با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

نهادهای مردمی و دولتی هرمزگان محور توسعه سواحل مکران خواهند بود

استاندار هرمزگان گفت: مسئولیت توسعه سواحل مکران به معاون اول رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد توسعه مکران سپرده شد و پیشنهاد ما که قرار گرفتن نهادهای مردمی و دولتی هرمزگان به عنوان محور توسعه بود نیز پذیرفته شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی در آیین تجلیل از خبرنگاران استان هرمزگان اظهار داشت: تمام مدیرانی که در حوزه رسانه فعالیت می‌کنند باید به عدالت توجه داشته باشند و همواره این موضوع را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی عنوان کرد: اگر نسبت به شخصی دلخوری داریم نباید بیش از حق آن فرد، قلم بچرخانیم و بیان شود تا حقی ضایع نشود چراکه در این صورت بهداشت روانی جامعه دچار مشکل خواهد شد.

استاندار هرمزگان صریح کرد: نقش رسانه در این مقطع بسیار پررنگ و مهم است و به خوبی می‌توانید با حفظ روحیه و امید جامعه و تولیدات فاخر، حمله رسانه‌های خبری دشمن را خنثی کنید.

همتی اذعان کرد: دشمن با تمام قوا و از تمام جبهه‌ها وارد شده است از یک طرف تحریم وجود دارد و از یک طرف به دنبال فریب مردم برای مذاکره و گفتگو است که این تصور غلط باید توسط رسانه‌ها از بین برود.

وی بیان داشت: رسانه‌های استان باید تحلیلی درست از شرایط موجود داشته باشند تا مردم بدانند که یک دشمن فریبکار برای تخریب روحیه انقلابی، فرهنگ و استقلال طلبی ایران در کمین است.

استاندار هرمزگان ابراز داشت: باید تدابیری در جامعه جهانی اندیشیده شود که به تمام جهان نشان دهد که ملت ایران نه به دنبال جنگ و آشوب است بلکه ایران به دنبال آرامش و تعامل همراه با احترام است.

همتی خاطرنشان کرد: تحریم‌ها را یک فرصت طلایی برای کشور می‌بینیم تا کشور به سمت اقتصاد بدون نفت حرکت کند.

وی افزود: تشکل‌های رسانه‌ای استان هرمزگان به صورت هفتگی یا ماهانه در راستای تقویت جامعه جلساتی را تشکیل دهند تا مشکلات جامعه بدون ایجاد نا امیدی در روحیه مردم حل شوند.

استاندار هرمزگان گفت: تا پایان سال پروژه‌های بزرگی برای افتتاح وجود دارد و رئیس جمهور نیز برای افتتاح این پروژه‌ها به استان هرمزگان سفر خواهند داشت.

همتی اظهار داشت: تمام ابتکارات برای جذب سرمایه‌های مردم به کار گرفته شده است و در همین راستا سه ظرفیت پرورش ماهی در دریا، جلبگ‌ها و پرورش میگو با کمک بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: ساز و کاری با همراهی بخش خصوصی و منابع بخش خصوصی  برای ایجاد اشتغال و افزایش صادرات شکل گرفته شده است.

استاندار هرمزگان صریح کرد: در بخش فولاد تفاهم‌نامه‌ای برای افزایش تولید فولاد منعقد شده است.

همتی اذعان کرد: احداث یک پالایشگاه ۳۵۰ هزار بشکه‌ای در داخل شهرک صنعتی جاسک در حال انجام است که به مراحل پایانی خود نزدیک شده است.

وی بیان داشت: مسئولیت توسعه سواحل مکران به معاون اول رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد توسعه مکران سپرده شد و پیشنهاد ما که محور توسعه نهادهای مردمی و دولتی خود استان باشند نیز پذیرفته شد.

استاندار هرمزگان ابراز داشت: برای اولین بار چند کشتی بزرگ داخلی و خارجی از جمله بزرگترین کشتی ایران در بندرعباس تعمیر شد که برای تحقق این موضوع تلاش‌های زیادی صورت گرفت.

همتی خاطرنشان کرد: برای تحقق ده میلیون گردشگر در استان هرمزگان باید بخشی از ظرفیت‌های مردمی به میدان بیاید و فرهنگ پذیرش گردشگر در استان ایجاد شود چراکه خود فرهنگ استان هرمزگان یک جاذبه بسیار بزرگ محسوب می‌شود.

وی افزود: نگرش وزارت نیرو از سمت آب سدها خارج می‌شود و به سمت رونق آبشرینکن‌ها می‌رود که در نتیجه آن باعث از بین رفتن کشاورزی میناب می‌شود و صادرات رونق پیدا خواهد کرد.

استاندار هرمزگان گفت: امسال ۲۱۲ پروژه برای سازه‌های آبخیزداری با همکاری صندوق توسعه ملی در دستور کار قرار دارد که در میان تمام استان‌ها بیشترین سرمایه دریافتی محسوب می‌شود.

همتی اظهار داشت: کولیدور پارسیان تا جاسک به سرعت در حال انجام است که باید در این راستا از این پیمانکاران این پروژه تقدیر شود.

وی عنوان کرد: در بشاگرد جاده وجود ندارد و به همراه وزیر راه و شهرسازی یک برنامه خوبی برای بهبود و ایجاد جاده در نظر گرفته شده است و در چند روز آینده با قرارگاه خاتم نیز برای توسعه بشاگرد جلسه‌ای برگزار خواهد شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

اعتماد سازی و اطلاع رسانی نقش مهمی در جذب خیران دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: اعتماد سازی و اطلاع رسانی نقش مهمی در جذب خیران در بخش های مختلف دارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, علی رئوفی در نشست با مجمع خیرین استان با تقدیر از خدمات گسترده خیران هرمزگانی در بخش های مختلف به ویژه آموزشی و درمانی، با اشاره به اهمیت ارتباط مستمر با خیران، عنوان کرد: اعتماد سازی و داشتن  روابط عمومی پویا از مقوله های مهم در امر جذب خیران است که نیازمند اهتمام است.

وی در همین خصوص، افزود: تکریم خیران اقدام مهم دیگری است که نیازمند توجه مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: کلیه کمک های که از سوی خیران جمع آوری می شود در محلی که نیت خیران است ضروری است صرف شود.

رئوفی، تصریح کرد: در دوره مدیریت دکتر همتی استاندار استان با پیگیری های مستمری که صورت پذیرفت کمک های خوبی از سوی صنایع به بخش های مختلف از جمله سلامت استان اختصاص یافت که نیازمند استمرار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: دستگاه های اجرایی برای جذب خیران اقدامات صورت پذیرفته با کمک خیران را اطلاع رسانی کنند تا سایر خیران با مشاهده بازخوردها نسبت به کمک ترغیب شوند.

رئوفی افزود:کمیته امداد استان با اعتماد سازی و اطلاع رسانی مناسب در امر جذب خیران موفق عمل کرده است که قابل تقدیر است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

انتصاب ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان به عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس طی حکمی محمدرضا صفا ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان را به عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، متن حکم رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس بدین شرح است:

جناب آقای محمدرضا صفا

ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان

با سلام و احترام

به استناد بند ۲-۱ ماده دو دستورالعمل اجرایی دبیرخانه مرکزی نظام موضوعات فناوری به موجب این ابلاغ به *عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری منصوب می شوید*، امید است با همکاری ارزشمند جنابعالی زمینه ارتقا سطح علمی و فن آوری و نوآوری در بین استادان و دانشجویان با تعامل بیشتر با صنعت در استان و کشور فراهم گردد. توفیق روزافزون جنابعالی را از پروردگار یکتا خواستارم.

دکتر احسان کامرانی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان

ادامه ی خواندن

اجتماعی

قدردانی ویژه معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران از ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان

معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران با ارسال نامه ای از تلاش های ارزنده محمدرضا صفا ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان برای کسب رتبه برتر در بین دستگاه های اجرایی استان هرمزگان در بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی قدردانی به عمل آورد

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ، در متن نامه معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران به ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان آمده است:

جناب آقای صفا

رییس محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان

با سلام

احتراما عملکرد مطلوب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان به ریاست جنابعالی در عرصه های اقتصادی و کمک به رشد، تولید و توسعه تجارت داخلی و خارجی استان هرمزگان موجب بالندگی و درخشش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان به عنوان پارلمان بخش خصوصی استان گردیده است بر همین اساس، برخود فرض می داند به مناسبت کسب این موفقیت و دریافت تقدیر نامه بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی، صمیمانه از مساعی و تلاش های جنابعالی، هیات رییسه، هیات نمایندگان، دبیر و کار کنان محترم آن اتاق محترم کمال امتنان و قدردانی را به عمل آورد.

مظفر علیخانی معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها