×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Monday, 15 August , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر
جمهوری اسلامی نیازی به حضور بیگانگان برای تامین امنیت ندارد

به گزارش تجارت‌جنوب آنلاین، دریادار دوم ستاد مجتبی محمدی در نشستی خبری با تبریک روز خبرنگار اظهار کرد:از تلاش جامعه خبرنگاری و رسانه ها که در کنار سربازان جمهوری اسلامی ایران در نیروی دریایی ارتش بوده‌اند سپاسگزارم.

وی افزود:ازظرفیت رسانه‌های استان در راستای انعکاس فعالیت‌های نیروی دریایی استفاده خواهیم کرد.

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران همواره با شعار صلح و دوستی سعی کرده در منطقه خلیج فارس،دریای عمان و غرب آسیا شرایط امنی را ایجاد کند گفت:ارتش جمهوری اسلامی نیازی به حضور بیگانه برای حفظ امنیت در آن ندارد و خود به تنهایی قادر به برقراری امنیت در این مناطق است.

وی اظهار داشت: اگر جمهوری اسلامی ایران نیروهای مسلح دارد، طبق سیاست‌های دفاعی و ارائه قدرت بازدارندگی و دفع هرگونه تهاجم و تعرض احتمالی از سوی بیگانگان است و اگر بتوانیم شعار صلح و دوستی و پیام توانمندی برقراری امنیت را به جهان ارسال کنیم گام مثبتی برای حفظ و ثبات امنیت در منطقه برداشته‌ایم.
دریادار دوم محمدی در رابطه با برنامه‌های هفته‌ی دفاع مقدس گفت:هفته‌ی دفاق مقدس از سی و یک شهریور شروع می‌شود و در همین روز در تهران و بندرعباس رژه‌ی ملی اجرا خواهد شد،دلیل انتخاب بندرعباس به دلیل تجهیزات نیروی دریایی در این استان است.
وی اظهار داشت:برنامه‌های مختلفی نیز در شهرستان‌های استان هرمزگان برگزار خواهد شد همچنین برگزاری نمایشگاه و مسابقات و دیدار با خانواده شهدا و جانبازان از دیگر فعالیت‌ها در این هفته است.
فرمانده منطقه یکم امامت نداجا افزود: در آذرماه هفته و روز نیروی دریایی را در پیش داریم و برنامه‌های آن را به اطلاع خواهیم رساند، در اوایل دی‌ماه نیز رزمایش بین‌المللی کشورهای حاشیه اقیانوس هند را در بندرعباس تحت عنوان کشورهای تحت آیونز داریم، رئیس دبیرخانه آیونز به مدت دو سال امیر خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش است.

دریادار دوم محمدی ادامه داد: مسابقات بین‌المللی غواصی ارتش‌های جهان در جزیره کیش در حال برگزاری است و این مسابقات نیز با محوریت کشور روسیه دو سال است در ایران برگزار می‌شود؛ برنامه‌ای برای برگزاری رزمایش مشترکی با روسیه داریم که تاریخ و جزئیات آن هنوز مشخص نشده است.

وی اضافه کرد: در دی‌ماه رزمایش بزرگ ارتش در جنوب کشور را داریم که با شرکت نیروهای مختلف ارتش در سواحل مکران و دریای عمان برگزار می‌شود در بهمن‌ماه نیز برنامه‌های مناسبتی دهه فجر را خواهیم داشت.

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا ادامه داد: روند اعزام ناوگروه‌ها همیشه ادامه دارند، در حال حاضر ۶۳ مین ناوگروه ما در خلیج عدن به سر می‌برد و شهریورماه ناوگروه ۶۴ اعزام می‌شود.

دریادار دوم محمدی گفت: با توجه به اینکه یکی از مسئولیت‌های نیروهای مسلح پایش نیروهای فرا منطقه‌ای در اطراف جمهوری اسلامی ایران است؛ ما نیز به همراه سپاه پاسداران مسئولیت پایش نیروهای نظامی در آب‌های بین‌المللی را داریم و با استفاده از امکانات خود وضعیت آن‌ها را رسد می‌کنیم، با توجه به اینکه پس از انقلاب اسلامی حضور نیروهای فرا منطقه‌ای در کشورهای حاشیه جنوبی خلیج‌فارس شروع شده و دارای پایگاه نظامی هستند تردد شناورها به پایگاه‌های نظامی و آرایش نظامی آن‌ها رصد و تحلیل می‌شود؛ در حال حاضر وضعیت تردد عادی است.