×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Saturday, 2 July , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 15 خبر
مشکلی در اجرای سند توسعه فرهنگی وجود ندارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:  تفاهم‌نامه فرهنگی با در نظر گرفته شدن مقدورات مرداد ماه سال ۹۷ منعقد و تمام شرایط اقتصادی کشور در این تفاهم‌نامه در نظر گرفته شده است و مشکلی در اجرا پیش نخواهد آمد.

به گزارش تجارت جنوب انلاین ، سید عباس‌صالحی یکشنبه شب در نشست با اصحاب رسانه عنوان کرد: یکی از اهداف سفر دو روزه‌ای که به استان هرمزگان آغاز شد امضای تفاهم‌نامه‌ای بود که مقدمات آن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد و استانداری بررسی شده بود.

وی تشریح کرد: هرمزگان سیزدهمین استانی بود که با نگاه امضای تفاهم‌نامه به آن سفر کردم و در ۱۲ استان قبلی بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه منعقد شده بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در استان هرمزگان تفاهم‌نامه خوبی با رقم ۵۰۱ میلیارد ریال به مدت دو سال تنظیم شد.

صالحی اذعان کرد: ما بحث‌های زیرساخت‌های استان را از این به بعد جدی‌تر دنبال خواهیم کرد و بیش از ۳۰ میلیارد تومان از این تفاهم‌نامه مربوط به بهبود زیرساخت‌های استان است.

وی بیان داشت: تکمیل کتابخانه بندرعباس، احداث مجتمع‌های سیریک و بشاگرد، تکمیل ۴۲ فرهنگ سرای روستایی نیمه تمام و اتفاقاتی از این قبیل در این تفاهم‌نامه در نظر گرفته شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشریح کرد: خوشبختانه در بازدیدی که از بندرلنگه صورت گرفته استاندار هرمزگان از طریق ارزش افزوده یک نگارخانه و یک پلاتو برای هنرهای تجسمی و نمایشی را احداث خواهند کرد.

صالحی عنوان کرد: به این تفاهم‌نامه‌ها می‌توان به عنوان یک مقدمه‌ای برای بهبود زیرساخت‌های استان توجه کرد.

وی تشریح کرد: در حوزه‌های ادبی، سینمایی، دینی، مطبوعاتی و حمایت از هنرمندان در تفاهم‌نامه نکاتی خوبی دیده شده است تا شرایط مناسبی بوجود بیاید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: سینما پردیس امید میناب نیز امسال افتتاح خواهد شد زیرا زمان استاندارد ساخت سینماهای امید در کشور بین ۹ ماه تا یک سال است.

صالحی اذعان کرد: گفتگوی با اصحاب فرهنگ و هنر در دستور کار وزارتخانه قرار دارد که در این راستا سه جلسه با بخش‌های غرب، شرق و مرکز در این سفر برگزار شد.

وی با بیان اینکه این گفتگوهای رودرو به مسئولان فرهنگ و هنر استانی کمک خواهد کرد، بیان داشت: ده‌ها هنرمند استان در این سه جلسه در حوزه‌های مختلف دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را عرضه کردند.

صالحی عنوان کرد: در این سفر افتتاح مجتمع فرهنگی رودان و اتاق نگارخانه در بنرلنگه نیز انجام شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در این فرصت دو روزه ظرفیت‌های بیشتری از استان هرمزگان برای من تبیین شد.

صالحی اذعان کرد: این تفاهم‌نامه با در نظر گرفته شدن مقدورات مرداد ماه سال ۹۷ منعقد و تمام شرایط اقتصادی کشور در این تفاهم‌نامه در نظر گرفته شده است و مشکلی در اجرا پیش نخواهد آمد مگر اینکه اتفاقات غیرقابل منتظره‌ای رخ دهد.

وی بیان داشت: ادرات وزارت ارشاد نقش‌های دوگانه‌ای دارند و پاره‌ای از ادارات ما به عنوان خط ارتباطی با هنرمندان در برخی از مناطق فعالیت می‌کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشریح کرد: مصرف کاغذ در کشور تنوع زیادی دارد و تنها بخش فرهنگی بر اساس کالاهای اساسی تخصیص ارز به آن صورت می‌گیرد.