با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

آغاز چهارمین دوره مسابقات غواصی عمق نظامیان جهان در کیش

آیین افتتاحیه مسابقات غواصی عمق ۲۰۱۹ ارتش های جهان در جزیره کیش باحضور جمعی از مدیران و مسئولان در جزیره کیش برگزار شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت‌جنوب آنلاین، آیین افتتاحیه مسابقات غواصی عمق ۲۰۱۹ ارتش های جهان در جزیره کیش با حضور امیر دریادار حبیب‌الله سیاری  معاون هماهنگ‌کننده ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی و جمعی از فرماندهان این نیرو و همچنین جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و جمعی از مدیران و مسئولان جزیره کیش برگزار شد.

در این مراسم، امیر دریا دار سیاری با اشاره به اینکه این مسابقات صحنه نمایش توانمندی، دانش و تخصص شرکت کنندگان است افزود: امروز در این اردوگاه نظامی و قلب آب های نیلگون خلیج فارس جوانمردان دریا دل از کشورهای بزرگ و موثر در دیپلماسی دریایی جهان گرد هم آمده اند تا نماد صلح جهانی را به نمایش درآوردند.

وی افزود: پهنه آرام خلیج فارس و گذرگاه راهبردی تنگه هرمز امروز شاهد تلاش مردانی است که با طی مسافت های زیاد به این نقطه از جهان آمده اند تا ضمن شرکت در مسابقات غواصی عمق، شاهد امنیت پایدار در این منطقه حیاتی جهان باشند و در بازگشت به کشور خود پیام امنیت دریا را به جهان مخابره کنند.

 معاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به حضور ۱۰ کشور بزرگ جهان به عنوان شرکت کننده و ناظر در این مسابقات افزود: امروز شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات گردهم آمده اند تا با نمایش تخصص و دانش خود در این کارگاه بزرگ آموزشی یافته های خود را به اشتراک بگذارند .

وی با بیان اینکه همراه با توسعه فناوری های ارتباطی در قرن بیست و یکم دریاها مهمترین حوزه رقابت ژئوپولتیکی محسوب می شوند تاکید کرد: اقتصاد و سایر مؤلفه های وابسته به دریا زیاده خواهانی را برآن داشته تا با راه اندازی تروریست دریایی و ایجاد ناامنی در دریاها با اعمال قدرت سیطره خود را بر حوزه های تحت مسئولیت سایر کشورها توسعه داده و استعمار نوینی را شکل دهند.

دریادار سیاری ادامه داد: لیکن امنیت دریا براساس قوانین بین‌المللی بر عهده کشورهای حاشیه دریاهاست و برای زورمندان زیاده طلب در حوزه ژئوپولتیک خلیج فارس جایی نیست.

جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه نیز در این مراسم با بیان اینکه هر ساله با شرایط سخت بین‌المللی بر تعداد شرکت کنندگان در مسابقات افزوده می شود هدف اصلی از برگزاری این رقابت ها را تبادل تخصص و تجربه و افزایش همکاری های بین‌المللی عنوان کرد و افزود: مطمئن هستیم که شرکت کنندگان موفق خواهند شد مهارت و تخصص خود را در سطح بالایی به نمایش بگذارند.

غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با استقبال از برگزاری این دوره از مسابقات غواصی عمق در جزیره کیش افزود: امیدوارم نتایج حاصل از این مسابقات علاوه بر نمایش توانمندی نیروهای پر تلاش ارتش های جهان و ارتش جمهوری اسلامی ایران به همدلی و همراهی بیشتر و حفظ و ارتقاء صلح و ثبات در آب های بین‌المللی  و خلیج فارس بیانجامد.

وی در پایان عنوان کرد: توسعه دریا محور در بخش های گردشگری دریایی، حمل و نقل و ترانزیت کالا از طریق ایجاد زیرساخت های مناسب بندری در کنار دیگر محورهای توسعه گردشگری از برنامه های سازمان منطقه آزاد کیش است.

گفتنی است این دوره از مسابقات با عنوان مسابقات بین‌المللی  غواصی عمق ارتش های جهان ۲۰۱۹،  به میزبانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با شرکت تیمهای غواصی از روسیه، چین، آفریقای جنوبی، سوریه و ونزوئلا برگزار می شود  و  تا ۲۳ مرداد در آب هایی نیلگون خلیج فارس و  جزیره کیش ادامه خواهد داشت.

چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی  نظامیان همزمان در روسیه، چین، ایران، مغولستان، هند، بلاروس، ارمنستان، آذربایجان، قزاقستان و ازبکستان در ۳۲  رشته و با مشارکت ۳۰ کشور درحال برگزاری است.

 بازیهای بین‌المللی  ارتش های جهان با شرکت حدود ۲۰۰ تیم شامل بیش از پنج هزار نظامی از ارتش های ۳۶ کشور جهان برگزار می شود و نظامیان در ۳۲ رشته با یکدیگر رقابت می کنند.

 پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی  نظامیان جهان در ۲۵ میدان نظامی شامل روسیه، ایران، ارمنستان، بلاروس، هند، چین، قزاقستان، مغولستان، ازبکستان و جمهوری آذربایجان برگزار می شود. کشورهای هند، مغولستان و ازبکستان نیز برای نخستین بار میزبان این مسابقات بین‌المللی   هستند. نخستین دوره این مسابقات بین‌المللی  نظامی در سال ۲۰۱۵ به میزبانی روسیه و قزاقستان برگزار شد.

در این دوره از مسابقات، جمهوری اسلامی ایران در دو رشته «غواصی عمق» به میزبانی نیروی دریایی ارتش در جزیره کیش و «گشت جاده‌ای» به میزبانی نیروی انتظامی در شهر پرند پذیرای تیم های نیروهای مسلح کشورهای شرکت کننده خواهند بود.

اجتماعی

جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های غرب استان در دفتر مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های بزرگ استان با حضور دکتر هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان،دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران،گل پرور مشاور عالی رییس فدراسیون،کیامرث برخورداری احمدی معاون اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فرشید اوسپید رییس هیات ورزش کارگری استان هرمزگان و حسین روحی دبیر هیات برگزار شد.

فرشید اوسپید ضمن خیر مقدم به دکتر رمضی و گل پرور و تشکر از دکتر ابراهیمی که در جهت رشد و شکوفایی ورزش کارگری تلاش می کنند گفت،در حال حاضر هیات ورزش کارگری استان هرمزگان میزبان دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگری کشور است از این رو فرصت را مغتنم شمرده تا جلسه ای را با مشارکت صنایع در جهت هدف گذاری مشترک برگزار نماییم،وی در ادامه گفت علاقه مندی مدیران به ورزش سبب می گردد کارگران با شادابی و نشاط بیشتر در محل کار خود حاضر کردند و بهره وری بیشتری داشته باشند.

اوسپید در ادامه گفت در سال گذشته همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد بتوانیم برنامه های خود را اجرایی کنیم و در تلاش هستیم تا با رهنمودهای دکتر رمضی و پیشنهادات مدیران حاضر در جلسه به سر منزل مقصود برسیم.

سپس طبق برنامه حاضرین در جلسه نسبت به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود اقدام نمودند.

دکتر ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن خوشامد گویی به دکتر رمضی و حاضرین در جلسه نسبت به معرفی مدیران شرکت ها اقدام نمود،وی در ادامه افزود در حال حاضر ۶۴ خانه فرهنگ کار در نقاط مختلف استان داریم که از ظرفیت های آن می توانیم در بحث های فرهنگی،اجتماعی و ورزشی استفاده کنیم،وی در ادامه اشاره ای به ۱۲۲ رابط با جامع کارگری کرد و گفت ۹ واحد همیار کارکنان EAP در شرکت های بزرگ داریم که این به تنهایی یک ظرفیت در جهت استفاده از توانایی بخش خصوصی در کارگاه‌ها می باشد و به عنوان یک ابزار مناسب برای توسعه ورزش کارگری می شود از آن استفاده کرد.

دکتر رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری بیان کرد: دیدگاهی که من به این جلسه دارم یک نگاه هم اندیشی است و هدف این است که بدانیم در کجای کار قرار داریم و چه اقداماتی باید انجام دهیم،اگر بخواهیم یک باز تعریفی از فدراسیون کارگری داشته باشیم باید بگوییم این فدراسیون بمنظور توسعه ورزش کارگری در صنایع ایجاد شده است که فدراسیون و هیات ورزش کارگری استان ها موظف هستند به صنایع خدمات دهند و اجرایی شدن این کار مستلزم اعتماد صنایع به متولیان ورزش کارگری می باشد،ایجاد وحدت رویه و تسهیل کردن امورات یکی از وظایف هیات های ورزش کارگری در استان ها می باشد که ابلاغ تقویم ورزشی کارگری بخشی از این کار است، وی در ادامه گفت اقدام به باشگاه داری توسط صنایع یک انحراف بزرگ در رسالت ورزش کارگری در صنعت بشمار می آید که منجر به انحصار تمامی منابع می گردد،فدراسیون ورزش کارگری دارای یک فرصت مناسب و ظرفیتی ارزشمند به نام مسابقات جهانی شرکت ها می باشد که صنایع می توانند تیم شان را به نام خود در مسابقات جهانی شرکت دهند.

اسامی مدیران شرکت های حاضر در جلسه به شرح ذیل می باشد:
۱.علی پاژنگ مدیر شرکت صنایع فراساحل
۲.اسحاق جعفری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس
۳.برزو بهاروند مدیر منابع انسانی شرکت آلومینیوم المهدی
۴.خدیجه قاسمی نژاد رییس روابط صنعتی نفت ستاره

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تصویب ۱۳ طرح در کارگروه زیربنایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۶۳ طرح در کارگروه زیربنایی استان خبر داد و گفت : اعضای کارگروه با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند و تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر موکول به بررسی مجدد طرح ها و اعلان نظر از سوی کارگروه تخصصی شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، چهاردهمین نشست کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۶۳ پرونده در این کارگروه، گفت: پس از بررسی نظرات کارشناسی، اعضا با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند.

وی افزود: تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر نیز به اعلان نظر کارگروهی متشکل از اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان جهاد کشاورزی، محیط زیست و آب منطقه ای موکول شد و پس از اعلام نتیجه این بررسی ، کارگروه نظر نهایی خود را اعلام می کند.

کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی وظیفه بررسی و ارائه پیشنهاد در زمینه طرح های توسعه عمران شهری، وظایف مرتبط با اجرای آیین نامه مربوط به استفاده از اراضی و احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها،طرح های هادی و جامع شهرها و … را بر عهده دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاحیه مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور امروز پنجشنبه هفتم بهمن ماه در زمین ساحلی بوستان غدیر بندرعباس برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران، دکتر هادی ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان،مظفر خادمی معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان استان،کیامرث برخورداری معاون اجتماعی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و روح‌الله مرادی زاده رییس هیات کبدی استان هرمزگان برگزار گردید.

گفتنی است دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور با حضور ۷ تیم و ۵۰ کبدی کار برگزار می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها