با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

دستگاه‌های استان مانورهای سالانه برگزار کنند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: با توجه به اینکه هرمزگان یک استان درجه یک در حوزه پدافندغیرعامل محسوب می‌شود باید مانورهایی به صورت سالانه در دستگاه‌های استان برگزار شود چراکه رسیدن به آمادگی و مهارت در مقابله با دشمن بسیار اهمیت دارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سردار غلامرضاجلالی در شورای پدافند غیرعامل استان هرمزگان اظهار داشت: مقام معظم رهبری تاکید ویزه ای بر پدافند غیرعامل با محوریت زیرساخت‌های مردمی دارند.

وی عنوان کرد: در شرایط امروز که در لایحه‌های بیشتری با دشمن در حال درگیری هستیم مقام معظم رهبری تاکید بیشتری بر حوزه پدافند غیرعامل دارند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل بیان داشت: با توجه به اینکه هرمزگان یک استان درجه یک در حوزه پدافندغیرعامل محسوب می‌شود باید مانورهایی به صورت سالانه در دستگاه‌های استان برگزار شود چراکه آمادگی و مهارت در مقابله با دشمن بسیار اهمیت دارد.

 

پدافندغیرعامل با تهدید مقابله، آسیب پذیری را کاهش و پیامدها را کنترل می‌کند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با ذکر این موضوع که چهار واژه در پدافند غیرعامل وجود دارد که کلید واژه این حوزه محسوب می‌شوند، تصریح کرد: یکی از کلیدواژه‌های پدافندغیرعامل تهدید است که برای مقابله با آن لازم است که تمام ابعاد تهدید شناخته شود.

جلالی با بیان این نکته که آسیپ‌پذیری فرودگاه تهدید است، ابراز داشت: موضوع دیگری که در پدافندغیرعامل اهمتی دارد آسیب‌پذیری است، یعنی ضعف‌‌هایی که به صورت سیستماتیک‌ و غیرسیستماتیک ما را تهدید می‌کنند.

وی گفت: کلمه کلیدی سوم در پدافند غیرعامل پیامد تهدید بر آسیپ‌پذیری است که شناساسیی، دسته بندی، بررسی و شبیه‌سازی این پیامدها بسیار اهمیت دارد که به سه دسته پیامدهای اولیه، ثانویه و نهایی دسته‌بندی می‌شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با ذکر این نکته که پس از سه کلیدواژه در نهایت به واژه چهارم یعنی پدافند غیر عامل خواهیم رسید، بیان داشت: پدافندغیرعامل به دنبال این است که با تهدید مقابله کند، آسیب پذیری را کاهش دهد و پیامدها را نیز کنترل کند.

 

تمامی لایه‌های مبارزه با دشمن باید مورد بررسی قرار گیرد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد : امروز در شرایطی قرار داریم که دشمن در بخشی از تهدیدات از جمله تهدیدات سیاسی، اقتصادی، امنیتی و سایبری فعال تر شده است و با چندین لایحه از تهدید روبرو هستیم که تمام این موارد باید مورد بررسی قرار گیرند.

وی اظهار داشت: کشور در راستای تغییر سیاست‌های آمریکا به پشتوانه راهبردهای نظامی موفق شده ست که تغییر ریل بدهد و به سمت حقوق و منافع ملی که در کشور پیش بینی شده است حرکت کند. دستگاه دیپلماسی در تلاش است با کاهش تعهدات به نتیجه مورد نظر برسید.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با ذکر این نکته که لایه دوم تهدید را جنگ تشکیل می‌دهد، خاطرنشان کرد: آمریکا در سیاست‌های کلان خود مدلی را برای خود تعریف کرده بودد به این گونه که سعی داشت با فشار حداکثری به مردم فشار اقتصادی وارد کند و امید داشت که بتواند مردم را مستعصل کند تا به حالت اعتراض برانگیخته شوند و وارد حوزه آشوب شوند.

جلالی ادامه داد: این مدل کلی که آمریکا برای خود ترسیم کرده بود نیاز به تحریکی دارد که آن سایه جنگ بود یعنی نشان دادن چشمه‌ای از جنگ برای ایجاد ترس در جامعه تا از این موضوع به عنوان کاتالیزور استفاده کند اما با تدبیر رهبری و فعالیت‌های که در حوزه پدافند انجام شد این موضوع خنثی شد.

 

ساقط کردن پهباد آمریکایی معادلات دشمنان را به هم ریخت

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان این نکته که ساقط کردن پهباد آمریکایی معادلات دشمنان را به هم ریخت، عنوان کرد: شلیک به پهباد امریکایی نشان داد که ما در تصمیمات خود جدی هستیم و آن را در میدان عمل نیز نشان خواهیم داد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ادامه داد: این اتفاق علاوه بر اینکه نشان داد ما از تهدید هراسی نداریم، قدرت سیاسی کشور را نیز تقویت کرد و قدرت نظامی ایران را به رخ جهانیان کشید.

جلالی ابراز داشت: طرح‌های عملیات محدودی که دشمن برای ایران در نظر گرفته بود مبتنی با استفاده از پهبادهای بالاتر از ۳۵ هزار پا بود که با این اتفاق تمام این طرح‌ها فرو پاشید و می‌توان گفت که ساقط شدن پهباد آمریکایی دستاوردهای استراتژیک زیادی را برای ایران به همراه داشت.

وی گفت: آمریکایی‌ها تمام ظرفیت‌های امنیتی و تروریستی خود را در مقابل ما ساماندهی کردند و از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کردند و این که احساس می‌شود امنیت کشور پایدار است نشان دهنده این است که سیستم امنیتی ما شرایط را به خوبی مدیریت کرده است.

 

با اعلام آمریکا جنگ سایبری به صورت رسمی آغاز شده است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با ذکر این نکته که لایه چهارم تهدید دشمن حوزه سایبری است، بیان داشت: آمریکایی‌ها برای اولین بار اعلام کردن که به زیرساخت‌های ایران حمله کردیم و این حملات را نیز ادامه خواهیم داد که نشان دهنده این است که جنگ سایبری رسمی با آمریکا آغاز شده است.

جلالی مطرح کرد: کشوری که اعلام رسمی جنگ سایبری می‌کند باید بداند که میزان وابستگی کشورها را به فضای سایبری میزان آسیب‌پذیری آن‌ها را نشان می‌دهد که دشمن آسیب‌پذیری زیادی در این زمینه دارد.

وی ادامه داد: اگر دشمن این رویه را ادمه دهد ۱۰ برابر پاسخ خواهد داده شد اما باید تدابیر لازم برای مدیریت تهدید و آمادگی در مقابل آن انجام شود.

 

تهاجم اقتصادی بستر اصلی حملات دشمن است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: تهاجم در حوزه اقتصادی بستر اصلی دشمن است که در تلاش است که از شبکه‌های خارج پایه به عنوان اثرگذاری در مردم استفاده می‌کند و ذهنیت مردم، الگوی مصرفی مردم و هماهنگی برای حرکت به سوی اهداف کاذب را در میان جامعه مدیریت کند.

جلالی با بیان این نکته که هر دستگاه در حوزه خود می‌تواند آسیب پذیری را احصا کند، گفت: تفاوت آسیب پذیری با تهدید این است که مدیریت آسیب پذیری در اختیار ما است اما تهدید در دست دشمن است و ما نقشی در آن نداریم.

 

استاندار طرح جامع پدافند غیرعامل استان را پس از بررسی به سازمان ارسال کند

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه راه‌ها حیاتی لوجستیکی کشور در استان هرمزگان قرار دارد و حفظ کارکرد آن از اهمیت مهمی برخوردار است توجه به پدافند غیرعامل در استان هرمزگان ضروری است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: استانداری هرمزگان طرح جامع پدافند غیرعاملی که تهیه شده است را مورد بررسی قرار دهد و برای اجرا به سازمان پدافند غیرعامل کشوری ارسال کند.

وی گفت: هرمزگان باید بتواند در شرایط تحریم روند خود را ادامه دهد یعنی تحریم نتواند کارکرد استان را متوقف کند.

 

رویکرد اصلی دشمن مردم محور است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل بیان داشت: رویکرد و الگوی اصلی دشمن مردم محور است یعنی مکن است پتانسیل ورود عوض شود اما به دنبال این هستند که مردم در مقابل نظام قرار گیرند بنابراین طرح‌هایی که تدوین می‌شود باید بر این اساس بنا شوند.

جلالی مطرح کرد: باید تهدیدات بررسی شوند که برای مردم چه پیامدی به همراه دارند که برای تحقق این امر شش طرح سیانت از مردم پیش بینی شده است.

 

حفاظت از زیرساخت‌ها یکی از اهداف پدافند غیرعامل است

جلالی اظهار داشت: حفاظت از زیرساخت‌ها در پدافند غیرعامل از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه این زیرساخت‌ها باید در هر شرایطی تداوم کارکرد داشته باشند و در صورت آسیب نیز در سریع‌ترین زمان ممکن، توانایی بازگشت به کار داشته باشند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: طرح‌های پاسخ هم می‌تواند اضطراری و هم می‌تواند عادی باشد. ما باید برای هر سنارویی که در استان وجود دارد طرح پاسخ داشته باشیم.

 

عمل نکردن به طرح جامع سایبری توسط دستگاه‌ها جرم است

جلالی عنوان کرد: زیرساخت‌های استان هر چه به سمت هوشمندی حرکت می‌کنند، تهدیدات سایبری آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند یعنی دروازه آن به حوزه‌های مختلف زیرساختی از جمله آب، برق و پالایشگاه‌ها باز خواهد شد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: اگر یک دستگاه و مجموعه طرح جامع سایبری را تدوین و اجرا نکند از لحاظ شرعی گناه و از لحاظ قانونی جرم انجام داده است.

جلالی ابراز داشت: دستگاه‌هایی که کارکرد سیتستمشان وابسته به فضای سایبری است، زیرساخت حیاتی سایبری برای استان و کشور محسوب می‌شوند که باید شرایط خاصی برای مدیریت سایبری داشته باشند.

وی گفت: ستاد کل نیروهای مسلح تصمیم گرفته است که مقابله با ریز پرنده‌هایی مانند کوادکوپترها را به یگان حفاظت‌ها واگذار کند چراکه نمی‌توان برای مقابله با آن‌ها از پدافندهای هوایی استفاده کرد.

اجتماعی

حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در آيين تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان هرمزگان

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، طی مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، دکتر علی رئوفی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، سردار سهرابی جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور، جمعی از خانواده های معظم شهدا و فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان هرمزگان، آيين تکریم و معارفه مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان هرمزگان برگزار شد.

در این آيين، ناوسالار یکم رضا رکن الدینی به عنوان مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان هرمزگان معرفی و از زحمات سردار حبیب الله میرزایی مدیرکل سابق این اداره کل با اهدای لوح سپاس، تقدیر بعمل آمد.

همچنین در این آيين، از کتاب یوسف دربرگیرنده برگزیده داستان های کوتاه دفاع مقدس و مقاومت، رونمایی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

زمینه استقرار حکمرانی هوشمند در هرمزگان فراهم شود

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان گفت: با بهره گیری از ابزارهای لازم، باید زمینه استقرار حکمرانی هوشمند در هرمزگان، به عنوان استان پایلوت فراهم شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در نشستی که ظهر امروز چهارشنبه به ریاست محسن خاکی نهاد سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان برگزار شد، آخرین وضعیت ارتباطات در استان مورد بررسی قرار گرفت.

خاکی نهاد در این نشست اظهار کرد: ابزار موثر برای استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات شامل زیرساخت های ارتباطی، تدوین بسته های سخت افزاری و نرم افزاری، بهره‌گیری از فرآیندهای هوشمند، تعامل و مشارکت بخش خصوصی و دولتی باید به عنوان الزام های دستیابی به حکمرانی هوشمند مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی، با بیان اینکه تمامی اعضا باید طرح ها و برنامه های خود در حوزه حکمرانی هوشمند را به اشتراک بگذارند، گفت: با بهره گیری از ابزارهای لازم، باید زمینه استقرار حکمرانی هوشمند را در هرمزگان، به عنوان استان پایلوت فراهم کرد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان، محرومیت زدایی، رفع تبعیض، عدالت در توزیع امکانات و ارائه خدمات بی منت به مردم را مهمترین سرفصل های سیاست گذاری دولت سیزدهم در محورهای مختلف عنوان و خاطر نشان کرد: ارائه خدمات مطلوب و ارزان در حوزه ارتباطات حق مردم است و باید با ایجاد شرایط رقابتی سالم و ضمن توجه به حقوق متقابل کلیه ذینفعان، خدمات قابل ارائه در این بخش را ارزان به دست مردم رساند.

این نشست با حضور مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری هرمزگان، مدیران کل ارتباطات و فن آوری اطلاعات، ارتباطات زیرساخت و تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب شرق، مدیر عامل شرکت مخابرات منطقه هرمزگان و مدیر نمایندگی اپراتور ایرانسل در استان برگزار شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

نشست كميته مديران ارتباطات و امور بين الملل كلانشهرها

مریم پاسالار در نشست كميته مديران ارتباطات و امور بين الملل كلانشهرهای ايران عنوان كرد: شهرهای خلاق ميدانی برای شكوفايی خلاقيت مردم است .

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مريم پاسالار در اين نشست كه با حضور دکتر بهادری جهرمی سخنگوی رییس شورای اطلاع رسانی دولت و مديران ارتباطات و امور بين الملل كلانشهرهای ايران در تهران برگزار شد گفت: نگاه مديران ارشد بايد در حوزه روابط عمومی به سمت سويی باشد كه از ظرفيت های بانوان در اين حوزه به نحو احسن استفاده شود و قطعاً اگر از زاويه ديگری به روابط عمومی ها نگاه شود ميتوانيم انديشمندانه بودن و خلاقانه بودن و ظرافت اين حوزه را به آسانی كشف كنيم.
وی بيان داشت: در اين جلسه بانوان مدير در حوزه روابط عمومی حضور ندارند و تنها نماينده بانو در اين حوزه از شهر بندرعباس است و خرسندم كه شهردار بندرعباس در اين امر پيشگام بوده و به بنده اعتماد كردند.
پاسالار در بخش ديگری از سخنان خود عنوان كرد : هم انديشی در روابط عمومی ها يک مزيت و امتياز بزرگ است زيرا اين حوزه در حال حاضر بزرگترين سرمايه سازمانی برای هر مجموعه است و ميتواند افكار عمومی و مردم را در جهتي هدايت كند كه تعامل و همكاری و همياری مردم را در حيطه های مختلف به همراه داشته باشد.
مدير ارتباطات و امور بين الملل شهرداری بندرعباس اظهار داشت: استفاده از ظرفيت شهرهای خلاق از جنبه اقتصادی بايد تقويت شود و ايجاد نمايشگاه‌های دايمی و موقت جهت تقويت اقتصادی توليد كنندگان محصولات خانگی امری اجتناب ناپذير و ضروری است.
مريم پاسالار بيان داشت: شهرهای خلاق ميدانی برای شكوفايی خلاقيت مردم است و نشان دادن اين خلاقيت در شبكه شهرهای خلاق نياز به يک پيوستگی و تعامل فراگير و كاملا گسترده دارد كه بايد همه شهرهای خلاق در اين مسير گام بردارند.
وی تأكيد كرد: خروجی نشست های ملی بايد اثرات مثبت خود را در مناطق و شهرها نشان دهد و قطعا بار علمی و تخصصی اين نشست تجربه ای ارزنده برای همه مديران خواهد بود.
پاسالار تصريح كرد: گسترش فعاليت های فرهنگی به خصوص مباحث هنر مردمی در هر شهر توسط ارگانهای مختلف پيگيری ميشود اما شهرداری ها به واسطه تعامل بيشتر با مردم و جامعه ميتوانند پيشرو باشند. وی با اشاره به برگزاری جشنواره فيلم صد ثانيه ای تهران در گذشته گفت :رويدادهای هنری و فرهنگی اين پتانسيل را دارند كه به عنوان درگاه توليد محصول و كالای فرهنگی در شهرداری ها تبديل شوند و شهرداری ها به عنوان متولی مديريت شهرها اين وظيفه را بايد به نحو احسن انجام دهند.
پاسالار در ادامه سخنان خود خاطر نشان شد: از ظرفيت مديران كلانشهرها می توان به عنوان رايزن فرهنگی استفاده كرد و تربيت نيروهای انسانی متخصص و كار آمد در اين بخش در نهايت به سرمايه های انسانی پيشرو و خلاق تبديل خواهند شد.
مدير ارتباطات و امور بين الملل شهرداري بندرعباس در نشست ديگری كه با حضور دکتر محسن پیرهادی رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس برگزار شد با اشاره به سهم آلايندگی و ارزش افزوده گفت: ساز و كار اين مسايل بايد به گونه ای باشد كه منافع شهرداری ها و منابع اين بخش برای توسعه شهرها به موقع تامين شود.
اين مقام مسول در خصوص تفكيك بودجه روابط عمومی ها و ارزش افزوده صدا سيما نيز با طرح مساله استفاده صحيح و بجا از منابع و منافع برون سازمانی شهرداری ها تاكيد كرد:شهرداری ها و روابط عمومی های شهرداری بخش بزرگی از برنامه های فرهنگی و تبليغاتی و محيطی شهرها را بر عهده دارند و در بحث بودجه همواره نياز به تامين هزينه برای توليد و ترويج آثار و توليدات می باشند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها