با ما ارتباط برقرار کن

دسته‌بندی نشده

جشنی به شکوه و عظمت شأن اعضا

سالن زیبای پرشین گلف بندرعباس میزبان جمعی بود که عشق و محبت و رفاقت در آن موج میزد . اینجا مهربانی تقسیم می شد و دغدغه خبر نبود . اینجا رفاقت بر بلندای افتخار ایستاده بود . اینجا پیشکسوت و جوان ،مدیر و نماینده ، فعال رسانه و روابط عمومی شبی به یاد ماندنی را رقم زدند . شاید این کمترین کاری بود که هیئت مدیره و هیئت موسس انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان با همه تلاشهای شبانه روزی انجام دادند تا شب خاطره رقم خورد . بازخوانی  اتفاقات ۲۲مرداد ۱۳۹۸خالی از لطف نیست شما را دعوت به خواندن گزارش این شب پر خاطره می کنیم .

منتشر شده

روی

مجری خوش صدا با طبع شاعرانه

محمد آرامباش با طنین صدایش نگاهها را بخود جلب کرد . او که خبرنگار حوزه هنر هست علیرغم طوفانی بودن دریا بهمراه همکاران جزیره زیبای قشم از مسیر بندر پهل با خودرو آمدند صادق کارگر ، معصومه مشار ، عادل عتیقی نژاد هم رنج این سفر را به عشق حضور در جشن زیبای خبرنگار تحمل کردند . صابر آرامباش پسر خوش صدای مجری آنشب با دوکار زیبا نام ابراهیم منصفی را زنده کرد.

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان :

وفاق و همدلی اعضای انجمن صنفی روزنامه نگاران مثال زدنی است  

عبدالعلی پور اشرف دعوت شد تا خیرمقدم بگوید حرفهایش بی ریا و صادقانه بود .از کسی نام نبرد تا به همه مهمانان خوش آمد بگوید . نایب رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران استان هرمزگان به فلسفه شکل گیری این انجمن پرداخت و گفت: انجمن صنفی تشکلی غیر دولتی و مستقل است که به لحاظ مالی، ساختاری، حزبی و گروهی به هیچ جایی وابسته نیست.وی با بیان اینکه تا کنون ۱۰۰ خبرنگار از ۷۰ رسانه فعال در استان هرمزگان در این انجمن عضویت دارند، افزود: پرونده ۲۵ عضو دیگر نیز در دست بررسی است.نایب رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران استان هرمزگان ادامه داد: انجمن طی مدت ۲۰ ماهه با هم افزایی بین اصحاب رسانه موفق شده است وفاق خوبی بین تمامی جریان ها، گروه ها و فرهیختگان ایجاد کند و دلیل آن نیز این بوده است که بدون هرگونه تنش به دنبال وحدت و کمک به توانمندی منابع انسانی(روزنامه نگار و خبرنگار) بوده است.وی با اشاره به اینکه آیین بزرگداشت روز خبرنگار برای دومین سال متوالی است که به همت انجمن صنفی برگزار شده است، تصریح کرد: عمده هزینه های برگزاری این آیین از محل حق عضویت اعضا تامین شده است.

 

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس:

مدیران استان تحمل نقد داشته باشند  

حسین هاشمی تختی  گفت : همگی اهالی فرهنگ و سیاست و اجتماع بر اهمیت کار خبری و ارزش و تاثیر آن در وقوع رخدادهای مهم در مسیر پیشرفت جامعه تاکید دارند اما حقیقت آن است که آن طور که شایسته بود، صاحبان این هنر را تکریم نکرده‌ایم و قدر و منزلت آنچه انجام می‌دهند را نداشته ایم.نماینده مردم هرمزگان با اشاره به نقش مهم رسانه‌های صدیق و متعهد در شکل‌گیری و تداوم انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: بار اصلی انتقال پیام امام راحل و جهت‌دهی به تحرکات انقلابی در سراسر کشور بر دوش مطبوعات بود و انقلابیون در آن مقاطع حساس توانستند از کارکرد رسانه‌ها بیشترین بهره را ببرند.هاشمی تختی ادامه داد: همواره تلاش کرده‌ام تا ارتباط موثر و خوبی با رسانه‌ها داشته باشم و در زمانمدیریت  استانداری هرمزگان پیشنهادم به رسانه‌ها این بود که نقد را از فرد استاندار آغاز کنند.وی همچنین از مدیران استان خواست تا تحمل خود را در برابر نقد اهالی رسانه افزایش دهند و از شکایت از اهالی رسانه‌ بواسطه انجام رسالت‌شان خودداری کنند.

مشاور رسانه ای استاندار هرمزگان:
تولیدات رسانه ای، تلنگری به اذهان خاموش

« علیرضا خورشیدزاده ضمن تبریک هفته و روز خبرنگار، با بیان اینکه مردمداری در هر شغلی به شیوه ای انجام می شود، اظهار کرد: جدای از همه نتایج دنیوی کار رسانه، اجر اخروی زیادی نهفته شده است.وی با یادآوری اینکه خبر، یادداشت، گزارش، مقاله و همه تولیدات رسانه ای، تلنگری به اذهان خاموش است تا متوجه شوند که در اطرافشان چه چیزی می گذرد که نیاز به دیدن و شنیدن بیشتری دارد، افزود: آرمان خواهی که اساس و تعالی بشر است به عنوان یکی دیگر از رسالت های خبرنگاران است.مشاور رسانه ای استاندار هرمزگان از مرحوم حاج حسین فرج زاده سرپرست روزنامه جمهوری اسلامی در هرمزگان و شهید خزایی از شهدای خبرنگار مدافع حرم به عنوان الگوی زهد در حوزه رسانه نام برد و خاطرنشان کرد: مرحوم فرج زاده پس از سال ها کار رسانه ای و ارتباط با مراکز ثروت و قدرت، زمانی که از دنیا رفت برای غیرباور بود که در خانه ای اجاره ای زندگی کنند.خورشیدزاده ادامه داد: پس از شهادت شهسد خزایی در کشور سوریه صدا و سیما وقتی فضای محل زندگی او را به تصویر کشید نشان داد که در یکی از محلات محروم شهر زاهدان و همردیف اقشار محروم زندگی کرده است.وی با ذکر این نکته که خبرنگاران به واسطه شغلی که دارند می توانند با مراکز قدرت و ثروت وصل باشند و از قدرت و ثروت سهم ببرند، گفت: اما فعالان این حوزه در مسیر خداجویی و زهد گام بر می دارند و همواره پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند و با انعکاس مشکلات و نارسایی ها به مسئولان در جهت خدمت رسانی به مردم کمک می کنند

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد هرمزگان:

رسانه یعنی صدای رسای  مردم

حجت الاسلام و المسلمین پولادی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد هرمزگان هم در این نشست به عرض تبریک هفته خبرنگار بسنده کرد و گفت : این مراسم در حقیقت تجلیل از رسالتی است که برعهده دارید . معتقدم شما صدای رسای مردم هستید . و در این مسیر ایثارگرانه تلاش می کنید .

وی با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای عرصه رسانه گفت : خبرنگاران در دفاع مقدس و در صحنه های مهم اجتماعی همواره اثر گذار بوده و هستند .

 

مرادی نماینده حوزه مرکزی هرمزگان :

جامعه مطالبه گر نیازمند همراهی رسانه است

احمد مرادی نماینده حوزه مرکزی هرمزگان در این مراسم گفت : تجلیل از نخبگان رسانه را کاری بسیار ارزنده می دانم چرا که خبرنگاران با توجه به جایگاه و مسئولیتی که دارند خیر و صلاح عمومی را در قلم و قدم خویش می بینند . نماینده حوزه مرکزی هرمزگان در ادامه با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ مطالبه گری افزود : در هرمزگان تا جایی که من میدانم خبرنگارانش با سینه گشاده و فکر باز مسئولیت مطالبه گری را بردوش می کشند . بر این باورم که جامعه مطالبه گر نیازمند هراهی رسانه هاست .

احمد مرادی با اشاره به پذیرش مسئولیتهای اثر بخش اظهارکرد : همه ما باید به وظایف خود عمل کنیم من نماینده ، مدیران و رسانه ها و آحاد مردم در هرجایگاهی باید به وظایف خود به نحو شایسته عمل کنند تا موثر واقع شوند .

وی بیداری جامعه را یک ضرورت دانست و گفت : این تعهد را داریم که بدور از شعار در مسیر بیداری جامعه حرکت کنیم . من آماده ام و علاقه مند هستم در کنار رسانه ها سهم کوچکی در توسعه بیداری جامعه داشته باشم .

خبرنگار پیشکسوت روزنامه کیهان :

رسانه ها بهترین ابزار مقابله با تهاجم فرهنگی

پرویزسالاری خبرنگار پیشکسوت روزنامه کیهان با تجلیل از جایگاه خبرنگاران گفت : خبرنگاران می توانند در حوزه های مختلف خصوصا در حوزه آسیب های اجتماعی موثر باشند .

خبرنگار پیشکسوت روزنامه کیهان افزود : خبرنگاران پیشقراولان مبارزه با آسیب های اجتماعی ، انحرافات ، مصرف گرایی هستند و البته باید از این ظرفیت عظیم به خوبی بهره گرفته شود .

سالاری با اشاره به تاثیر گذاری اصحاب رسانه خاطر نشان کرد : هرجا رسانه نقش آفرین بود موفقیت هم بوده است . در حوادث ، در دفاع مقدس ، در دفاع از ولایت رسانه های کشور و هرمزگان اثر گذاری خود را به اثبات رسانده اند . به عبارت روشنتر هرگاه خطری نظام را تهدیدکرده خبرنگاران همراه انقلاب اسلامی بوده اند . این پیشکسوت عرصه رسانه هرمزگان گفت : مدیریت افکار عمومی مسئولیت مهم رسانه هاست . و صاحبان آن افسران همیشه در صحنه در گمنامی هستند که بی توقع چشمداشت نقش آفرینند . لذا مسئولین باید آنان را مورد حمایت قرار دهند و به وظایف خود در قبال رسانه ها عمل نمایند .

وی در پایان با اشاره به سال رونق تولید یاد آور شد : رسانه ها بهترین ابزار مقابله با تهاجم فرهنگی هستند ، آنها می توانند در رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی نگرش جامعه را متحول نمایند .

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان :

توسعه فرهنگ کار با همراهی رسانه ها

هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در این آیین با قدردانی از اهالی رسانه بواسطه همراهی با مجموعه تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : اگر قرار است تحول و رشدی بیش از پیش در هرمزگان محقق شود،بدون شک پایه های این مهم در حوزه فرهنگ است.وی حل مسائل اقتصادی و اجتماعی را در گرو حل مسائل فرهنگی و نیروی انسانی خواند و گفت:بدون شک نقش رسانه ها در این بین از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار رسانه ها گفت: مطالبه گری و آگاهی بخشی رسانه ها در توسعه پایدار استان موثر استابراهیمی از رسانه ها خواست تا در زمینه های فرهنگ کار،تعاون و رفاه اجتماعی بیش از پیش ورود کنند و این سه مهم را زمینه ساز ارتقای همه جانبه جامعه خواند.

شب خاطره از شعر خوانی تا خاطره بازی

خاتون رئیسی مدیرمسئول نشریه ماراک  که در نشست های خبری و مراسم فرهنگی همواره با شعرهایش غوغا می کند . با تشویق حاضران پشت تریبون قرار گرفت . مجری از او خواست شعرهای کوتاهش را بخواند . خاتون این بار با شعری در وصف حال شغل خبرنگاری شعرش را خواند تا مورد تشویق جدی حاضران قرار گیرد . حسین نارنجی نسب که در عرصه ورزش نام آشناست و در زمره پیشکسوتان این عرصه است خاطره ای ار دوران فعالیتش گفت که حضار از آن استقبال کردند و با دست زدنهای مداوم او را مورد تشویق قرار دادند . محمد حسین رفیعی که در سفر بود امسال نماینده ویژه اش را به مراسم فرستاد . فرزند رفیعی پشت تریبون رفت و با برقراری تماس با پدرش از او خواست با مهمانان سخن بگوید . محمد حسین رفیعی با امید ساحل نامش را بر سر زبانها انداخت . خبرنگاری شجاع و صریح اللهجه که تلفنی هفته خبرنگار را تبریک گفت . حسین فریدونی که به شوخی مجری او را سهامدار مطبوعات استان خطاب کرد با تضمین خاطره گویی پشت تریبون رفت خاطره اش که تمام شد نیم نگاهی به مجری انداخت و لبخندی زد گفت : علیرغم اینکه وعده کرده بودم فقط خاطره بگویم ولی شعری سرودم که آنرا می خوانم . او می خواست با خاتون رئیسی مسابقه مشاعره برگزار کند .

برای عباس رفیعی نویسنده توانای هرمزگان زمانی در نظر گرفته شده بود که غیبتش در این مراسم جدا به چشم آمد هر جا هست خدا نگهدارش باد .

اتفاقات تجلیلی از نوع اول

برای اولین بار اتفاقاتی در این مراسم رقم خورد که حاضران را واقعا شگفت زده  کرد .

تجلیل از ۴پیشکسوت رسانه هرمزگان برای اولین بار صورت گرفت .عبدالحسین اسد پور از شهرستان بندرلنگه  با ۴۵سال سابقه رسانه ای ، پرویز سالری با بیش از سه دهه فعالیت در حوزه خبر و رسانه از بندرعباس ، عباس رفیعی پیشکسوت عرصه نویسندگی و رسانه که نامش برای اهالی فرهنگ و هنر استان و البته برای اهالی رسانه کاملا آشناست  سه نامی که همواره در عرصه رسانه هرمزگان می درخشند . انجمن صنفی روزنامه نگاران با این اقدام نشان دادکه احترام به پیشکسوتان یک اصل مهم است .

بانوان رسانه ای که در حوزه اشتغال  نامشان بلند آوزاه است از سوی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و انجمن صنفی روزنامه نگاران استان هرمزگان مورد تقدیر قرار گرفتند . بانوانی که برای رونق اشتغال آستین همت را بالا زدند . الهام کرمی یادگار مرحوم قاسم کرمی مرد اعتدال رسانه با ۱۶ بیمه شده ، فاطمه رکن الدینی مدیر مسئول تجارت جنوب با ۸ بیمه شده ، صغری خاندل با ۷بیمه شده ،فروغ مسلم زاده با ۶بیمه شده ، معصومه قاسمی با ۵بیمه شده ، اشرف پور باقری با ۳بیمه شده نامشان در این با تشویق حاضران همراه بود .هرچند برخی از کار آفرینان حضور نداشتند اما به رسم ادب نامشان را ذکر کردیم .

عکاسان پرتلاش هم در این شب بی نصیب نماندند . مرتضی آخوندی که نامش حالا از مرزها هم عبور کرده و نادر ناصری عکاس خوش اخلاق خبرگزاری ایرنا با در یافت کمک هزینه سفربه مشهد مقدس از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، به گونه ای متفاوت مورد تشویق همکاران خود قرار گرفتند . جا دارد از همه عکاسان حاضر قدردانی شود که باز بان تصویر مراسم زیبا راشرح دادند .

مدیران حامی رسانه یا مدیران رسانه ای هم در این مراسم تجلیل شدند تا نشان داده شود مدیرانی که با رسانه ها تعامل دارند از سوی اهالی رسانه در انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان فراموش نمی شوند . مهندس فرزاد ارزانی مدیر عامل  شرکت فولاد هرمزگان، ،مهندس  شاکر رضا مریدی مدیرکل امور مالیاتی استان و  مهندس حسن شاهرخی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان  در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند . تا قدرشناسی رسانه از مدیران همراه به منصه ظهور برسد .

اعلام فروش سهام شرکت قلم زرین ساحل نشینان هرمزگان گام مهم انجمن صنفی روزنامه نگاران به سمت توانمند سازی خبرنگاران بود که تشویق بی امان مهمانان را در پی داشت . خبرگزاری مهر به زودی شرایط واگذاری سهام شرکت مذکور را منتشر می کنند اما نکته جالب اینکه اولویت فروش سهام به اعضای انجمن صنفی  روزنامه نگاران و در مرحله دوم رسانه ای های هرمزگان است که البته به درخواست اعضای انجمن واگذار می شود .

 مجمع عمومی و تدوین وتصویب منشور اخلاقی خبر خوبی بود که در این مراسم جذاب مطرح شد .رضا زرگر عضو هیئت موسس انجمن صنفی روزنامه نگاران با اعلام این خبر گفت : چارچوب اصلی منشور برگرفته از میثاق نامه ای است که خبرنگاران و فعالان رسانه ای به آن پای بند هستند . لذا انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان پیشقراول ترویج اخلاق در حوزه رسانه خواهد شد . هیئت مدیره این منشور را به اعضا ارائه می دهد و پس از تصویب در مجمع برای اطلاع عموم مردم کلیات ومواد آن رسانه ای خواهد شد و به عنوان سند مهم با ضمانت اجرایی مشخص و در نظر گرفتن تقدم اخلاق بر حرفه عملیاتی می شود .

تجلیل از تلاشگران عرصه توزیع مطبوعات :

عباس لاری زاده مردی که سالهای سال با کمک همکارانش سهم عمده ای در معرفی نشریان و رسانه های مکتوب به مردم داشت نیز به عنوان پیشکسوت این عرصه مورد تجلیل قرار گرفت . انجمن صنفی با این اقدام نشان دادکه  هرگز کسانی که در عرصه رسانه به نحوی اثر گذاری دارند فراموش نمی شوند

گفتنی است؛ در این آیین احمد مرادی و حسین هاشمی تختی نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ، مسعود پاکزاد مدیرکل امور اقتصادی استانداری هرمزگان، فاطمه رکن الدینی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری، مریم یگانه مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری، پرویز سالاری پیشکسوت رسانه استان، هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرخنده جلالی نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی،حجت الاسلام و المسلمین پولادیمسئول دفتر  نمایندگی  ولی فقیه در سپاه امام سجاد ، دکتر کذایی رئیس دانشگاه علوم قرآنی،جمعی از  اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی ها ، روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان به عنوان مهمانان ویژه حضور داشتند

دسته‌بندی نشده

نسخه تهران نشینان برای مسایل هرمزگان شفا بخش نیست

هرمزگان- شاید در این مجموعه (سند ) جامع نگری در ترمیم مسایل مهم در بخش های مختلف کمتر به چشم آید ولی همین که تلاش شده به سمت ایجاد یک گفتمان مشترک در مسایل منطقه ای حرکت شود، می‌تواند امید بخش باشد.

منتشر شده

روی

به وسیله

غلامعباس شمس الدینی ،تجارت جنوب آنلاین ،چهاردهمین سفر استانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به هرمزگان اختصاص یافت ، اینکه سفرهای استانی عالی ترین مقام اجرایی کشور و وزرای دولت چقدر می تواند در حل مسایل اثر گذار باشد، موضوعی است که در این مجال قصد پرداختن به آن نیست.

مطابق برنامه ها جدولی از حضور نمایندگان دولت در دستگاههای اجرایی استان منتشر شد که مردم متناسب با موضوعی که دارند به آن دستگاهها مراجعه کنند،  از سوی دیگر خبرگزاری ها و فضای رسانه ای استان به مسئله اولویت های مهم ساکنان این خطه و ضرورت ورود دولت برای حل آنها اختصاص یافته است.

در این مجال بی شک باید به اصلی ترین موضوع توجه شود .مردم بخاطر دارند که در ایام انتخابات ستاد مرکزی آقای رئیسی نظام مسایل ۳۱استان کشور را که وانمود شده محصول پژوهش میدانی و با نگاهی علمی می باشد، منتشر کرد.

شاید مهمترین هدف این به عبارتی سند راهبردی توسعه استانهای کشور ،ایجاد گفتمان مشترک در حوزه مفاهیم ، نیازها ، اولویت ها باشد. موضوعی که محسن منصوری معاون امور استانهای ستاد مرکزی آقای رئیسی در مقدمه بر آن تاکید دارد.

در این مجموعه ۱۷۲صفحه ای ۶صفحه به هرمزگان اختصاص دارد که در ابتدا به ظرفیت ها و فرصت های استان اشاره شده و در ادامه به ۱۸مسئله اساسی تحت عنوان مشکلات استان اشاره شده است. بیکاری، نبود راه روستایی در بسیاری از روستاها ،نبود راه مناسب و پل در بسیاری از بخش ها، مفعول ماندن ظرفیت ترانزیتی بندرشهیدرجایی به دلیل دیپلماسی اقتصادی ضعیف.

بخصوص در آسیای میانه، برخی واگذاری های نامعقول و بعضا رانت آلوده که علاوه بر اتلاف منابع عمومی منجر به مشکلات کارگری و بعضا امنیتی شده است،بافت های فرسوده بخصوص در شهرستان بندرعباس، آسیب های اجتماعی بخصوص درشهرستان بندرعباس، کم آبی و توزیع نابرابر آب، کمبود متخصص و فضای بیمارستانی و درمانی به دلیل طولانی شدن روند احداث بیمارستان های در حال ساخت شهرستان، بندرعباس و نبود بیمارستان مناسب در مابقی شهرهای استان، مشکلات مربوط به فروش محصولات کشاورزی و باغی،عدم آمادگی کافی برای مبارزه با هجوم ملخ و سایر آفات،عدم اعطای مجوز صید به صیادان سنتی،قاچاق سوخت و عدم تفکیک کوله بر سوخت از قاچاقچی های کلان، عدم تناسب رشته های دانشگاهی بانیروهای مورد نیاز صنایع استان،مشکلات جدی زیست محیطی با ورود فاضلاب خام شهری و پس آب های صنعتی کارخانجات، مزارع پرورش میگو و کشتی هادر خلیج فارس و دریای عمان،صید ترال و آسیب های جدی به زیستگاه های جانوران دریایی و به مخاطره افتادن زنجیره تامین غذای نسل آینده کمبود و به نوعی فقر سرانه فضای ورزشی،آموزشی، هنری و فرهنگی و توزیع ناعادلانه همین اندک موجودی از جمله مسایلی است که در آن مجموعه به عنوان نظام مسایل استانها مطرح شده اند.

صدالبته مسایل و مشکلات دیگری در حوزه های صنعت ، زیر ساخت ها ، محیط زیست، فرهنگ و هنر و حوزه های دیگر وجود دارد که به آن اشاره نشده است. علی ای حال در همین سند اقدامات مهمی که منتخب مردم برای استان هرمزگان شرح داده، نیز آمده است .که مهمترین آنها تسهیل سرمایه گذاری، تکمیل بنادر، احداث بنادر جدید در سواحل مکران، تکمیل موج شکن ها، تقویت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، هوشمند سازی بنادر، حمایت از طرح های کشاورزی، شیلاتی، دانش بنیان، ایجاد پایگاه ملی تحقیقاتی تولید برق ازامواج دریای در سواحل دریایی عمان، توسعه حمل ونقل ترکیبی و افزایش ترانزیت سالانه ۱۰ میلیون تن با توسعه وتکمیل شبکه های حمل ونقل و توزیع بر روی سه محور بندر-راه آهن می باشد.

طبعا اتخاذ تصمیم در راستای ایجاد گفتمان مشترک دولت ملت یک اقدام ارزشمند است اما اینکه آیا موارد احصا شده با خواست مردم تفاوت دارد موضوع دیگری است. شاید در این مجموعه (سند ) جامع نگری در ترمیم مسایل مهم در بخش های مختلف کمتر به چشم آید ولی همین که تلاش شده به سمت ایجاد یک گفتمان مشترک در مسایل منطقه ای حرکت شود،  می تواند امید بخش باشد. نگارنده هم معتقد است نسخه تهران نشینان برای مسایل هرمزگان شفا بخش نیست.

وای کاش بازهم دامنه گروه تحقیق و مطالعه مسایل استان گسترده تر شود و شاید یکی از دلایل عمده عدم پردازش همه مسایل همین دایره محدود تیم هایی است که مشکلات و راه حل ها را احصا و پیشنهاد کرده اند. مردم انتظاراتی دارند، مسایل و مشکلاتی که عمده آنها در این سند مطرح شده است. انتظار مردم هرمزگان اقدام دولت در اجرایی کردن تعهدات یا وعده هایی است که خاصه برای استان داده شده است. قطعا مردم باید نتایج سفرهای مسئولان ارشد نظام را احساس کند، صرف برگزاری یک سفر استانی بی آنکه دستاوردی داشته باشد نه تنها مفید نیست بلکه موجب افزایش توقعات و افزایش یأس عمومی می گردد. این روزها حال مردم، حال سفره های مردم خوب نیست، انجام این سفرهای هزینه بردار اگر نتیجه بخش نباشد نگرانی های عمومی را موجب می شود. امیدواریم این سفر بتواند تحولات شگرفی در توسعه پایدار استان به همراه داشته باشد .

 

ادامه ی خواندن

دسته‌بندی نشده

برگزاری مانور زلزله و امداد و نجات در شرکت توزیع برق هرمزگان

مانور زلزله و تخلیه اضطراری ساختمان های اداری همزمان با روز ملی ایمنی و مقابله با اثرات بلایای طبیعی در شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان برگزار شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مانور زلزله و تخلیه اضطراری ساختمان های اداری همزمان با روز ملی ایمنی و مقابله با اثرات بلایای طبیعی در شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان برگزار شد.

این مانور با همکاری مدیریت بحران استانداری هرمزگان،جمعیت هلال احمر، سازمان آتش نشانی، اورژانس، نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی برگزار شد. مانور با زمین لرزه فرضی آغاز و کارکنان پس از پناهگیری در محل های امن ، از ساختمان اداری خارج و در محل های ایمن تجمع کردند. در ادامه این مانور با ورود نیروهای آتش نشانی، حریق فرضی مهار و کارکنان محصور از ساختمان خارج شدند. پس از آن نیز کارکنان مصدوم توسط اورژانس و هلال احمر مداوا و به محل امن منتقل شدند.

تامین امنیت و بازگشایی مسیر عبور خودروهای امدادی توسط نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی اجرا شد. در مانور زلزله نیز روشهای صحیح خاموش نمودن حریق توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی آموزش داده شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در نشست پایانی این مانور بر حفظ و ارتقای آمادگی سازمانها در برابر بحران تاکید کرد و افزود: آموزش و یادگیری به عنوان نخستین اصل ایمنی باید مورد توجه سازمانها و دستگاههای خدمات رسان قرار گیرد.
مهرداد حسن زاده اظهار داشت: با استمرار آموزشها و یادگیری روش های نوین مقابله با حوادث باید به میزانی از آمادگی دست یابیم تا در مواقع بحران با کمترین تلفات مواجه شویم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان نیز در پایان این مانور گفت: این شرکت به عنوان دستگاه خدمات رسان از سازمانهای حساس در هنگام بروز حوادث طبیعی است. برهمین اساس آموزش مستمر نیروها برای حفظ آمادگی در برابر مخاطرات از مهمترین اهداف این شرکت است.
هاجر عبدی افزود: برنامه ریزی ما به گونه ای است تا با آموزش نیروهای عملیاتی، آمادگی آنها به مرحله ای برسد تا در مواقع بحران، علاوه بر حفظ سلامتی با تمام ظرفیت ارائه خدمت نمایند.

در ادامه نیز مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با تقدیر از آمادگی شرکت توزیع نیروی برق در مواقع بروز حوادث گفت: اجرای مانور و تمرین آمادگی در برابر زلزله به عنوان اولین اصل مقابله با بحران است. مختار سلحشور افزود: استان هرمزگان یکی از کانون های مخاطرات طبیعی در کشور است و بر همین اساس آمادگی نیروهای خدمات رسان برای مقابله با آثار زلزله و حوادث طبیعی ضروری است.

ادامه ی خواندن

دسته‌بندی نشده

منتشر شده

روی

به وسیله

How to Write Essays – How to Organize Ideas and present them correctly

An essay is, general terms an essay that is written to present the author’s argument. However the term itself isn’t always clear and can encompass all types of writing. This includes personal essays, letters, reports, novels, academic papers, and even short stories. Essays were traditionally classified into formal and informal categories. Formal essays were composed for use in university classes and were edited by faculty members and informal essays were usually written for publication and distributed to various publishers. In recent times, essays have started to be written for other purposes as well including blog posts and opinion pieces, which have become a popular way for people to express themselves and their thoughts on various topics.

Essay writing is composed of two main components: the introduction and the conclusion. The introduction is where your personal details as well as the subject of the essay, or any other details regarding the subject are provided to the reader. The conclusion summarizes what you’ve learned about the topic and gives your opinion. Essay writing requires that you adhere to these sections.

Other writing tools can also be used to aid you in writing your essay. One method is to write a list of your key points and then write it into an essay. You can also make use of metaphors, similes, analogies, and other such techniques. But, you can’t employ words like “you” in your essay without writing an essay too. The use of the correct vocabulary is essential when writing essays and you must also make sure that your essay does not appear to be an official composition.

The introduction is the opening paragraph of your essay. If you don’t have any of the ideas that are specific to the subject you have chosen, you need to select one first. Once you have chosen one then you can begin writing your introduction. The introduction should not sound like you are trying sell something, but rather, explain the idea.

The body of your essay is the next step in the essay writing process. This is where you write your thoughts complete my coursework into writing. The body typically is composed of the thesis statement, which is the assertion that is most likely to spark readers’ curiosity. It may also contain an overview of what you have learned. The conclusion should be a summary of all that you’ve discussed in the introduction. It may also call for your name or contact information.

You must improve your essay writing skills after you’ve completed the introduction and concluded. The next step is to compose an essay that is a combination of all the ideas you have discussed in the body. However, before you begin writing this sentence, you need to make sure that you have gone over all the topics discussed in the introduction and the conclusion. If you did not learn anything new, you need to proceed to a different topic. Grammar checkers can be helpful in this process.

Another step is to read books and articles on the topic you decided to write your essay on. You’ll want to know the way other writers write about the topic. By studying the way people write, you’ll be able learn the correct style of writing when it comes to using grammar, spelling and other rules of English composition. Once you’ve learned these writing techniques then you can begin writing your essay.

Anyone can learn how to write essays. It’s just a matter of taking the time to write each essay. You need to learn the basics of how to write an essay before you can really get into the creative process. The more you do when researching for writing essays, the more prepared you will be to tackle your assignment. Your essay’s goal is to make your reader feel something, so you need to organize your ideas and present them properly.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها