با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

توجه به سیاست زندان زدایی ضرورت دارد

رییس کل دادگستری استان هرمزگان بر لزوم توجه بر زندان زدایی دز دستگاه قضایی تاکید کرد .

منتشر شده

روی

بهرمزگانه گزارش تجارت جنوب آنلاین ، علی صالحی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان هرمزگان که با حضور فریدون همتی استاندار، ابوالفتح ابوالهادی دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس، مدیران کل ادارات و سازمان های عضو شورای پیشگیری ، معاونین دادگستری استان هرمزگان  و دیگر مسئولین قضائی، اجرائی و انتظامی در محل سالن کنفرانس دادگستری کل استان هرمزگان برگزار شد. ضمن خوش آمدگویی و تبریک سالروز  ازدواج آسمانی مولی الموحدین حضرت علی (ع) و حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (س)با اشاره به تأکیدات  مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و مسئولان عالی قوه قضائیه در خصوص اهمیت توجه به اصل پیشگیری از وقوع جرم و همچنین از بین بردن شرایط و زمینه های بوجود آمدن پدیده بزهکاری ،با تفکیک حوزه های موثر در ایجاد آن به چهار حوزه : وضعی و انتظامی-حوزه فرهنگی و مذهبی-  حوزه قضایی وحوزه اجتماعی، خاطرنشان ساخت:پیش بینی زمینه ها و  حوزه های مؤثر در ارتکاب جرایم  با هدف ساماندهی آنها، گام نخست و مقدماتی در پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی است.

وی با تأکید بر اینکه بدون تردید و به معنای عام ،  قوای سه گانه و همه دستگاه ها مأموریت پیشگیری از وقوع جرم و ناهنجاری را بر عهده دارند ، خاطرنشان کرد:  پیشگیری از وقوع جرم امری فراقوه ای است که  از یک سو به استحکام روابط دستگاه ها کمک می کند و از سوی دیگر از بروز آسیب ها و تحمیل هزینه های مالی و اجتماعی به کشور جلوگیری خواهد کرد.

رئیس شورای عالی قضایی استان هرمزگان در تکمیل  سخنان خود با اعلام اینکه  اصلاح ساختارهای فساد زا و جرم زا در دستور کار ویژه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان است خاطر نشان کرد: ضرورت دارد رویکرد شناسایی و برخورد با ریشه نابهنجاری‌ها در دستور کار تمامی دستگاه ها قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه با اشاره به محوریت آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در مباحث مرتبط با پیشگیری از جرایم و تخلفات، از رشد فزاینده ناهنجاری های اجتماعی به ویژه در فضای مجازی ، ابراز نگرانی کرد و در همین رابطه خواستار برنامه ریزی دقیق و هماهنگی بین بخشی در میان دستگاه های متولی ساماندهی  فضای مجازی گردید.

وی مقابله با قاچاق  و حاشیه نشینی ،  حمایت از رونق تولید و اشتغال ، اجرای طرح کاداستر و تثبیت اراضی ملی و دولتی و همچنین برخورد قاطع با جرایم خاص و خشن را شاخص های مؤثر در کنترل و کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی برشمرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از اتخاذ تدابیری چون شناسایی و احصای عوامل اصلی ارتکاب جرایم،تدوین برنامه راهبردی ،شناسایی محلات مستعدد برای ارتکاب جرم از طریق تهیه اطلس جرایم، تشکیل کارگروه های تخصصی در هر حوزه، اجرای طرح های ضربتی ،نظارت دقیق بر فضای مجازی و توجه  بیش از پیش به مؤلفه های فرهنگی  و آموزه های مذهبی به عنوان شاخص های مؤثر به منظور دستیابی به اهداف پیش بینی شده در طرح جامع پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی استان هرمزگان نام برد.

وی همچنین خواستار تنظیم برنامه عملیاتی دقیق با مشارکت استانداری هرمزگان و تمامی دستگاه های عضو شورای پیشگیری از جرم استان به منظور کاهش آسیب های ناشی از جرایم  خشن و به منظور ارتقای ضریب امنیت مناطق مختلف استان گردید.

رئیس شورای پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی استان هرمزگان با اعلام این مطلب که شورای پیشگیری از وقوع جرم ،نقش موثری در کاهش جرایم و آسیب های ناشی از آن ایفاء می نماید، اظهار داشت: اگر شورای پیشگیری از وقوع جرم موفق باشد و به خوبی  پشتیبانی گردد ، عملا حجم کاری شورای تأمین استان کاهش خواهد یافت.

علی صالحی در ادامه  با تآکید  بر لزوم توجه به سیاست زندان زدایی در دستگاه قضایی به موجب  منویات مقام معظم رهبری و سیاست های ابلاغی از سوی ریاست قوه قضائیه، بر ضرورت پرهیز از اطاله دادرسی و توجه هر چه بیشتر به تمهیدات پیش بینی شده و مجازات های جایگزین حبس به منظور کاهش جمعیت کیفری زندانها تأکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح مراحل اجرایی طرح نماد در استان هرمزگان، اظهار داشت: این طرح با محوریت دستگاه قضایی و اداره کل آموزش و پروش استان در ۱۴۷ آموزشگاه از شهرستان‌های میناب ، بندرعباس و قشم با موفقیت اجرا شده است.

وی در ادامه افزود: تعداد ۲۵ هزار و ۸۶۹ دانش‌آموز از مقاطع مختلف تحصیلی در جریان اجرای این طرح مشارکت فعال نموده‌اند که در همین راستا، شهرستان قشم با اجرای این طرح در ۱۳۵ آموزشگاه و مشارکت ۲۲ هزار و  ۸۶۹ دانش آموز ،  رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

علی صالحی همچنین با اعلام اینکه تخریب و رفع تصرف از مستحدثات غیرمجاز  در محل دریاچه فصلی ۲۲ بهمن شهرستان بندرعباس و بازآفرینی این محل با ایجاد تفرجگاه و امکانات رفاهی برای شهروندان در دستور کار ویژه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هرمزگان قرار گرفت از تشکیل کارگروه های  تخصصی به منظور پیگیری و اجرای این طرح خبر داد.

مقابله با حاشیه نشینی و ضرورت برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات مناسب به منظور تسهیل در فرآیند دیدار فرزندان طلاق  با والدینشان ،  دیگر محورهای سخنان رئیس کل دادگستری استان در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان هرمزگان را به خود اختصاص می داد.

در جریان این نشست، فریدون همتی استاندار هرمزگان با اعلام این مطلب که پیگیری جلسات شورای پیشگیری از وقوع جرم استان باید مورد توجه تمامی مسئولین قرار بگیرد ،خاطرنشان کرد: بی تردید استفاده از ظرفیت های این شورا و هماهنگی هر چه بیشتر دستگاه ها در عمل به وظایف قانونی موجب ارتقای سطح رضایتمندی مردم خواهد شد.

در ابتدای این جلسه علیرضا احمدی منش معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان هرمزگان  نیز به تشریح سیمای جرایم استان هرمزگان پرداخت.

وی  همچنین با تشریح برنامه های سال جاری معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هرمزگان از کلیه اعضای این شورا خواست تا این معاونت را در اجرای برنامه های مصوب یاری نمایند.

اجتماعی

باهوشیاری و سرعت عمل بالای پلیس هرمزگان بلافاصله عاملان تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان از سرعت عمل بالای پلیس استان و دستگیری ۶ نفر از عاملان تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بلافاصله پس از درگیری و نزاع دسته جمعی خبرداد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین,سردار “غلامرضا جعفری”  بیان داشت: در پی اعلام وقوع درگیری و تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس، بلافاصله مأموران گشت کلانتری و تیم های تخصصی پلیس امنیت عمومی استان در محل حاضر شدند.

وی افزود: شخصی که توسط ضاربان مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود از متهمان سابقه دار می باشد که به تازگی از زندان ترخیص شده و متعاقب آن در حوالی ساعت ۰۳:۰۰ بامداد امروز نامبرده به اتفاق چند نفر دیگر منازعه نموده که طی این درگیری یک نفر در این زمینه به وسیله اسلحه سرد مضروب و به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس منتقل شده بود.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: فرد مذکور جهت پیگیری وضعیت همدست مصدوم خود به بیمارستان مراجعه که در حین درمان مجددا ضاربین با یکدستگاه خودروی پژو ۴۰۵ نقره ای رنگ با پلاک مخدوش به بیمارستان مراجعه و اقدام به شلیک با اسلحه کلاش می نمایند که در اثر آن نامبرده از ناحیه ی زانو مصدوم گردید.

سردار جعفری با تأکید براینکه با سرعت عمل پلیس و طی یک عملیات ضربتی هر۶ نفر از عاملان این درگیری در محل حادثه دستگیر و یک قبضه اسلحه کلاش متعلق به ضاربان کشف شد، تصریح کرد: مصدوم تحت الحفظ در حال درمان می باشد و سایر متهمان نیز جهت ادامه روند مراحل پرونده به پلیس امنیت عمومی استان منتقل شدند.

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه استان هرمزگان محلی برای جولان افراد هنجارشکن و قانون گریز نیست، خاطرنشان کرد: پلیس استان بصورت شبانه روزی هرگونه تحرک افراد قانون گریز،هنجارشکن، اراذل و اوباش و کسانی که سعی در آشفته کردن بار روانی جامعه دارند را رصد با جدیت و قاطعیت با آنان برخورد می کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در دادگستری استان هرمزگان

بندرعباس_ به مناسبت هفته دفاع مقدس، نمایشگاه دستاوردهای مقاومت در دادگستری کل استان هرمزگان افتتاح شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز جامعه مدیون خون شهداست و باید قدردان خانواده های معظم شاهد و ایثارگر باشیم.

علی صالحی با اشاره به رشادت ها و دلاوری های شهدای والامقام و رزمندگان خاطر نشان کرد: دفاع مقدس رمز عزتمندی ایران اسلامی است.

وی همچنین یادآور شد: باید دستاوردهای دوران دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین و ارائه شود و همین موضوع تأثیر مهمی در رشد معنوی و ارتقای خودباوری در سطح جامعه خواهد داشت.

علی صالحی همچنین تأکید کرد: خانواده های شهدا مايه افتخار جامعه، ميراث داران انقلاب اسلامی و سرمايه های معنوی كشور هستند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: هفته دفاع مقدس ، فرصت مغتنمی است تا بار دیگر با مرور حماسه ها و دلاورمردی های مجاهدین عرصه های پیکار در جبهه های حق علیه باطل و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل عظیم الشأن (ره) و شهدای والامقام انقلاب اسلامی ، از رزمندگان، ایثارگران و یادگاران هشت سال دفاع مقدس تجلیل کنیم.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

ششمین محموله کمک های اهدایی اتاق بازرگانی هرمزگان تحویل مراکز درمانی استان شد/کمک بیش از ۳۰میلیارد تومانی اتاق هرمزگان به بخش درمان استان در دوران کرونا

در ادامه تحقق کمک هشت میلیارد تومانی اتاق بازرگانی ایران و اتاق هرمزگان به بخش درمان استان، امروز ششمین مرحله از این کمک ها به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین, این کمک ها شامل کمد کنار تخت، میزغداخوری بیمار تخت مکانیکی، میز غذاخوری بیمار تخت برقی، پایه سرم و تخت icu و ccu بود که ساعتی پیش به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شد.

یادآور می شود از ابتدای شیوع ویروس کرونا بنا بر مصوبه ستاد کرونا و تاکید و رایزنی دکتر همتی استاندار هرمزگان و همکاری و تعامل مناسب مهندس صفا رییس اتاق بندرعباس، تاکنون اتاق بازرگانی و جامعه اقتصادی استان بیش از ۳۰ میلیارد تومان به مراکز درمانی هرمزگان در قالب کمک های مورد نیاز بیمارستان ها کمک کرده اند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها