با ما ارتباط برقرار کن

دسته‌بندی نشده

غدیر خم عیدالله است

رئیس ستاد دهه امامت و ولایت گفت: عید سعید فطر و قربان عید مسلمانان است، در حالی که عید سعید خم عیدالله است لذا سرنوشت عاقبت به خیری همه ما وابسته به آشنایی پیدا کردن با این عید است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،صبح امروز احمد عامری سیاهویی رییس ستاد دهه‌ی امامت و ولایت در جمع خبرنگاران گفت :فعالیت‌های منفی و مخرب دشمن در رسانه نتوانسته حتی خدشه‌ای کوچک به نظام مقدس جمهوری اسلامی  وارد کند.

وی با بیان ‌این که همه‌ی شکست‌های دشمن از برکات غدیر و امامت و حکومت در سایه‌ی ولایت است گفت:همچنین ترویج شبهات مخرب و اهانت به پبامبر بزرگوار اسلام  که با صرف میلیاردها دلار همراه بوده‌است نشانه‌ی استیصال و درماندگی دشمن است.

عامری سیاهویی اذعان کرد: ایران منابع قدرتی دارد که هیچ منابع قدرتی توان اظهار وجود در برابر آن‌را ندارد که این منابع قدرت عبارت است از فطرت و وجدان پاک مردم، وجود فرهنگ غدیر در میان مردم و ولایت مطلقه فقیه که نمونه بی‌‌نظیر قدرت و پشتوانه مردمی است.

وی افزود : رسانه‌ها زبان گویای غدیر هستند که می‌تواند مساله غدیر را با منطق قلم به صورت گویا بر گوش جهانیان برسانند. ،از دیرباز تا کنون بزرگان ما به فرهنگ غدیر توجه ویژه‌ای داشتند و به همین دلیل با ارشادات و فرمایشات مقام معظم رهبری نمایندگی‌هایی در شهرهای مختلف ایران ایجاد و چراغ غدیر در کشور روشن شده‌است.

رییس ستاد دهه‌ی امامت و ولایت با بیان این‌که بنیاد بین الممللی غدیر در استان هرمزگان از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را آغاز کرده است و هر ساله برنامه‌ های ویژه‌ای برای این ایام برگزار می‌کند ادامه داد: امسال برنامه‌های متنوعی برای این روز تدارک دیده شده است که از شاخص‌ترین آن‌ها می‌توان به برنامه‌ای که روز عید غدیر برگزار می‌شود اشاره کرد؛در این روز “گردهمایی بزرگ غدیریون” در مسجد جامع بندرعباس برگزار خواهد شد.

عامری تصریح کرد: ما به دنبال پر رنگ تر کردن سنت حسنه امام علی هستیم و یکی از نتیجی که به دنبال آن هستیم مردمی کردن این مراسمات است.

وی در خصوص شام  عید غدیر خم بیان داشت: در کوی ملت با همکاری هیات مذهبی مکتب‌الزهرا و پایگاه بسیج آن منطقه در تدارک پخت ۱۸ هزار دست غذا هستند تا در روز عید غدیرخم در میان مردم پخش شود.
رئیس ستاد دهه امامت و ولایت استان هرمزگان تشریح کرد: در شهرک توحید جوانان پر شور و علاقه‌مند به ولایت در حال پخت شش هزار پرس غذا هستند که تمامی این غذاها در مسجد جامع بندرعباس توزیع خواهد شد.
عامری‌سیاهویی ابراز داشت: در تمام سطح استان ۲۰۰ هزار دست غذا پخت خواهد شد که به نوع خود بی‌نظیر است و عیدغدیرخم را مانند عاشورا به یک سنت در سطح استان تبدیل خواهد کرد.

عامری سیاهویی ادامه داد: ۲۵۰ نفر الزام مبلغ داریم که به بخش‌ها و ادارت تمام استان اعزام خواهند شد که سازمان مبلغ زحمت اعزام را بر عهده گرفته است.
رئیس ستاد دهه امامت و ولایت استان هرمزگان اظهار داشت: در نوار ساحلی پشت فرمانداری بندرعباس برنامه‌هایی برای کودکان برای انتقال مفهوم غدیر انجام خواهد شد.

رییس ستاد دهه‌ی امامت و ولایت گفت: موضوع غدیر در تمام شهرستان‌ها فراگیر شده است برای مثال یکی از برنامه‌های خوب مردم میناب در تاریخ ۲۸ مردادماه حرکت کاروان غدیر از میدان ولایت تا مسجد جامع امام است که حدود هشت هزار مردم ولایی میناب در این راه‌پیمایی شرکت خواهند کرد.وی عنوان کرد: در منطقه میناب و شهر سندرک بازسازی واقعه غدیر در ۱۷ ذی‌الحجه برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد دهه امامت و ولایت استان هرمزگان تصریح کرد: اقدام ارزشمندی که در سالیان گذشته انجام می‌شد ازدواج آسان گل‌های علوی بود که از سال ۹۴ ستاد مردمی برگزاری ازدواج آسان گل‌های علوی بود که در سال ۹۷ در شهر تخت جمعا ۳۱۳ دست جهیزیه تقدیم این عزیران شد.
عامری سیاهویی اذعان کرد: ستاد برگزاری ازدواج آسان گل‌های علوی در حال رایزنی است که در ۱۷ ربیع الاول در هفته وحدت هزار و ۵۰۰ ازدواج آسان به تعداد شهدای گرانقدر استان هرمزگان به نام این شهیدان متبرک شود که این مورد با محوریت استاندار هرمزگان انجام خواهد شد.
وی بیان داشت: عید سعید فطر و قربان عید مسلمانان است، در حالی که عید سعید خم عیدالله است لذا سرنوشت عاقبت به خیری همه ما وابسته به آشنایی پیدا کردن با این عید است به همین جهت به دنبال فرهنگ سازی برای مردمی کردن این عید هستیم تا همانند عاشورا در بخش امر ولایت و امامت فعال شود.
رئیس ستاد دهه امامت و ولایت استان هرمزگان تشریح کرد: بیناد بین‌المللی غدیر برنامه‌ها خود را زیر نظر نماینده ولی فقیه انجام خواهد شد و ایشان تاکید به مردمی کردن این برنامه‌ها داشتند به همین دلیل بنیاد غدیر به دنبال ایجاد گفتمان غدیر در دانشگاه‌ها و سراسر استان است.

 

اقتصادی

افتتاح هزار واحد مسکونی تا پایان شهریورماه سال جاری

بندرعباس- استاندار هرمزگان گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، یک هزار واحد مسکن مهر تا پایان شهریورماه سال جاری در این استان به بهره برداری می رسد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، فریدون همتی در نشست شورای مسکن و بازآفرینی شهری هرمزگان افزود: از مجموع ۳۷ هزار و ۴۷۶ واحد مسکن مهر در هرمزگان، ۳۳ هزار و ۶۴۳ واحد تاکنون افتتاح شده که از این تعداد، یک هزار و ۱۱۳ واحد در سال ۹۹ به بهره برداری رسیده است.

وی بیان داشت: از مجموع سه هزار و ۸۳۳ واحد باقی مانده نیز، سه هزار و ۳۳۰ واحد در قالب تعاونی مسکن و ۵۰۳ واحد نیز خود مالک هستند.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: از این تعداد ۶۰۲ واحد مربوط به تعاونی های مسکن بدون مشکل و ۲ هزار و ۷۲۸ واحد دارای مشکلات حقوقی، اختلاف بین تعاونی ها و پیمانکاران، نداشتن تامین سهم آورده و یا پیشرفت فیزیکی زیر ۳۰درصد هستند.

وی تصریح کرد: بر اساس تصمیم اعضای شورای مسکن هرمزگان مقرر شده سهم آورده از سوی اعضاء در بیش از ۶۰۰ واحد بدون مشکل مسکن مهر، توسط اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و تامین انشعاب آب و برق آن ها نیز از طریق دستگاه های خدمات رسان پیگیری شود و تا شهریور ماه امسال، نزدیک به یک هزار واحد مسکونی به بهره برداری برسد.

همتی بیان داشت: همچنین برای رفع موانع مربوط به تعاونی های مشکل دار، از طریق نشست مشترک با دستگاه قضایی و طرح موضوع در شورای حفظ حقوق بیت المال، مشکلات این تعاونی ها تعیین تکلیف شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: از طریق تبدیل تعاونی های مسکن مهر به طرح اقدام ملی مسکن، تکمیل پروژه ها در دستورکار قرار خواهد گرفت.

در این نشست مشکلات مربوط به چند تعاونی مسکن از جمله تعاونی معزآباد رودان، جهاد کشاورزی رودان، گلشهر جنوبی، نایبند شمالی، فاطمیه، برق منطقه ای و شهرداری بندرعباس مورد بررسی قرار گرفت و برای هر یک از تعاونی ها، دستورات مقتضی از سوی استاندار هرمزگان صادر شد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

پرداخت تسهیلات به بیش از ۲۹۶۸ طرح اشتغال روستایی در هرمزگان

بندرعباس- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: تاکنون بیش از ۴۰۱ میلیارد تومان به ۲۹۶۸ طرح اشتغال روستایی، تسهیلات پرداخت شده است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، به نقل از روابط عمومی کار، تعاون و رفاه اجتماعی هرمزگان، هادی ابراهیمی افزود: با پرداخت این میزان تسهیلات، پیش بینی می شود زمینه ایجاد اشتغال بیش از ۹ هزار و ۴۸۵ نفر فراهم شود.

وی مجموع تسهیلات اختصاص داده شده به استان  در این خصوص را ۴۵۴ میلیارد تومان ذکر و اضافه کرد: ۳ هزار و ۳۳۸ طرح به مبلغ بیش از ۵۸۰ میلیارد تومان به بانکهای عامل استان ارسال شده که از این تعداد، ۲هزار و ۹۷۹ طرح مصوب شده است.

ابراهیمی اضافه کرد: یکی از مهم‌ ترین اولویت های دولت تدبیر و امید، توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی است و آئین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی بعنوان یکی از طرحهای دولت در ابتدای سال ۹۶ به اجرا درآمد.

ابراهیمی اظهار کرد: تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر به رسته های اولویت‎دار و طرح های دارای توجیه اقتصادی و متناسب با ظرفیت‌های استان و ایجاد اشتغال پرداخت می‌شود که هرمزگان بعنوان یکی از استانهای پیشرو در جذب و پرداخت از سوی وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی انتخاب شده است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

خودکفایی هرمزگان در ساخت قفس های پرورش ماهی

بندرعباس- مدیرکل شیلات هرمزگان از بومی سازی ساخت، تولید و مونتاژ قفس های پرورش ماهی در قفس و خودکفایی هرمزگان در این زمینه خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، عبدالرسول دریایی با اشاره به اهمیت آبزی پروری در عصر حاضر و همچنین برای نسل های آینده، گفت: خوشبختانه پرورش ماهی در دریا توانسته به خوبی خواسته ها و توقعات آبزی پروری دریایی را برآورده سازد و استان هرمزگان در این زمینه به خوبی گام های مستحکمی برداشته است.

وی ساخت، تولید و مونتاژ قفس های پرورش ماهی در قفس در هرمزگان که با بهره گیری از دانش و فن آوری های بومی صورت گرفته را مصداق بارز تحقق شعار سال ۱۴۰۰ “تولید؛ مانع زدایی ها، پشیتبانی ها” دانست و افزود: این مهم بدون شک ضمن تسهیل در تولید و رفع وابستگی، از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری می کند.

دریایی نسل جدید قفس های پرورش ماهی ساخته شده در هرمزگان را بهینه تر، کارآمدتر و همچنین مطابق با شرایط جوی استان خواند  و عنوان کرد: استفاده از براکت یا پایه های استیل ضد زنگ و همچنین پلی اتلین تقویت شده در این قفس ها از ویژگی های مهم آن است.

مدیرکل شیلات هرمزگان اظهار کرد: هرمزگان با ظرفیت افزون بر ۱۱۳هزار تن تولید ماهی در قفس بزرگترین و مهم ترین استان شیلاتی کشور از این حیث نیز است.

وی ادامه داد: بعد از چهار سال توقف توسعه و نصب قفس، به علت تحریم ها  و عدم امکان واردات به کشور با کار جهادی و  شبانه روزی سه شرکت داخلی با توان کاملا بومی با حمایت و پشتیبانی صورت گرفته در استان در حال نصب قفسهای دریایی است که در گذشته این قفسها صرفا از خارج کشور وارد می شد و هزینه های آنها بالا بود. پیش بینی می شود تا پایان تیرماه حدود ۴۰ قفس جدید به ظرفیت شش هزار تن به ظرفیت های  تولید ماهی در قفس استان اضافه شود.

دریایی تصریح کرد: راه اندازی طرح ها و پروژه های شیلاتی در استان هرمزگان باعث ایجاد اشتغال ،رونق اقتصادی، تامین پروتئین دریایی مورد نیاز کشور، کاهش فشار بر ذخایر طبیعی آبزیان ،حرکتی خوب در مسیر رشد اقتصاد دریا محور  و حرکت در مسیر تامین و حفاظت از امنیت غدایی کشور است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها