با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

آغاز عملیات اجرایی احداث ۷هزار واحد مسکونی در هرمزگان

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز خواهد شد و هفت هزار واحد نیز در استان هرمزگان عملیاتی می‌شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سید محمدپژمان صبح سه شنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی هفت هزار واحد مسکونی در استان هرمزگان که به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه تقاضای زیادی در بخش مسکن وجود دارد تصمیم‌گیری شد که به جهت رونق بخشیدن به این امر تولید مسکن در کشور سرعت پیدا کند.

وی عنوان کرد: اگر در فرایند تولید نتوانیم به میزان تقاضایی که وجود دارد عرضه کنیم به طور طبیعی با کمبودی در بخش عرضه مواجه خواهیم شد. در اقتصاد آزاد اگر عرضه و تعادل برابر نباشد کمبود افزایش قیمت رخ خواهد شد.

پژمان اذعان کرد: با توجه به اینکه متقاضیان مسکن در شروع زندگی خود هستند پس انداز زیادی ندارند به همین جهت به دنبال پایین آمدن قیمت تمام شده مسکن هستیم.

وی مطرح کرد: با توجه به اینکه اقتصاد مسکن یک اقتصاد بخش خصوصی محسوب می‌شود و دهک‌های بالای پنج می‌توانند مسکن خود را تامین کنند.

پژمان ادامه داد: دهک‌های میانی نیز می‌توانند با کمک تسهیلات دولت و سرمایه‌گذاری خود مشکل مسکن خود را حل می‌کنند.

مدیرعامل شرکت بازآفرین شهری ابراز داشت: سه دهک در کشور وجود دارد که نیازمند همراهی دولت هستند؛ ما اگر بتوانیم شغل و درآمد را برای تمام دهک‌های ایجاد کنیم هر کس می‌تواند متناسب با دهک خود مسکن را تامین خواهد کرد اما با توجه به شرایط دولت تصمیم به حل مشکل مسکن به صورت درونی گرفته شد.

پژمان خاطرنشان کرد: دولت برای کمک کردن به بخش عرضه، مبادرت به احداث مسکن کرده است تا ما بتوانیم واحدهای مسکونی را در اختیار مردم قرار دهیم.

وی بیان داشت: تمام بخش‌های وزارت خانه راه و شهرسازی تمام امکانات خود را به میدان آورده‌اند  تا بتوانند در بهبود شرایط اقتصادی تاثیرگذار باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: یک سوم اقتصاد ایران در بخش مسکن فعال است و با توجه به ماشین‌آلات و تجهیزات و نیروی ماهر انسانی که در این حوزه نیز وجود دارد می‌توان با احداث واحدهای مسکن اشتغال زایی خوبی ایجاد خواهد شد که با رونق آن بخش‌های دیگری از اقتصاد کشور نیز فعال خواهد شد.

پژمان گفت: امروز عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز خواهد شد و هفت هزار واحد نیز در استان هرمزگان عملیاتی خواهد شد.

وی عنوان کرد: بالغ بر ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در بخش مسکن مهر نیز هنوز به اتمام نرسیده است و تاکید وزیر راه و شهرسازی این است که این مسکن‌ مهر در سال جاری به اتمام برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این پروژه می‌تواند آغاز سلسله اتفاقات مثبت دیگری باشد؛ با توجه به اینکه این پروژه همجوار با بافت فرسوده‌ای قرار دارد اگر بتوانیم واحدهای این پروژه را متناسب با اقشاری که در بافت‌ فرسوده مجاور زندگی می‌کنند تدارک بدهیم و به عنوان یک تنخواه برای این بافت فرسوده در نظر بگیریم می‌توانیم و با پرداخت تسهیلات اقدامات خوبی را در حوزه بافت فرسوده انجام دهیم.

پژمان اذعان کرد: رئیس جمهور دغدغه جدی در مسکن مردم دارند و اعتقاد دارند که بخش مسکن می‌تواند در کشور پیشران باشد و در صورت موفقیت اشتغال وسیعی را در کشور ایجاد می‌کند.

وی مطرح کرد: بانک تعاونی مسکن در این حوزه در کنار ما قرار دارد و از طریق منابع مختلف برای رونفق بخش مسکن تلاش می‌کند.

مدیرعامل شرکت بازآفرین شهری ابراز داشت: درخواست دارم که تمامی دستگاه‌ها اجرایی استان، مددکار همکاران بنده در هرمزگان باشند تا بتوانیم شاهد این باشیم که سال آینده این واحدها افتتاح شوند و دستخوش مرور زمان نباشند.

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دولت از صنایع جهت تأمین انرژی مورد نیاز حمایت کند

مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان خواستار حمایت دولت از صنایع جهت تامین انرژی مورد نیاز شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور مهدی دوستی استاندار، و بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشوربرگزار شد، مشکلات ناشی ازقطعی برق در استان هرمزگان را بیش از سایر استان ها دانست و گفت: خساراتی که به فولاد هرمزگان در سه ماه قطعی برق وارد شد قابل توجه و جبران آنها امروز خیلی سخت و مشکل است.
وی از صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر یاد کرد و خسارت به این صنعت را خسارت به صنایع پایین دستی زیادی دانست.
معروفخانی با ابراز نگرانی از زمزمه های کمبود گاز در زمستان از استاندار و معاون اقتصادی وزیر کشور خواست برای جلوگیری از قطع گازرسانی به صنایع مخصوصا شرکتهای فولادی تمهیدات لازم اندیشیده شود.
مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به افزایش هزینه های برق و گاز ، حمل و نقل جاده ای و ریلی، و مهمتر از همه گندله که ماده اولیه این شرکت است ، زیان ناشی از کمبود انرژی را فشاری مضاعف بر تولید عنوان کرد و خواستار کمک دولت شد.
معروفخانی با اشراه به اشتغال زایی این صنعت در استان، از فولاد هرمزگان به عنوان صنعت پیشرو در مسئولیت های اجتماعی هرمزگان یاد کرد و گفت همواره در حد توان خود به یاری استان شتافته و پای کار هستیم.
وی تامین رایگان اکسیژن بیمارستان های هرمزگان از ابتدای همه گیری کرونا را یک مسئولیت اجتماعی مهم فولاد هرمزگان دانست و گفت: با وجود قطعی برق ، اما کارخانه اکسیژن سازی فولاد به تولید ادامه داد تا بیمارستان های استان دغدغه کمبود اکسیژن نداشته باشند.
معروفخانی ضمن تبریک به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، وی را فردی ارزشی و با تجربه در حوزه های صنعت، اجرایی و سیاسی کشور دانست و با تشکر از ریاست محترم جمهور و وزیر کشور از این انتخاب گفت: انشالله حضور ایشان به عنوان استاندار در استان باعث رشد و توسعه بیش از پیش خواهد بود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شهرستان سیریک قطب درخشان آبزی پروری دریایی است

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه رئیس شیلات شهرستان سیریک و رئیس اداره روابط عمومی، هماهنگی و امور شهرستانهای شیلات هرمزگان از اولین مجتمع پرورش ماهی در قفس این شهرستان در عمق ۱۰ کیلومتری از ساحل کوهستک بازدید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه شهرستان سیریک یکی از شهرستانهای مستعد شیلاتی است و خوشبختانه به خوبی در مسیر رشد قرار گرفته است گفت: امید است با توجه به تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته شاهد رشد و توسعه خوبی در تکثیر و پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس با تداوم حمایت ها باشیم.

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه این مرکز بالغ بر ۵۰۰ تن ظرفیت تولید دارد گفت: این مجتمع در فاز اول با ظرفیت ۲۰۰ تن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: صنعت پرورش ماهی در قفس که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته باید مورد حمایت ویژه قرار گیرد این صنعت در فاز اول ظرفیت ۱۱۳ هزار تنی در استان دارد که می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال ،تولید پرو تئین با کیفیت و ایجاد امنیت غذایی برای کشور و کاهش فشار به ذخایر آبزیان داشته باشد.

دریایی گفت: شیلات هرمزگان از ورود جامعه صیادی و سرمایه گذاران به حوزه پرورش ماهی در قفس استقبال میکنیم و به ویژه ورود این قشر زحمت کش به حوزه آبزی پرو ی می تواند موجب کاهش فشار بر ذخایر آبزیان شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها