با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

تمام دستگاه ها مکلف به همکاری برای برگزاری کنگره شهدا هستند

استاندار هرمزگان گفت: تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها مکلف به همکاری برای برگزاری کنگره شهدا در استان هرمزگان هستند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی در بیست و دومین جشنواره شهید رجائی استان هرمزگان اظهار داشت: لازم است که در آغاز از تامین کنندگان امنیت استان هرمزگان و کشور قدردانی کنم.

استاندار هرمزگان ابراز داشت: تجلیل از هر مدیر نشان دهنده تجلیل از تمام کارکنان آن دستگاه و نهاد است و تلاش تمام کارکنان دیده شده است.

همتی تصریح کرد: رقابت‌ میان دستگاه‌های اجرایی استان بسیار نزدیک بود و انتخاب دستگاه و نهاد برتر به واسطه تلاش تمام دستگاه‌ها بسیار دشوار بود.

وی خاطرنشان کرد: هماهنگی و همدلی خوبی میان دستگاه‌های اجرایی، نمایندگان مجلس، نماینده ولی فقیه، دستگاه‌های نظارتی و مردم در استان هرمزگان برقرار است که باعث پیشبرد اهداف دولت در هرمزگان خواهد بود.

استاندار هرمزگان با ذکر این نکته که هیچ دلیلی برای انجام نشدن کار وجود ندارد، مطرح کرد: خداوند در استان هرمزگان ظرفیت‌های زیادی را برای کار کردن مهیا کرده است که باید از تمام ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود.

وی ابراز داشت: ۶۲۰ پروژه با هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در هفته دولت امسال به بهره‌برداری رسید.

استاندار هرمزگان تشریح کرد: رئیس جمهور در بهمن ماه برای چهارمین بار به استان هرمزگان سفر خواهد کرد که نشان دهنده فعال بودن استان هرمزگان است.

وی با ذکر این نکته که ۲۳ هزار هکتار باغ فرسوده در استان هرمزگان وجود دارد، اظهار داشت: تفاهم‌نامه ای برای نوسازی و احیا هفت هزار هکتار از باغات شهرستان میناب با جهاد کشاورزی منعقد شده است.

وی عنوان کرد: در منطقه شمیل زمینه احداث ۵۰۰ هکتار گلخانه در قالب شهرک مهیا شده است.

استاندار هرمزگان با ذکر این نکته که اقتصاد دریا محور در اسناد بالا دستی کشور هم وجود دارد، ابراز داشت: استان هرمزگان در سال‌های آتی در منطقه و در سطح بین‌الملل به عنوان قطب پرورش میگو تبدیل خواهد شد.

همتی تصریح کرد: فعالیت‌های شیلاتی به خصوص پرورش میگو با محوریت مردم و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خواهد بود و از سرمایه‌های دولت در این زمینه استفاده نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کولیدوری از شلمچه تا چابهار در حال احداث است و تلاش بر این است که ۸۶۰ کیلومتر از این کولیدور در استان هرمزگان تا سال آینده انجام شود.

همتی با ذکر این نکته که هرمزگان باید خود را برای یک جهش جدید آماده کند، اذعان کرد: امیدوارم سال آینده در جشنواره شهید رجایی خدمات جدیدتر، وسیع‌تر و بهتر ارائه شود.

وی ابراز داشت: در برخی مواقع با حل مشکلات کوچک رضایتمندی بیشتر مردم حاصل خوادهد شد که همه باید تلاش کنیم اینگونه مسائل حل شوند.

استاندار هرمزگان با ذکر این نکته که برنامه‌های جدیدی در حوزه نفت در حال رخ دادن است، تشریح کرد: پنج طرح بزرگ نفتی در استان هرمزگان در حال اجرا است و رئیس جمهور تکلیف کردند که چهار درصد از منابع این پروژه برای انجام فعالیت‌های اجتماعی به هرمزگان اختصاص یابد که اتفاق بزرگی را در استان هرمزگان رقم خواهد زد.

وی اظهار داشت:  برنامه‌های گوناگونی با محوریت سپاه پاسداران برای برگزاری کنگره هزار و ۵۰۰ شهید در استان هرمزگان در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها مکلف به همکاری برای برگزاری کنگره شهدا در استان هرمزگان هستند.

اجتماعی

معافیت قشموندان از پرداخت عوارض در اسکله بندرپل

بنا به تاکید دوستی استاندار هرمزگان و پیگیری های مهندس مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با هدف رضایتمندی ساکنان جزیره قشم، از این پس شهروندان قشمی برای تردد از اسکله بندرپل از پرداخت عوارض شهرداری مستقر در این اسکله معاف هستند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، بنا به تاکید دوستی استاندار هرمزگان و پیگیری های مهندس مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با هدف رضایتمندی ساکنان جزیره قشم، از این پس شهروندان قشمی برای تردد از اسکله بندرپل از پرداخت عوارض شهرداری مستقر در این اسکله معاف هستند.

این طرح تنها شامل خودروهای سواری با پلاک بومی می شود و بومیان جزیره قشم به منظور تردد از این اسکله با ارائه مدارک مثبته می توانند از این معافیت بهره مند شوند.

اسکله بندرپل مهم‌ترین معبر مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور و همچنین رفت و آمد شهروندان قشمی است که نقش بسیار مهمی در ارائه خدمات حمل و نقل و جا به جایی خودروهای سبک و سنگین و ترانزیت بار و کالا به جزیره دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

از پیشنهادات فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال استقبال می کنیم

استاندار هرمزگان با بیان اینکه همه باید در راستای تحول استان کمک کنند، گفت: از پیشنهادات و نظرات فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال، استقبال می کنیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، پنجاه و ششمین نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان، با دستور کار «ارائه گزارش عملکرد این شورا در سال ۹۹ و شش ماهه نخست سال جاری» و «بررسی مسائل و مشکلات مربوط به تأمین سوخت مورد نیاز شرکت های پخش» برگزار شد.

مهدی دوستی در این نشست با بیان اینکه رونق تولید و اشتغال مهم ترین دغدغه دولت و مردم است، اظهار کرد: ظرفیت بالقوه فراوانی در خصوص ایجاد اشتغال در بخش خصوصی وجود دارد که باید با حذف فرآیندهای زائد و بروکراسی اداری غیر ضروری، زمینه تحول و نقش آفرینی مجدّانه و پرنشاط بخش خصوصی را در این حوزه فراهم کرد.

وی افزود: فرآیند تولید از ارائه ایده های نوین تا مرحله نهایی که بازاریابی و فروش محصول است باید تسهیل شود که در این میان نقش دولت برای ایجاد تحرک در موتور تولید و اشتغال بسیار حائز اهمیت است.

استاندار هرمزگان، ایجاد اعتماد در فضای کسب و کار را لازمه شرایط فعلی کشور دانست و گفت: باید فعالیت شبانه روزی و جهادی سرلوحه همه مدیران باشد و بساط مدیریت ناکارآمد در استان جمع شود.

دوستی، استفاده از ظرفیت شورای گفت‌وگو و مصوبات قانونی این شورا را متذکر شد و ضمن نکوهش نگاه جزیره ای در توسعه فضای کسب و کار، عنوان کرد: همه باید در راستای تحول استان کمک کنند و دستگاه ها و فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال، پیشنهادهای خود را ارائه کنند.

رئيس شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان با بیان این که منابع دولت محدود است و دولت باید این منابع را در اختیار توسعه زیرساخت ها قرار دهد، تصریح کرد: تثبیت اشتغال نخستین گام ما در استان است که لازمه آن رفع موانع فعالیت تولیدکنندگان است.

“با توجه به نگاه ویژه استاندار هرمزگان به تحرک بخش تولید و رونق اشتغال، هفته آینده دو نشست تخصصی دیگر با اعضای پارلمان بخش خصوصی و بازرگانان استان هرمزگان برگزار خواهد شد.”

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دیدار فرمانده منطقه یکم نداجا با رئیس کل دادگستری هرمزگان/ تأکید بر هم افزایی نیروی دریایی ارتش و دستگاه قضایی برای حفاظت از امنیت خلیج فارس و دریای عمان

فرمانده منطقه یکم نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران با همراهی جمعی از مسوولان و فرماندهان نداجا ضمن حضور در دادگستری هرمزگان با علی صالحی رئیس کل دادگستری استان دیدار کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این دیدار ضمن تبریک انتصاب امیر دریادار دوم رضا قربانی به سمت فرمانده منطقه یکم امامت نداجا، به نقش مهم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حفظ امنیت کشور و اجرای دقیق مأموریت های محوله اشاره کرد و گفت: غیور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران با شناخت دقیق از قوانین بین المللی و تلاش برای توسعه دیپلماسی دریایی ضمن حضور مقتدرانه خود در اقیانوس اطلس، حماسه آفرینی کردند که این موضوع موجب افتخار و مباهات است.

علی صالحی افزود: این حضور مقتدرانه حاکی از توانمندی دریایی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و تکاوران نیروی دریایی ارتش ثابت کردند آماده جانفشانی برای دفاع از مرزها و ایجاد امنیت پایدار در منطقه هستند.

وی یادآور شد: این نیرو با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان توانسته تاثیر بسزایی در بی اثر کردن توطئه های سلطه جویان جهانی داشته باشد و نقش اثرگذار خود را در جهت توسعه تجارت و امنیت حمل و نقل دریایی به خوبی ایفا نماید.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان هرمزگان ادامه داد: دستگاه قضایی استان جهت برقراری نظم و امنیت دریایی با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تعامل بسیار خوبی دارد و از اینرو تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا ضمن افزایش ارتباط با نیروهای نظامی و انتظامی، خدمات رسانی در جهت رضایتمندی مردم و حفظ امنیت میهن عزیزمان را با شتاب هرچه بیشتر پیگیری نماییم.

گفتنی است‌؛ در جریان این دیدار امیر دریادار دوم رضا قربانی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش به ارائه گزارشی از برنامه ها و اقدامات انجام شده توسط نداجا برای دفاع از حریم دریایی کشور در آبهای نیلگون خلیج فارس و دریای عمان پرداخت و بر تعامل و هم افزایی نیروی دریایی ارتش و دستگاه قضایی به منظور حفاظت از نظم و امنیت تأکید کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها