با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

در شرایط تحریم در هرمزگان جذب سرمایه‌گذار افزایش داشته است

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان با ذکر این نکته که هرمزگان یکی از معدود استان‌هایی محسوب می‌شود که در شرایط تحریم در حوزه سرمایه‌گذاری رشد داشته است، اذعان کرد: ۲۸ درصد سرمایه‌گذاران خود را در این مدت تحریم جذب کردیم.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سید امیر امیری‌زاد در نشست خبری اظهار داشت: ۱۹ پروژه عمرانی و زیر ساختی با اعتبار بالغ بر ۲۱۶ میلیارد تومان در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید که منجر به اشتغال ۳۱۳ نفر خواهد شد.

وی عنوان کرد: ده طرح تولیدی نیز در هفته دولت با اعتباری بالغ بر هزار و ۸۱۲ میلیارد ریال که اشتغال ۱۹۶ نفری را در پی خواهد داشت افتتاح خواهد شد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان اذعان کرد: آغاز عملیات اجرایی سه پروژه تولیدی با حجم تولیدی ۱۴۷ میلیون ریال و ایجاد اشتغال ۱۱۵ نفرنیز در هفته دولت کلید خواهد خورد.
امیری‌زاد به بیان این نکته که یک واحد صنعتی احیاء شده در هفته دولت به چرخه تولید بازخواهد گشت، تصریح کرد: دو پروژه در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی واحدهای صنعتی در هفته دولت وجود دارد که شامل افتتاح و آغاز عملیات اجرایی دو مدرسه است.
وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۰۷ قرارداد سرمایه‌گذاری منعقد شد که با سال ۹۶ مجموعا ۲۸۳ قرارداد منعقد شده است.
امیری‌زاد افزود: این ۲۸۳ قرارداد ۲۸ درصد تمام قراردادهای شرکت صنعتی استان هرمزگان را شامل می‌شود که می‌توان گفت یک آمار بی سابقه در شرکت شهرک‌های صنعتی است که در این مدت دو ساله منعقد شده است.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان تشریح کرد: در سال‌های ۹۶ و ۹۷ سه شهرک و ناحیه صنعتی به بهره‌برداری رسده است و مجموع شهرک‌های صنعتی استان را به ۲۲ شهرک خواهد رساند.
وی گفت: مجوز احداث دو شهرک صنعتی بخش خصوصی در منطقه حاجی‌اباد که به صورت تخصصی در حوزه صنایع معدنی فعالیت می‌کنند برای اولین بار در استان هرمزگان صادر شده است.
وی گفت: رویکرد ما مهیا کردن زیرساخت‌های صنعتی در استان برای ایجاد یک پوشش سراسری است به همین جهت شهرک صنعتی در جاسک احداث شد که با احداث این شهرک‌‌ می‌توان گفت به پوشش صد در صدی در استان رسیدیم.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان ابراز داشت: چهار هزار و ۷۰۰ هکتار جمع اراضی شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان است و بناداریم که در سال جاری ۲۰۲ هکتار به اراضی صنعتی استان افزوده شود.
وی عنوان کرد: در حوزه نرم‌افزای برنامه‌های مختلفی را برای واحدهای صنعتی از قبیل آموزش، پروژه‌های بهبود، پروژه‌های مشاوره‌ای برای واحدهای تولیدی، پروژه‌های تامین مالی و پروژه‌های ارتقای فناوری در نظر داریم.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان اذعان کرد: وزارت صمت هفت محور را برای ارتقاء صنعت در نظر گرفته است که توسعه و تامین وسایل ساخت داخل یکی از این محورها است.در همین راستا نمایشگاهی برگزار شد تا واحدهای صنعتی نیازهای خود را اعلام و واحدهای تولیدی ماشین‌آلات و قطعات در راستای تامین این نیازها تلاش کنند.
امیری‌زاد تصریح کرد: یکی دیگر از محورهای وزارت صمت برای ارتقای صنعت توسعه صادرات غیر نفتی است که برنامه‌هایی از قبیل اعزام هیات جاری به نمایشگاه‌ها و شرکت‌‌های خارجی و اجرای کنسرسیوم صادراتی در استان اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: فعال سازی معادن کوچک مقیاس از طریق بهره‌برداران معادن بزرگ و توسعه شرکت‌های دانش بنیان از دیگر محورهای مد نظر وزارت صمت است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان تشریح کرد: برای مدیریت بازار و ساماندهی لوجستیک تجاری که از محورهای مورد تاکید وزارت صمت برای ارتقاء صنعت است برنامه‌هایی در زمینه مشاوره بازار برای واحدهای صنعتی و ارزیابی واحدهای صنعتی برای رفع نیازها در نظر گرفته شده است.
امیری‌زاد اظهار داشت: بهبود فضای کسب و کار از طریق کارگروه رفع موانع تولید یکی دیگر از محورهایی است که در دستور کار ما قرار دارد که در این راستا مقرر شده است که مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی بررسی شود و تصمیمات لازم اخذ شود.
وی گفت: علاوه بر تامین منابع مالی از طریق منابع بانکی که از بند الف تبصره ۱۸ استفاده می‌شود، راه‌کارهای جدیدی نیز در نظر گرفته شده است که یکی از این موارد تامین منابع از طریق اسناد تعهدی است تا واحدهای وابسته به هم تامین مالی شوند.
امیری‌زاد افزود: پشتیبان این منبع شرکت شهرک‌های صنعتی کوچک است. در این مدل تامین مالی که برای اولین بار در کشور صورت می‌گیرد بیشتر تکیه بر معاهدات مالی دارد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان ابراز داشت: روش دیگر تامین مالی عرضه سهام در فرابورس است که برای بنگاه‌های کوچک و متوسط این امکان فراهم شده است که سهام خود را عرضه کنند و منابع مالی را جذب کنند.
امیری‌زاد بیان داشت: در مجموع هزار و ۲۰ قرار داد سرمایه‌گذاری در استان منعقد شده است که ۴۱۰ عدد از این قراردادها به بهره‌برداری رسیده است و حدود ۳۰ درصد از این قراردادها غیرفعال ونیمه فعال شده‌اند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان ادامه داد: سال گذشته ۳۰ واحد به چرخه تولید بازگشتند و برای سال ۹۸ نیز برنامه داریم که ۵۰ واحد به چرخه تولیدی بازگردند که تا کنون موفق به بازگشت ۱۲ واحد تولیدی در استان شدیم که زمینه اشتغال را برای ۱۹۶ نفر نیز فراهم می‌کنند.
وی با بیان اینکه بزرگترین آبشیرینکن استان در شهرک صنعتی خلیج‌فارس قرار دارد، عنوان کرد: ۷۰ قرار داد سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی خلیج‌فارس منعقد شده است که ۱۷ عدد از این قراردادها به بهره‌برداری رسیده است و زمینه اشتغال برای هزار و ۵۰۰ نفر را فراهم کرده است.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان با ذکر این نکته که هرمزگان یکی از معدود استان‌هایی محسوب می‌شود که در شرایط تحریم در حوزه سرمایه‌گذاری رشد داشته است، اذعان کرد: ۲۸ درصد سرمایه‌گذاران خود را در این مدت تحریم جذب کردیم که با به سرانجام رسیدن این طرح‌ها تولید و اشتغال خوبی در استان حاصل خواهد شد.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها