با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

در شرایط تحریم در هرمزگان جذب سرمایه‌گذار افزایش داشته است

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان با ذکر این نکته که هرمزگان یکی از معدود استان‌هایی محسوب می‌شود که در شرایط تحریم در حوزه سرمایه‌گذاری رشد داشته است، اذعان کرد: ۲۸ درصد سرمایه‌گذاران خود را در این مدت تحریم جذب کردیم.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سید امیر امیری‌زاد در نشست خبری اظهار داشت: ۱۹ پروژه عمرانی و زیر ساختی با اعتبار بالغ بر ۲۱۶ میلیارد تومان در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید که منجر به اشتغال ۳۱۳ نفر خواهد شد.

وی عنوان کرد: ده طرح تولیدی نیز در هفته دولت با اعتباری بالغ بر هزار و ۸۱۲ میلیارد ریال که اشتغال ۱۹۶ نفری را در پی خواهد داشت افتتاح خواهد شد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان اذعان کرد: آغاز عملیات اجرایی سه پروژه تولیدی با حجم تولیدی ۱۴۷ میلیون ریال و ایجاد اشتغال ۱۱۵ نفرنیز در هفته دولت کلید خواهد خورد.
امیری‌زاد به بیان این نکته که یک واحد صنعتی احیاء شده در هفته دولت به چرخه تولید بازخواهد گشت، تصریح کرد: دو پروژه در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی واحدهای صنعتی در هفته دولت وجود دارد که شامل افتتاح و آغاز عملیات اجرایی دو مدرسه است.
وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۰۷ قرارداد سرمایه‌گذاری منعقد شد که با سال ۹۶ مجموعا ۲۸۳ قرارداد منعقد شده است.
امیری‌زاد افزود: این ۲۸۳ قرارداد ۲۸ درصد تمام قراردادهای شرکت صنعتی استان هرمزگان را شامل می‌شود که می‌توان گفت یک آمار بی سابقه در شرکت شهرک‌های صنعتی است که در این مدت دو ساله منعقد شده است.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان تشریح کرد: در سال‌های ۹۶ و ۹۷ سه شهرک و ناحیه صنعتی به بهره‌برداری رسده است و مجموع شهرک‌های صنعتی استان را به ۲۲ شهرک خواهد رساند.
وی گفت: مجوز احداث دو شهرک صنعتی بخش خصوصی در منطقه حاجی‌اباد که به صورت تخصصی در حوزه صنایع معدنی فعالیت می‌کنند برای اولین بار در استان هرمزگان صادر شده است.
وی گفت: رویکرد ما مهیا کردن زیرساخت‌های صنعتی در استان برای ایجاد یک پوشش سراسری است به همین جهت شهرک صنعتی در جاسک احداث شد که با احداث این شهرک‌‌ می‌توان گفت به پوشش صد در صدی در استان رسیدیم.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان ابراز داشت: چهار هزار و ۷۰۰ هکتار جمع اراضی شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان است و بناداریم که در سال جاری ۲۰۲ هکتار به اراضی صنعتی استان افزوده شود.
وی عنوان کرد: در حوزه نرم‌افزای برنامه‌های مختلفی را برای واحدهای صنعتی از قبیل آموزش، پروژه‌های بهبود، پروژه‌های مشاوره‌ای برای واحدهای تولیدی، پروژه‌های تامین مالی و پروژه‌های ارتقای فناوری در نظر داریم.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان اذعان کرد: وزارت صمت هفت محور را برای ارتقاء صنعت در نظر گرفته است که توسعه و تامین وسایل ساخت داخل یکی از این محورها است.در همین راستا نمایشگاهی برگزار شد تا واحدهای صنعتی نیازهای خود را اعلام و واحدهای تولیدی ماشین‌آلات و قطعات در راستای تامین این نیازها تلاش کنند.
امیری‌زاد تصریح کرد: یکی دیگر از محورهای وزارت صمت برای ارتقای صنعت توسعه صادرات غیر نفتی است که برنامه‌هایی از قبیل اعزام هیات جاری به نمایشگاه‌ها و شرکت‌‌های خارجی و اجرای کنسرسیوم صادراتی در استان اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: فعال سازی معادن کوچک مقیاس از طریق بهره‌برداران معادن بزرگ و توسعه شرکت‌های دانش بنیان از دیگر محورهای مد نظر وزارت صمت است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان تشریح کرد: برای مدیریت بازار و ساماندهی لوجستیک تجاری که از محورهای مورد تاکید وزارت صمت برای ارتقاء صنعت است برنامه‌هایی در زمینه مشاوره بازار برای واحدهای صنعتی و ارزیابی واحدهای صنعتی برای رفع نیازها در نظر گرفته شده است.
امیری‌زاد اظهار داشت: بهبود فضای کسب و کار از طریق کارگروه رفع موانع تولید یکی دیگر از محورهایی است که در دستور کار ما قرار دارد که در این راستا مقرر شده است که مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی بررسی شود و تصمیمات لازم اخذ شود.
وی گفت: علاوه بر تامین منابع مالی از طریق منابع بانکی که از بند الف تبصره ۱۸ استفاده می‌شود، راه‌کارهای جدیدی نیز در نظر گرفته شده است که یکی از این موارد تامین منابع از طریق اسناد تعهدی است تا واحدهای وابسته به هم تامین مالی شوند.
امیری‌زاد افزود: پشتیبان این منبع شرکت شهرک‌های صنعتی کوچک است. در این مدل تامین مالی که برای اولین بار در کشور صورت می‌گیرد بیشتر تکیه بر معاهدات مالی دارد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان ابراز داشت: روش دیگر تامین مالی عرضه سهام در فرابورس است که برای بنگاه‌های کوچک و متوسط این امکان فراهم شده است که سهام خود را عرضه کنند و منابع مالی را جذب کنند.
امیری‌زاد بیان داشت: در مجموع هزار و ۲۰ قرار داد سرمایه‌گذاری در استان منعقد شده است که ۴۱۰ عدد از این قراردادها به بهره‌برداری رسیده است و حدود ۳۰ درصد از این قراردادها غیرفعال ونیمه فعال شده‌اند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان ادامه داد: سال گذشته ۳۰ واحد به چرخه تولید بازگشتند و برای سال ۹۸ نیز برنامه داریم که ۵۰ واحد به چرخه تولیدی بازگردند که تا کنون موفق به بازگشت ۱۲ واحد تولیدی در استان شدیم که زمینه اشتغال را برای ۱۹۶ نفر نیز فراهم می‌کنند.
وی با بیان اینکه بزرگترین آبشیرینکن استان در شهرک صنعتی خلیج‌فارس قرار دارد، عنوان کرد: ۷۰ قرار داد سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی خلیج‌فارس منعقد شده است که ۱۷ عدد از این قراردادها به بهره‌برداری رسیده است و زمینه اشتغال برای هزار و ۵۰۰ نفر را فراهم کرده است.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان با ذکر این نکته که هرمزگان یکی از معدود استان‌هایی محسوب می‌شود که در شرایط تحریم در حوزه سرمایه‌گذاری رشد داشته است، اذعان کرد: ۲۸ درصد سرمایه‌گذاران خود را در این مدت تحریم جذب کردیم که با به سرانجام رسیدن این طرح‌ها تولید و اشتغال خوبی در استان حاصل خواهد شد.

اقتصادی

آخرین مهلت عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی

بندرعباس- مدیر کل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان گفت: متقاضیان عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی تا ۲۸ فروردین می توانند ثبت نام کنند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، مهدی دسینه با بیان اینکه متقاضیان عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی می توانند به عنوان نامزد عضویت در هیئت مدیره این شرکتها ثبت نام کنند، افزود: با توجه به تمدید مهلت ثبت نام نامزدهای هیئت مدیره شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت تا تاریخ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ علاقمندان با مراجعه به سامانه ستان به آدرس setan.seo.ir می توانند نسبت به ثبت نام در مهلت تعیین شده اقدام کنند.

وی در خصوص شرایط ثبت نام گفت: داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی مرتبط مورد تایید مراجع ذیصلاح تحصیلی و تجربه کافی است که تمامی مدارک باید به صورت کامل و بدون نقص در سامانه مزبور بارگذاری و ارسال شوند.

دسینه گفت: با توجه به اهمیت حقوق سهامداران بدیهی است که به درخواست های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.

وی با اشاره به نحوه امتیاز دهی به واجدان شرایط در اجرای دستور العمل تایید صلاحیت حرفه ای که در سایت به آدرس seo.ir بارگذاری می شود، گفت: صرفاً افرادی که صلاحیت آنها بر اساس این دستورالعمل احراز شود، امکان شرکت در انتخابات اعضای هیئت مدیره شرکت های مذکور را خواهند داشت.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

میزان تولید محصولات منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس ۱۵ درصد افزایش یافت

بندرعباس- مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس گفت:میزان تولید محصولات در این منطقه سال گذشته هفت میلیون و ۴۱۹ هزار و ۱۵۷ تن بوده که از افزایش ۱۵ درصدی برخوردار بوده است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین،حسن خلج طهرانی افزود :میزان تولید محصولات منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در سال ۱۳۹۸، نیز ۶ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۳۱۰ تن بوده است.
وی همچنین از افزایش ارزش صادرات محصولات در این منطقه عظیم اقتصادی نسبت به سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: ارزش صادرات در سال ۱۳۹۹ نزدیک به یک میلیارد و ۲۹۶ میلیون دلار بود که در این بخش نیز شاهد افزایش ۷۰ میلیون دلاری بودیم.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس اظهارداشت این منطقه دارای مزایای متعدد اقتصادی برای تولیدکنندگان است و با ایجاد زیرساخت‌های مناسب و تسهیل در امر تولید و صادرات توانستیم با وجود تمام فشارهای خارجی به‌تبع اعمال تحریم‌های ظالمانه، شاهد جهش در تولید و صادرات باشیم.
وی با اشاره به این‌که در سالجاری نیز تمام ارکان مدیریتی در راستای جذب سرمایه‌گذار جدید و بهبود زیرساخت‌های منطقه تمام تلاش خود را خواهند کرد، افزود: اهمیت منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس در بازتعریف تسهیلات کلان سرمایه‌گذاری بویژه در بخش زمین، انرژی و تعرفه‌های گمرکی است که با توسعه آن، ظرفیت سرمایه‌گذاری در داخل کشور بیش‌از پیش افزایش می‌یابد و وظیفه‌ی ما ایجاد بستر مناسب برای ورود سرمایه‌گذاران است.
خلج طهرانی در پایان به وضعیت ویژه‌ی کشور در مواجهه با موج چهارم شیوع ویروس کرونا نیز اشاره کرد و گفت: از تمام همکاران که در شرایط خاص ایجاد شده به‌تبع شیوع این ویروس همچنان در حال کار جهادی هستند، قدردانی کرده و امیدوارم ماموریت سنگینی را که در ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای حرکت صحیح فرآیند تولید بر دوش داریم، به‌خوبی انجام دهیم.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

دولت بخشی از خسارت‌های کرونایی به بازاریان را جبران کند

بندرعباس- نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران گفت: تعطیلی بازارها به تنهایی نمی‌تواند در امر مدیریت کرونا و خروج از وضعیت قرمز اثرگذار باشد و دولت باید بخشی از خسارت‌های کرونایی بازاریان را جبران کند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ، مسعود محمد شاهی با بیان اینکه اصناف خود را ملزم به رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در اعمال محدودیت‌های رنگ بندی شهرها می‌دانند، اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن بندرعباس در وضعیت قرمز، طی ١٠روز آینده فقط مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند و فعالیت سایر صنوف ممنوع است.

نائب رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان و عضو ستاد مدیریت شهرستان بندرعباس، ضمن قدردانی از اصناف به دلیل همراهی با ستاد مدیریت کرونا، افزود: کسبه و بازاریان بندرعباس در امر پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا از پیشگامان اصناف کشور هستند که در سالهای ٩٨و ٩٩ به وظیفه اجتماعی خود عمل کرده و در پیک‌های کرونایی با تعطیلی داوطلبانه، سلامتی شهروندان را بر معیشت خود ترجیح دادند و یقینا مردم قدرشناس بندرعباس این همراهی کسبه و بازاریان را فراموش نخواهند کرد.

وی عنوان کرد: تعطیلی بازارها ضربه سنگینی بر اقتصاد و معیشت اصناف و شاغلین و خانوارهایی که از مشاغل صنفی  ارتزاق می کنند وارد خواهد کرد، که جبران آن سخت بوده اما انتظار است با حمایت دولت و اختصاص بسته های حمایتی، حداقل بخشی از این آسیب ها را جبران شود.

محمد شاهی، از همراهی ستادهای استانی و شهرستانی مدیریت بیماری کرونا با اصناف و توجه ویژه به نظرها و پیشنهادهای اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی شهرستان بندرعباس هم قدردانی و بیان کرد: امیدواریم از امروز برای جبران یا به حداقل رساندن خسارت‌های ناشی از تعطیلی صنوف چاره اندیشی شود و حمایت‌های جدی‌تر و ملموس‌تری از بزرگترین تشکل مردمی انجام گیرد.

وی اظهار کرد: فعالیت اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان و اتحادیه‌های صنفی شهرستان نیز بر اساس دستورالعمل ستاد مدیریت بیماری کرونا در بخش‌های غیر ضروری با حداکثر یک دوم پرسنل و در مشاغل ضروری با حضور حداکثر دو سوم پرسنل انجام می‌شود لیکن اصناف، کسبه و متقاضیان پروانه کسب نیز تا زمان بهبود وضعیت، حتی المقدور از مراجعه حضوری به اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی خوداری و درخواستها ومطالبات خود را به صورت تلفنی و ازطریق سامانه مجازی صنوف پیگیری کنند.
 
وی ضمن تقدیر از فعالان صنفی بندرعباس خاطرنشان کرد: اکثر اصناف این شهرستان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، همراه با اجرای بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های ستاد مدیریت کرونا را از اولویت‌های کاری خود می‌دانند.

اصناف بندرعباس نباید از تغییر رنگ بندی های کرونایی متضرر شوند
نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران بیان کرد: تغییر رنگ بندی به قرمز و تعطیلی صنوف گروه‌های دو، سه و چهار شرایط سختی را برای بسیاری از همکاران صنفی ما ایجاد می‌کند و حتی مشاغل گروه یک نیز در این شرایط با رکود شدید بازار مواجه می‌شوند اما همچنان سلامت شهروندان و همکاران صنفی ما به ویژه با توجه به شیوع نوع جهش یافته کرونا از هر چیز دیگری مهم تر است.

محمدشاهی با اشاره به تشدید شیوع کرونا در استان تصریح کرد: با تشکیل گشت‌های مشترک ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان بندرعباس که با همکاری خوب عوامل مرکز بهداشت، اداره نظارت بر اماکن عمومی و سازمان بسیج اصناف و بسیجیان حوزه بسیج اصناف و بازرسان واحد نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و واحد بازرسی اصناف و همچنین همراهی خوب اداره کل تعزیرات انجام می گردد، روزانه سطح بازار مورد رصد قرارگرفته و در صورت مشاهده تخلف با متخلفین صنفی و آن دسته از صنوفی که پروتکل بهداشتی را رعایت نکنند، برخورد می شود.

برخی از تشکل ها و سازمان ها به دستورالعمل های کرونایی بی توجه هستند
نائب رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان، از بی توجهی برخی تشکل‌های غیر صنفی، سازمان‌ها و دستگاه‌ها و برخی از شهروندان نسبت به عدم رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و برگزاری مراسمات، انجام سفرهای غیر ضروری و دورهمی های خانوادگی گلایه کرد و افزود: تعطیلی بازارها به تنهایی نمی‌تواند در امر مدیریت بیماری کرونا و خروج از وضعیت قرمز اثرگذار باشد و تا امروز اصناف نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌اند و انتظار داریم دیگر گروه‌ها و اقشار و عموم شهروندان نیز بیش از گذشته در کنار کسبه و بازاریان استان وشهرستان جهت پیشگیری و مقابله با کرونا قرار بگیرند.

وی، ضمن قدردانی از ایثار و مجاهدت‌های کادر پزشکی و بهداشتی که شبانه روز در کنترل و درمان و خدمت رسانی به بیماران تلاش می کنند، تصریح کرد: امیدواریم با کوشش و همراهی همه اقشار بتوانیم هرچه زودتر از وضع موجود خارج شویم.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها