با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

بهبود پاسخ گویی شهرداری نسبت به شورا/ اصحاب رسانه برای شورا خودی و غیر خودی ندارد

رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت:در گذشته شهرداری پاسخگویی ضعیف‌تری در قبال شورا داشت اما از شهریور سال گذشته با رفتار صحیح اداری این پاسخگویی بهتر شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، فیصل دانش در نشست خبری رئیس و هیات رئیسه شورای شورای اسالامی شهر بندرعباس با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: این روز برای نهاد شورا ارزشمند است چرا که احساس می‌شود که ارتباط ما با خبرنگاران بیشتر از ارگان‌ های دیگر است و حضور پر رنگ خبرنگاران باعث می‌شود که مردم از وضعیت شورا و نمایندگان خود آگاه شوند.
وی عنوان کرد: در شورای دوم و سوم برای ایجاد فضا برای حضور خبرنگاران در جلسه شورا  با مشکلاتی روبرو بودیم و برخی از اعضا مخالف بودند و دید رسانه‌ای بر اعضای شورا حاکم نبود.
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس ادامه داد: در شورای پنجم سعی شده است که ارتباط با خبرنگاران بیشتر شود تا مردم از تصمیمات صحن شورا در کمترین زمان آگاه شوند.
دانش اذعان کرد: اعضای شورا با چالش‌ هایی روبرو هستند که اغلب آن به خاطر این است که هنوز کار گروهی و تیمی را به درستی فرا نگرفته‌ایم.
وی افزود: شورای پنجم با وجود دلایل زیادی که امکان عدم برگزاری جلسه را دارد از ابتدا تا امروز ۱۳۰ جلسه رسمی داشته است که با مقایسه با شوراهای گذشته بسیار زیاد است.
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس افزود: برگزاری این تعداد جلسات به معنی این است که بیش از ۳۰۰ جلسه کمیسیون نیز برگزار شده است، با وجود اینکه برخی از این جلسات خروجی خوبی نداشته است اما نمایندگان وقت زیادی را در راستای حل مشکلات و مطالبات مردم صرف کرده‌اند.
دانش با بیان اینکه گزارشی را در خصوص سال دوم شورای شهر ارائه خواهم کرد، گفت: یکی از مهم‌ترین اتفاقات سال دوم را تشکیل جلسات رسمی هیات رئیسه می‌دانم با توجه به اینکه در چهار دوره گذشته هیات رئیسه رسمی شروع نمی‌شد این جلسات برای تصمیم در دستور کار قرار دادن موضوعات جلسه برگزار شد.
وی ادامه داد: نتیجه این عمل تغییر نگرش از فکر فردی به فکر جمعی است و از تشکیل ۵۰ جلسه هیات رئیسه بسیار خرسند هستم.
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس ابراز داشت: دفتر صورت جلسات هیات رئیسه برای اولین بار در بندرعباس تشکیل شد تا به صورت منظم مصوبات پیگیری شود.
دانش اظهار داشت: یکی دیگر از اقدمات خوبیکه صورت گرفت، برگزاری جلسه کمیسیون‌های شورای شهر در یک زمان مشخص است.
وی عنوان کرد: در گذشته شهرداری پاسخگویی ضعیف‌تری در قبال شورای داشت اما از شهریور سال گذشته با رفتار صحیح اداری باعث بهبود این پاسخگویی شد.
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس تصریح کرد: اعضای شورای هیچکدام با دیگری تفاوتی ندارند این اولین موضوعی بود که در تغییرات نگاه روابط عمومی مد نظر قرار گرفت و روابط عمومی باید همه را با یک دید نگاه کند.
دانش اذعان کرد: برای اولین بار در شورا ماه‌نامه‌ای تحت عنوان شورا نامه منتشر شد که اخبار ماهانه شورای را به اطلاع مردم می‌رساندیم و این موضوع نکته مثبتی برای روابط عمومی محسوب می‌شود.
وی افزود: اعضای شورای شهر دو ساعت از وقت خود را برای پاسخگویی به مردم در سامانه ۱۳۷ قرار می‌دادند.
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس تشریح کرد: شورای شهر معمولا از گذشته خود یاد نمی‌کرد اما ما سعی کردیم تحت عنوان تقدیر از پیشکسوتان یک بابی را باز کنیم تا با هم‌اندیشی با روسا و اعضای شورای گذشته از تجربه موفق این افراد کمک گرفته شود.
دانش گفت: سعی شد که در حد توان با نشریات همراه باشیم و کسی را خودی و غیرخودی نبینیم حتی شخصی که علیه شورای شهر تیتر زده است چراکه رسالت خود را انجام داده است.
وی بیان داشت: اکثریت اعضای شورای شهر بندرعباس این نظر را دارند که نگاه آزادانه برای حضور عکاسان و فیلم برداران در جلسه تا زمانیکه نظم شورا را بر هم نزند آزاد است.
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس ابراز داشت: اپلیکیشنی برای معرفی بیوگرافی اعضا و مصوبات شورای شهر تدوین شده است تا مرم مشاهده کنند.
دانش اظهار داشت: شورای شهر بندرعباس به سیستم شبکه دولت وصل نبود و در برخی از موار از بخشنامه‌ها اطلاع نداشتیم اما با تشکیل شبکه دولت از تمام بخشنامه‌ها و قانون‌ها اطلاع پیدا می‌کنیم.
وی با بیان اینکه شورای شهر بندرعباس در بحث مالی شاهد تحول عظیم بود، عنوان کرد: در ابتدا مدیر اداری و مالی در شورای شهر بندرعباس وجود نداشت به همین دلیل نیاز دیدیم که واحد مالی و اداری شورا احداث شود و یک نفر نیز این مهم را بر عهده گرفت و پیشرفتی در این زمینه نیز صورت گرفته است.
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس تصریح کرد: در نتیجه ایجاد واحد اداری و مالی چارت سازمانی برای شورا نیز بروز شد و پرسنل از شرح وظایف خود به درستی آگاه شدند چراکه این شرح وظایف تنظیم شد و در اتاق‌های افراد نصب شد.
دانش اذعان کرد: در شورا مقداری تعدیل نیروی انسانی انجام شد با وجود اینکه انتقاداتی انجام شد اما هنوز اعتقاد دارم که این تعدیل نیرو درست بود چراکه احساس شد که افرادی که کم‌کاری می‌کنند یا افرادی که توانایی لازم را نداشتند کنار گذاشته شوند.
وی افزود: مکاتبات شورا باید به امضای رئیس شورا صادر می‌شد که این مهم صورت گرفت و جای تشکر از همه اعضای شورا وجود دارد.
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس تشریح کرد: با تشکیل کلاس‌های آموزشی در بخش‌های مختلف، شورا دارای یک نظم آموزشی شد.
دانش گفت: کنترل دقیق حضور و غیاب برای پرسنل از جمله اقداماتی بود که در بخش اداری انجام شد.
وی بیان داشت: شورای شهر حساب جدایی به امضای رئیس و حزانه دار دارد تا در مسائل مالی به انحراف نرویم. امسال علی‌رغم اینکه تلاش شد تمام پرداخت‌ها انجام شود اما هنوز مبلغی به عنوان ذخیره در اختیار داریم و در حال حاضر شورا یک استقلال مالی دارد.
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس ابراز داشت: یک نظارت ویژه‌ای نسبت بودجه‌ریزی و بودجه شهرداری توسط شورای شهر وجود داشته است و حدود ۲۴ جلسه رسمی در این راستا تشکیل شد تا بودجه شهرداری تدوین شد.
دانش اظهار داشت: بودجه شهرداری از ۵۱۵ میلیارد به ۷۱۵ میلیارد افزایش پیدا کرد که تمام اعضای شورای در این افزایش بودجه دخیل بودند.
وی بیان داشت: روشی در لاحیه بودجه دیده شد که موجب افزایش نظارت شورا بر بودجه شهرداری شد و نگاه این بوده است که در بودجه ۹۸ شهرداری دقت بیشتری وجود داشته باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با ذکر اینکه انتخاب تیم مشاورین از دیگر اقدامات شورا است، ابراز داشت: هر وقت شخصی به عنوان مشاور انتخاب می‌شد انتقاداتی مطرح شد و با توجه به اینکه شورا دارای شش کمیسیون است، دامنه اقدامات وسیع است به همین جهت نیاز به مشاورین احساس می‌شود.
دانش اظهار داشت: سعی شد که تعامل بیشتری میان استانداری، فرمانداری و نهادهای دولتی ایجاد شود که نتیجه آن به نفع مردم خواهد بود.
وی بیان داشت: تفاهم‌نامه کشوری در رابطه با موسسات خیریه انجام شد که شامل ایجاد ارتباط با سمن‌ها بود و جا دارد از تمام اعضای شورای شهر قدردانی کنم.

اجتماعی

بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد در دستور کار قرار گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر لزوم بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد، تاکید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی رئوفی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، با تاکید بر اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در زمینه اعتیاد، تصریح کرد: با توجه به خسارت های زیانبار اعتیاد به مواد مخدر، اتخاذ اقدامات پیشگیرانه بسیار ضروری است و دستگاه های اجرایی ذیربط امکانات خود را در زمینه پیشگیری از اعتياد به کار گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، افزود: برنامه های پیشگیری از اعتیاد نیازمند بازنگری و به روز رسانی جهت کارآمدی بیشتر است.

رئوفی خاطرنشان کرد: رسانه های جمعی به ویژه صداوسیما با آگاهی بخشی می توانند نقش مهمی در به ثمر نشستن طرح های پیشگیری از اعتیاد، داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، اظهار داشت: از ظرفيت سازمان های مردم نهاد (سمن ها) در اجرای برنامه های پیشگیرانه از اعتیاد به صورت ویژه بهره گرفته شود تا برنامه های اجرا شده در این زمینه به اهداف مورد نظر دست یابند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران دریابانی قشم پس از شناسایی ۳ عدد مشک حاوی سوخت قاچاق در این جزیره، نسبت به توقیف آنها اقدام نمودند.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: از این مشک های متعلق به قاچاقچیان سوخت، بیش از ۷۸ هزار لیتر گازوئیل کشف و ضبط شده است.

وی ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۸۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و در ادامه افزود: بنابر گزارش ضابطین، اقدامات پلیسی به منظور شناسایی و دستگیری عوامل نگهداری این محموله قاچاق، ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با تأکید بر اینکه ممانعت از قاچاق به ویژه قاچاق سوخت به صورت مستقیم بر بهبود معیشت و اقتصاد جامعه تأثیر دارد، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده شوم قاچاق سوخت، اجازه هیچ گونه فعالیت سودجویانه در این خصوص را نخواهند داد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وصول راحت مالیات در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی است

رییس سازمان امور مالیاتی کشور وصول راحت مالیات را در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی دانست و گفت: در مشاغل نیز فرار مالیاتی زیاد است و اگر جلوی فرار در کشور گرفته شود حتی می‌توانیم به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان برسانیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

“داود منظور” روز پنج‌شنبه ۳۰ دی ماه در مراسم معارفه سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان از کارکنان مالیاتی به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی کشور یاد کرد واظهارداشت: در دوره جدید نیز رویکرد این سازمان تحول آفرینی است و تمام تلاش ها باید با این هدف باشد که با بهره گیری از دانش و تجربه کافی از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم.

رییس سازمان امور مالیاتی اقدامات مثبت در سازمان امور مالیاتی در استان‌ها را نیز مرهون زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان دانست و بیان داشت: پاکدستی و سلامت و تامین سهم خود در تامین مالی بودجه دولت براساس درآمدهای پایدار مالیاتی از جمله اصول مورد تاکید سازمان امور مالیاتی در دوره جدید است.

وی استفاده از داده کاوی در نظام مالیاتی را از سیاست های راهبردی سازمان برشمرد و افزود: در این راستا در تلاش هستیم با ساماندهی و نظارت بیشتر مرکز داده‌ها را گسترش و در اختیار ادارات مالیاتی قرار دهیم تا بتوانند با اطلاعات کافی، مالیات عادلانه تر و دقیقی را وصول کنند.

رییس سازمان امور مالیاتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: استان هرمزگان به لحاظ ظرفیت به عنوان قطب تجارت و اقتصاد کشور محسوب می‌شود و امیدواریم روزی برسد که این استان به شکوفایی و رونق لازم برسد.

منظور با بیان اینکه کار در استان‌های مرزی و ساحلی از جمله هرمزگان سختی مضاعفی دارد، گفت ارائه آمارهای عملکردی نشان از تحول بزرگی در حوزه امور مالیاتی استان هرمزگان دارد، لذا همکاران این استان می‌توانند با تمرکز بر واحدهای سیستمی به شناسایی مودیان جدید برای وصول مالیات های جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی اقدام کمک کنند.

وی در این رابطه به بازدیدهای خود از بخش‌های مختلف اداره کل امور مالیاتی استان و گفت‌وگو با مدیران و کارکنان امور مالیاتی این استان بیان داشت: در واحدهای نرم افزار فن‌آوری، درآمد، مرکز داده‌ها، امور حقوقی، حسابرسی‌ها و هیات‌های حل اختلاف کارهای خوبی انجام شده که همه این ‌ها نشان از تلاش و دغدغه‌مندی کارکنان دارد.

رییس سازمان امور مالیاتی به کارکنان واحدهای امور مالیاتی این استان نیز توصیه کرد: بدون ارجاع پرونده‌ها به هیات‌های دادرسی زمینه وصول و پرداخت مالیات از سوی مودیان را تسهیل کنیم.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این مراسم از زحمات شاکر رضا مریدی، مدیر کل قبلی امور مالیاتی استان هرمزکان تجلیل و سید حمید حسینی مقدم را به عنوان سرپرست جدید این اداره کل معرفی کرد.

براساس این گزارش، دکتر منظور پیش از مراسم معارفه با حضور در واحدها و بخش های مختلف هیات حل اختلاف مالیات، فن آوری و اطلاعات، واحد نرم افزار، بایگانی، درآمد، دبیرخانه، مجریان قرار اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان با مدیران و کارکنان این بخش ها از نزدیک آَشنا و در خصوص وضعیت درآمدها، مشکلات و سختی کارها آنها گفت وگو کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها