با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

عبدالرسول حسینی مديرکل جديد ثبت اسناد و املاک هرمزگان شد

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اعلام خبر انتصاب عبدالرسول حسینی به عنوان مديرکل جديد ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان وی را چهره ای نام آشنا، متعهد و کارآمد برشمرد.

منتشر شده

روی

مراسم توديع سید مهدی هاشمی مديرکل سابق و معارفه سید عبدالرسول حسینی مديرکل جديد ثبت اسناد و املاک هرمزگان با حضور سید محمد هاشمی مقدم معاون امور اسناد و مهدی اقبال مدير کل بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، علی صالحی رئیس کل دادگستري استان هرمزگان، حسین هاشمی تختی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، اعضاي شوراي قضايي استان، سران دفاتر اسناد رسمي و رؤساي واحدهاي ثبتي در سالن همایش های دادگستري استان هرمزگان برگزار شد.

 

آگاهی بخشی به مردم به منظور ثبت رسمی عقود و معاملات موجب شفافیت مالکیت ها می شود

در جریان اين مراسم، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه در پی حضور آیت الله رئیسی در رأس تشکیلات قضایی کشور، موجی از امیدواری و رضایتمندی در سطح جامعه ایجاد شده تصریح کرد: مطالبه گری و مشی وحدت آفرین حاکم بر دستگاه قضایی کشور نویدبخش تحولات شگرف و موفقیت روزافزون در عملکردها در تمامی سطوح قوه قضائیه به ویژه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد.

وی به کار گیری مدیران جهادی و انقلابی در حوزه های مختلف و انتصاب جوانان متعهد در مسئولیت ها را ناشی از نگاه روشن بینانه ریاست قوه قضائیه و زمینه ساز تسریع در تحقق عدالت و روند خدمت رسانی به مردم عنوان کرد.

صالحی در بخش دیگری از سخنان خود، با یادآوری اهمیت رسمیت بخشی به مالکیت ها در کاهش اختلافات و طرح دعاوی خاطر نشان کرد: آگاهی بخشی به مردم به منظور ثبت رسمی عقود و معاملات موجب شفافیت هر چه بیشتر و ساماندهی به حوزه تثبیت مالکیت ها می گردد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تأثیر رسمیت بخشی به اسناد و مالکیت ها را در ارتقای شاخص امنیت و نظم عمومی حائز اهمیت برشمرد و خاطر نشان کرد: چنانچه اسناد، ثبت رسمی بشوند به منظور حل اختلافات، نیازی به مراجعه به دستگاه قضایی نخواهد بود و به منظور حل و فصل این دعاوی می توان به صورت مستقیم از طریق دایره اجرائیات ثبت اسناد و املاک اقدام نمود.

وی همچنین با اشاره به گزارش اداره کل ثبت اسناد املاک استان هرمزگان مبنی بر صدور اسناد مالکيت برای ۹۸ درصد از اراضي ملي در این استان تصريح كرد: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان در اين خصوص گام هاي بلندي برداشته و بايد از مديريت و عملکرد سید مهدی هاشمی تقدير كرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اعلام اینکه سید عبدالرسول حسینی مديرکل جديد ثبت اسناد و املاک هرمزگان چهره ای نام آشنا، متعهد و کارآمد است، انتصاب وی را نویدبخش موفقیت های بیشتر در حوزه ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان عنوان کرد.

 

بیش از ۱۱ میلیون از پرونده های ثبتی استان آرشیو شده است

در ادامه این مراسم سید مهدی هاشمی مدیرکل سابق ثبت اسناد استان هرمزگان به بيان گزارشي از عملکرد دوره هفت ساله خدمت خود در استان هرمزگان پرداخت و با اعلام اینکه نقشه کاداستری تمامی شهرهای استان ترسیم شده است اظهار داشت از این میزان ۲۳۴ هکتار مربوط به اراضی شهری و ۱۵۳ هکتار آن کشاورزی و روستایی است.

وی در ادامه افزود ؛ اطلاعات پانصد و هفتاد و نه هزار و سیصد و هفتاد و پنج قطعه زمین در بانک اطلاعاتی این اداره کل وارد شده و ۲ هزار نقشه تفکیکی روستاها نیز ترسیم شده است.

هاشمی تصریح کرد: ۸۰ هزار سند روستایی و شهری مربوط به شهرهای زیر پنج هزار نفر صادر شده است و بیش از هزار و دو قطعه زمین وقفی به مساحت ۲۰۲ هکتار نیز سند دار شده اند.

مديرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان خاطر نشان کرد: در حوزه عمرانی با تکمیل و بهره برداری از ساختمان ثبت اسناد و املاک شهرستان های بندرعباس، قشم، پارسیان و ابوموسی بیش از ۶ هزار متر مربع به فضای ساختمان های تملیکی استان اضافه شده است.

وی در ادامه از ایجاد شش ایستگاه ثابت ماهواره در استان در راستای اجرای طرح شمیم خبر داد و تأکید کرد: در نتیجه این اقدامات درصد خطا به صفر رسیده است.

هاشمی خاطر نشان کرد: تمامی نقشه های ثبتی استان هرمزگان و تمامی پرونده ها و دفاتر استخراج و اسکن شده و بر این اساس تمام پرونده های ثبتی استان به روز رسانی و بیش از یازده میلیون برگ آرشیو شده است.

مديرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان یادآور شد: با توجه به ثبت الکترونیک در ادارات ثبت اسناد استان هم اکنون ۹۹٫۳ درصد استعلامات و ۹۹٫۸ درصد خلاصه معاملات ثبتی در کمتر از دو روز صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: در سنوات گذشته بیش از شش هزار میلیارد ریال مطالبات وصولی از طریق اجرای ثبت انجام شده که عمده وصولی ها از بانک های دولتی و خصوصی بوده است.

هاشمی یادآور شد: طی هفت سال اخیر بیش از ۹۵ هزار واقعه ازدواج و ۱۸ هزار واقعه طلاق در استان هرمزگان ثبت و بیش از ۱۶۶ میلیارد تومان درآمد استان بوده که به حساب خزانه واریز شده است.

 

از طریق بسط و گسترش خدمات الکترونیک مردم بدون مراجعه به ادارات ثبت اسناد، خدمات دریافت می کنند

سیدمحمد هاشمی مقدم معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز در این مراسم اظهار داشت: استان هرمزگان مظهر عزت و اقتدار ایران اسلامی است و این خطه از کشورمان طی ماه های اخیر به نماد رویارویی جبهه حق علیه باطل تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه اقتدار امروز کشور مرهون ایثارگری، ایمان و ولایتمداری جوانان برومند ایران است تصریح کرد: در شرایطی که دشمن با توسل به تبلیغات پوشالی خود و ایجاد ارعاب و وحشت، سناریوی تغییر نظام و یأس و ناامیدی در سطح جامعه را پیگیری می کرد ، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به درجه ای از اقتدار و خودباوری رسیده است که اگر بزرگترین قدرت نظامی جهان بخواهد شب هنگام و دزدانه به آسمان و حریم کشور تعرض کند جوانان شجاع در پهنه استان سرافراز هرمزگان با ساقط نمودن پهباد متجاوز، اقتدار و عظمت ایران اسلامی را در برابر چشمان حیرت زده جهانیان به منصه ظهور رسانند.

‌هاشمی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اگر قوانین و مقررات در حوزه فعالیت‌ها و امور ثبت اسناد و املاک به درستی اجرا شوند نیازی به تشکیل پرونده در این زمینه و مراجعه به محاکم قضایی نیست.

وی بیان داشت :‌ سعی داریم از طریق بسط و گسترش خدمات الکترونیک و تسهیل امور ثبت اسناد و املاک، مردم بدون نیاز به مراجعه به ادارات ثبت اسناد، خدمات خود را دریافت کنند که این امر مستلزم زمان و تخصیص اعتبار است تا بتوانیم هدفگذاری‌های انجام شده در این زمینه را عملیاتی کنیم.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه طرح اولیه این قانون در شرف نگارش است، تصریح کرد: امیدواریم با مساعدت‌های لازم به ویژه از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی شرایط برای اجرای این طرح فراهم شود.

هاشمی مقدم همچنین با اشاره به گستردگی خدمات سازمان ثبت اسناد و املاک گفت: برای ارائه خدمات مطلوب به مردم در حوزه فعالیت‌های تعریف‌شده این سازمان، باید دستگاه‌های اجرایی که با این سازمان در ارتباط هستند همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند تا بتوانیم به اهداف تعیین شده دست یابیم.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: در حال تدوین قوانینی هستیم تا از نوشتن قولنامه‌های عادی در دفاتر مشاوران املاک جلوگیری شود چرا که این روند در حال حاضر مشکلات عدیده‌ای را فراهم آورده است و با جلوگیری از نوشتن قولنامه در این دفاتر می‌توان شاهد کاهش مشکلات بود.

شایان ذکر است که در پايان این مراسم با قرائت حکم انتصاب، سید عبدالرسول حسینی به عنوان مدير کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان معرفي و از زحمات سید مهدی هاشمی تقدیر شد.

اجتماعی

بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد در دستور کار قرار گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر لزوم بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد، تاکید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی رئوفی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، با تاکید بر اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در زمینه اعتیاد، تصریح کرد: با توجه به خسارت های زیانبار اعتیاد به مواد مخدر، اتخاذ اقدامات پیشگیرانه بسیار ضروری است و دستگاه های اجرایی ذیربط امکانات خود را در زمینه پیشگیری از اعتياد به کار گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، افزود: برنامه های پیشگیری از اعتیاد نیازمند بازنگری و به روز رسانی جهت کارآمدی بیشتر است.

رئوفی خاطرنشان کرد: رسانه های جمعی به ویژه صداوسیما با آگاهی بخشی می توانند نقش مهمی در به ثمر نشستن طرح های پیشگیری از اعتیاد، داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، اظهار داشت: از ظرفيت سازمان های مردم نهاد (سمن ها) در اجرای برنامه های پیشگیرانه از اعتیاد به صورت ویژه بهره گرفته شود تا برنامه های اجرا شده در این زمینه به اهداف مورد نظر دست یابند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران دریابانی قشم پس از شناسایی ۳ عدد مشک حاوی سوخت قاچاق در این جزیره، نسبت به توقیف آنها اقدام نمودند.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: از این مشک های متعلق به قاچاقچیان سوخت، بیش از ۷۸ هزار لیتر گازوئیل کشف و ضبط شده است.

وی ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۸۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و در ادامه افزود: بنابر گزارش ضابطین، اقدامات پلیسی به منظور شناسایی و دستگیری عوامل نگهداری این محموله قاچاق، ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با تأکید بر اینکه ممانعت از قاچاق به ویژه قاچاق سوخت به صورت مستقیم بر بهبود معیشت و اقتصاد جامعه تأثیر دارد، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده شوم قاچاق سوخت، اجازه هیچ گونه فعالیت سودجویانه در این خصوص را نخواهند داد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وصول راحت مالیات در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی است

رییس سازمان امور مالیاتی کشور وصول راحت مالیات را در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی دانست و گفت: در مشاغل نیز فرار مالیاتی زیاد است و اگر جلوی فرار در کشور گرفته شود حتی می‌توانیم به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان برسانیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

“داود منظور” روز پنج‌شنبه ۳۰ دی ماه در مراسم معارفه سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان از کارکنان مالیاتی به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی کشور یاد کرد واظهارداشت: در دوره جدید نیز رویکرد این سازمان تحول آفرینی است و تمام تلاش ها باید با این هدف باشد که با بهره گیری از دانش و تجربه کافی از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم.

رییس سازمان امور مالیاتی اقدامات مثبت در سازمان امور مالیاتی در استان‌ها را نیز مرهون زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان دانست و بیان داشت: پاکدستی و سلامت و تامین سهم خود در تامین مالی بودجه دولت براساس درآمدهای پایدار مالیاتی از جمله اصول مورد تاکید سازمان امور مالیاتی در دوره جدید است.

وی استفاده از داده کاوی در نظام مالیاتی را از سیاست های راهبردی سازمان برشمرد و افزود: در این راستا در تلاش هستیم با ساماندهی و نظارت بیشتر مرکز داده‌ها را گسترش و در اختیار ادارات مالیاتی قرار دهیم تا بتوانند با اطلاعات کافی، مالیات عادلانه تر و دقیقی را وصول کنند.

رییس سازمان امور مالیاتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: استان هرمزگان به لحاظ ظرفیت به عنوان قطب تجارت و اقتصاد کشور محسوب می‌شود و امیدواریم روزی برسد که این استان به شکوفایی و رونق لازم برسد.

منظور با بیان اینکه کار در استان‌های مرزی و ساحلی از جمله هرمزگان سختی مضاعفی دارد، گفت ارائه آمارهای عملکردی نشان از تحول بزرگی در حوزه امور مالیاتی استان هرمزگان دارد، لذا همکاران این استان می‌توانند با تمرکز بر واحدهای سیستمی به شناسایی مودیان جدید برای وصول مالیات های جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی اقدام کمک کنند.

وی در این رابطه به بازدیدهای خود از بخش‌های مختلف اداره کل امور مالیاتی استان و گفت‌وگو با مدیران و کارکنان امور مالیاتی این استان بیان داشت: در واحدهای نرم افزار فن‌آوری، درآمد، مرکز داده‌ها، امور حقوقی، حسابرسی‌ها و هیات‌های حل اختلاف کارهای خوبی انجام شده که همه این ‌ها نشان از تلاش و دغدغه‌مندی کارکنان دارد.

رییس سازمان امور مالیاتی به کارکنان واحدهای امور مالیاتی این استان نیز توصیه کرد: بدون ارجاع پرونده‌ها به هیات‌های دادرسی زمینه وصول و پرداخت مالیات از سوی مودیان را تسهیل کنیم.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این مراسم از زحمات شاکر رضا مریدی، مدیر کل قبلی امور مالیاتی استان هرمزکان تجلیل و سید حمید حسینی مقدم را به عنوان سرپرست جدید این اداره کل معرفی کرد.

براساس این گزارش، دکتر منظور پیش از مراسم معارفه با حضور در واحدها و بخش های مختلف هیات حل اختلاف مالیات، فن آوری و اطلاعات، واحد نرم افزار، بایگانی، درآمد، دبیرخانه، مجریان قرار اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان با مدیران و کارکنان این بخش ها از نزدیک آَشنا و در خصوص وضعیت درآمدها، مشکلات و سختی کارها آنها گفت وگو کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها