×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Monday, 15 August , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر
بزرگ ترین معدن سنگ آهن هرمزگان به بهره برداری رسید

به گزارش تجارت‌جنوب آنلاین ،عملیات اجرایی کارخانه تولید کنسانتره در معدن سنگ آهن رضوان شهرستان بندرعباس با حضورفریدون همتی استاندار هرمزگان و سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.

سعید زرندی یکشنبه شب در حاشیه مراسم افتتاح بزرگترین معدن سنگ آهن هرمزگان در جمع خبرنگاران گفت : معدن سنگ آهن رضوان، بزرگترین معدن سنگ آهن هرمزگان است؛ که امروزه علی رغم تحریم ها بیش از پیش در حال انجام فعالیت است و یکی از مهمترین معادن تامین کننده ی سنگ آهن استان بشمار می رود.

وی بیان داشت : این کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن هماتیتی با ظرفیت ورودی دو میلیون تن سنگ آهن خام و یک میلیون تن خروجی محصول کنسانتره سنگ آهن با عیار آهن ۶۲ و ۶۵ درصد احداث می شود و این کارخانه با سرمایه گذاری بیش از هزار میلیارد ریال زمینه اشتغال مستقیم برای ۵۰۰ نفر را فراهم می کند.

زرندی بیان داشت :  انجام عملیات باطله برداری جهت باز نمودن معدن به میزان ۵ میلیون تن از دیگر اقدامات این شرکت است که انجام عملیات استخراج سنگ آهن حین باطله برداری به میزان ۲ میلیون تن صورت گرفته است و میزان ذخیره این معدن با عملیات پی جویی ۲٫۵ میلیون تن به ۲۰ میلیون تن افزایش پیدا کرد که با افزایش پیش آمده، به عنوان بزرگترین معدن سنگ آهن استان هرمزگان شناخته شد.

زرندی در خصوص میزان سرمایه گذاری در معدن رضوان بالغ بر ۸۱۰ میلیارد ریال افزود :  اشتغالزایی مستقیم ۳۹ نفر را به همراه دارد. این معدن با استخراج سنگ آهن و در راستای جلوگیری از خام فروشی طی عملیاتی نسبت به فرآوری آن اقدام می کند.

او اظهار داشت : سنگ آهن پرعیار به میزان ۲۷۰ هزار تن  و سنگ آهن عیار متوسط به میزان ۶۵۰ هزار تن جهت خوراک کارخانه کنسانتره آهن شرکت پدیده کاوش ایرانیان تهیه شده است.

همچنین جاده اصلی دسترسی به معدن سنگ آهن رضوان به طول ۸ کیلومترکه توسط شرکت پدیده کاوش ایرانیان صورت گرفت با حضور استاندار هرمزگان و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.