با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

تکیه بر دانشگاه ها برای توسعه صنعت میگو، گردشگری، آبشیرینکن ها و کشتی سازی در هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت : دانشگاه آزاد اسلامیمی تواند برای هر یک از حوزه های صنعت میگو ،گردشگری،آب شیرینکن ها وکشتی سازی هرمزگان می ماموریت تعریف کند تا مردم حل مسائل خود به دانشگاه مراجعه کنند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین فریدون همتی استاندار هرمزگان در جلسه با هیات امنای دانشگاه آزاد با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم انقلاب جهت گیری درست، دقیق و منطبق با نیازهای کشور دارد، گفت: این رویکرد دانشگاه جای تقدیر دارد، چرا که دانشگاه زمانی مورد علاقه و توجه مردم قرار می گیرد که با محیط پیوند داشته باشد و چالش ها و مسائل منطقه را در دستور کار علمی، پژوهشی و مستندسازی خود قرار دهد تا بتواند اشتغال، توسعه، افزایش راندمان کاری و بهره وری و تحول مستمر را به وجود آورد.
وی با بیان اینکه استان هرمزگان یکی از مهمترین استان‌های کشور است، خاطرنشان کرد: هر نعمت و ظرفیتی که در کشور وجود دارد، در استان هرمزگان نیز موجود است و این دانشگاه ظرفیت های عظیمی در حوزه اقتصاد بر پایه دریا، کشاورزی، گردشگری، صنایع کشتی سازی و آب شیرین کن ها دارد که دانشگاه آزاد اسلامی می تواند برای هر یک از این حوزه ها مأموریت تعریف کند تا مردم برای حل مسائل خود به دانشگاه مراجعه کند.
استاندار هرمزگان ادامه داد: با افزایش تولید میگو این صنعت می تواند به عنوان یکی از صنایع اصلی استان شناخته شود که برای تحقق این هدف باید به دانشگاه تکیه داشته باشیم و دانشگاه در این حوزه، تولید علم، دانش و فناوری داشته باشد.
همتی اظهار داشت: ایجاد شهرک گلخانه ای یکی از برنامه های استان هرمزگان در حوزه کشاورزی است که براساس برآوردهای اولیه، احداث این شهرک گلخانه ای می تواند ۲۰ هزار اشتغال در استان ایجاد کند که برای این کار باید ظرفیت‌ها و اولویت‌ها را شناسایی کنیم و دانشگاه آزاد اسلامی نیز در کنار ما نقش محوری داشته باشد.
وی با اشاره به برنامه های استانداری هرمزگان در حوزه گردشگری، گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده باید گردشگران استان هرمزگان را به ۱۰ میلیون نفر درسال افزایش دهیم، چرا که این ظرفیت در استان هرمزگان وجود دارد و ۶ ماه دوم سال این منطقه بهترین مقصد برای گردشگران است. خوشبختانه این استعداد در استان هرمزگان وجود دارد و برای تحقق این برنامه دانشگاه باید در کنار صنعت گردشگری استان قرار گیرد و در آموزش، تربیت نیروی انسانی و بالا بردن آگاهی گردشگران به ما کمک کند.
استاندار هرمزگان فعالیت در حوزه قطعه سازی صنایع دریایی را از دیگر ظرفیت های استان هرمزگان عنوان کرد و افزود: ظرفیت عظیمی در حوزه کشتی سازی، ساخت قایق ها و شناورهای دریایی در هرمزگان وجود دارد و می توان گفت این ظرفیت به میزان ظرفیت قطعه سازی خودرو است که می توان با کمک دانشگاه صنعت قطعه سازی صنایع دریایی را توسعه داد تا علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور به اشتغالزایی نیز کمک کنیم.
همتی ادامه داد: فعالیت در حوزه آب شیرین کن ها از دیگر توانمندی استان هرمزگان است که باید به سمتی برویم که این استان محور اصلی این حوزه باشد و امیدواریم با کمک معاونت علمی ریاست جمهوری، دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت های دانش بنیان بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.
وی در پایان گفت: استانداری هرمزگان هرگونه حمایتی که دانشگاه آزاد اسلامی نیاز داشته باشد را دریغ نخواهد کرد و آمادگی داریم یک بودجه مشخص برای مأموریت های تعریف شده در نظر بگیریم.
گفتنی است، تربیت نیروی متخصص در سه حوزه پرورش میگو، کشاورزی و گردشگری و جذب و انتقال فناوری در این سه حوزه، ایجاد مزارع نمونه در پرورش میگو و گلخانه، راه‌اندازی مدرسه عالی مهارت و هتلداری و ایجاد خوابگاه متأهلی از جمله موضوعات مطرح شده در شانزدهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان بود.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها