×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Saturday, 2 July , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
مطالعات آلاینده‌های زیست‌محیطی صنایع به‌صورت تجمیعی انجام شود

به گزارش تجارت‌جنوب آنلاین،رضا مدرس در جلسه کارگروه زیربنایی توسعه  روستایی، عشایری، شهری، آمایش سرزمین و محیط‌زیست استان، افزود: علاوه بر بررسی آلایندگی زیست‌محیطی واحدهای صنعتی و خدماتی غرب شهر بندرعباس به‌صورت مجزا که همواره اداره کل  محیط‌زیست استان انجام می‌دهد باید میزان آلایندگی این منطقه به‌صورت تجمیع این واحدها نیز موردبررسی قرار گیرد.

وی در این جلسه با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی برای توسعه استان، باید مدافع و حامی سرمایه‌گذاران باشند، گفت: دستگاه‌های اجرایی و دولتی برای اجرای دقیق طرح‌های موردنظر باهم همکاری لازم را داشته باشند تا روند امور تسریع یابد.

مدرس با اشاره به اینکه باید هماهنگی و همدلی مناسبی بین مدیران دستگاه‌های اجرایی در جهت جذب سرمایه‌گذاری وجود داشته باشد، بیان کرد: باید حمایت‌های لازم از سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف در استان انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۹ طرح در بخش‌های کشاورزی، صنعتی، گردشگری، خدماتی و دامداری برای بررسی به کارگروه امور زیربنایی این استان ارسال شده است.

مدرس اضافه کرد: این طرح‌ها مربوط به پنج شهرستان، قشم، بندرلنگه، حاجی‌آباد، سیریک و بستک در هرمزگان است.

وی در پایان تصریح کرد: ازجمله این   ۱۹ طرح می‌توان به پنج طرح بز داشتی، دو پرورش شترمرغ، تکثیر میگو، پرواربندی بره، سه طرح انبار و نگهداری مواد غذایی، محصولات بتنی، بازیافت فولاد و چدن، کنسانتره کرومیت، اقامتگاه بوم گردی د باشگاه ورزشی اشاره کرد که با ۱۵ طرح موافقت و ۴ طرح برای بررسی مجدد به کمیته‌های مربوطه ارسال شد.