با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

سرمایه‌گذاری در استان از پیشرفت خوبی برخوردار است/ جلوگیری از توزیع کارت‌های گارانتی تقلبی

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت از پیشرفت خوب سرمایه‌گذاری در استان و شروع به کار طرح مبارزه با توزیع کارت گارانتی تقلبی خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، خلیل قاسمی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:در بخش سرمایه‌گذاری در استان هرمزگان ۹۵۹ جواز تاسیس برای فعالیت‌های صنعتی استان صادر شده است و برای بیش از ۲۹هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی ادامه داد:همچنین ۸۹۱ واحد صنعتی بزرگ و کوچک در استان فعال هستند و این واحدهای صنعتی موفق به ایجاد ۲۷هزار نفر اشتغال مستقیم شده‌اند.

قاسمی افزود:وضعیتی که در ۴ماهه اول سال ۹۸ در آن روبه رو هستیم و میل به سرمایه ‌گذاری در استان در حوزه صنعت و معدن خوب است.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت اظهار داشت: طرح‌های شاخص صنعتی در دست اجرا سال جاری می‌توان به شرکت مادکوش با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی، توسعه گچ متین سمنان با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، صنايع چوب ياسين بندر كنگ با ۸۱ درصد پیشرفت فیزیکی، فولاد کاوه جنوب کیش با ۶۹ درصد پیشرفت فیزیکی پدیده کاوش ایرانیان با ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی، مهندسی توسعه آب آسیا با ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی از طرح‌های شاخص صنعتی در دست اجرا سال جاری هستند اشاره کرد.

وی با بیان این که در بین چند محصول شاخص که در حوزه‌ی صادرات استان وجود دارد می‌توان به فولاد،آلومینیوم و محصولات سیمانی اشاره کرد گفت: در حوزه ی تولید شمش نیز نزدیک به ۸درصد رشد داشته‌ایم همچنین در بخش آهن اسفنجی این آمار به حدود ۹درصد می‌رسد.

قاسمی تصریح کرد: استان هرمزگان با صادرات حدود ۵۵ درصد از قیر کشور، بیش از ۴٫۷ درصد از سهم بازار قیر دنیا را به خود اختصاص داده است.

قاسمی با اشاره به این که در حوزه تجارت در دو بخش تجارت داخلی و خارجی فعالیت داریم گفت:در حوزه تجارت داخلی ۱۱ اتاق اصناف، ۱۴۶ اتحادیه صنفی،  بیش از ۴۰ هزار واحد صنفی فعال به‌جز قشم و کیش، دو هزار و ۳۲۱ پروانه  صادره در سال ۹۸ و ۷ هزار و ۴۳۶ پروانه کسب صادره در سال ۹۷ را داشته‌ایم.

وی ادامه داد:در حوزه تجارت خارجی ۳۷۹ کارت بازرگانی معتبر، بیش از ۴۰ هزار واحد صنفی دارای پروانه، ۳۴ بنگاه صادراتی کالا و دو پایانه صادراتی در هرمزگان داریم.

قاسمی افزود:باید توجه داشت که اتاق بازرگانی دامنه‌ی فعالیت بین المللی دارد که در این شرایط بسیار موثر خواهد بود در شرایط حاضر در صدد بهبود صادرات محصولات استان هستیم چرا که صادرات غیر نفتی در الویت است.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت تصریح کرد: حدود پنج هزار و ۱۸۲ نفر بافنده فرش فعال در هرمزگان داریم که از این تعداد ۸۰۰ نفر بیمه شده هستند و بیشترین تمرکز بافت فرش در بشاگرد بوده و امروز فرش آن‌ها به بازار آمده است که این ظرفیت نیاز به معرفی بیشتر از سوی اصحاب رسانه دارد.

وی در خصوص افزایش نظارت بر قیمت محصولات ادامه داد:در حوزه‌ی بازرسی و نظارت با توجه به مطالبات مردم کانکس‌هایی در چند نقطه از شهر احداث شده است که مردم با مراجعه به این کانکس‌ها می‌توانند تخلف واحدهای صنفی را اطلاع دهند.

قاسمی افزود:همچنین سامانه‌ای به شماره ۳۰۰۰۹۱۲۴  در استان شروع به کار خواهد کرد که قیمت اقلام موردنیاز و پرمصرف در آن ثبت شده است و شهروندان با ارسال کلمه محصول مورد نظر می‌توانند از قیمت محصول اطلاع پیدا کنند.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت گفت:طرح دیگری در خصوص کالاهای قاچاق در حال اجراست که تا ۲۸مرداد ماه ادامه خواهد داشت،در این طرح از توزیع کارت‌های گارانتی تقلبی جلوگیری خواهد شد و شهروندان حتما به این نکته توجه کنند.

قاسمی خاطرنشان کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری تا دو ماه آینده نمایشگاه نیاز استان هرمزگان را برگزار می‌کنیم تا در حوزه صنایع نیز از واردات بی‌نیاز شویم.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت ادامه داد: در سال جاری در هفته دولت ۲۹ طرح و پروژه غیر از پروژه‌های زیرساختی در حوزه واحدها خواهیم داشت.

اقتصادی

آخرین مهلت عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی

بندرعباس- مدیر کل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان گفت: متقاضیان عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی تا ۲۸ فروردین می توانند ثبت نام کنند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، مهدی دسینه با بیان اینکه متقاضیان عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی می توانند به عنوان نامزد عضویت در هیئت مدیره این شرکتها ثبت نام کنند، افزود: با توجه به تمدید مهلت ثبت نام نامزدهای هیئت مدیره شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت تا تاریخ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ علاقمندان با مراجعه به سامانه ستان به آدرس setan.seo.ir می توانند نسبت به ثبت نام در مهلت تعیین شده اقدام کنند.

وی در خصوص شرایط ثبت نام گفت: داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی مرتبط مورد تایید مراجع ذیصلاح تحصیلی و تجربه کافی است که تمامی مدارک باید به صورت کامل و بدون نقص در سامانه مزبور بارگذاری و ارسال شوند.

دسینه گفت: با توجه به اهمیت حقوق سهامداران بدیهی است که به درخواست های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.

وی با اشاره به نحوه امتیاز دهی به واجدان شرایط در اجرای دستور العمل تایید صلاحیت حرفه ای که در سایت به آدرس seo.ir بارگذاری می شود، گفت: صرفاً افرادی که صلاحیت آنها بر اساس این دستورالعمل احراز شود، امکان شرکت در انتخابات اعضای هیئت مدیره شرکت های مذکور را خواهند داشت.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

میزان تولید محصولات منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس ۱۵ درصد افزایش یافت

بندرعباس- مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس گفت:میزان تولید محصولات در این منطقه سال گذشته هفت میلیون و ۴۱۹ هزار و ۱۵۷ تن بوده که از افزایش ۱۵ درصدی برخوردار بوده است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین،حسن خلج طهرانی افزود :میزان تولید محصولات منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در سال ۱۳۹۸، نیز ۶ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۳۱۰ تن بوده است.
وی همچنین از افزایش ارزش صادرات محصولات در این منطقه عظیم اقتصادی نسبت به سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: ارزش صادرات در سال ۱۳۹۹ نزدیک به یک میلیارد و ۲۹۶ میلیون دلار بود که در این بخش نیز شاهد افزایش ۷۰ میلیون دلاری بودیم.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس اظهارداشت این منطقه دارای مزایای متعدد اقتصادی برای تولیدکنندگان است و با ایجاد زیرساخت‌های مناسب و تسهیل در امر تولید و صادرات توانستیم با وجود تمام فشارهای خارجی به‌تبع اعمال تحریم‌های ظالمانه، شاهد جهش در تولید و صادرات باشیم.
وی با اشاره به این‌که در سالجاری نیز تمام ارکان مدیریتی در راستای جذب سرمایه‌گذار جدید و بهبود زیرساخت‌های منطقه تمام تلاش خود را خواهند کرد، افزود: اهمیت منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس در بازتعریف تسهیلات کلان سرمایه‌گذاری بویژه در بخش زمین، انرژی و تعرفه‌های گمرکی است که با توسعه آن، ظرفیت سرمایه‌گذاری در داخل کشور بیش‌از پیش افزایش می‌یابد و وظیفه‌ی ما ایجاد بستر مناسب برای ورود سرمایه‌گذاران است.
خلج طهرانی در پایان به وضعیت ویژه‌ی کشور در مواجهه با موج چهارم شیوع ویروس کرونا نیز اشاره کرد و گفت: از تمام همکاران که در شرایط خاص ایجاد شده به‌تبع شیوع این ویروس همچنان در حال کار جهادی هستند، قدردانی کرده و امیدوارم ماموریت سنگینی را که در ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای حرکت صحیح فرآیند تولید بر دوش داریم، به‌خوبی انجام دهیم.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

دولت بخشی از خسارت‌های کرونایی به بازاریان را جبران کند

بندرعباس- نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران گفت: تعطیلی بازارها به تنهایی نمی‌تواند در امر مدیریت کرونا و خروج از وضعیت قرمز اثرگذار باشد و دولت باید بخشی از خسارت‌های کرونایی بازاریان را جبران کند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ، مسعود محمد شاهی با بیان اینکه اصناف خود را ملزم به رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در اعمال محدودیت‌های رنگ بندی شهرها می‌دانند، اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن بندرعباس در وضعیت قرمز، طی ١٠روز آینده فقط مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند و فعالیت سایر صنوف ممنوع است.

نائب رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان و عضو ستاد مدیریت شهرستان بندرعباس، ضمن قدردانی از اصناف به دلیل همراهی با ستاد مدیریت کرونا، افزود: کسبه و بازاریان بندرعباس در امر پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا از پیشگامان اصناف کشور هستند که در سالهای ٩٨و ٩٩ به وظیفه اجتماعی خود عمل کرده و در پیک‌های کرونایی با تعطیلی داوطلبانه، سلامتی شهروندان را بر معیشت خود ترجیح دادند و یقینا مردم قدرشناس بندرعباس این همراهی کسبه و بازاریان را فراموش نخواهند کرد.

وی عنوان کرد: تعطیلی بازارها ضربه سنگینی بر اقتصاد و معیشت اصناف و شاغلین و خانوارهایی که از مشاغل صنفی  ارتزاق می کنند وارد خواهد کرد، که جبران آن سخت بوده اما انتظار است با حمایت دولت و اختصاص بسته های حمایتی، حداقل بخشی از این آسیب ها را جبران شود.

محمد شاهی، از همراهی ستادهای استانی و شهرستانی مدیریت بیماری کرونا با اصناف و توجه ویژه به نظرها و پیشنهادهای اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی شهرستان بندرعباس هم قدردانی و بیان کرد: امیدواریم از امروز برای جبران یا به حداقل رساندن خسارت‌های ناشی از تعطیلی صنوف چاره اندیشی شود و حمایت‌های جدی‌تر و ملموس‌تری از بزرگترین تشکل مردمی انجام گیرد.

وی اظهار کرد: فعالیت اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان و اتحادیه‌های صنفی شهرستان نیز بر اساس دستورالعمل ستاد مدیریت بیماری کرونا در بخش‌های غیر ضروری با حداکثر یک دوم پرسنل و در مشاغل ضروری با حضور حداکثر دو سوم پرسنل انجام می‌شود لیکن اصناف، کسبه و متقاضیان پروانه کسب نیز تا زمان بهبود وضعیت، حتی المقدور از مراجعه حضوری به اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی خوداری و درخواستها ومطالبات خود را به صورت تلفنی و ازطریق سامانه مجازی صنوف پیگیری کنند.
 
وی ضمن تقدیر از فعالان صنفی بندرعباس خاطرنشان کرد: اکثر اصناف این شهرستان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، همراه با اجرای بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های ستاد مدیریت کرونا را از اولویت‌های کاری خود می‌دانند.

اصناف بندرعباس نباید از تغییر رنگ بندی های کرونایی متضرر شوند
نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران بیان کرد: تغییر رنگ بندی به قرمز و تعطیلی صنوف گروه‌های دو، سه و چهار شرایط سختی را برای بسیاری از همکاران صنفی ما ایجاد می‌کند و حتی مشاغل گروه یک نیز در این شرایط با رکود شدید بازار مواجه می‌شوند اما همچنان سلامت شهروندان و همکاران صنفی ما به ویژه با توجه به شیوع نوع جهش یافته کرونا از هر چیز دیگری مهم تر است.

محمدشاهی با اشاره به تشدید شیوع کرونا در استان تصریح کرد: با تشکیل گشت‌های مشترک ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان بندرعباس که با همکاری خوب عوامل مرکز بهداشت، اداره نظارت بر اماکن عمومی و سازمان بسیج اصناف و بسیجیان حوزه بسیج اصناف و بازرسان واحد نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و واحد بازرسی اصناف و همچنین همراهی خوب اداره کل تعزیرات انجام می گردد، روزانه سطح بازار مورد رصد قرارگرفته و در صورت مشاهده تخلف با متخلفین صنفی و آن دسته از صنوفی که پروتکل بهداشتی را رعایت نکنند، برخورد می شود.

برخی از تشکل ها و سازمان ها به دستورالعمل های کرونایی بی توجه هستند
نائب رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان، از بی توجهی برخی تشکل‌های غیر صنفی، سازمان‌ها و دستگاه‌ها و برخی از شهروندان نسبت به عدم رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و برگزاری مراسمات، انجام سفرهای غیر ضروری و دورهمی های خانوادگی گلایه کرد و افزود: تعطیلی بازارها به تنهایی نمی‌تواند در امر مدیریت بیماری کرونا و خروج از وضعیت قرمز اثرگذار باشد و تا امروز اصناف نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌اند و انتظار داریم دیگر گروه‌ها و اقشار و عموم شهروندان نیز بیش از گذشته در کنار کسبه و بازاریان استان وشهرستان جهت پیشگیری و مقابله با کرونا قرار بگیرند.

وی، ضمن قدردانی از ایثار و مجاهدت‌های کادر پزشکی و بهداشتی که شبانه روز در کنترل و درمان و خدمت رسانی به بیماران تلاش می کنند، تصریح کرد: امیدواریم با کوشش و همراهی همه اقشار بتوانیم هرچه زودتر از وضع موجود خارج شویم.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها