با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

سند راهبردی مستقل برای مناطق تنش دار جزیره قشم تدوین می شود

منتشر شده

روی

معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری آبفای کشور از تدوین سند راهبردی مستقل برای مناطق تنش دار جزیره قشم خبر داد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، سید حمیدرضا کشفی در نشست با استاندار و مدیران آب استان، هدف از سفر دو روزه نمایندگان وزارت نیرو به استان را رسیدگی به مسائل و مشکلات بخش آب استان و به طور خاص جزیره قشم بیان کرد و گفت: پیرو جلسات برگزار شده در تهران پیرامون وضعیت کنونی آب شرب استان، مصوباتی داشتیم که با حمایت نماینده عالی دولت در استان، در کمترین زمان ممکن مشکلات آب در مناطق تنش دار قشم مرتفع می شود.

کشفی با تصریح بر اینکه؛ مسئله تولید آب در جزیره قشم پاشنه آشیل ما نیست، افزود: این جزیره از لحاظ تولید به سطحی رسیده است که می توانیم با رفع نقاط انفصال، بازسازی و اصلاح شبکه های توزیع و ایستگاه های پمپاژ،  بخش عمده مشکلات این جزیره را برطرف کنیم.

وی اضافه کرد: همچنین در بررسی که طی هفته آینده انجام می شود، تغییری در جانمایی آب شیرین کن ها خواهیم داشت و برای حل هرچه سریع تر مشکل آب مردم جزیره قشم، بنا داریم مشکل مناطق تنش دار را با استفاده از آب شیرین کن های موجود جزیره، در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه مرتفع نماییم.

مهندس کشفی اظهار داشت: در مورد قشم این اطمینان را می دهیم که ظرف یکماه آینده با ارائه یک سند راهبردی، امسال بخش عمده ای از مشکلات فنی تاسیسات تامین و توزیع آب جزیره را سروسامان داده و با استفاده از تمامی ظرفیت های آبفا شهری در روستاها، وضعیت آب این جزیره را مانند سایر جزایر استان به ثبات و سطح پایدار برسانیم.

معاون بهره برداری آبفای کشور همچنین اظهار داشت: در حال حاضر حجم تولید آب از آب شیرین کن ها در سطح  کشور  ۴۹۰ هزار مترمکعب در شبانه روز است و ۴۰ درصد آن در استان هرمزگان تولید می شود که بیشترین حجم تولید را در سطح کشور دارد.

ضرورت تامین ردیف اعتباری برای پایداری آب شیرین کن های استان

در ادامه این جلسه، مدیرعامل آبفای هرمزگان با اشاره به وضعیت تخصیص اعتبارات، تامین ردیف اعتباری برای پایداری آب شیرین کن های استان را ضروری دانست و گفت: برای تحقق این اعتبارات علاوه بر تلاش مدیران وزرات نیرو، کماکان نیازمند حمایت مقام عالی دولت در استان هستیم.

امین قصمی در خصوص مشکلات آب روستاهای جزیره قشم، اظهار داشت: تلاش داریم به زودی با تدوین سندی با الگوریتم واحد و در کمترین زمان مشکلات این جزیره را مرتفع نماییم. وی اضافه کرد: در همین رابطه ارتقاء ۱۲ سایت آب شیرین در قالب آب شیرین کن یکصد هزار مترمکعبی شهر بندرعباس انجام می شود.

وی همچنین از بهره برداری فاز دوم آب شیرین کن بندرعباس با ظرفیت ۴۰ هزار مترمکعب در شبانه روز در مهرماه خبر داد و گفت: تا پایان آبان ماه نیز کلیه تجهیزات لازم برای افزایش ظرفیت آن به ۶۰ هزار متر مکعب وارد کشور می شود که با تحقق برنامه پیش بینی شده این پروژه تا خردادماه ۹۹ با ظرفیت نهایی وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

سرپرست آبفاروستایی استان در پایان ، پروژه فاز دوم پروژه های تامین آب بستک از آب شیرین کن چارک ،تامین آب رویدر و غرب جاسک را از دیگر پروژه مهم در دست اجرای آبفا عنوان کرد.

شایان ذکر است؛ معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری به همراه جمعی از مدیران آبفای کشور طی سفر دو روزه به استان هرمزگان، با هدف بررسی آخرین وضعیت تامین آب روستاها و شهرهای پرتنش استان، از تاسیسات نمک زدایی و تأسیسات در حال ساخت ، بهره برداری انتقال و توزیع آب در جزیره قشم بازدید کرد.

اجتماعی

اعتماد سازی و اطلاع رسانی نقش مهمی در جذب خیران دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: اعتماد سازی و اطلاع رسانی نقش مهمی در جذب خیران در بخش های مختلف دارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, علی رئوفی در نشست با مجمع خیرین استان با تقدیر از خدمات گسترده خیران هرمزگانی در بخش های مختلف به ویژه آموزشی و درمانی، با اشاره به اهمیت ارتباط مستمر با خیران، عنوان کرد: اعتماد سازی و داشتن  روابط عمومی پویا از مقوله های مهم در امر جذب خیران است که نیازمند اهتمام است.

وی در همین خصوص، افزود: تکریم خیران اقدام مهم دیگری است که نیازمند توجه مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: کلیه کمک های که از سوی خیران جمع آوری می شود در محلی که نیت خیران است ضروری است صرف شود.

رئوفی، تصریح کرد: در دوره مدیریت دکتر همتی استاندار استان با پیگیری های مستمری که صورت پذیرفت کمک های خوبی از سوی صنایع به بخش های مختلف از جمله سلامت استان اختصاص یافت که نیازمند استمرار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: دستگاه های اجرایی برای جذب خیران اقدامات صورت پذیرفته با کمک خیران را اطلاع رسانی کنند تا سایر خیران با مشاهده بازخوردها نسبت به کمک ترغیب شوند.

رئوفی افزود:کمیته امداد استان با اعتماد سازی و اطلاع رسانی مناسب در امر جذب خیران موفق عمل کرده است که قابل تقدیر است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

انتصاب ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان به عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس طی حکمی محمدرضا صفا ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان را به عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، متن حکم رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس بدین شرح است:

جناب آقای محمدرضا صفا

ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان

با سلام و احترام

به استناد بند ۲-۱ ماده دو دستورالعمل اجرایی دبیرخانه مرکزی نظام موضوعات فناوری به موجب این ابلاغ به *عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری منصوب می شوید*، امید است با همکاری ارزشمند جنابعالی زمینه ارتقا سطح علمی و فن آوری و نوآوری در بین استادان و دانشجویان با تعامل بیشتر با صنعت در استان و کشور فراهم گردد. توفیق روزافزون جنابعالی را از پروردگار یکتا خواستارم.

دکتر احسان کامرانی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان

ادامه ی خواندن

اجتماعی

قدردانی ویژه معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران از ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان

معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران با ارسال نامه ای از تلاش های ارزنده محمدرضا صفا ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان برای کسب رتبه برتر در بین دستگاه های اجرایی استان هرمزگان در بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی قدردانی به عمل آورد

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ، در متن نامه معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران به ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان آمده است:

جناب آقای صفا

رییس محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان

با سلام

احتراما عملکرد مطلوب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان به ریاست جنابعالی در عرصه های اقتصادی و کمک به رشد، تولید و توسعه تجارت داخلی و خارجی استان هرمزگان موجب بالندگی و درخشش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان به عنوان پارلمان بخش خصوصی استان گردیده است بر همین اساس، برخود فرض می داند به مناسبت کسب این موفقیت و دریافت تقدیر نامه بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی، صمیمانه از مساعی و تلاش های جنابعالی، هیات رییسه، هیات نمایندگان، دبیر و کار کنان محترم آن اتاق محترم کمال امتنان و قدردانی را به عمل آورد.

مظفر علیخانی معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها