با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

مدیر جهادی تمام حمایت من را همراه خود دارد

استاندار هرمزگان کفت: هر مدیری که اقدام جهادی را پیش بگیرد و فعالیت ثمربخشی انجام دهد حتما از حمایت از حمایت کامل من برخوردار خواهد بود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،

فریدون همتی در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان اظهار داشت: مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر خود نیز به تسریع در سرمایه‌گذاری تاکیده کرده‌اند؛ پس نمی‌توان اجازه داد که مدیران برای خود امپراطوری درست کنند و هر آنچه می‌خواهند را انجام دهند.

وی با بیان اینکه هر مدیر در حوزه کاری خود باید شفاف‌سازی کند، عنوان کرد: هدف ما حل مساله است اما توجیه و کلی‌گویی یعنی نمی‌خواهیم مشکلات را حل کنیم.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های استان موظف به تسریع در صدور مجوز برای سرمایه‌گذاری هستند و در صورت وجود تخلف بعد از صدور و شروع کار می‌توانند مجوز را لغو کنند اما اخلال در کار سرمایه‌گذاربه هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

همتی اذعان کرد: هیچکدام از دتسگاه‌های استان هرمزگان اجازه ندارند که بدون ثبت طرح سرمایه‌گذاری اقدام به تائید طرح کنند و پیگیری‌های لازم نیز از طریق دستگاه‌های اجرایی انجام گیرد.

وی ادامه داد: با این حجم از کار شخصا مجبور به رصد وظایف تمام ادارت هستم و در کنار این موضوع باید پیگیر کار سرمایه‌گذار هم باشم.

استاندار هرمزگان با ذکر این نکته که تغییر در شیوه مدیریتی باید در دستور کار قرار گیرد، بیان داشت: در همایش سرمایه‌گذاری حدود ۲۰۰ توافقنامه امضا شده است که دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به توضیح و تبیین فرایند کار اقدام کنند و وضعیت حال پروژه‌های را تشریح کنند.

همتی خاطرنشان کرد: هر مدیری که اقدام جهادی را پیش بگیرد و فعالیت ثمربخشی انجام دهد حتما از حمایت از حمایت کامل من برخوردار خواهد بود.

وی افزود: یکی از محورهای توسعه استان دریا است که باید در محورهای مختلف از جمله گردشگری و شیلات از آن استفاده کنیم.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: با توجه به تقاضا، اشتغال گسترده و ارز آوری که پرورش میگو در استان هرمزگان دارد باید توسعه پرورش میگو در استان هرمزگان با سرعت بیشتری دنبال شود.

همتی ابراز داشت: اگر به دنبال سرمایه‌های دولتی باشیم مدت زمان زیادی برای به ثمر رسیدن طرح‌ها صرف خواهد شد به همین دلیل به دنبال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه بودیم و به این نتیجه رسیدیم که به جای واگذاری خرد پهنه‌هایی که ظرفیت واگذاری دارند به صورت یکپارچه واگذار باشند.

وی گفت: زیرساخت‌های یکپارچه شدند تا زیر یک مدیریت کار جلو برود و زمین‌های لازم برای پرورش میگو برای جلوگیری از ایجاد شائبه به شخص خاصی واگذار نمی‌شود و بلکه به شرکت‌های سرمایه‌گذاری واگذار خواهد شد

استاندار هرمزگان تشریح کرد: پس از اتمام کار توسط سرمایه‌گذار عمده در صورت وجود متقاضی محلی با پرداخت هزینه به متقاضی محلی واگذار خواهد شد.

همتی مطرح کرد: پنج پهنه حدود ۲۰ هزار هکتار شناسایی شده و در فراخوان قرار دارد و بخش‌های خصوصی در انجام این کار هستند که یکی از تکلیف‌های آن‌های این است که به موازات این کار روستاها را نیز ساماندهی کنند و زنجیره‌ای از سرمایه‌گذاری را در صنعت میگو ایجاد کنند.

وی عنوان کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه شیلات برای هیچکسی محدودیتی وجود ندارد.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: آماده سازی ۱۴۰ هزار هکتار اراضی پرورش میگو طی مدت دو سال دو هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد که توسط بخش خصوصی تامین خواهد شد و پس از آن به مردم واگذار خواهد شد.

همتی اذعان کرد: کنترل داخلی دستگاه‌های اجرایی باید تقویت شود و هر جا تخلفی صورت می‌گیرد باید به شدت برخورد شود.

اجتماعی

دریافت نشان سفیر و مروج مسئولیت اجتماعی و نشان عالی مسئولیت اجتماعی توسط فولاد هرمزگان

نخستین جشنواره روابط عمومی و مسئولیتهای اجتماعی در محل مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد و از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بعنوان سفیر و‌ مر‌وج‌ مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر بعمل‌ آمد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نخستین جشنواره روابط عمومی و مسئولیتهای اجتماعی در محل مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد و از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بعنوان سفیر و‌ مر‌وج‌ مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر بعمل‌ آمد.
به گفته هوشمند سفیدی مسئول جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی محورهای اصلی مورد ارزیابی در این جشنواره ۱۲ مورد شامل سازماندهی و ساختارسازی مسئولیت اجتماعی بوده است‌.
لازم به ذکر است که دو مبحث روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی هم همپوشانی کامل با یکدیگر داشته اند و از این روست که جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی به شکل مشترک برگزار شده است‌.
همچمین در پایان این جشنواره نشان عالی مسئولیت های اجتماعی به شرکت فولاد هرمزگان اهدا و از مدیر روابط عمومی این شرکت تقدیر بعمل آمد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شرکت فولاد هرمزگان کمیته رفع موانع تولید و توسعه ایجاد کرده است

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در حاشیه سومین کنگره سراسری مدیران حرفه‌ای ایران گفت: حیات شرکتها به توسعه آنها وابسته بوده و در این میان شرکت فولاد هرمزگان کمیته رفع موانع تولید و توسعه را ایجاد کرده است تا به فرموده مقام معظم رهبری در جهت رفع موانع تولید گام بردارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطاالله معروفخانی اظهار داشت: ما در فولاد هرمزگان توانسته‌ایم با ایفای نقش پایدار فروش اسلب در بازارهای صادراتی هدف و حضور پایدار در بازارهای داخلی و صادراتی، از یک سو بازارهای داخلی را مدیریت و از سوی بازارهای هدف خارجی و صادرات به بازارهای جهانی را توسعه ببخشیم.

وی افزود: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری، توسعه بومی‌سازی و حمایت از تولیدات کیفی داخلی را در برنامه استراتژیک فولاد هرمزگان قرار  داده ایم.

وی ادامه داد: ما نگرشی نو در سازماندهی، تامین، نگهداشت و توسعه پایدار منابع انسانی در راستای افزایش بهره‌وری سرمایه‌های انسانی شرکت فولاد هرمزگان داریم.
مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: توجه به انتظار جامعه پیرامونی از فولاد هرمزگان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان صنایع فولادی در کشور، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است، از اینرو  فولاد هرمزگان تعاملات ارزش افزا با جامعه از طریق انجام اثربخش مسئولیت‌های اجتماعی را افزایش داده تا علاوه بر حضور موثر در جامعه استان هرمزگان بتواند تصویر بیرونی شرکت  را ارتقا و بهبود دهد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: از نگاه ما حیات شرکت‌ها به توسعه آنها بستگی دارد. از این رو توسعه و ارتقای کیفی، کمی و نوآورانه ظرفیت‌ها،تکنولوژی‌ها، فرایندها و محصولات را جزو اهداف و ماموریت های مهم شرکت قرار داده ایم. همچنین توجه به محیط زیست علاوه بر یک مسئولیت اجتماعی مهم، نقشی بسزا در توسعه پایدار و رشد اقتصادی شرکت ها دارد.

به گفته معروفخانی، فولاد هرمزگان با حساسیت به مقوله محیط زیست پرداخته و برای ارتقای عملکرد زیست محیطی این شرکت، برنامه‌ها و پروژه‌های متعددی تعریف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها