با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

عبدالرسول حسینی مديرکل جديد ثبت اسناد و املاک هرمزگان شد

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اعلام خبر انتصاب عبدالرسول حسینی به عنوان مديرکل جديد ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان وی را چهره ای نام آشنا، متعهد و کارآمد برشمرد.

منتشر شده

روی

مراسم توديع سید مهدی هاشمی مديرکل سابق و معارفه سید عبدالرسول حسینی مديرکل جديد ثبت اسناد و املاک هرمزگان با حضور سید محمد هاشمی مقدم معاون امور اسناد و مهدی اقبال مدير کل بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، علی صالحی رئیس کل دادگستري استان هرمزگان، حسین هاشمی تختی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، اعضاي شوراي قضايي استان، سران دفاتر اسناد رسمي و رؤساي واحدهاي ثبتي در سالن همایش های دادگستري استان هرمزگان برگزار شد.

 

آگاهی بخشی به مردم به منظور ثبت رسمی عقود و معاملات موجب شفافیت مالکیت ها می شود

در جریان اين مراسم، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه در پی حضور آیت الله رئیسی در رأس تشکیلات قضایی کشور، موجی از امیدواری و رضایتمندی در سطح جامعه ایجاد شده تصریح کرد: مطالبه گری و مشی وحدت آفرین حاکم بر دستگاه قضایی کشور نویدبخش تحولات شگرف و موفقیت روزافزون در عملکردها در تمامی سطوح قوه قضائیه به ویژه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد.

وی به کار گیری مدیران جهادی و انقلابی در حوزه های مختلف و انتصاب جوانان متعهد در مسئولیت ها را ناشی از نگاه روشن بینانه ریاست قوه قضائیه و زمینه ساز تسریع در تحقق عدالت و روند خدمت رسانی به مردم عنوان کرد.

صالحی در بخش دیگری از سخنان خود، با یادآوری اهمیت رسمیت بخشی به مالکیت ها در کاهش اختلافات و طرح دعاوی خاطر نشان کرد: آگاهی بخشی به مردم به منظور ثبت رسمی عقود و معاملات موجب شفافیت هر چه بیشتر و ساماندهی به حوزه تثبیت مالکیت ها می گردد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تأثیر رسمیت بخشی به اسناد و مالکیت ها را در ارتقای شاخص امنیت و نظم عمومی حائز اهمیت برشمرد و خاطر نشان کرد: چنانچه اسناد، ثبت رسمی بشوند به منظور حل اختلافات، نیازی به مراجعه به دستگاه قضایی نخواهد بود و به منظور حل و فصل این دعاوی می توان به صورت مستقیم از طریق دایره اجرائیات ثبت اسناد و املاک اقدام نمود.

وی همچنین با اشاره به گزارش اداره کل ثبت اسناد املاک استان هرمزگان مبنی بر صدور اسناد مالکيت برای ۹۸ درصد از اراضي ملي در این استان تصريح كرد: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان در اين خصوص گام هاي بلندي برداشته و بايد از مديريت و عملکرد سید مهدی هاشمی تقدير كرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اعلام اینکه سید عبدالرسول حسینی مديرکل جديد ثبت اسناد و املاک هرمزگان چهره ای نام آشنا، متعهد و کارآمد است، انتصاب وی را نویدبخش موفقیت های بیشتر در حوزه ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان عنوان کرد.

 

بیش از ۱۱ میلیون از پرونده های ثبتی استان آرشیو شده است

در ادامه این مراسم سید مهدی هاشمی مدیرکل سابق ثبت اسناد استان هرمزگان به بيان گزارشي از عملکرد دوره هفت ساله خدمت خود در استان هرمزگان پرداخت و با اعلام اینکه نقشه کاداستری تمامی شهرهای استان ترسیم شده است اظهار داشت از این میزان ۲۳۴ هکتار مربوط به اراضی شهری و ۱۵۳ هکتار آن کشاورزی و روستایی است.

وی در ادامه افزود ؛ اطلاعات پانصد و هفتاد و نه هزار و سیصد و هفتاد و پنج قطعه زمین در بانک اطلاعاتی این اداره کل وارد شده و ۲ هزار نقشه تفکیکی روستاها نیز ترسیم شده است.

هاشمی تصریح کرد: ۸۰ هزار سند روستایی و شهری مربوط به شهرهای زیر پنج هزار نفر صادر شده است و بیش از هزار و دو قطعه زمین وقفی به مساحت ۲۰۲ هکتار نیز سند دار شده اند.

مديرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان خاطر نشان کرد: در حوزه عمرانی با تکمیل و بهره برداری از ساختمان ثبت اسناد و املاک شهرستان های بندرعباس، قشم، پارسیان و ابوموسی بیش از ۶ هزار متر مربع به فضای ساختمان های تملیکی استان اضافه شده است.

وی در ادامه از ایجاد شش ایستگاه ثابت ماهواره در استان در راستای اجرای طرح شمیم خبر داد و تأکید کرد: در نتیجه این اقدامات درصد خطا به صفر رسیده است.

هاشمی خاطر نشان کرد: تمامی نقشه های ثبتی استان هرمزگان و تمامی پرونده ها و دفاتر استخراج و اسکن شده و بر این اساس تمام پرونده های ثبتی استان به روز رسانی و بیش از یازده میلیون برگ آرشیو شده است.

مديرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان یادآور شد: با توجه به ثبت الکترونیک در ادارات ثبت اسناد استان هم اکنون ۹۹٫۳ درصد استعلامات و ۹۹٫۸ درصد خلاصه معاملات ثبتی در کمتر از دو روز صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: در سنوات گذشته بیش از شش هزار میلیارد ریال مطالبات وصولی از طریق اجرای ثبت انجام شده که عمده وصولی ها از بانک های دولتی و خصوصی بوده است.

هاشمی یادآور شد: طی هفت سال اخیر بیش از ۹۵ هزار واقعه ازدواج و ۱۸ هزار واقعه طلاق در استان هرمزگان ثبت و بیش از ۱۶۶ میلیارد تومان درآمد استان بوده که به حساب خزانه واریز شده است.

 

از طریق بسط و گسترش خدمات الکترونیک مردم بدون مراجعه به ادارات ثبت اسناد، خدمات دریافت می کنند

سیدمحمد هاشمی مقدم معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز در این مراسم اظهار داشت: استان هرمزگان مظهر عزت و اقتدار ایران اسلامی است و این خطه از کشورمان طی ماه های اخیر به نماد رویارویی جبهه حق علیه باطل تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه اقتدار امروز کشور مرهون ایثارگری، ایمان و ولایتمداری جوانان برومند ایران است تصریح کرد: در شرایطی که دشمن با توسل به تبلیغات پوشالی خود و ایجاد ارعاب و وحشت، سناریوی تغییر نظام و یأس و ناامیدی در سطح جامعه را پیگیری می کرد ، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به درجه ای از اقتدار و خودباوری رسیده است که اگر بزرگترین قدرت نظامی جهان بخواهد شب هنگام و دزدانه به آسمان و حریم کشور تعرض کند جوانان شجاع در پهنه استان سرافراز هرمزگان با ساقط نمودن پهباد متجاوز، اقتدار و عظمت ایران اسلامی را در برابر چشمان حیرت زده جهانیان به منصه ظهور رسانند.

‌هاشمی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اگر قوانین و مقررات در حوزه فعالیت‌ها و امور ثبت اسناد و املاک به درستی اجرا شوند نیازی به تشکیل پرونده در این زمینه و مراجعه به محاکم قضایی نیست.

وی بیان داشت :‌ سعی داریم از طریق بسط و گسترش خدمات الکترونیک و تسهیل امور ثبت اسناد و املاک، مردم بدون نیاز به مراجعه به ادارات ثبت اسناد، خدمات خود را دریافت کنند که این امر مستلزم زمان و تخصیص اعتبار است تا بتوانیم هدفگذاری‌های انجام شده در این زمینه را عملیاتی کنیم.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه طرح اولیه این قانون در شرف نگارش است، تصریح کرد: امیدواریم با مساعدت‌های لازم به ویژه از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی شرایط برای اجرای این طرح فراهم شود.

هاشمی مقدم همچنین با اشاره به گستردگی خدمات سازمان ثبت اسناد و املاک گفت: برای ارائه خدمات مطلوب به مردم در حوزه فعالیت‌های تعریف‌شده این سازمان، باید دستگاه‌های اجرایی که با این سازمان در ارتباط هستند همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند تا بتوانیم به اهداف تعیین شده دست یابیم.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: در حال تدوین قوانینی هستیم تا از نوشتن قولنامه‌های عادی در دفاتر مشاوران املاک جلوگیری شود چرا که این روند در حال حاضر مشکلات عدیده‌ای را فراهم آورده است و با جلوگیری از نوشتن قولنامه در این دفاتر می‌توان شاهد کاهش مشکلات بود.

شایان ذکر است که در پايان این مراسم با قرائت حکم انتصاب، سید عبدالرسول حسینی به عنوان مدير کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان معرفي و از زحمات سید مهدی هاشمی تقدیر شد.

اجتماعی

باهوشیاری و سرعت عمل بالای پلیس هرمزگان بلافاصله عاملان تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان از سرعت عمل بالای پلیس استان و دستگیری ۶ نفر از عاملان تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بلافاصله پس از درگیری و نزاع دسته جمعی خبرداد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین,سردار “غلامرضا جعفری”  بیان داشت: در پی اعلام وقوع درگیری و تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس، بلافاصله مأموران گشت کلانتری و تیم های تخصصی پلیس امنیت عمومی استان در محل حاضر شدند.

وی افزود: شخصی که توسط ضاربان مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود از متهمان سابقه دار می باشد که به تازگی از زندان ترخیص شده و متعاقب آن در حوالی ساعت ۰۳:۰۰ بامداد امروز نامبرده به اتفاق چند نفر دیگر منازعه نموده که طی این درگیری یک نفر در این زمینه به وسیله اسلحه سرد مضروب و به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس منتقل شده بود.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: فرد مذکور جهت پیگیری وضعیت همدست مصدوم خود به بیمارستان مراجعه که در حین درمان مجددا ضاربین با یکدستگاه خودروی پژو ۴۰۵ نقره ای رنگ با پلاک مخدوش به بیمارستان مراجعه و اقدام به شلیک با اسلحه کلاش می نمایند که در اثر آن نامبرده از ناحیه ی زانو مصدوم گردید.

سردار جعفری با تأکید براینکه با سرعت عمل پلیس و طی یک عملیات ضربتی هر۶ نفر از عاملان این درگیری در محل حادثه دستگیر و یک قبضه اسلحه کلاش متعلق به ضاربان کشف شد، تصریح کرد: مصدوم تحت الحفظ در حال درمان می باشد و سایر متهمان نیز جهت ادامه روند مراحل پرونده به پلیس امنیت عمومی استان منتقل شدند.

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه استان هرمزگان محلی برای جولان افراد هنجارشکن و قانون گریز نیست، خاطرنشان کرد: پلیس استان بصورت شبانه روزی هرگونه تحرک افراد قانون گریز،هنجارشکن، اراذل و اوباش و کسانی که سعی در آشفته کردن بار روانی جامعه دارند را رصد با جدیت و قاطعیت با آنان برخورد می کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در دادگستری استان هرمزگان

بندرعباس_ به مناسبت هفته دفاع مقدس، نمایشگاه دستاوردهای مقاومت در دادگستری کل استان هرمزگان افتتاح شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز جامعه مدیون خون شهداست و باید قدردان خانواده های معظم شاهد و ایثارگر باشیم.

علی صالحی با اشاره به رشادت ها و دلاوری های شهدای والامقام و رزمندگان خاطر نشان کرد: دفاع مقدس رمز عزتمندی ایران اسلامی است.

وی همچنین یادآور شد: باید دستاوردهای دوران دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین و ارائه شود و همین موضوع تأثیر مهمی در رشد معنوی و ارتقای خودباوری در سطح جامعه خواهد داشت.

علی صالحی همچنین تأکید کرد: خانواده های شهدا مايه افتخار جامعه، ميراث داران انقلاب اسلامی و سرمايه های معنوی كشور هستند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: هفته دفاع مقدس ، فرصت مغتنمی است تا بار دیگر با مرور حماسه ها و دلاورمردی های مجاهدین عرصه های پیکار در جبهه های حق علیه باطل و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل عظیم الشأن (ره) و شهدای والامقام انقلاب اسلامی ، از رزمندگان، ایثارگران و یادگاران هشت سال دفاع مقدس تجلیل کنیم.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

ششمین محموله کمک های اهدایی اتاق بازرگانی هرمزگان تحویل مراکز درمانی استان شد/کمک بیش از ۳۰میلیارد تومانی اتاق هرمزگان به بخش درمان استان در دوران کرونا

در ادامه تحقق کمک هشت میلیارد تومانی اتاق بازرگانی ایران و اتاق هرمزگان به بخش درمان استان، امروز ششمین مرحله از این کمک ها به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین, این کمک ها شامل کمد کنار تخت، میزغداخوری بیمار تخت مکانیکی، میز غذاخوری بیمار تخت برقی، پایه سرم و تخت icu و ccu بود که ساعتی پیش به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شد.

یادآور می شود از ابتدای شیوع ویروس کرونا بنا بر مصوبه ستاد کرونا و تاکید و رایزنی دکتر همتی استاندار هرمزگان و همکاری و تعامل مناسب مهندس صفا رییس اتاق بندرعباس، تاکنون اتاق بازرگانی و جامعه اقتصادی استان بیش از ۳۰ میلیارد تومان به مراکز درمانی هرمزگان در قالب کمک های مورد نیاز بیمارستان ها کمک کرده اند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها