با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

دستگاه‌های استان مانورهای سالانه برگزار کنند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: با توجه به اینکه هرمزگان یک استان درجه یک در حوزه پدافندغیرعامل محسوب می‌شود باید مانورهایی به صورت سالانه در دستگاه‌های استان برگزار شود چراکه رسیدن به آمادگی و مهارت در مقابله با دشمن بسیار اهمیت دارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سردار غلامرضاجلالی در شورای پدافند غیرعامل استان هرمزگان اظهار داشت: مقام معظم رهبری تاکید ویزه ای بر پدافند غیرعامل با محوریت زیرساخت‌های مردمی دارند.

وی عنوان کرد: در شرایط امروز که در لایحه‌های بیشتری با دشمن در حال درگیری هستیم مقام معظم رهبری تاکید بیشتری بر حوزه پدافند غیرعامل دارند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل بیان داشت: با توجه به اینکه هرمزگان یک استان درجه یک در حوزه پدافندغیرعامل محسوب می‌شود باید مانورهایی به صورت سالانه در دستگاه‌های استان برگزار شود چراکه آمادگی و مهارت در مقابله با دشمن بسیار اهمیت دارد.

 

پدافندغیرعامل با تهدید مقابله، آسیب پذیری را کاهش و پیامدها را کنترل می‌کند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با ذکر این موضوع که چهار واژه در پدافند غیرعامل وجود دارد که کلید واژه این حوزه محسوب می‌شوند، تصریح کرد: یکی از کلیدواژه‌های پدافندغیرعامل تهدید است که برای مقابله با آن لازم است که تمام ابعاد تهدید شناخته شود.

جلالی با بیان این نکته که آسیپ‌پذیری فرودگاه تهدید است، ابراز داشت: موضوع دیگری که در پدافندغیرعامل اهمتی دارد آسیب‌پذیری است، یعنی ضعف‌‌هایی که به صورت سیستماتیک‌ و غیرسیستماتیک ما را تهدید می‌کنند.

وی گفت: کلمه کلیدی سوم در پدافند غیرعامل پیامد تهدید بر آسیپ‌پذیری است که شناساسیی، دسته بندی، بررسی و شبیه‌سازی این پیامدها بسیار اهمیت دارد که به سه دسته پیامدهای اولیه، ثانویه و نهایی دسته‌بندی می‌شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با ذکر این نکته که پس از سه کلیدواژه در نهایت به واژه چهارم یعنی پدافند غیر عامل خواهیم رسید، بیان داشت: پدافندغیرعامل به دنبال این است که با تهدید مقابله کند، آسیب پذیری را کاهش دهد و پیامدها را نیز کنترل کند.

 

تمامی لایه‌های مبارزه با دشمن باید مورد بررسی قرار گیرد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد : امروز در شرایطی قرار داریم که دشمن در بخشی از تهدیدات از جمله تهدیدات سیاسی، اقتصادی، امنیتی و سایبری فعال تر شده است و با چندین لایحه از تهدید روبرو هستیم که تمام این موارد باید مورد بررسی قرار گیرند.

وی اظهار داشت: کشور در راستای تغییر سیاست‌های آمریکا به پشتوانه راهبردهای نظامی موفق شده ست که تغییر ریل بدهد و به سمت حقوق و منافع ملی که در کشور پیش بینی شده است حرکت کند. دستگاه دیپلماسی در تلاش است با کاهش تعهدات به نتیجه مورد نظر برسید.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با ذکر این نکته که لایه دوم تهدید را جنگ تشکیل می‌دهد، خاطرنشان کرد: آمریکا در سیاست‌های کلان خود مدلی را برای خود تعریف کرده بودد به این گونه که سعی داشت با فشار حداکثری به مردم فشار اقتصادی وارد کند و امید داشت که بتواند مردم را مستعصل کند تا به حالت اعتراض برانگیخته شوند و وارد حوزه آشوب شوند.

جلالی ادامه داد: این مدل کلی که آمریکا برای خود ترسیم کرده بود نیاز به تحریکی دارد که آن سایه جنگ بود یعنی نشان دادن چشمه‌ای از جنگ برای ایجاد ترس در جامعه تا از این موضوع به عنوان کاتالیزور استفاده کند اما با تدبیر رهبری و فعالیت‌های که در حوزه پدافند انجام شد این موضوع خنثی شد.

 

ساقط کردن پهباد آمریکایی معادلات دشمنان را به هم ریخت

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان این نکته که ساقط کردن پهباد آمریکایی معادلات دشمنان را به هم ریخت، عنوان کرد: شلیک به پهباد امریکایی نشان داد که ما در تصمیمات خود جدی هستیم و آن را در میدان عمل نیز نشان خواهیم داد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ادامه داد: این اتفاق علاوه بر اینکه نشان داد ما از تهدید هراسی نداریم، قدرت سیاسی کشور را نیز تقویت کرد و قدرت نظامی ایران را به رخ جهانیان کشید.

جلالی ابراز داشت: طرح‌های عملیات محدودی که دشمن برای ایران در نظر گرفته بود مبتنی با استفاده از پهبادهای بالاتر از ۳۵ هزار پا بود که با این اتفاق تمام این طرح‌ها فرو پاشید و می‌توان گفت که ساقط شدن پهباد آمریکایی دستاوردهای استراتژیک زیادی را برای ایران به همراه داشت.

وی گفت: آمریکایی‌ها تمام ظرفیت‌های امنیتی و تروریستی خود را در مقابل ما ساماندهی کردند و از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کردند و این که احساس می‌شود امنیت کشور پایدار است نشان دهنده این است که سیستم امنیتی ما شرایط را به خوبی مدیریت کرده است.

 

با اعلام آمریکا جنگ سایبری به صورت رسمی آغاز شده است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با ذکر این نکته که لایه چهارم تهدید دشمن حوزه سایبری است، بیان داشت: آمریکایی‌ها برای اولین بار اعلام کردن که به زیرساخت‌های ایران حمله کردیم و این حملات را نیز ادامه خواهیم داد که نشان دهنده این است که جنگ سایبری رسمی با آمریکا آغاز شده است.

جلالی مطرح کرد: کشوری که اعلام رسمی جنگ سایبری می‌کند باید بداند که میزان وابستگی کشورها را به فضای سایبری میزان آسیب‌پذیری آن‌ها را نشان می‌دهد که دشمن آسیب‌پذیری زیادی در این زمینه دارد.

وی ادامه داد: اگر دشمن این رویه را ادمه دهد ۱۰ برابر پاسخ خواهد داده شد اما باید تدابیر لازم برای مدیریت تهدید و آمادگی در مقابل آن انجام شود.

 

تهاجم اقتصادی بستر اصلی حملات دشمن است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: تهاجم در حوزه اقتصادی بستر اصلی دشمن است که در تلاش است که از شبکه‌های خارج پایه به عنوان اثرگذاری در مردم استفاده می‌کند و ذهنیت مردم، الگوی مصرفی مردم و هماهنگی برای حرکت به سوی اهداف کاذب را در میان جامعه مدیریت کند.

جلالی با بیان این نکته که هر دستگاه در حوزه خود می‌تواند آسیب پذیری را احصا کند، گفت: تفاوت آسیب پذیری با تهدید این است که مدیریت آسیب پذیری در اختیار ما است اما تهدید در دست دشمن است و ما نقشی در آن نداریم.

 

استاندار طرح جامع پدافند غیرعامل استان را پس از بررسی به سازمان ارسال کند

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه راه‌ها حیاتی لوجستیکی کشور در استان هرمزگان قرار دارد و حفظ کارکرد آن از اهمیت مهمی برخوردار است توجه به پدافند غیرعامل در استان هرمزگان ضروری است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: استانداری هرمزگان طرح جامع پدافند غیرعاملی که تهیه شده است را مورد بررسی قرار دهد و برای اجرا به سازمان پدافند غیرعامل کشوری ارسال کند.

وی گفت: هرمزگان باید بتواند در شرایط تحریم روند خود را ادامه دهد یعنی تحریم نتواند کارکرد استان را متوقف کند.

 

رویکرد اصلی دشمن مردم محور است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل بیان داشت: رویکرد و الگوی اصلی دشمن مردم محور است یعنی مکن است پتانسیل ورود عوض شود اما به دنبال این هستند که مردم در مقابل نظام قرار گیرند بنابراین طرح‌هایی که تدوین می‌شود باید بر این اساس بنا شوند.

جلالی مطرح کرد: باید تهدیدات بررسی شوند که برای مردم چه پیامدی به همراه دارند که برای تحقق این امر شش طرح سیانت از مردم پیش بینی شده است.

 

حفاظت از زیرساخت‌ها یکی از اهداف پدافند غیرعامل است

جلالی اظهار داشت: حفاظت از زیرساخت‌ها در پدافند غیرعامل از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه این زیرساخت‌ها باید در هر شرایطی تداوم کارکرد داشته باشند و در صورت آسیب نیز در سریع‌ترین زمان ممکن، توانایی بازگشت به کار داشته باشند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: طرح‌های پاسخ هم می‌تواند اضطراری و هم می‌تواند عادی باشد. ما باید برای هر سنارویی که در استان وجود دارد طرح پاسخ داشته باشیم.

 

عمل نکردن به طرح جامع سایبری توسط دستگاه‌ها جرم است

جلالی عنوان کرد: زیرساخت‌های استان هر چه به سمت هوشمندی حرکت می‌کنند، تهدیدات سایبری آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند یعنی دروازه آن به حوزه‌های مختلف زیرساختی از جمله آب، برق و پالایشگاه‌ها باز خواهد شد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: اگر یک دستگاه و مجموعه طرح جامع سایبری را تدوین و اجرا نکند از لحاظ شرعی گناه و از لحاظ قانونی جرم انجام داده است.

جلالی ابراز داشت: دستگاه‌هایی که کارکرد سیتستمشان وابسته به فضای سایبری است، زیرساخت حیاتی سایبری برای استان و کشور محسوب می‌شوند که باید شرایط خاصی برای مدیریت سایبری داشته باشند.

وی گفت: ستاد کل نیروهای مسلح تصمیم گرفته است که مقابله با ریز پرنده‌هایی مانند کوادکوپترها را به یگان حفاظت‌ها واگذار کند چراکه نمی‌توان برای مقابله با آن‌ها از پدافندهای هوایی استفاده کرد.

اجتماعی

نگاهی به اقدامات مهم حوزه آب در استان هرمزگان

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، تأمین آب شرب و سرمایه گذاری فراوان در این حوزه به عنوان یکی از محورهای اصلی مدیریت استان بوده است. احداث ۶ سایت نمک زدایی جدید در چهار شهرستان بندرعباس، بندرلنگه، بندرخمیر و بندرجاسک به ظرفیت ۱۴۴هزار و ۲۰۰مترمکعب در روز ،
افزایش ۸۴۰۰مترمکعب به ظرفیت ۱۰ سایت نمک زدایی موجود، در دست ساخت بودن ۱۰ سایت نمک زدایی جدید به ظرفیت ۴۲هزار و ۹۰۰ مترمکعب در روز

 

آبرسانی به مناطق محروم استان : شــهر جاســک و ۱۲۴روســتای حومــه و همچنین شــهر سردشــت و ۸ روســتای شهرســتان بشــاگرد کــه فاقـد هرگونـه تاسیسـات تامیـن، انتقـال، ذخیـره و توزیــع آب بودنــد از طریــق ســد جگیــن و احــداث تصفیه‌خانــه آب، تاسیســات ذخیــره و توزیــع آب اجــرا شــده است.

 

آبرســانی بــه شــهرهای ســوزا، درگهــان، طــولا در جزیــره قشــم و همچنیــن شــهرهای فارغــان، بیــکاه، زیارتعلــی، ســیریک، هشــتبندی، تخــت و قلعه‌قاضــی کــه فاقــد هرگونــه تاسیســات تامیــن، ذخیـره، انتقـال و توزیـع آب بودنـد، جمعیتـی بالـغ بر ۴۸هزارنفـر از نعمـت آب شـرب سـالم و بهداشـتی برخــوردار شــدند.

 

اجــرای طــرح تعادل‌بخشــی منابــع آب زیرزمینــی بــه منظــور جبــران بیــلان منفــی منابــع آب زیرزمینــی بــه میــزان ۱۸۰میلیــون مترمکعـب، نوســازی و احــداث خطــوط انتقــال آب بیــن کلیــه سـدهای در دسـت احـداث و بهره‌بـرداری به منظور اسـتفاده بهینــه از کلیــه منابــع آب، نوسازی و توسعه شبکه‌های آبیاری و زهکشی، توســعه و احــداث طرح‌هــای کوچــک زودبــازده مانند طرح‌هــای تغذیــه مصنوعــی، ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها، انجام مطالعات و طرحهای تامین و انتقال آب از جمله اقدامات حوزه تولید آب در استان بوده است.

 

همچنین با بهره برداری از سد سرنی در سال ۹۸ و با اضافه شدن ۶۱میلیون مترمکعب به حجم ذخیره سازی آب در سدهای استان، ظرفیت سدهای استان به ۶۰۸میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

 

با سرمایه گذاری ۴۰۰میلیارد تومانی، خط انتقال آب از سد جگین به جاسک و با اعتبار بیش از ۱۸۰میلیارد تومان عملیات آبرسانی به شهر سردشت، گوهران و هشت روستای مسیر انجام شده است.

 

بیش از ۳۰۰سازه آبخیزداری در حوزه بشاگرد ، رودان و حاجی اباد طی چهار سال اخیر احداث شده که نزدیک به ۵۰میلیون مترمکعب آب در این سازه ها ذخیره می شود که نقش مهمی در تقویت سفره های زیرزمینی و تأمین آب بخش کشاورزی دارد.

 

ایجاد سازه های آبخیزداری به عنوان یکی از محورهای مهم فعالیت دولت در استان محسوب می شود که تداوم آن می تواند به بهبود وضعیت کنونی و پیشگیری از تنش آبی کمک شایانی کند.

 

با راه اندازی اب شیرینکن ۱۰۰هزارمترمکعبی بندرعباس و یک میلیون مترمکعبی خلیج فارس، گام بلندی در راستای تأمین آب شرب پایدار شهر بندرعباس و خمیر برداشته شده است. این اتفاق در حالی رخ داد که بسیاری از مراکز استان ها در این حوزه با مشکلاتی روبرو بودند.

 

در مرحله بعدی این اقدام مهم، آبرسانی از دریا به پارسیان، بستک و جناح و همچنین احداث خط انتقال از آب شیرینکن یک میلیون مترمکعبی به روستاهای شمال بندرعباس، تازیان و شهرستان حاجی آباد در دستور کار قرار دارد.

 

استفاده از منابع آبی جدید نظیر آب شیرینکن ها، باعث شده به میزان آب تولیدی،در منابع آب سدها صرفه جویی شود که کاهش فشار و برداشت بی رویه از دشت میناب از جمله دستاوردهای اجرای این طرح های مهم محسوب می شود.

 

تکمیل و بهره برداری از سه طرح فاضلاب جدید در شهرهای رودان و درگهان و تیاب (میناب) به ظرفیت ۷۸۰۰ مترمکعب در روز

 

پیشبرد بالای ۹۰درصد طرح های فاضلاب شهرهای میناب و خمینی شهر بشاگرد به ظرفیت مجموع ۷۶۰۰ مترمکعب در روز

 

بهبود شاخص برخورداری آب روستاهای استان از ۶۴به ۷۳ درصد

ادامه ی خواندن

اجتماعی

آزادی ۷۵ نفر از زندانیان در بازدید رئیس کل دادگستری از زندان های استان هرمزگان

بندرعباس- رئیس کل دادگستری هرمزگان به همراه همه قضات استان ضمن بازدید سراسری و همزمان از زندان ها و بازداشتگاه ها، دستور آزادی ۷۵ نفر از زندانیان و اعطای مرخصی به ۱۸۰۰ نفر دیگر را صادر نمودند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در جریان این بازدیدها، رئیس کل دادگستری هرمزگان و تمامی قضات این استان به صورت همزمان در شهرهای مختلف، ضمن حضور در زندان ها و بازداشتگاه ها ، از نزدیک، درخواست ها و مطالبات زندانیان را بررسی نمودند.

علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به همراه تمامی قضات بندرعباس در زندان مرکزی این شهرستان حضور یافت و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف و گفتگوی چهره به چهره با مددجویان، در خصوص مطالبات آنها دستورات لازم را صادر کرد.

وی همچنین پس از این بازدید، در جلسه کمیته ساماندهی به امور زندانیان که در محل زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد، حضور یافت.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در جریان این نشست، با اشاره به دستورات ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر اینکه دستگاه قضایی باید ملجأ و پناهگاه همگان باشد، خطاب به مسئولین قضایی استان، اظهار داشت: باید با صدور آرای متناسب تا جایی که امکان دارد و قانون اجازه می دهد از صدور قرارهای منتهی به بازداشت خودداری شود.

عالی ترین مقام قضایی استان هرمزگان در ادامه افزود: تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه برای ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری باعث شده تا یک نهضت عمومی در بخش های مختلف ایجاد شود و همه ارکان دستگاه قضایی، کاهش تعداد زندانیان را در دستور کار خود قرار دهند.

صالحی بیان داشت: در راستای اجرای مفاد سند تحول قضایی و عمل به دستورات ریاست محترم قوه قضائیه، یکی از مهمترین رویکرد‌های دستگاه قضایی استان هرمزگان، حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری است که به همین منظور برنامه بازدیدهای منظم، مستمر و هدفمند مسئولین و قضات از زندان ها و بازداشتگاه ها پیش بینی و عملیاتی شده است.

وی تفکر انقلابی و کار جهادی را دو مؤلفه مهم به منظور دستیابی به موفقیت در موضوع رسیدگی به امور زندانیان و نظارت بر زندان‌ها برشمرد و خاطرنشان ساخت: پیامدهای زندانی شدن افراد بر خانواده هایشان باید همواره مورد توجه قرار گیرد و برنامه ریزی های دقیقی برای باز اجتماعی شدن مددجویان صورت پذيرد.

علی صالحی، استفاده از ظرفیت‌های قانونی جهت بازنگری و کاهش مجازات محکومان را یکی از اهداف اساسی اجرای طرح بازدید سراسری قضات از ندامتگاه‌های استان هرمزگان برشمرد و یادآور شد: خوشبختانه در نتیجه اجرای این طرح ، امکان ملاقات با تمامی زندانیان فراهم شد که در نتیجه آن، درخواست اشتغال به کار ۱۵۰ نفر از مددجویان مورد موافقت قرار گرفت و همچنین ۷۵ نفر از زندانیان نیز با اعطای مرخصی پایان حبس، آزاد شدند.

وی همچنین اذعان داشت: ۶۷ نفر از مددجویان زندان های استان هرمزگان مشمول پیشنهاد عفو و ۸۱ نفر نیز جهت پیشنهاد استفاده از پابند الکترونیک، واجد شرایط شناخته شدند.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان همچنین از موافقت با پیشنهاد اعطای آزادی مشروط به ۶۴ نفر از زندانیان از طریق دادگاه خبر داد.

صالحی اظهار کرد: به منظور بهره مندی مددجویان از آثار مثبت و سازنده حضور در کنار خانواده هایشان و همچنین شرکت در مجالس معنوی ایام سوگواری اربعین حسینی، به ۱۸۰۰ نفر از مددجویان واجد شرایط نیز مرخصی اعطا شد.

این مقام قضایی در پایان بر لزوم به کارگیری همه ظرفیت‌ها و امکانات به منظور اشتغال به کار زندانیان تأکید کرد و در ادامه افزود: استفاده از سامانه های نظارت الکترونیکی، مجازات‌های جایگزین حبس و آزادی مشروط در کاهش جمعیت کیفری زندانها بسیار مؤثر است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

همراه با آموزش مجازی ،آموزش حضوری در دستور کار است

استاندار هرمزگان در شورای آموزش و پرورش استان مطرح کرد:

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :استاندار هرمزگان گفت: از اول مهر سال جاری، ۴۰۵ هزار و ۸۳۲ دانش آموز هرمزگانی و بیش از ۱۷ هزار معلم در هرمزگان سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند کرد و استان هرمزگان با به کارگیری امکانات مورد نیاز و تمام توان آماده آغاز سال تحصیلی جدید است.

دکتر فریدون همتی در نشست شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان با اشاره به در پیش بودن فرارسیدن ماه مهر و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۰۱ ، عنوان کرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی، شور و نشاط اجتماعی تازه ای هم در جامعه ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید آموزش ها به صورت مجازی و در ادامه به صورت حضوری خواهد بود، ادامه داد: بازگشایی مدارس و آموزش حضوری دانش آموزان طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا پس از واکسیناسیون دانش آموزان و با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد و مدارس به صورت کوچک، متوسط و بزرگ براساس جمعیت دانش آموزی تقسیم بندی شده‌اند که به تدریج در کنار آموزش مجازی، به صورت حضوری هم کلاس های درس با جمعیت کم برگزار می‌شود.

استاندار هرمزگان افزود: از اول مهر سال جاری، ۴۰۵ هزار و ۸۳۲ دانش آموز هرمزگانی و بیش از ۱۷ هزار معلم در هرمزگان سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند کرد و استان هرمزگان با به کارگیری امکانات مورد نیاز و تمام توان آماده آغاز سال تحصیلی جدید است.

همتی با اشاره به آماده بودن ۱۷ هزار و ۸۵ کلاس درس برای سال تحصیلی جدید در هرمزگان، تصریح کرد: هرمزگان در زمینه مدرسه سازی از استان های موفق در کشور محسوب می‌شود و مدارس بسیار خوبی از نظر کیفیت، معماری و تجهیزات نصب شده در استان هرمزگان ساخته شده است که این امر با مشارکت خیرین، بنگاه‌های اقتصادی و استفاده از سهم ردیف های ملی بودجه محقق شده است.

وی با اشاره به تصمیمات جدید برای تقویت تجهیزات و امکانات هنرستان ها در هرمزگان، گفت: همچنین با ساخت مدارس جدید در هرمزگان، تعداد مدارس کانکسی در این استان از بیش از ۴۰۰ مدرسه به ۹۴ مدرسه کاهش یافته است که از این تعداد نیز در کنار ۳۰ مدرسه کانکسی، مدارس جدید در حال ساخت است و جمع آوری مدارس کانکسی در هرمزگان، به سرعت در حال انجام است.

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم ادامه برنامه‌ریزی ها برای موفقیت های بیشتر و بهتر دانش آموزان هرمزگانی در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها از آغاز سال تحصیلی جدید، خاطرنشان کرد: با جهت گیری ها و تصمیمات شورای آموزش و پرورش استان طی سال های اخیر شاهد تحولات و موفقیت های خوب دانش آموزان هرمزگانی در راستای قبولی در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها بوده‌ایم که نمونه آن میزان قبولی دانش آموزان هرمزگانی در رشته پزشکی است که از ۴۰ نفر در آزمون سراسری سال گذشته به ۸۰ نفر در آزمون سراسری سال جاری، افزایش یافت.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها