه باید گروه‌های کاری خود را مشخص کنند و دستور کار را برای هر جلسه تبیین کنند.
وی با ذکر اینکه شورای برنامه‌ریزی و توسعه بدون تعطیلی پنج شنبه‌ها برگزار خواهد شد، ادامه داد: دستگاه‌ها نیازهای خود را به موقع در کارگروه‌ها و جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه عنوان کنند.
همتی اظهار داشت: هر ضرورت جدیدی که بوجود می‌آید به جای ارجاء آن به کارگروه‌های مختلف در صورت امکان آن‌را به شورای برنامه ریزی ارجا داده شود چرا که این شورای همپوشانی زیادی با موارد دیگر دارد و شاید نیازی به ایجاد کارگروه دیگری نباشد.
وی تشریح کرد: شورای برنامه‌ریزی باید محور ارتقاء مسائل فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در استان باشد که با پربار کردن جلسات از طریق دستور کار و منظم برگزار کردن جلسات فعال خواهد شد.
استاندار هرمزگان بیان داشت: در طول هفته از شنبه تا پنجشنبه هر موضوعی که نیازی به مصوبه شورای برنامه ریزی یا کارگروه ها داشته باشد بررسی و نهایتا تا یک هفته مشخص خواهد شد.
همتی اذعان کرد: در طول زمان اداری وقت مدیران برای جلسه عمومی گرفته نخواهد شد و این جلسات در بعد از ظهرها برگزار می‌شود تا مدیران به برنامه‌های درون سازمانی برسند و پاسخگوی مردم باشند.
وی اظهار داشت: سه شنبه برای مردم است و نباید هیچ جلسه‌ای در این روز در نظر گرفته شود؛ چراکه این روز برای مردم است و باید با مردم ارتباط برقرار شود.
استاندار هرمزگان گفت: توجه به میز خدمت نباید کم شود چراکه با تقویت آن سطح خدمات رسانی ارتقاء خواهد یافت.
همتی خاطر نشان کرد: هر چه مقدار فکر می‌کنید که کارها قابل واگذاری به بخش خصوصی است واگذار کنید و اگر تصور می‌کنید امکان اعمال سیستم الکترونیک وجود دارد آن را تقویت کنند؛ چراکه باعث بهبود خدمات رسانی و گستردگی آن می‌شود.
وی ادامه داد: مقرر شده است که دستگاه‌ها هر چه امکانات برای آبرسانی دارند را در اختیار آب فاضلاب قرار دهند.
استاندار هرمزگان ابراز داشت: روند خوبی برای تامین آب شرب پایدار در استان وجود دارد اما هنوز می‌توانیم این روند را با مدیریت مناسب تسریع کنیم.
همتی اظهار داشت: در برخی مواقع انتقادات مطرح شده در قبال دستگاه‌های اجرایی را در فضای مجازی را رصد می‌کنم و از آن دستگاه‌های در جهت پاسخگویی مطالبه کرده‌ام در صورتیس که رصد و پاسخگویی وظیفه خود آن دستگاه است.
وی تشریح کرد: با توجه به دوری شهرستان بشاگرد از مرکز استان، باید تمام دستگاه‌های اجرایی نمایندگی خود را در بشاگرد مستقل کنند.
استاندار هرمزگان بیان داشت: واگذاری زمین برای احداث مزارع پرورش میگو به صورت انفرادی و پراکنده قابل انجام نیست.
همتی اذعان کرد: در دو ساله گذشته اتفاقت خوبی در زمینه شیلات استان رخ داده است و امیدوارم تا پایان دولت به فضل خدا بتوانیم به هدف‌گذاری ۱۰۰ هزار تن تولید میگو برسیم.
وی ادامه داد: برای رسیدن به این مقدار باید سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی انجام گیرد چراکه هدف محور قرار دادن منابع و ظرفیت‌های بخش خصوصی است. با رسیدن به این هدف زنجیره فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان ایجاد می‌شود.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها