با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

  رسیدگی خارج از نوبت به پرونده هاي مربوط به حوادث کارگری

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با تأكيد بر لزوم بررسي مستمر ضوابط ايمني در كارگاه هاي تولیدی استان گفت: در همین راستا پرونده هاي مربوط به حوادث كارگري را خارج از نوبت مورد رسيدگي قرار مي دهيم.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، « هادي ابراهيمي » مديركل تعاون ، كار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان با حضور در محل دفتر رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با «علی صالحی» دیدار و گفتگو کرد.

مديركل تعاون ، كار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در ديدار با رئيس کل دادگستري استان، ضمن قدردانی از تعامل و همکاری همه جانبه دستگاه قضایی استان به منظور اجرای هر چه دقیق تر قانون کار اظهارداشت: اين اداره كل در خصوص اجراي قانون كار ارتباط بسيار نزديكي با دادگستری دارد و با توجه به تحولي كه در اين حوزه ايجاد شده، اميد است در پرونده هاي مربوط به اين حوزه تسريع بيشتري صورت گيرد.

وی در ادامه افزود: صیانت از نیروی کار یک الزام قانونی است و در اين راستا به منظور پیشگیری از حوادث احتمالي ناشي از كار، تعطيلي كارگاه هاي ناایمن و برخورد با كارفرماياني كه اتباع غیر مجاز خارجي را بكار مي گيرند، براي برخورد با متخلفان نیازمند ادامه روند مساعدت ها و حمایت های دستگاه قضایی می باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان اظهار کرد: این اداره کل سعی دارد شکایت بین کارگران و کارفرمایان را قبل از اینکه منجر به صدور رأی شود، حل و فصل نماید و در راستای تعامل با دستگاه ها و بنگاه هاي اقتصادي و رسيدگي به پرونده شاكيان در هيأت تشخيص و حل اختلاف  اداره كل، تعداد شكايات به حداقل رسانده شود.

وی همچنین در ادامه خواستار اختصاص شعب ويژه ای به منظور رسيدگي به پرونده هاي كارگري و تعامل بيشتر كارشناسان اين اداره كل با دستگاه قضایی در خصوص بررسي تخصصي پرونده ها و حل مشكلات آنها شد.

در ادامه این دیدار،«علی صالحی» رئيس دادگستري استان هرمزگان نیز تأکید کرد: اداره كل تعاون، كار ورفاه اجتماعي با توجه به رسالت بزرگي كه بر عهده دارد بايد تلاش نمايد تا حقوق كارگران كه از اقشار زحمتكش هستند، تضعيف نشود.

وی با تأكيد بر لزوم بررسي مستمر ضوابط ايمني در كارگاه هاي تولیدی استان افزود: در همین راستا پرونده هاي مربوط به حوادث كارگري را خارج از نوبت مورد رسيدگي قرار مي دهيم و پس از بررسي ساير موارد مطرح شده در اين نشست، دستور تشكيل شعبه ويژه براي رسيدگي سريعتر به پرونده هاي حوزه تعاون و كار را خواهيم داد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان بر جايگزيني نيروي کار داخلي به جاي اتباع غیر مجاز خارجي و ساماندهي نيروي كار تأكيد کرد و التزام کارفرمایان به موازین و دستورالعمل های قانونی در این حوزه را خواستار شد.

صالحي ضمن تأکید بر برخورد قانونی با متخلفین حوزه کار تصریح کرد: در خصوص پيگيري مشكلات كارگران و جلوگيري از بروز مشكلات، بايد با مديران شركت ها و بنگاه هاي اقتصادي استان جلساتي برگزار و مشكلات حوزه کار در اسرع وقت رصد و پيگيري شود.

وی همچنین بر استفاده از ظرفيت هاي موجود و اختصاص امكانات رفاهي براي كارگران و همچنین ارائه آموزش هاي فني و حرفه اي به آنها تأكيد كرد.

صالحی در پايان گفت: دستگاه قضایی آمادگی هرگونه همکاری در راستای اجرای هر چه بهتر قانون کار و بهبود ایمنی و شرایط کار در محیط های کارگری استان هرمزگان را دارد.

شایان ذكر است: در جریان این دیدار مسائل و مشکلات حوزه های روابط کار و بازرسی کار و همچنین حوزه تعاون مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

ادامه ی خواندن

اجتماعی

توجه به فرهنگ وهنر موجب توسعه پایدار جامعه می شود

بندرعباس- بخشدار هرمز گفت: اساس توسعه پایدار و توازن در هر جامعه ای توجه به فرهنگ و هنرآن منطقه است

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، ادریس قریشی بخشدار هرمز در نشست صمیمی با جمعی از هنرمندان،ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، اساس توسعه پایدار و توازن در هر جامعه ای را توجه به فرهنگ و هنر دانست و پیشرفت در سایر ابعاد اجتماعی را مرهون رشد فرهنگی-هنری هر منطقه عنوان کرد.

قریشی اظهار داشت: هنر از جمله مفاهیم بلندی است که به دلیل وجود جریان پویا، سیال و مستمری که در ذات آن است نقش سازنده و مؤثری در تبلور اندیشه دارد.

بخشدار هرمز گفت: عرصه هنر و بهره گیری از جلوه های مختلف آن زمینه خوبی برای گسترش فضایل اخلاقی در جامعه میان نسل جوان است که باید از توان و ظرفیت هنرمندان متعهد برای تحقق اهداف مورد نظر به نحو مطلوب استفاده کرد.

بخشدار هرمز بااشاره به برگزاری جشنواره های فصلی در زمینه های هنر تجسمی و نمایشی گفت: برگزاری اینگونه جشنواره ها زمینه ساز توسعه گردشگری هنری می شود که هنرمندان میتوانند موجبات توسعه این صنعت در این جزیره باشند.

قریشی با تاکید براینکه استقبال اینگونه جشنواره‌ها از سوی مردم نشان‌دهنده سلامت روحی در جامعه است، ابراز داشت: اجرای هر فعالیت فرهنگی در هر زمانی برای ایجاد شوق و شعف حرکت می‌کند که این نشان‌دهنده سلامت روحی جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره‌ها علاوه بر ایجاد فرصت‌های فرهنگی موجب جریان اقتصادی و محیط کاری را نیز به همراه دارد همچنین باعث کارآفرینی می‌شود.

بخشدار هرمز بیان داشت: هنر نقش موثری در پیشرفت اقتصادی ومعیشتی مردم هرمنطقه می باشد.
بخشدار هرمز بابیان اینکه هرمز از طبیعت بکری بهره میبرد، بیان داشت: هنرمندان این جزیره میتواند در جهت توسعه گردشگری هنری قدم بردارند.

قریشی با اشاره به اینکه هنر نمایش موجب نشاط و امید می شود، گفت: هنر نمایش باید به جامعه نشاط وامید تزریق کند و با کمک و همدلی یک نقشه راه برای توسعه گردشگری هنری ترسیم کنیم.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

آمادگی شبکه برق شهرستان میناب برای پیک بار تابستان

بندرعباس- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزکان گفت:با اقدامات انجام شده بسیاری از شبکه های برق فرسوده شهرستان میناب در سال گذشته اصلاح شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، هاجر عبدی در دیدار با مجید سلشور فرماندار میناب با اشاره به آغاز فصل گرم سال بر لزوم همکاری مردم و دستگاههای اجرایی در مدیریت پیک بار شبکه تاکید کرد و گفت: با اقدامات انجام شده در سال گذشته بسیاری از شبکه های فرسوده میناب با اجرای مانورهای جهادی اصلاح شد.

عبدی در ادامه اظهار داشت: پایداری برق در استان هرمزگان یک اصل حیاتی است و رفاه مردم با برق پیوند خورده است. باتوجه به رشد صنایع در استان، مصرف برق نیز بطور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه افزایش مصرف برق، احداث شبکه و زیرساخت های انتقال و توزیع برق را به همراه دارد،عنوان کرد: با توجه به هزینه های بسیار زیاد سرمایه گذاری در بخش تولید، وزارت نیرو و شرکت توانیر سیاست مدیریت مصرف انرژی را در پیش گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان اظهار داشت: استان هرمزگان به لحاظ شرایط اقلیمی و خاص آب و هوایی از استانهای پرمصرف در تابستان است. برای حفظ پایداری برق و رفاه مردم نیاز است اماکن دولتی در ساعات اوج مصرف در مدیریت مصرف همکاری ویژه داشته باشند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کسب رتبه نخست اتاق بازرگانی بندرعباس در بخش آموزش و برگزاری سمینارهای آموزشی

واحد آموزش اتاق بازرگانی بندرعباس در بخش برگزاری سمینارهای آموزشی دربین اتاق های بازرگانی کشور از سوی موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به رتبه نخست دست یافت.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین؛ به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی بندرعباس، متن تقدیرنامه رئیس آموزش و پژوهشی اتاق ایران بدین شرح است:

جناب آقای محمدرضا صفا

ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس

با عرض سلام و ارادت

بدین وسیله از تلاش های شایسته تقدیر جناب عالی و بخش آموزش آن اتاق در همکاری با موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای برگزاری سمینارهای آموزشی در آن اتاق طی سال ۱۳۹۹ و کسبه رتبه نخست تشکر و قدردانی می نمایم.

مسلما این تلاش ها شایسته تقدیر در اعتلای دانش فعالان اقتصادی که لازمه رقابت آنان با همتایان خارجی می باشد و نهایتا به پیشرفت اقتصادی کشور منجر می شود تاثیر بسزا دارد.

دکتر حسین میرمحمد صادقی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق ایران

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها