با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

انجام به موقع وظایف قانونی مهمترین عامل پیشگیری از تصرف اراضی ملی

رئیس کل استان هرمزگان اظهار داشت: مهمترین عامل پیشگیری از تعدی افراد به اراضی ملی ، منابع طبیعی و حقوق بیت المال التزام تمامی دستگاه ها و مسئولین به انجام به موقع وظایف قانونی است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، علی صالحی رئیس کل دادگستری هرمزگان در جریان برگزاری جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان با بیان اینکه تشکیل مستمر جلسات ، هماهنگی بین بخشی میان دستگاه های متولی را در مقابله با متعدیان قوت می بخشد اظهار داشت: دستگاه قضایی از حقوق افراد حمایت و پشتیبانی می کند و آن را محترم می شمارد، اما با طمع ورزانی که به هرشکل قصد تعدی به بیت المال و اراضی ملی را دارند برخورد می کند.

صالحی با تأکید بر اینکه در اجرای قانون حدنگار (کاداستر) تمامی سازمانها و دستگاه ها می بایست با اداره ثبت اسناد و املاک همکاری تنگاتنگی داشته باشند، تصریح کرد: سازمانها می توانند با اجرای این طرح جلوی تعدی افراد سود جو را گرفته و مالکیت خود را تثبیت کنند .

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین بر لزوم ارائه گزارش از سوی دستگاه های عضو شورا پیرامون قانون حدنگار در جلسات آتی تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه نظارت در زمان واگذاری ها و پس از آن لازم و ملزوم یکدیگر هستند.اظهار داشت: مهمترین عامل پیشگیری از تعدی افراد به اراضی ملی ، منابع طبیعی و حقوق بیت المال التزام تمامی دستگاه ها و مسئولین به انجام به موقع وظایف قانونی است.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان هرمزگان با تأکید بر لزوم اتخاذ اقدامات پیشگیرانه به منظور صیانت از اراضی ملی و همچنین شتاب بخشی و هدف گذاری در تثبیت مالکیت‌ها اذعان داشت: در راستای اجرای مفاد قانون، مواردی نظیر تثبیت مالکیت ها ،طرح به موقع دعاوی، ارائه دفاعیات مستدل و مستند سازی از دلایل و موارد ادعایی به منظور برخورد قانونی با متجاوزان و افراد سود جو راهگشا خواهد بود.

صالحی بر لزوم مسئولیت پذیری تمامی دستگاه های اجرایی و نظارتی در خصوص عواقب ناشی از تخریب، تصرف و تغییر کاربری اراضی ملی تأکید کرد و اقدام قاطع و پاسخگویی متولیان این حوزه را در جهت پیشگیری از اثرات سوء آن خواستار شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه افزود:  ضروریست که دستگاه های اجرایی در واگذاری اراضی به اشخاص حقیقی و حقوقی ،ضوابط و مقررات قانونی را رعایت کنند و از حیطه وظایف خود خارج نشوند و همچنین پس از احراز صلاحیت افراد و صحت تعهدات مندرج در متن تفاهم نامه،اقدام به انعقاد قرارداد نمایند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین خواستار اهتمام ویژه دستگاه های اجرایی به گزارش سریع و به موقع تخلفات به منظور تسریع در روند رسیدگی های قضایی، تبادل نظر با رویکرد برنامه محور و افزایش تعاملات بین بخشی برای صیانت و حفاظت از حقوق بیت المال شد.

صالحی بیان داشت: دستگاه قضایی در جهت حفظ عرصه‌های طبیعی و اراضی ملی به عنوان سرمایه‌های نظام و تحویل آن به نسل‌های آینده ، همواره آماده تشریک مساعی با دستگاه‌های متولی است.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم مقابله با دست‌اندازی سودجویان به منابع طبیعی، خواستار هم پوشانی و هم‌افزایی در جهت تقویت توان گشت های مشترک دستگاه‌ها اعم از ادارات کل جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست و دیگر متولیان این حوزه شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با یادآوری این مطلب که همواره در آستانه تعطیلات ضرورت دارد با اتخاذ تمهیدات لازم از اقدامات هنجارشکنانه سودجویان در دست اندازی های غیر مجاز به اراضی ملی ممانعت شود ، از مصوبه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان هرمزگان به منظور عملیاتی نمودن گشت های حفاظت و ارتقاء سطح آمادگی ها به منظور برخورد سریع قانونی با این موضوع خبر داد.

گفتنی است در جریان این نشست، دستگاه های عضو شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان هرمزگان  به ارائه گزارش عملکرد خود پرداختند و همچنین نقطه نظرات خود را به منظور صیانت از حقوق بیت المال ارائه کردند.

اجتماعی

کشف ۵ میلیارد کالای احتکار شده در هرمزگان

رئیس پلیس امنیت عمومی استان از کشف مواد اولیه قنادی غیرمجاز به ارزش ۵ میلیارد ریال در شهرستان بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سرهنگ علیرضا سبزواری در تشریح این خبر بیان داشت: مأموران پلیس امنیت عمومی استان در راستای مبارزه با احتکار کالا، با انجام اقدامات اطلاعاتی از محل دپو کالای قاچاق در شهربندرعباس مطلع و پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود :مأموران ضمن هماهنگی با مقام قضائی با همکاری بازرسان سازمان صمت ضمن شناسائی محل دقیق انبار به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی صورت گرفته از انبار مذکور  مقادیر قابل توجهی مواد اولیه قنادی  قاچاق کشف کردند.
رئیس پلیس امنیت عمومی استان  ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را بنا به نظر کارشناسان ۵ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد:در این رابطه یک متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

برگزارى ملاقات و دیدارهای چهره به چهره مدیران با مردم در روزهای سه شنبه در راستای سیاست های دولت مردمى، الزامی است

استاندار هرمزگان با صدور بخشنامه ای به مدیران کل دستگاه های اجرایی استان هرمزگان دستور داد، ملاقات و دیدارهای چهره به چهره مدیران با مردم در روزهای سه شنبه در راستای سیاست های دولت مردمى، برگزار شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهندس مهدی دوستی در این بخشنامه به مدیران کل دستگاه های اجرایی استان هرمزگان آورده است:

با عنایت به اینکه برقراری ارتباط دو سویه بین دولتمردان و مردم، جزیی از حقوق متقابل بین آنهاست و بی تردید رسالت تمام دستگاه‌های اجرایی پاسخگویی به مطالبات مردم است، لذا در راستای سياست های دولت مردمی و به منظور تسهیل و تسریع در دریافت و پیگیری درخواست ها و مشکلات مردمی، همچنین جهت افزایش مسئولیت پذیری، اعتماد عمومی، سلامت اداری، صیانت از حقوق و جلب رضایتمندی مردم، برگزاری دیدارهای چهره به چهره با مردم در روزهای سه شنبه، لغو کلیه ماموریت ها و جلسات غيرضروری در روزهای سه شنبه به منظور ارج نهادن به حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع، ارسال گزارش ملاقات های مردمی به اداره کل بازرسی استانداری، برنامه ریزی برای حضور در مرکز سامد استان به منظور ارتباط مستقیم و بی واسطه با مردم از طریق تلفن ۱۱۱ و بهره برداری از نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات آنان، مورد انتظار است.

همچنین اداره کل بازرسى استانداری موظف است، به منظور بررسی نحوه برگزاری جلسات ملاقات مردمی در روزهای سه‌شنبه، بازدیدهای سرزده از دستگاه‌ها به عمل آورد.

نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه بر عهده معاونت توسعه مدیریت و منابع و اداره کل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری می باشد.

با توجه به ضرورت ارتباط دوسویه و مستمر مردم با مجموعه دولت، سامانه ارتباط مردم با دولت (۱۱۱)، شماره تلفن ۰۷۶۳۳۶۱۰۵۸۴، کد دستوری # ۱ * ۳۱۲۲ * ۶۶۵۵ * و سامانه پیامک ۵۰۰۰۵۹۹۶۹۹۶، آماده دریافت شکایات، انتقادات، پیشنهادات مردمی است.

همچنین امکان ارتباط مستقیم با استاندار هرمزگان، ارسال پیشنهادات و انتقادات، ثبت شکایت در سامانه وزارت کشور و استانداریها و ارتباط مستقیم با رئیس ستاد کرونا هرمزگان در پرتال اطلاع رسانی استانداری هرمزگان فراهم شده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس +ویدئو

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق با رصد اطلاعاتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: این خودروها در نتیجه اجرای طرح ضربتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس در شب گذشته شناسایی و توقیف شدند.

وی همچنین یادآور شد: از این خودروها ۱۸ هزار لیتر سوخت قاچاق نیز کشف و ضبط شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: قاچاقچیان سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم محکوم می شوند و همچنین در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا‌‌‌‌؛ تمام خودروهای توقیف شده نیز به نفع دولت ضبط خواهند شد.

لازم به ذکر است: ارزش تقریبی سوخت های کشف شده بیش از دویست میلیون تومان است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها