با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

هفته دفاع مقدس رژه ملی نیروهای مسلح در بندرعباس برگزار می شود

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان گفت: در هفته دفاع مقدس رژه نیروهای مسلح با حضور مقامات ارشد کشور برگزار خواهد شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، اباذر سالاری صبح روز یکشنبه در نشست خبری هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس برگ زرینی از نظام و رمز پایداری این نظام نوپا است.

وی با ذکر این نکته که دفاع مقدس برای ایران اسلامی یک فرصت محسوب می‌شود، عنوان کرد: در دفاع مقدس انقلاب را به دنیا صادر کردیم و ابهت شرق و غرب را با آن شکستیم.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان تصریح کرد: در دفاع مقدس نشان دادیم که امروز اگر در اوج تحریم‌ها نیز قرار بگیریم برای ما یک فرصت محسو می‌شود.

سالاری اخلاص عمل و ایستادگی جوانان را باعث پیروزی در دفاع مقدس دانست و ابراز داشت: امروزه اگر ایران اسلامی در موضوعات نظامی جهان حرفی برای گفتن دارد از برکت هشت سال دفاع مقد است. در جنگی که ما ابتدایی ترین سلاح‌های جنگی را نداشتیم اما در مقابل دشمنی تحت حمایت قدرت‌های بزرگ پیروز شدیم.

وی تشریح کرد: اقدامات سپاه پاسداران در توقیف نفتکش انگلیسی و انهدام پهباد آمریکایی نشان دهنده اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان با بیان این نکته که دشمن به توانمندی نظامی جمهوری اسلامی ایران پی برده است، اظهار داشت: آمریکا به امیر کویت واسطه کرده بود که در بیابانی در ایران حمله کند تا در مقابله با حرکت سپاه علیه پهباد اقدامی انجام داده باشد که با پاسخ تند ایران همراه بود و آمریکا را از تصمیم خود منصرف کرد.

سالاری خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ بیش از ۴۰۰ عنوان برنامه در رده‌های سپاه و بسیج اجرا خواهد شد.

وی گفت: رویکرد برنامه‌ها با توجه به شعار محوری دفاع مقدس “ما پیروزیم” است و در طول هفته دفاع مقدس برنامه‌های متنوعی تدوین شده است.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان مطرح کرد: در اولین روز از هفته دفاع مقدس رژه مقتدرانه نیروهای دفاع مقدس برگزار خواهد شد و بنابر فرموده مقام معم رهبری در دو نقطه تهران و بندرعباس رژه ملی برگزار خواهد شد.

سالاری بیان داشت: رژه ملی به تناسب موقعیتی که در خلیج‌فارس است با محوریت نیروهای ارتش برگزار خواهد شد اما نیروهایی از سپاه و نیروی انتظامی نیز حضور خواهند داشت.

وی عنوان کرد: علاوه بر رژه کارکنان نیروهای مسلح رژه ادوات نظامی، دریایی و هوایی به صورت همزمان برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان تصریح کرد: نمایشگاه بزرگ دفاع مقدس در بوستان غدیر از ۳۱ شهریور ماه دایر خواهد شد که در بخش‌های بازسازی عملیات خیبر، توانمندی‌های نظامی

سالاری ابراز داشت: بازسازی عملیات خیبر به مدت هفت شب برنامه بازسازی و اجرای عملیات نمادین خیبر را به همراه حرکات رزمانی و انفجار خواهیم داشت.

وی تشریح کرد: با توجه به موقعیت و ملاحظاتی که باید وجود داشته باشد بخشی از توانمندی‌های نظامی در نمایشگاه عرضه خواهد شد و بخشی از نمایشگاه نیز به عنوان اقدامات رزمندگان امروز تحت عنوان مقابله با جنگ نرم اقتصاد مقامتی به نمایش گذاشته خواهد شد.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان اظهار داشت: هفت شب مراسم با برنامه‌های خاطره گویی با حضور فرماندهان دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

سالاری خاطرنشان کرد: مصادف با ایام شهادت امام سجاد (ع) مهمان یک چهره شاخص از مراجع و بزرگان مقاومت در منطقه خواهیم بود.

وی گفت: غبارروبی گلزار شهدا، یادواره شهدای محله‌ای، برگزاری مسابقات ورزشی، افتتاح پروژه‌های سازندگی و محرومیت زدایی، برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس، اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم، اعزام تیم‌های جهادی به مناطق محروم، افتتاح بخشی از پروژه‌هایی که منجر به اشتغال زدایی شده، همایش نقش اهل سنت در دفاع مقدس و تجمع رزمندگان و فرماندهان پیشکسوت دفاع مقدس از جمله برنامه‌های دفاع مقدس برای سال ۹۸ است.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان مطرح کرد: رژه دفاع مقدس با حضور یکی از سران قوا و فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی برگزار خواهد شد و می‌توان گفت که بندرعباس دومین مرکزی است که رژه ملی با حضور شخصیت‌های کشوری برگزار شده است.

وی با بیان اینکه پروژه‌ها در دو بخش محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی افتتاح خواهند شد، عنوان کرد: پروژه‌های محرومیت زدایی برای افراد نیازمند دیده شده است که امسال قریب به ۳۰۰ واحد مسکونی برای این افراد آماده خواهد شد.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان تصریح کرد: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در قالب اعطای تسهیلات در حال انجام است و منجر به اشتغال زایی و تولید خواهد شد که با توجه به برنامه‌ محوری کنگره امام سجاد (ع) هزار و ۵۰۰ پروژه محرومیت زدایی را در هرمزگان به بهره‌‌برداری برسانیم.

سالاری ابراز داشت: عمده پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در مقیاس‌های کوچک و متوسط است که افتتاح کارگاه خیاطی در بندرعباس یکی از پروژه‌های شاخص بود و زمینه اشتغال را برای ۲۰۰ نفر فراهم خواهد کرد و بزرگترین کارگاه خیاطی شهر بندرعباس نیز محسوب می‌شود.

وی با بیان این نکته که هزار و ۵۰۰ جهیزیه برای جوانان کم بضاعت پیش بینی شده است، تشریح کرد: عمده خدمات سپاه پاسدارن در قالب افتتاح پروژه در حوزه تامین آب شرب با ایجاد مخازن ۳۰۰ متر مکعبی در مناطق محروم است.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان اظهار داشت: برنامه‌های مختلفی در قالب فیلم، مسابقات و نرم‌افزار برای معرفی شهدا و خاطرات دفاع مقدس تدوین شده‌ است.

سالاری ‌خاطرنشان کرد: بنا داریم که امسال تمام فعالیت‌ها بر اساس کنگره ملی شهدا و هزار و ۵۰۰ شهید باشد و پروژه‌های مختلفی در این رابطه پیش بینی شده است.

اجتماعی

راه ۱۰۰ روستا در هرمزگان مسدود شد

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.
سه مسیر اصلی در جاده های  بندر خمیر- بندرعباس، بندرلنگه – بندرخمیر و یک جاده در شرق استان بسته شد که با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر‌های جایگزین مشخص شده است.
در شهرستان میناب تخلیه اضطراری سه روستای مازغ بالا، مازغ پایین و تُمبِک که حدود هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعتی بیش از ۱۰ هزار نفر هستند به اماکن امن منتقل شده اند.
همچنین بر اثر این بارندگی ها آب ۶۷ روستا و همچنین برق ۴۰ روستا که متغییر هستند قطع شده است.
در شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر و منازل گزارش شده است.
سامانه بارشی در استان از امشب فعال تر می شود و مردم امروز و فردا  از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری و قرار گرفتن در مسیل رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در نتیجه اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در اجرای مأموریت های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه های ملی، مأموران انتظامی با رصد اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس، بارانداز و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس را شناسایی نمودند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط ۴۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق، مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را جمع آوری و معدوم نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۷ میلیارد و ۳۵۰ ميليون ريال عنوان نمود و تصریح کرد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها