با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

در شرایط تحریم در هرمزگان جذب سرمایه‌گذار افزایش داشته است

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان با ذکر این نکته که هرمزگان یکی از معدود استان‌هایی محسوب می‌شود که در شرایط تحریم در حوزه سرمایه‌گذاری رشد داشته است، اذعان کرد: ۲۸ درصد سرمایه‌گذاران خود را در این مدت تحریم جذب کردیم.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سید امیر امیری‌زاد در نشست خبری اظهار داشت: ۱۹ پروژه عمرانی و زیر ساختی با اعتبار بالغ بر ۲۱۶ میلیارد تومان در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید که منجر به اشتغال ۳۱۳ نفر خواهد شد.

وی عنوان کرد: ده طرح تولیدی نیز در هفته دولت با اعتباری بالغ بر هزار و ۸۱۲ میلیارد ریال که اشتغال ۱۹۶ نفری را در پی خواهد داشت افتتاح خواهد شد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان اذعان کرد: آغاز عملیات اجرایی سه پروژه تولیدی با حجم تولیدی ۱۴۷ میلیون ریال و ایجاد اشتغال ۱۱۵ نفرنیز در هفته دولت کلید خواهد خورد.
امیری‌زاد به بیان این نکته که یک واحد صنعتی احیاء شده در هفته دولت به چرخه تولید بازخواهد گشت، تصریح کرد: دو پروژه در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی واحدهای صنعتی در هفته دولت وجود دارد که شامل افتتاح و آغاز عملیات اجرایی دو مدرسه است.
وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۰۷ قرارداد سرمایه‌گذاری منعقد شد که با سال ۹۶ مجموعا ۲۸۳ قرارداد منعقد شده است.
امیری‌زاد افزود: این ۲۸۳ قرارداد ۲۸ درصد تمام قراردادهای شرکت صنعتی استان هرمزگان را شامل می‌شود که می‌توان گفت یک آمار بی سابقه در شرکت شهرک‌های صنعتی است که در این مدت دو ساله منعقد شده است.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان تشریح کرد: در سال‌های ۹۶ و ۹۷ سه شهرک و ناحیه صنعتی به بهره‌برداری رسده است و مجموع شهرک‌های صنعتی استان را به ۲۲ شهرک خواهد رساند.
وی گفت: مجوز احداث دو شهرک صنعتی بخش خصوصی در منطقه حاجی‌اباد که به صورت تخصصی در حوزه صنایع معدنی فعالیت می‌کنند برای اولین بار در استان هرمزگان صادر شده است.
وی گفت: رویکرد ما مهیا کردن زیرساخت‌های صنعتی در استان برای ایجاد یک پوشش سراسری است به همین جهت شهرک صنعتی در جاسک احداث شد که با احداث این شهرک‌‌ می‌توان گفت به پوشش صد در صدی در استان رسیدیم.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان ابراز داشت: چهار هزار و ۷۰۰ هکتار جمع اراضی شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان است و بناداریم که در سال جاری ۲۰۲ هکتار به اراضی صنعتی استان افزوده شود.
وی عنوان کرد: در حوزه نرم‌افزای برنامه‌های مختلفی را برای واحدهای صنعتی از قبیل آموزش، پروژه‌های بهبود، پروژه‌های مشاوره‌ای برای واحدهای تولیدی، پروژه‌های تامین مالی و پروژه‌های ارتقای فناوری در نظر داریم.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان اذعان کرد: وزارت صمت هفت محور را برای ارتقاء صنعت در نظر گرفته است که توسعه و تامین وسایل ساخت داخل یکی از این محورها است.در همین راستا نمایشگاهی برگزار شد تا واحدهای صنعتی نیازهای خود را اعلام و واحدهای تولیدی ماشین‌آلات و قطعات در راستای تامین این نیازها تلاش کنند.
امیری‌زاد تصریح کرد: یکی دیگر از محورهای وزارت صمت برای ارتقای صنعت توسعه صادرات غیر نفتی است که برنامه‌هایی از قبیل اعزام هیات جاری به نمایشگاه‌ها و شرکت‌‌های خارجی و اجرای کنسرسیوم صادراتی در استان اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: فعال سازی معادن کوچک مقیاس از طریق بهره‌برداران معادن بزرگ و توسعه شرکت‌های دانش بنیان از دیگر محورهای مد نظر وزارت صمت است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان تشریح کرد: برای مدیریت بازار و ساماندهی لوجستیک تجاری که از محورهای مورد تاکید وزارت صمت برای ارتقاء صنعت است برنامه‌هایی در زمینه مشاوره بازار برای واحدهای صنعتی و ارزیابی واحدهای صنعتی برای رفع نیازها در نظر گرفته شده است.
امیری‌زاد اظهار داشت: بهبود فضای کسب و کار از طریق کارگروه رفع موانع تولید یکی دیگر از محورهایی است که در دستور کار ما قرار دارد که در این راستا مقرر شده است که مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی بررسی شود و تصمیمات لازم اخذ شود.
وی گفت: علاوه بر تامین منابع مالی از طریق منابع بانکی که از بند الف تبصره ۱۸ استفاده می‌شود، راه‌کارهای جدیدی نیز در نظر گرفته شده است که یکی از این موارد تامین منابع از طریق اسناد تعهدی است تا واحدهای وابسته به هم تامین مالی شوند.
امیری‌زاد افزود: پشتیبان این منبع شرکت شهرک‌های صنعتی کوچک است. در این مدل تامین مالی که برای اولین بار در کشور صورت می‌گیرد بیشتر تکیه بر معاهدات مالی دارد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان ابراز داشت: روش دیگر تامین مالی عرضه سهام در فرابورس است که برای بنگاه‌های کوچک و متوسط این امکان فراهم شده است که سهام خود را عرضه کنند و منابع مالی را جذب کنند.
امیری‌زاد بیان داشت: در مجموع هزار و ۲۰ قرار داد سرمایه‌گذاری در استان منعقد شده است که ۴۱۰ عدد از این قراردادها به بهره‌برداری رسیده است و حدود ۳۰ درصد از این قراردادها غیرفعال ونیمه فعال شده‌اند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان ادامه داد: سال گذشته ۳۰ واحد به چرخه تولید بازگشتند و برای سال ۹۸ نیز برنامه داریم که ۵۰ واحد به چرخه تولیدی بازگردند که تا کنون موفق به بازگشت ۱۲ واحد تولیدی در استان شدیم که زمینه اشتغال را برای ۱۹۶ نفر نیز فراهم می‌کنند.
وی با بیان اینکه بزرگترین آبشیرینکن استان در شهرک صنعتی خلیج‌فارس قرار دارد، عنوان کرد: ۷۰ قرار داد سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی خلیج‌فارس منعقد شده است که ۱۷ عدد از این قراردادها به بهره‌برداری رسیده است و زمینه اشتغال برای هزار و ۵۰۰ نفر را فراهم کرده است.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان با ذکر این نکته که هرمزگان یکی از معدود استان‌هایی محسوب می‌شود که در شرایط تحریم در حوزه سرمایه‌گذاری رشد داشته است، اذعان کرد: ۲۸ درصد سرمایه‌گذاران خود را در این مدت تحریم جذب کردیم که با به سرانجام رسیدن این طرح‌ها تولید و اشتغال خوبی در استان حاصل خواهد شد.

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دولت از صنایع جهت تأمین انرژی مورد نیاز حمایت کند

مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان خواستار حمایت دولت از صنایع جهت تامین انرژی مورد نیاز شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور مهدی دوستی استاندار، و بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشوربرگزار شد، مشکلات ناشی ازقطعی برق در استان هرمزگان را بیش از سایر استان ها دانست و گفت: خساراتی که به فولاد هرمزگان در سه ماه قطعی برق وارد شد قابل توجه و جبران آنها امروز خیلی سخت و مشکل است.
وی از صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر یاد کرد و خسارت به این صنعت را خسارت به صنایع پایین دستی زیادی دانست.
معروفخانی با ابراز نگرانی از زمزمه های کمبود گاز در زمستان از استاندار و معاون اقتصادی وزیر کشور خواست برای جلوگیری از قطع گازرسانی به صنایع مخصوصا شرکتهای فولادی تمهیدات لازم اندیشیده شود.
مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به افزایش هزینه های برق و گاز ، حمل و نقل جاده ای و ریلی، و مهمتر از همه گندله که ماده اولیه این شرکت است ، زیان ناشی از کمبود انرژی را فشاری مضاعف بر تولید عنوان کرد و خواستار کمک دولت شد.
معروفخانی با اشراه به اشتغال زایی این صنعت در استان، از فولاد هرمزگان به عنوان صنعت پیشرو در مسئولیت های اجتماعی هرمزگان یاد کرد و گفت همواره در حد توان خود به یاری استان شتافته و پای کار هستیم.
وی تامین رایگان اکسیژن بیمارستان های هرمزگان از ابتدای همه گیری کرونا را یک مسئولیت اجتماعی مهم فولاد هرمزگان دانست و گفت: با وجود قطعی برق ، اما کارخانه اکسیژن سازی فولاد به تولید ادامه داد تا بیمارستان های استان دغدغه کمبود اکسیژن نداشته باشند.
معروفخانی ضمن تبریک به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، وی را فردی ارزشی و با تجربه در حوزه های صنعت، اجرایی و سیاسی کشور دانست و با تشکر از ریاست محترم جمهور و وزیر کشور از این انتخاب گفت: انشالله حضور ایشان به عنوان استاندار در استان باعث رشد و توسعه بیش از پیش خواهد بود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شهرستان سیریک قطب درخشان آبزی پروری دریایی است

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه رئیس شیلات شهرستان سیریک و رئیس اداره روابط عمومی، هماهنگی و امور شهرستانهای شیلات هرمزگان از اولین مجتمع پرورش ماهی در قفس این شهرستان در عمق ۱۰ کیلومتری از ساحل کوهستک بازدید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه شهرستان سیریک یکی از شهرستانهای مستعد شیلاتی است و خوشبختانه به خوبی در مسیر رشد قرار گرفته است گفت: امید است با توجه به تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته شاهد رشد و توسعه خوبی در تکثیر و پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس با تداوم حمایت ها باشیم.

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه این مرکز بالغ بر ۵۰۰ تن ظرفیت تولید دارد گفت: این مجتمع در فاز اول با ظرفیت ۲۰۰ تن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: صنعت پرورش ماهی در قفس که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته باید مورد حمایت ویژه قرار گیرد این صنعت در فاز اول ظرفیت ۱۱۳ هزار تنی در استان دارد که می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال ،تولید پرو تئین با کیفیت و ایجاد امنیت غذایی برای کشور و کاهش فشار به ذخایر آبزیان داشته باشد.

دریایی گفت: شیلات هرمزگان از ورود جامعه صیادی و سرمایه گذاران به حوزه پرورش ماهی در قفس استقبال میکنیم و به ویژه ورود این قشر زحمت کش به حوزه آبزی پرو ی می تواند موجب کاهش فشار بر ذخایر آبزیان شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها