با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

رسانه‌ها چشم بیدار مردم هستند

سرهنگ سالاری گفت: رسانه باید به عنوان چشمان بیدار مردم باید مسائلی را که موجب آسیب در جامعه می شود شناسایی و به روشی زیرکانه و هنرمندانه انعکاس دهد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، سرهنگ پاسدار « اباذر سالاری » در همایش بزرگداشت روز خبرنگار و تجلیل از مدیران صدا و سیما و خبرگزاری های فعال در هرمزگان و خبرنگاران خبرگزاری بسیج، ضمن تبریک ۱۷ مرداد، یاد و خاطره شهید صارمی را گرامی داشت و اظهار کرد: شهید « یوسف دقت » از خبرنگاران هرمزگانی و اولین مسئول روابط عمومی سپاه هرمزگان نیز ۲۰ مرداد ماه سال ۶۰ به دست منافقین کوردل در بندرعباس به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

وی ضمن ابراز رضایت از عملکرد رسانه های استان هرمزگان، افزود: رسانه های این استان همواره در انعکاس اخبار حوزه سپاه و بسیج همکاری بسیار خوبی داشته اند و میدان دار این عرصه بوده اند.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) با اذعان به اینکه اگر هم گاهی ضعفی در این زمینه مشاهده شده است بدین خاطر بوده که نتوانسته ایم از ظرفیت رسانه ها به درستی استفاده کنیم، تصریح کرد: کار در حوزه رسانه در عین ظاهر ساده بودن آن، بسیار سخت است و انعکاس اخبار نیازمند برخورداری از روحیه جسارت و شهامت است.

وی از خبرنگاران به عنوان اثرگذارترین افراد جهت دهنده مسیرها نام برد و عنوان کرد: گاهی گزارش یک خبرنگار مسیر حرکت دولت ها و مسئولان را عوض می کند.

سرهنگ پاسدار سالاری در ادامه به نقش صدا و سیما در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و … اشاره کرد و گفت: رسانه ملی، خبرگزاری ها و روزنامه ها در کنار هم رسالت عظیمی را بر عهده دارند و می توانند جهت دهنده امور جامعه باشند.

وی مطالبه گری در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری را از رسالت های کلیدی رسانه ها در نظام جمهوری اسلامی ذکر کرد و افزود: رسانه ها با مطالبه گری و پیگیری فرمایشات رهبر معظم انقلاب، می توانند مسیر رشد جامعه را فراهم کنند.

جوان ترین فرمانده سپاه استانی در سطح کشور اضافه کرد: رسانه باید به عنوان چشمان بیدار مردم باید مسائلی را که موجب آسیب در جامعه می شود شناسایی و به روشی زیرکانه و هنرمندانه انعکاس دهد.

وی با بیان اینکه رسانه های هرمزگان در انتشار مشکلات مردم در کنار دستاوردهای نظام همواره پیشتاز بوده اند، ابراز امیدواری کرد که این روند همچنان ادامه داشته باشد.

سالاری در ادامه به معرفی طرح « تحول محلات » پرداخت و گفت: این طرح با رویکرد مردم یاری، محرومیت زدایی و توجه دادن مردم به نیازمندی های خودشان در شهر بندرعباس کلید خورد.

وی با اشاره به اینکه در قالب اجرای این طرح مصصم هستیم که با به صحنه آوردن مردم، بخشی از مشکلات جامعه را حل کنیم، افزود: حضور مردم در دفاع مقدس موجب پیروزی ما شد و در دیگر صحنه ها نیز هر جا که مردم به صحنه آمده اند شاهد موفقیت و خنثی سازی توطئه های دشمنان شده است.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) یکی از مشکلات جامعه امروز را میدان ندادن به مردم در عرصه های اقتصادی و فرهنگی دانست و تصریح کرد: هرجایی که نقطه ضعفی وجود داشته باشد با حضور مردم می توان آن را برطرف کرد.

وی از شناسایی و دسته بندی و توانمندسازی محرومان محلات و تشکیل صندوق های قرض الحسنه را از دیگر اهداف طرح تحول برشمرد و بیان کرد: در حال حاضر پنج صندوق قرض الحسنه با عضویت ۱۰ هزار نفر(۳۰ درصد از پاسداران) در بندرعباس تشکیل شده است.

سالاری افزود: هر کدام از اعضا ماهیانه حداقل ۱۰ هزار تومان از حقوق خود را با هدف کمک به محرومیت زدایی، ازدواج و اشتغال جوانان به حساب این صندوق ها واریز می کنند که تا کنون میزان کمک های ماهیانه اعضا به هشت میلیون تومان رسیده است.

وی از رسانه ها خواست در راستای ترویج این سنت حسنه و فرهنگ سازی در رابطه با توسعه این صندوق های قرض الحسنه در سطح استان و حتی کشور قلم فرسایی کنند.

سرهنگ پاسدار سالاری در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر این نکته که امروز بسیج هرمزگان افتخار دارد که از همه ظرفیت های خود برای رفع مشکل ازدواج جوانان استفاده می کند، اظهار کرد: مجموعه سالن های ورزشی بسیج در سراسر استان هرمزگان به صورت رایگان در اختیار مراسم جشن ازدواج جوانان قرار می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه ضروری است که سایر ادارات و نهادها نیز در این زمینه ورود پیدا کنند و ظرفیت های خود از قبیل سالن های اجتماعات را در اختیار ازدواج جوانان قرار دهند، گفت: کارگاهی در حوزه اشتغال نیز با تهیه پنج دستگاه چرخ خیاطی و تجهیزات در یکی از محلات بندرعباس راه اندازی شده است که حداقل ۲۰۰ نفر از جوانان می توانند در این کارگاه مشغول به کار شوند.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) به فعالیت های محرومیت زدایی بسیج نیز اشاره کرد و افزود: قریب به ۷ میلیارد تومان در زمینه محرومیت زدایی در بشاگرد ازجمله در حوزه‌های آبرسانی، ساخت مدرسه، خانه عالم و … هزینه شده است که احداث بیش از ۱۰ مخزن تامین آب در مناطق محروم این شهرستان یکی از این اقدامات است.

سالاری ادامه داد: در حوزه مباحث فرهنگی نیز در زمینه کاهش طلاق و اعتیاد در قرارگاه های طرح تحول محلات اقدامات بسیار خوب و درخور توجهی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه همه این اقدامات در راستای الگوسازی در ارائه خدمت انجام شده است، تصریح کرد: سپاه به عنوان نهادی مردمی در هرجا که نیاز به کار جهادی باشد آماده خدمت رسانی است.

اجتماعی

جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های غرب استان در دفتر مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های بزرگ استان با حضور دکتر هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان،دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران،گل پرور مشاور عالی رییس فدراسیون،کیامرث برخورداری احمدی معاون اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فرشید اوسپید رییس هیات ورزش کارگری استان هرمزگان و حسین روحی دبیر هیات برگزار شد.

فرشید اوسپید ضمن خیر مقدم به دکتر رمضی و گل پرور و تشکر از دکتر ابراهیمی که در جهت رشد و شکوفایی ورزش کارگری تلاش می کنند گفت،در حال حاضر هیات ورزش کارگری استان هرمزگان میزبان دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگری کشور است از این رو فرصت را مغتنم شمرده تا جلسه ای را با مشارکت صنایع در جهت هدف گذاری مشترک برگزار نماییم،وی در ادامه گفت علاقه مندی مدیران به ورزش سبب می گردد کارگران با شادابی و نشاط بیشتر در محل کار خود حاضر کردند و بهره وری بیشتری داشته باشند.

اوسپید در ادامه گفت در سال گذشته همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد بتوانیم برنامه های خود را اجرایی کنیم و در تلاش هستیم تا با رهنمودهای دکتر رمضی و پیشنهادات مدیران حاضر در جلسه به سر منزل مقصود برسیم.

سپس طبق برنامه حاضرین در جلسه نسبت به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود اقدام نمودند.

دکتر ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن خوشامد گویی به دکتر رمضی و حاضرین در جلسه نسبت به معرفی مدیران شرکت ها اقدام نمود،وی در ادامه افزود در حال حاضر ۶۴ خانه فرهنگ کار در نقاط مختلف استان داریم که از ظرفیت های آن می توانیم در بحث های فرهنگی،اجتماعی و ورزشی استفاده کنیم،وی در ادامه اشاره ای به ۱۲۲ رابط با جامع کارگری کرد و گفت ۹ واحد همیار کارکنان EAP در شرکت های بزرگ داریم که این به تنهایی یک ظرفیت در جهت استفاده از توانایی بخش خصوصی در کارگاه‌ها می باشد و به عنوان یک ابزار مناسب برای توسعه ورزش کارگری می شود از آن استفاده کرد.

دکتر رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری بیان کرد: دیدگاهی که من به این جلسه دارم یک نگاه هم اندیشی است و هدف این است که بدانیم در کجای کار قرار داریم و چه اقداماتی باید انجام دهیم،اگر بخواهیم یک باز تعریفی از فدراسیون کارگری داشته باشیم باید بگوییم این فدراسیون بمنظور توسعه ورزش کارگری در صنایع ایجاد شده است که فدراسیون و هیات ورزش کارگری استان ها موظف هستند به صنایع خدمات دهند و اجرایی شدن این کار مستلزم اعتماد صنایع به متولیان ورزش کارگری می باشد،ایجاد وحدت رویه و تسهیل کردن امورات یکی از وظایف هیات های ورزش کارگری در استان ها می باشد که ابلاغ تقویم ورزشی کارگری بخشی از این کار است، وی در ادامه گفت اقدام به باشگاه داری توسط صنایع یک انحراف بزرگ در رسالت ورزش کارگری در صنعت بشمار می آید که منجر به انحصار تمامی منابع می گردد،فدراسیون ورزش کارگری دارای یک فرصت مناسب و ظرفیتی ارزشمند به نام مسابقات جهانی شرکت ها می باشد که صنایع می توانند تیم شان را به نام خود در مسابقات جهانی شرکت دهند.

اسامی مدیران شرکت های حاضر در جلسه به شرح ذیل می باشد:
۱.علی پاژنگ مدیر شرکت صنایع فراساحل
۲.اسحاق جعفری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس
۳.برزو بهاروند مدیر منابع انسانی شرکت آلومینیوم المهدی
۴.خدیجه قاسمی نژاد رییس روابط صنعتی نفت ستاره

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تصویب ۱۳ طرح در کارگروه زیربنایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۶۳ طرح در کارگروه زیربنایی استان خبر داد و گفت : اعضای کارگروه با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند و تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر موکول به بررسی مجدد طرح ها و اعلان نظر از سوی کارگروه تخصصی شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، چهاردهمین نشست کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۶۳ پرونده در این کارگروه، گفت: پس از بررسی نظرات کارشناسی، اعضا با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند.

وی افزود: تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر نیز به اعلان نظر کارگروهی متشکل از اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان جهاد کشاورزی، محیط زیست و آب منطقه ای موکول شد و پس از اعلام نتیجه این بررسی ، کارگروه نظر نهایی خود را اعلام می کند.

کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی وظیفه بررسی و ارائه پیشنهاد در زمینه طرح های توسعه عمران شهری، وظایف مرتبط با اجرای آیین نامه مربوط به استفاده از اراضی و احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها،طرح های هادی و جامع شهرها و … را بر عهده دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاحیه مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور امروز پنجشنبه هفتم بهمن ماه در زمین ساحلی بوستان غدیر بندرعباس برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران، دکتر هادی ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان،مظفر خادمی معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان استان،کیامرث برخورداری معاون اجتماعی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و روح‌الله مرادی زاده رییس هیات کبدی استان هرمزگان برگزار گردید.

گفتنی است دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور با حضور ۷ تیم و ۵۰ کبدی کار برگزار می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها