با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

شتر های سرگردان جمع آوری می شوند

معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: مراجع ذیصلاح شترهای سرگردان را از جاده های هرمزگان جمع آوری کنند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، طهماسب غلامپور بیان داشت: در پی دریافت گزارش‌هایی مبنی بر وجود تعدادی شتر سرگردان در شهرستان سیریک ، بررسی موضوع در دستور کار جهاد کشاورزی قرار گرفت تا مراجع ذیصلاح با هماهنگی دادستانی نسبت به جمع آوری شترهای سرگردان اقدام کنند

غلامپور  گفت: شترهای سرگردان و بدون پلاک گذاری  به مثابه کالای قاچاق بوده و بایستی جمع‌آوری شود.

وی افزود: مراجع قانونی می توانند از مالکان شترها تعهد کتبی اخذ کرده و  در صورت مشاهده دوباره در اراضی ملی ، ذبح ‌شوند.

غلامپور ادامه داد: سال گذشته جلسات متعددی بامحوریت فرمانداری ها بخشداران ودهیاران وصاحبان شتر برگزار گردید و از مجموع ۴۵۰۰تا ۵۰۰۰ نفر شترشهرستان سیریک بالغ بر۳۵۰۰نفرشترهویت گذاری شده و آمادگی جهت هویت گذاری بقیه شترهاهم وجود دارد .

وی افزود : حسب قانون هرگونه دام بدون هویت وسرگردان قاچاق محسوب میشودکه بایدبرخوردلازم صورت پذیرضمن اینکه این معاونت علاوه هویت گذاری آمادگی اجرای  صنعتی درمحیط بسته باتقاضای شترداران رادارد.

معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ادامه داد : در طرح هویت گذاری شترها در استان که از سال ۹۶   شروع شده، اطلاعات ۱۹۶۰۰  نفر شتر در سامانه اصلاح نژاد دام کشور ثبت  شده است .

غلامپور  اظهار داشت: براساس آمارها جمعیت دامی شتر در هرمزگان افزون بر ۲۱ هزار نفر است که در سالهای گذشته بیش از ۸۰ درصد از جمعیت  شتر در سطح استان هویت گذاری شده که با احتساب هویت گذاری در سالجاری ، تمام شترهای استان هویت گذاری خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح با هدف ثبت و احراز مالکیت شتر، تهیه آمار دقیق از جمعیت پراکنش دام، برنامه ریزی جهت اقدامات اصلاح نژادی و دسترسی سریع به اطلاعات، ردیابی دام از مزرعه تا کشتارگاه، کنترل های قرنطینه ای و بهداشتی تا پایان امسال ادامه دارد.

غلامپور ادامه داد :در شرق استان هرمزگان با توجه به شرایط کویری و جغرافیایی، برخی روستائیان با پرورش شتر معیشت خود را می گذرانند که بیشتر این شترها در بیابان ها رها شده و با حرکت در جاده، حادثه آفرین می شوند.

وی جاده میناب و جاسک، سیریک و بشاگرد به علت تردد حیوانات اهلی به ویژه شترهای سرگردان و بدون چوپان را از جاده های پرخطر استان هرمزگان برشمرد و گفت :  هر سال مواردی از تصادف های منجر به فوت و مصدومیت در این جاده گزارش می شود.

حضور شبانه شترها در برخی راههای ارتباطی هرمزگان تاکنون منجر به بروز حوادث رانندگی و تلفات و خسارت شده است و از آنجایی که شترها هیچ نشانه ای نداشتند امکان شناسایی مالکان آنها مقدور نبود، با پلاک دار شدن شترها علاوه بر دقت بیشتر مالکان شترها در نگهداری از این حیوان اهلی، از بروز مشکلات متعدد از جمله قاچاق شتر نیز جلوگیری می شود.

در طرح هویت گذاری شترها یک پلاک شناسایی حاوی یک کد پانزده رقمی بر روی شتر نصب می شود که تمام اطلاعات شتر و مالک شتر بر روی سامانه ای خاص و آنلاین ثبت می شود و تمام این اطلاعات برای اداره های ذی نفع قابل دسترسی است.

اجتماعی

تبریک متفاوت” خالو قنبر راستگو ” اسطوره موسیقی سنتی ایرانی به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی

منتشر شده

روی

به وسیله

قنبر راستگو که با نام خالو قنبر نیز شناخته میشود، خواننده جنوبی و نوازنده ساز جفتی اهل هرمزگان و یکی از نوازندگان شناخته‌شده ساز جفتی در ایران و جهان است که در پنجمین اجلاس کمیته ثبت میراث ناملموس، شیوه نوازندگی نی جفتی قنبر راستگو در فهرست میراث ناملموس کشور ثبت ملی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دولت از صنایع جهت تأمین انرژی مورد نیاز حمایت کند

مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان خواستار حمایت دولت از صنایع جهت تامین انرژی مورد نیاز شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور مهدی دوستی استاندار، و بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشوربرگزار شد، مشکلات ناشی ازقطعی برق در استان هرمزگان را بیش از سایر استان ها دانست و گفت: خساراتی که به فولاد هرمزگان در سه ماه قطعی برق وارد شد قابل توجه و جبران آنها امروز خیلی سخت و مشکل است.
وی از صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر یاد کرد و خسارت به این صنعت را خسارت به صنایع پایین دستی زیادی دانست.
معروفخانی با ابراز نگرانی از زمزمه های کمبود گاز در زمستان از استاندار و معاون اقتصادی وزیر کشور خواست برای جلوگیری از قطع گازرسانی به صنایع مخصوصا شرکتهای فولادی تمهیدات لازم اندیشیده شود.
مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به افزایش هزینه های برق و گاز ، حمل و نقل جاده ای و ریلی، و مهمتر از همه گندله که ماده اولیه این شرکت است ، زیان ناشی از کمبود انرژی را فشاری مضاعف بر تولید عنوان کرد و خواستار کمک دولت شد.
معروفخانی با اشراه به اشتغال زایی این صنعت در استان، از فولاد هرمزگان به عنوان صنعت پیشرو در مسئولیت های اجتماعی هرمزگان یاد کرد و گفت همواره در حد توان خود به یاری استان شتافته و پای کار هستیم.
وی تامین رایگان اکسیژن بیمارستان های هرمزگان از ابتدای همه گیری کرونا را یک مسئولیت اجتماعی مهم فولاد هرمزگان دانست و گفت: با وجود قطعی برق ، اما کارخانه اکسیژن سازی فولاد به تولید ادامه داد تا بیمارستان های استان دغدغه کمبود اکسیژن نداشته باشند.
معروفخانی ضمن تبریک به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، وی را فردی ارزشی و با تجربه در حوزه های صنعت، اجرایی و سیاسی کشور دانست و با تشکر از ریاست محترم جمهور و وزیر کشور از این انتخاب گفت: انشالله حضور ایشان به عنوان استاندار در استان باعث رشد و توسعه بیش از پیش خواهد بود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها