×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۱۰ تیر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Friday, 1 July , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
مشارکت مردم در بازسازی بافت فرسوده الزامی است

  به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، منطقه خلیج فارس، فریدون همتی در نشست ستاد بازآفرینی استان هرمزگان با بیان اینکه در نظر داریم با همکاری توسعه گرها وارد مرحله ساخت و ساز واحدهای مسکونی جدید در محله چاهستانی های بندرعباس شویم، عنوان کرد: در ابتدا به توسعه گرها این ماموریت را داده ایم تا با گفتگو با مردم شرایط را جهت ساخت و ساز واحدهای مسکونی، مطرح کنند.

وی ادامه داد: با توجه به همه پیچیدگی ها و شرایط موجود در بافت فرسوده محله چاهستانی های بندرعباس، اما با همکاری مردم و همراهی آنها می‌توانیم مشکلات را حل و در انتظار تحولی بزرگ در حوزه نوسازی واحدهای مسکونی در این محله باشیم.

استاندار هرمزگان افزود: همه امکانات و همچنین هماهنگی لازم با توسعه گرها برای برداشتن گام اصلی در مسیر ساخت و ساز واحدهای مسکونی جدید در محله چاهستانی های بندرعباس انجام شده است.

همتی تصریح کرد: یکی از اقدامات در این زمینه، طراحی ۶۰۰ واحد مسکونی در کنار شهرک پیامبر اعظم(ص) بندرعباس است که ساکنان محله  چاهستانی ها، می‌توانند از آن استفاده و در آن ساکن شوند و همچنین در مناطق دیگری از شهر نیز توسط بنیاد مسکن واحدهایی در حال ساخت است که ساکنان محله چاهستانی ها می‌توانند از این واحدهای مسکونی نیز جهت جابجایی استفاده کنند.

وی گفت: روش دیگر ساخت در جا در محله چاهستانی ها است که این کار در صورت توافق مالکان با توسعه گرها در خود بافت محله چاهستانی ها آغاز و ساخت و ساز در آن توسط توسعه گرها انجام می‌شود.

استاندار هرمزگان بیان کرد: روش دیگر نیز این است که خود مردم و مالکان در محله چاهستانی ها اقدام به ساخت و نوسازی واحدهای مسکونی خود کنند، که برای این کار مشوق های ویژه ای از جمله تخفیف ۹۰ درصدی در هزینه صدور پروانه ساخت و همچنین پرداخت تسهیلات بانکی ارزان قیمت در نظر گرفته شده است.

همتی اظهار کرد: انتظار داریم با این مشوق های در نظر گرفته شده مردم مشارکت خوبی را داشته باشند تا نوسازی بافت فرسوده و ساخت واحدهای مسکونی جدید در محله چاهستانی ها صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اگر مردم در دیگر محلات دارای بافت فرسوده، علاقه مند به ساخت و ساز و نوسازی واحد مسکونی خود باشند، مورد حمایت و بهره مندی از این مشوق ها قرار می گیرند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه هدف ما این است که در سال جاری نوسازی سه هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده شهر بندرعباس را آغاز کنیم، عنوان کرد: این امر در گروی همکاری و مشارکت خوب مردم در راستای نوسازی واحدهای مسکونی در محله چاهستانی ها و سایر محلات شهر بندرعباس است.

وی اضافه کرد: تمامی امکانات با استفاده از ظرفیت توسعه گرها و همچنین اختصاص تسهیلات بانکی برای نوسازی بافت فرسوده در نظر گرفته شده و به خصوص اگر در محله چاهستانی های بندرعباس مردم پای کار باشند و مشارکت کنند، می‌توانیم این محله را به یکی از بهترین محلات شهر بندرعباس و برخوردار از مسکن ایمن و رفاه مناسب برای مردم تبدیل کنیم.