با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

جهت گیری جدید توسعه در هرمزگان مبتنی بر ظرفیت های دریایی و شیلاتی است

استاندار هرمزگان جهت گیری جدید توسعه در هرمزگان را مبتنی بر ظرفیت های دریایی و شیلاتی اعلام کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت‌جنوب آنلاین،فریدون همتی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، جهت گیری جدید توسعه در هرمزگان را مبتنی بر ظرفیت های دریایی و شیلاتی اعلام کرد و بیان داشت: فعال سازی ظرفیت های پرورش ماهی و میگو در هرمزگان به طور جدی در حال پیگیری و اجراست و بنا داریم تا دو سال آینده حداقل ۱۰۰ هزار تن تولید میگوی پرورشی در این استان داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این راستا در ابتدا پنج پهنه جدید برای پرورش میگو در هرمزگان را مد نظر داریم که با سرمایه گذاری بخش خصوصی فعال و به مرحله تولید خواهند رسید.

استاندار هرمزگان افزود: راه اندازی پنج هزار هکتار کشت گلخانه ای افق در نظر گرفته شده برای هرمزگان در حوزه کشاورزی است که هزار و ۶۰۰ هکتار آن در قالب یک شهرک گلخانه‌ای بزرگ در کنار سد جگین ایجاد می شود.

همتی تصریح کرد: در حوزه آب شیرین کن نیز علاوه بر آب شیرین کن های کوچک راه اندازی شده و در دست اجرا، دو آب شیرین کن بزرگ ۱۰۰ هزار مترمکعبی و یک میلیون مترمکعبی نیز در بندرعباس به تدریج در حال وارد شدن به مدار هستند.

وی گفت: برای رسیدن به افق تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در هرمزگان نیز کنسرسیومی تشکیل شده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین برای جذب ۱۰ میلیون گردشگر در این استان هدف‌گذاری شده که گردشگری دریایی، سواحل و جزایر و همچنین ایجاد زیرساخت‌ها در حوزه راه آهن و فرودگاه و افزایش پروازهای مسافری از ملزومات آن هستند.

وی تاکید کرد: راه اندازی قطار سریع السیر در مسیر بندرعباس به تهران یک ضرورت در راستای توسعه گردشگری است و از وزارت راه و شهرسازی می‌خواهیم تا برای تحقق این هدف هر چه سریعتر طرح دو خطه شدن راه آهن بندرعباس به تهران را تکمیل نماید که با این کار ظرفیت حمل بار و مسافر در این محور افزایش چشمگیری خواهد یافت.

همتی انجام طرح های مطالعاتی در حوزه اکتشاف پهنه های معدنی، ایجاد دو شهرک بخش خصوصی در حوزه معادن و رونق جزایر و توسعه سکونت در آن‌ها را از دیگر محورها و برنامه‌های توسعه در هرمزگان برشمرد.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: تکمیل کریدور ساحلی جنوب کشور در حوزه استان هرمزگان از دیگر برنامه‌های مهم در این استان است که در راستای توسعه سواحل مکران ضروری است.

وی اضافه کرد: درخواست ما تسریع در تکمیل این کریدور از پارسیان تا بندرعباس و همچنین از میناب تا جاسک است.

استاندار هرمزگان بر لزوم توجه ویژه به ایجاد راه های روستایی در این استان تاکید کرد و گفت: در این حوزه شهرستان بشاگرد نیازمند توجه بسیار ویژه و کمک های مستقیم وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد راه های جدید و مناسب است.

همتی به رونق صنعت کشتی‌سازی در بندرعباس اشاره کرد و افزود: با تدابیر اتخاذ شده و پیگیری هایی که صورت گرفت، در حال حاضر مجموعه کشتی سازی در بندرعباس پر رونق ترین سال فعالیت خود را پشت سر می‌گذارد و کشتی های بزرگی از جمله در حوزه نفتکش ها در این مجموعه در حال تعمیر و ساخت هستند که نشان دهنده استعداد فراوان این حوزه است.

وی همچنین خواستار توجه ویژه به طرح‌های نوسازی بافت فرسوده و بازآفرینی در هرمزگان شد و گفت: در این راستا نیازمند اختیارات ویژه برای حرکت جدی هستیم.

استاندار هرمزگان پیگیری جدی توسعه بندر شهید رجایی بندرعباس و توسعه بندرلنگه را از دیگر خواسته های این استان از وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها