با ما ارتباط برقرار کن

دسته‌بندی نشده

توسعه صادرات مهم ترين هدف فولاد هرمزگان درسال جاري‌است

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت‌جنوب آنلاین، هشتمين مجمع عادي ساليانه صاحبان سهام شرکت فولاد هرمزگان مربوط به سال مالي منتهي به ۲۹/۱۲/ ۱۳۹۷ با حضور ۹۸٫۸ درصد اعضا روز چهارشنبه ۱۲تيرماه ۱۳۹۸ در هتل هرمز بندرعباس با حضور هيات مديره، نماينده بورس و سهامداران اين شرکت برگزار شد. و ضمن تصويب صورت‌هاي مالي شرکت در سال مالي ۹۷، ۱۱۰ ريال سود به ازاي هر سهم ميان سهامداران تقسيم شد. در ابتداي اين مجمع که با حضور بيش از ۹۸ درصد صاحبان سهام در هتل هرمز بندرعباس برگزار شد، فرزاد ارزاني مديرعامل شرکت فولاد هرمزگان ، ضمن ارائه گزارشي از عملکرد سالانه هيات‌مديره، تصريح کرد: دريافت تنديس ساخت محصول نوآوري برتر ايراني، کسب عنوان شرکت پيشرو در بين ۱۰۰ شرکت برتر ايران، دريافت تقديرنامه دو ستاره جايزه ملي تعالي سازماني ايران، گواهي ملي حمايت از مصرف‌کنندگان، کسب عنوان صادر کننده نمونه استاني دريافت و دريافت  نشان لياقت حمايت از توليد ملي ، تنها بخشي از افتخارات فولاد هرمزگان جنوب در سال ۱۳۹۷ است.

وي با اشاره به دستاوردهاي اين مجموعه در سال ۹۷، گفت: با افزايش توليد ۳۲ هزار و ۳۴ تن تختاال نسبت به سال ۹۶ ، از توليد  ۱،۴۰۸،۲۴۴ تن در سال ۹۶ به  توليد ۱،۴۴۰،۲۷۶ تن تختال در سال ۹۷ رسيديم و شاهد افزايش ۲،۲۷ درصدي در توليد محصول نهايي خود هستيم وي در ادامه گفت : توليد گريدهاي آلياژي ويژه مربوط به صنعت لجستيک ميعانات نفتي، لوله و صنايع دريايي،  عبور ۲٫۵ درصدي از ظرفيت اسمي توليد ساليانه آهن اسفتنجي با توليدي به ميزان ۱٫۶۹۱٫۱۳۴ تن در واحد احيا مستقيم ، کاهش متوسط زمان Tap To Tap  از ۷۹٫۵ دقيقه در سال ۹۶ به ازاي هر ذوب به ۷۵٫۸ دقيقه در سال ۹۷، کاهش مصرف الکترود در کوره‌هاي قوس الکتريکي از ۱٫۹۸ کيلوگرم بر تن مذاب در سال ۹۶ به ۱٫۸۸ کيلوگرم بر تن مذاب در سال ۹۷، کاهش مصرف نسوز از ۷٫۶۵ کيلوگرم بر تن مذاب در سال ۹۶ به ۷٫۴۳ کيلوگرم بر تن مذاب در سال ۹۷ ، کاهش متوسط توليد تختال خارج از رنج آناليزي از ۰٫۷۶ درصد در سال ۹۶ به ۰٫۵۵ درصد در سال ۹۷ و کاهش متوسط عيوب تختال در بازرسي گرم از  ۲٫۵۷ درصد در سال ۹۶ به ۱٫۸۵ درصد در سال ۹۷، نصب جرثقيل ۸۵ تن نسوز در راستاي کاهش توقفات توليد، نصب و راه‌اندازي کمپرسور دوم واحد اکسيژن در جهت تداوم توليد گازهاي صنعتي و به حداقل رساندن توقف ناشي از عدم ارسال گازهاي صنعتي  به واحدهاي توليدي، انجام مطالعات مهندسي پروژه نصب لنس‌هاي سايد و ال در کوره‌هاي قوس انجام مطالعات مهندسي پروژه افزايش ريت شارژ مواد به کوره‌ها، انجام مطالعات مهندسي پروژه احداث تصفيه خانه احياي مستقيم، شروع عمليات اجرايي پروژه مهندسي خريد و اجراي ۳ پست برق ۶۳ کيلوولت به ۴۰۰ ولت، ايجاد و راه‌اندازي سيستم اطلاعاتي بومي‌سازي، راه‌اندازي سيستم اطلاعاتي استعلام الکترونيک، اخذ گواهي مجوز تحقيق و توسعه استاني وکشوري از سازمان صنعت و معدن وتجارت و…  جزو دستاوردهاي فولاد هرمزگان در سال ۹۷ بوده است.

وي ضمن تاکيد بر عملکرد بسيار مطلوب در حوزه فروش تصريح کرد : عليرغم تحريم هاي ظالمانه موفق به فروش ۱۳۸۴۱۱۳ تن محصول در بازارهاي داخلي و خارجي شديم.

مديرعامل شرکت فولاد هرمزگان جنوب ضمن اشاره  به کسب گواهينامه ISO 50001 در سال ۹۷ در رمينه مديريت بهينه مصرف انرژي، به نحوه صرفه جويي و مديريت مصرف انرژي در شرکت فولاد هرمزگان درسال ۹۷ پرداخت و گفت :

در زمينه کاهش ميزان مصرف برق اقدام‌هاي قابل توجهي انجام گرفته است که مي‌توان به کاهش ۳۰۰ ميليارد ريالي هزينه برق مصرفي مجتمع از طريق تامين برق از شرکت خصوصي به ميزان ۱۵۰ مگاوات توان اکتيو در سال ۹۶ و ۹۷، صرفه‌جويي و کاهش هزينه به مبلغ ۴۴۰ هزار يورو با تغيير تب چنجر ترانس‌هاي پست SMP از OFF-LOAD به ON-LOAD جهت عدم توقف توليد و جلوگيري از حادثه و انفجار ترانس‌ها، صرفه‌جويي و کاهش هزينه به مبلغ ۸ ميليارد و ۵۰۰ ميليون ريال در هزينه‌هاي برق مصرفي در ۶ ماهه دوم سال ۹۷ از طريق بررسي و پيش‌بيني ميزان برق مصرفي و انتخاب گزينه مناسب از تعرفه‌هاي وزارت نيرو، کاهش ۵۵ ميليارد و ۵۰۰ ميليون ريالي هزينه برق مصرفي شرکت با مشارکت در طرح ذخيره عملياتي شرکت برق منطقهاي، صرفه‌جويي و کاهش هزينه به مبلغ ۵۰ ميليارد ريالي با بومي‌سازي تجهيزات SVC (راکتور و خازن) و قطعات يدکي و… اشاره کرد. ارزاني ادامه داد:‌ در زمينه آب نيز قادر شده‌ايم که به بهينه‌سازي مصرف آن دست يابيم که از جمله مي‌توان به افزايش ميزان توليد آب از ۵۰۱  به ۵۱۰ متر مکعب بر ساعت با اجراي پروژه‌هاي بهبود پيش تصفيه، کاهش مصرف ويژه آب مجتمع از ۳٫۱۲ متر مکعب بر تن تختال  به ۳٫۱ متر مکعب بر تن تختال اشاره کرد. وي افزود: کاهش مصرف ويژه انرژي حرارتي از ۱۱٫۸ گيگا ژول بر تن تختال  به ۱۱٫۵ گيگا ژول بر تن تختال و کاهش مصرف ويژه انرژي کل از ۱۵٫۶۱ گيگا ژول بر تن تختال  به ۱۵٫۳۳ گيگا ژول بر تن تختال از جمله اقدامات ديگر شرکت است که در سال ۹۷ به آن دست يافته‌ايم.

مديرعامل فولاد هرمزگان در ادامه به اهميت نيروي انساني اشاره و به اقداماتي چون طراحي نظام جامع ارتقاي سلامت کارکنان، طراحي نظام ارتقا کارکنان و اصلاح و بهبود وضعيت بيمه تکميل درمان کارکنان اشاره کرد..

ارزاني همچنين با اشاره به عملکرد شرکت در حوزه مسئوليت‌هاي اجتماعي، گفت: کمک به آزادسازي مددجويان، کمک به زلزله زدگان، همکاري با سازمان بسيج کارگري و همکاري در برنامه هاي فرهنگي و هنري و ورزشي استان از جمله مهم ترين فعاليت‌هاي فولاد هرمزگان جنوب در حوزه مسئوليت‌هاي اجتماعي است.

وي در خصوص طرح هاي توسعه شرکت، اعلام کرد: طرح توسعه ۳ ميليون تن فولاد هرمزگان  با کنسرسيوم SMS-IRITEC  به دليل تحريم‌هاي آمريکا عليه اقتصاد ايران، با وجود دريافت مجوزهاي لازم، معلق شد. اما در تلاش هستيم تا در آينده ضمن همکاري با ديگر شرکت‌هاي فعال در منطقه ويژه اقتصادي خليج فارس، نسبت به افزايش ظرفيت توليد اقدام کنيم.

مديرعامل شرکت فولاد هرمزگان جنوب درباره اهداف اين شرکت در سال ۹۸، گفت: توسعه صادرات به بازارهاي جهاني، توسعه سبد محصولات، ارتقاي عملکرد زيست محيطي، توسعه ظرفيت‌هاي توليد و پشتيباني و … مهم ترين اهداف ما در سال جاري است.

ارزاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به هدف ظرفيت توليد ۵۵ ميليون تن فولاد در افق ۱۴۰۴، گفت: ايران در سال ۹۷، ۲۵ ميليون تن فولاد توليد کرد؛ به نظرم وضعيت و بسترهاي لازم به منظور رسيدن به ۵۵ ميليون تن فراهم نبوده و چنانچه بخواهيم به اهداف ياد شده در برنامه توسعه برسيم، دولت بايد ابتدا زيرساخت‌هاي آن را در کشور ايجاد کند. در اين مجمع، روزنامه‌هاي «دنياي‌اقتصاد» و «صمت» به عنوان روزنامه‌هاي کثيرالانتشار شرکت انتخاب شدند. همچنين موسسه حسابرسي بهراد مشار به‌عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانوني انتخاب شد. بر اساس اين گزارش، رضا يزدخواستي رييس مجمع، سيدحسين معصومي دبير مجمع، فرزاد ارزاني مديرعامل شرکت فولاد هرمزگان جنوب، مهدي تولانيان ناظر اول، مرتضي شعباني ناظر دوم، محمد خليل زاده نماينده سازمان بورس و رضا يعقوبي نماينده موسسه حسابرسي بهراد مشار، هيات رئيسه اين مجمع را تشکيل دادند.

دسته‌بندی نشده

لزوم ترخیص هر چه سریعتر کالای اساسی از گمرک

منتشر شده

روی

به وسیله

علی صالحی رئیس کل دادگستری هرمزگان بر لزوم هر چه سریعتر ترخیص شدن کالای اساسی از گمرک شهید رجایی هرمزگان تایید داشت.

مشروح خبر را در ویدئو ببینید:

ادامه ی خواندن

دسته‌بندی نشده

دیدار وزیر کشور با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان

هرمزگان استانی با ظرفیت های عظیم انسانی و اقتصادی است و در این استان باید کار توسعه با شتاب بیشتری صورت گیرد/صنایع بزرگ مستقر در استان از تیم های ورزشی هرمزگان حمایت کنند/با توسعه سرمایه گذاری شیلاتی در بندرلنگه اشتغال ۱۴ هزار خانواده تامین می‌شود/ضرورت توسعه ورزش های دریایی نظیر قایقرانی و شنا در استان هرمزگان

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،وزیر کشور با بیان اینکه هرمزگان استانی با ظرفیت های بالا است، گفت: توسعه استان با فعال شدن ظرفیت های بومی استان به خصوص در حوزه شیلات شتاب بیشتری به خود می گیرد.

دکتر احمد وحیدی وزیر کشور که به منظور تکریم دکتر همتی و معرفی مهندس مهدی دوستی به عنوان استاندار جدید به استان هرمزگان سفر کرده است در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان پس از استماع آخرین وضعیت طرح های توسعه ای و عمرانی در استان هرمزگان که از سوی دکتر همتی استاندار سابق گزارش شد، گفت: هرمزگان استانی با ظرفیت های عظیم انسانی و اقتصادی است و در این استان باید کار توسعه با شتاب بیشتری صورت گیرد.

دکتر وحیدی درخصوص ضرورت تامین آب شرب مورد نیاز استان، گفت: با بررسی های دقیق تر تجهیزات آب شیرین‌کن لازم در استان تامین می شود.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اهمیت پرورش ماهی و میگو در استان هرمزگان، گفت: در این خصوص طرح و چارچوب قراردادی خوبی توسط استاندار سابق هرمزگان برای توسعه ۱۴ هزار هکتاری در بندرلنگه منعقد شده که اگر یک هکتار به هر خانواده داده شود مساله اشتغال ۱۴ هزار خانواده حل می شود.

حمایت از تیم های ورزشی از جمله قایقرانی و شنا با توجه به ظرفیت دریایی استان هرمزگان از دیگر محورهای مورد اشاره دکتر وحیدی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان بود و در این خصوص گفت: استان هرمزگان با توجه به موقعیت دریایی اش باید در ورزش های دریایی همچون قایقرانی و شنا حرف اول را در کشور بزند و در این زمینه باید صنایع بزرگ مستقر در استان از تیم های ورزشی حمایت های لازم را به عمل آورند.

دکتر وحیدی در پایان گفت: آقای همتی فردی با روحیه، خلاق پر تلاش و پرکار است و از ظرفیت هایش در بخش های دیگر حتما استفاده خواهد شد.

گفتنی است در این نشست دکتر فریدون همتی آخرین وضعیت طرح های توسعه استان از جمله ایجاد آب شیرین کن ها برای استان هرمزگان و همچنین احداث بیمارستان ها در استان و سایر اقدامات زیربنایی و عمرانی استان را در حضور دکتر وحیدی وزیر کشور گزارش کرد.

ادامه ی خواندن

دسته‌بندی نشده

فولاد هرمزگان موفق به کسب لوح تقدیر و تندیس مشتری مداری شد

در هشتمین اجلاس سراسری مدیریت مشتری مداری از عطالله معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به پاس رضایتمندی مشتریان در دوران کرونا ، شایستگی در تعالی و نقش راهبردی در توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغال در کشور تقدیر شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در دنیای کسب و کار و مدرن امروز رضایت مشتری از جمله عوامل موثر در موفقیت یا شکست به شمار می رود. رضایت و عدم رضایت مشتریان تاثیر مستقیمی بر میزان سودآوری و رشد کسب وکار دارد و اگر رضایت واقعی مشتریان را بخواهیم به دست آوریم ، باید همیشه یک گام جلوتر از تصور ذهنی مشتریان درمورد کالاها و خدمات خود عمل کنیم و این امر بدون خلاقیت و نوآوری غیرممکن است.

لذا توجه و دنبال کردن رضایت مشتری و تلاش در جهت بهبود آن برای ایجاد مشتریانی وفادار که به عنوان سفیران نام تجاری شرکت قلمداد میگردند، امری بسیارضروری برای شرکت به شمار می‌رود.

گام بلند فولاد هرمزگان برای رضایتمندی مشتری

عطا الله معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در اجلاس مشتری مداری سراسری مدیریت درباره موضوع مشتری مداری در این شرکت اظهار کرد: ارائه خدمات به موقع با کیفیت مطلوب می تواند قلب و جان مشتریان را تسخیر نموده و نام تجاری شرکت را از سایرین متمایز کند. بنابراین، ضروری است که نسبت به ارائه خدمات و کیفیت محصولات شرکت دقت بسیار زیادی را به خرج دهیم.

تلاش ما در شرکت فولاد هرمزگان بر این است که با بررسی موضوع رضایت مشتری و دلایل اهمیت آن، علاوه بر ارتقای رضایت مشتریان به دنبال تعالی در عملیات و بهبود مستمر در ارائه خدمات و کیفیت محصولات شرکت باشیم.

وی درباره اهمیت میزان مشتری محوری در شرکت فولاد هرمزگان بیان کرد: توجه به گرایش مشتریان در حقیقت نشان دهنده اهمیت و توجه ما به نیازها و انتظارات مشتریان است. تحقیقات انجام شده گواه این مطلب است که کسب وکارهایی که فاکتور توجه به گرایش های مشتریان را مهم تلقی می کنند، ۸۶ درصد بیشتر از دیگران در ایجاد حس اعتماد بین شرکت و مشتری موفق هستند.

سودآوری و ارزش آفرینی با مشتری مداری

مدیر عامل شرکت فولاد هرمزگان در ادامه گفت: اگر ما توجه به خواسته های مشتریان را جزء اولویت های برنامه خود قرار دهیم ، مشتریان اشتیاق بالایی نسبت به محصولات شرکت پیدا خواهند کرد و به محصولات شرکت اعتماد خواهند کرد و این امر مطمئنا سودآوری و ارزش آفرینی زیادی را برای ما خواهد داشت.

ضمن اینکه اگر خواهان جلب اعتماد مشتری هستیم باید به گرایش مشتری توجه بیشتری داشته باشیم. مشتری وفادار علاوه بر اینکه نماینده برند ما می شود، می تواند کسب وکار و محصول ما را به سایر مشتریان دیگر و همکاران خود معرفی کند و مشتریان جدیدی را برای محصولات ما جذب کنند. این امر جدا از تاثیر فوق العاده ای که بر روی شهرت و محبوبیت برند ما می گذارد، سودآوری بالایی را برای شرکت تضمین خواهدکرد.

معروخانی افزود: امروزه سطح انتظارات مشتریان و نیاز مصرف کنندگان با گذشت زمان تغییر کرده است و سطح انتظارات آنها با توجه به اولویت‌هایشان در خصوص خرید محصول کیفی، تحویل به موقع، پاسخگویی سریع و ارائه خدمات مطلوب و تامین پایدار بالاتر رفته و رقابت تولیدکنندگان بر سر حفظ و افزایش سهم بازار بسیار تشدید یافته و لازم است تولیدکنندگان در زمینه قیمت، نحوه پرداخت و تحویل شرایط ویژه ای را به مشتریان ارائه بدهند تا بتوانند بازار را مدیریت کرده و متناسب با نیاز آنها منافع بلند مدت و پایدار خود را مد نظر قرار دهند.

اولویت های مهم فولاد هرمزگان در مشتری مداری

وی ادامه داد: شرکت فولاد هرمزگان همواره برآن بوده با به کارگیری رویکردهای بهبود مستمر و استراتژی های توسعه بازار ، در راستای جلب نظر مشتریان و ارائه محصولات مطابق استانداردهای روز دنیا،اهداف و برنامه های خود را تهیه و تدوین می کند.بدین منظور ،کسب حداکثر رضایت مشتریان خود را به عنوان یکی از اولویت های مهم در تابلوی اهداف مصور ساخته و سعی می کند تا به انحای گوناگون از زمان دریافت درخواست از مشتریان تا زمان تحویل و حتی پس از آن حقوق مشتریان را مد نظر قرار دهد و در هر کجای این زنجیره حتی المقدور به نیازهای آن ها توجه کند.

مدیر عامل فولاد هرمرگان در توضیح از اهم اقدامات صورت گرفته در راستای جلب رضایت مشتریان اظهار داشت: سنجش دوره ای رضایت مشتریان، ارائه بازخوردها و اقدامات اصلاحی به مشتریان،تامین کالا مطابق نیاز آن ها و نوع کاربرد در محصول نهایی، ارائه تنوع در شرایط پرداخت،تحویل به موقع محصولات، بهبود مکانیزم های ارتباط با مشتریان از اهم اقدامات صورت گرفته در راستای جلب رضایت مشتریان در فولاد هرمزگان می باشد.

اهم اقدامات فولاد هرمزگان در جلب مشتری

مدیرعامل فولاد هرمزگان درباره دیگر اقدامات صورت گرفته جهت جلب مشتری اظهار کرد: تنوع در شرایط پرداخت، تخصیص اعتبارات مالی به مشتریان، کاهش زمان پذیرش مشتریان در کمتر از یک هفته کاری، تعریف پروژه مدیریت ارتباط با مشتریان و استقرار آن، تعریف پروژه سیستم پروفایل مشتریان جدید و بالقوه از طریق وبسایت شرکت، حضور در نمایشگاههای داخلی و خارجی به منظور ارتباط موثر در جذب و پذیرش مشتریان، کاهش زمان پاسخگویی تجاری در کمتر از یک روز، کاهش زمان پاسخگویی و تعاملات با مشتریان در خصوص شکایات مطرح شده در واحد فروش کمتر از سه روز کاری، بهبود ارائه خدمات مشاوره تجاری، تعاملات ویژه با مشتریان در قالب بازدیدهای ادواری، دعوت از مشتریان به شرکت،جلسات مشترک فی مابین و… نیز از جمله اقدامات اصلاحی صورت گرفته بر مبنای نظرسنجی انجام شده از مشتریان است.

وی در پایان اظهار کرد: به طور کل سیاست گذاری های مبتنی بر مشتری مداری و تکریم مشتریان موجب شده است شرکت فولاد هرمزگان همواره فراتر از الزامات و استاندارد گام برمی‌دارد و برآنیم تا در سال های آتی نیز به این فعالیت تداوم بخشیم.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها