با ما ارتباط برقرار کن

سیاسی

رژه ملی، یکشنبه در بندرعباس برگزار می شود/ شرکت برای عموم آزاد است

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا گفت: رژه دفاع مقدس بندرعباس برای چهارمین سال به صورت ملی برگزار خواهد شد و شرکت برای عمومی در آن آزاد است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین امیر فرماندهی منطقه یکم امامت نیروی راهبردی ارتش مجتبی محمدی در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس بیان کرد:
در کل کشور مراسماتی پیش بینی و برگزار می شود یاد و خاطره شهیدانی که از جان خودشان گذشتند تا امنیت و استقلال را برای نظام جمهوری اسلامی ایران حفظ کنند را گرامی بداریم.
مجتبی محمدی افزود: تمام فعالان عرصه دفاع مقدس، بسیجیان، سپاه پاسداران، ارتشیان،نیروی انتظامی، جهادگران ،فرهنگیان، تجار ، دانش آموزان،همه اقشار دولتی تلاش کردند که نشان بدهند جمهوری اسلامی ایران حکومتی نیست که دشمنان به راحتی چشم طمع به خاک و حریم و امنیت آن داشته باشند.
محمدی در خصوص برگزار شدن رژه نیروهای مسلح بندرعباس گفت: همانند سال های گذشته از ۳۱ شهریور هر سال به مدت ۱ هفته سلسله برنامه هایی در کشور برگزار می شود که شهر بندرعباس هم از این مقوله م ستثنی نیست.
محمدی در ادامه عنوان کرد: مراسم رژه نیروهای مسلح در روز ۳۱ شهریور مصادف با اولین روز دفاع مقدس در بندرعباس برگزار خواهد شد که یک ویژگی خاصی برای این رژه قائل شده اند که تحت عنوان رژه ملی از آن یاد میکنند.
وی اظهار کرد: در تمام مراکز استان ها این رژه در سطح استانی و با حضور مقامات استانی برگزار می شود ولی در بندرعباس با حضور مقام محترم ریاست مجلس شورای اسلامی و فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح برگزار می شود.
مجتبی محمدی با بیان اینکه در دو نقطه از خاک ایران تهران و استان هرمزگان بندرعباس رژه در سطح ملی برگزار می شود گفت: آن چیزی که رژه بندرعباس را به یک رژه ملی تبدیل کرده نقش خلیج فارس و تنگه راهبردی هرمز است و هم زمان با رژه نیروهای پیاده، رژه دریایی و هوایی نیز در بندرعباس برگزار می‌شود .
‌امیر دریا دار دوم محمدی بیان کرد: این رژه هر ساله با محوریت یکی از ارگان نیروهای مسلح انجام می شود در سال گذشته رژه بندرعباس با محوریت سپاه پاسداران بوده است ولی در سال ۹۸ با محوریت منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش انجام می شود.
وی گفت : شناور های نظامی نیروی دریایی ارتش ، شناورهای نیروی دریایی سپاه و شناور های دریابانی نیروی انتظامی به همراه شناور های بسیج مردمی در رژه دریایی مشارکت خواهند داشت به گونه ای که استعداد یگان های شناور شرکت کننده در مراسم رژه دریایی به بیش از ۲۰۰ فروند شناور می رسد به جز شناور هایی که مسئولیت تامین امنیت منطقه را دارند.
امیر دریا دار دوم محمدی با اشاره به نیروی هوایی ارتش و هوا فضا سپاه پاسداران گفت:
نیروی هوایی ارتش و هوا فضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رژه هوایی مشارکت دارند و در اولین روز هفته دفاع مقدس نمایش اقتدار نظامی جمهوری اسلامی را به تصویر می کشند.
وی اظهار داشت: برای حفظ امنیت منطقه اقتدار نیروهای نظامی جمهوری اسلامیت ایران و سایر کشور های حاضر در منطقه کفایت لازم را دارد و نیازی برای حضور بیگانگان برای برقراری امنیت نیست.
وی در ‌ادامه افزود: فرمانده کل ارتش درمراسم بندرعباس حضور دارند و فرمانده کل سپاه در مراسم تهران و جانشین فرمانده کل ارتش در مراسم تهران و جانشین فرمانده کل سپاه در بندرعباس حضور خواهند داشت.
محمدی در خصوص سایر برنامه های مرتبط با هفته دفاع مقدس به دو حوزه با دو محوریت اشاره کرد و گفت: یک حوزه که با محوریت منطقه یکم برگزار می شود، مراسم مختلفی مانند سخنران پیش از خطبه روز جمعه ، مراسم مهمانی لاله ها، شرکت در مراسمی در گلزار شهدا بندرعباس و برنامه های مرتبط با اجرا نمایشگاه نظامی در پارک ساحلی غدیر که با همکاری سپاه امام سجاد منطقه یکم نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه در هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.
وی افزود: در حوزه دوم فعالیت های مرتبط باهفته دفاع مقدس دبیرخانه حفظ ارزش های دفاع مقدس ستاد کل نیرو های مسلح نیز از ویژه برنامه هایی می باشد که برای هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده و گرامی داشت داشت پیشکسوتان و بازدید از خانواده معظم شهدا بازدید و ملاقات با جانبازان و مجالس خاطره گویی، شعر و سخنرانی را می توان در نظر گرفت.
محمدی افزود: ملاقات با نماینده ولی فقیه در هرمزگان و محافل انس با قرآن با محوریت مدیریت عقیدتی سیاسی منطقه یکم از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس است.وی اظهار داشت: در بحث رژه نیرو های مسلح سعی شده‌است فناوری های جدید و دستاورد های جدید دفاعی با ملاحظات امنیتی به بهترین شکل در سطح یگان محمول به تصویر کشیده شود تا این اطمینان را به ملت قهرمان بدهیم که نیروهای نظامی چه توانمندی هایی دارند، و با برگزاری رژه نیروهای مسلح که زینت بخش این ستون رژه پیاده دسته عزاداری امام حسین (ع) و همچنین یگانی از جانبازان که با ویلچر از جلوی جایگاه انجام خواهد شد تا بگوییم شعار راه ما راه امام حسین (ع )است یکی از راهبرد های نیروی نظامی برای دفاع از تمامیت عرضی است.
دریا دار دوم محمدی در خصوص محل برگزاری رژه افزود: در بلوار ساحلی پشت استانداری قدیم برگزار می شود علاوه بر جایگاه مدعوین و جایگاهی برای عموم در نظر گرفته شده است و باید قبل از ساعت ۷:۳۰ در آنجا حضور حضور داشته باشند.
محمدی در پایان افزود:ساعت شروع رژه نیروهای مسلح ساعت ۸ روز ۳۱ شهریور است و به صورت مستقیم از شبکه خلیج فارس و سراسری ایران پخش می شود.

دسته‌بندی نشده

نسخه تهران نشینان برای مسایل هرمزگان شفا بخش نیست

هرمزگان- شاید در این مجموعه (سند ) جامع نگری در ترمیم مسایل مهم در بخش های مختلف کمتر به چشم آید ولی همین که تلاش شده به سمت ایجاد یک گفتمان مشترک در مسایل منطقه ای حرکت شود، می‌تواند امید بخش باشد.

منتشر شده

روی

به وسیله

غلامعباس شمس الدینی ،تجارت جنوب آنلاین ،چهاردهمین سفر استانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به هرمزگان اختصاص یافت ، اینکه سفرهای استانی عالی ترین مقام اجرایی کشور و وزرای دولت چقدر می تواند در حل مسایل اثر گذار باشد، موضوعی است که در این مجال قصد پرداختن به آن نیست.

مطابق برنامه ها جدولی از حضور نمایندگان دولت در دستگاههای اجرایی استان منتشر شد که مردم متناسب با موضوعی که دارند به آن دستگاهها مراجعه کنند،  از سوی دیگر خبرگزاری ها و فضای رسانه ای استان به مسئله اولویت های مهم ساکنان این خطه و ضرورت ورود دولت برای حل آنها اختصاص یافته است.

در این مجال بی شک باید به اصلی ترین موضوع توجه شود .مردم بخاطر دارند که در ایام انتخابات ستاد مرکزی آقای رئیسی نظام مسایل ۳۱استان کشور را که وانمود شده محصول پژوهش میدانی و با نگاهی علمی می باشد، منتشر کرد.

شاید مهمترین هدف این به عبارتی سند راهبردی توسعه استانهای کشور ،ایجاد گفتمان مشترک در حوزه مفاهیم ، نیازها ، اولویت ها باشد. موضوعی که محسن منصوری معاون امور استانهای ستاد مرکزی آقای رئیسی در مقدمه بر آن تاکید دارد.

در این مجموعه ۱۷۲صفحه ای ۶صفحه به هرمزگان اختصاص دارد که در ابتدا به ظرفیت ها و فرصت های استان اشاره شده و در ادامه به ۱۸مسئله اساسی تحت عنوان مشکلات استان اشاره شده است. بیکاری، نبود راه روستایی در بسیاری از روستاها ،نبود راه مناسب و پل در بسیاری از بخش ها، مفعول ماندن ظرفیت ترانزیتی بندرشهیدرجایی به دلیل دیپلماسی اقتصادی ضعیف.

بخصوص در آسیای میانه، برخی واگذاری های نامعقول و بعضا رانت آلوده که علاوه بر اتلاف منابع عمومی منجر به مشکلات کارگری و بعضا امنیتی شده است،بافت های فرسوده بخصوص در شهرستان بندرعباس، آسیب های اجتماعی بخصوص درشهرستان بندرعباس، کم آبی و توزیع نابرابر آب، کمبود متخصص و فضای بیمارستانی و درمانی به دلیل طولانی شدن روند احداث بیمارستان های در حال ساخت شهرستان، بندرعباس و نبود بیمارستان مناسب در مابقی شهرهای استان، مشکلات مربوط به فروش محصولات کشاورزی و باغی،عدم آمادگی کافی برای مبارزه با هجوم ملخ و سایر آفات،عدم اعطای مجوز صید به صیادان سنتی،قاچاق سوخت و عدم تفکیک کوله بر سوخت از قاچاقچی های کلان، عدم تناسب رشته های دانشگاهی بانیروهای مورد نیاز صنایع استان،مشکلات جدی زیست محیطی با ورود فاضلاب خام شهری و پس آب های صنعتی کارخانجات، مزارع پرورش میگو و کشتی هادر خلیج فارس و دریای عمان،صید ترال و آسیب های جدی به زیستگاه های جانوران دریایی و به مخاطره افتادن زنجیره تامین غذای نسل آینده کمبود و به نوعی فقر سرانه فضای ورزشی،آموزشی، هنری و فرهنگی و توزیع ناعادلانه همین اندک موجودی از جمله مسایلی است که در آن مجموعه به عنوان نظام مسایل استانها مطرح شده اند.

صدالبته مسایل و مشکلات دیگری در حوزه های صنعت ، زیر ساخت ها ، محیط زیست، فرهنگ و هنر و حوزه های دیگر وجود دارد که به آن اشاره نشده است. علی ای حال در همین سند اقدامات مهمی که منتخب مردم برای استان هرمزگان شرح داده، نیز آمده است .که مهمترین آنها تسهیل سرمایه گذاری، تکمیل بنادر، احداث بنادر جدید در سواحل مکران، تکمیل موج شکن ها، تقویت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، هوشمند سازی بنادر، حمایت از طرح های کشاورزی، شیلاتی، دانش بنیان، ایجاد پایگاه ملی تحقیقاتی تولید برق ازامواج دریای در سواحل دریایی عمان، توسعه حمل ونقل ترکیبی و افزایش ترانزیت سالانه ۱۰ میلیون تن با توسعه وتکمیل شبکه های حمل ونقل و توزیع بر روی سه محور بندر-راه آهن می باشد.

طبعا اتخاذ تصمیم در راستای ایجاد گفتمان مشترک دولت ملت یک اقدام ارزشمند است اما اینکه آیا موارد احصا شده با خواست مردم تفاوت دارد موضوع دیگری است. شاید در این مجموعه (سند ) جامع نگری در ترمیم مسایل مهم در بخش های مختلف کمتر به چشم آید ولی همین که تلاش شده به سمت ایجاد یک گفتمان مشترک در مسایل منطقه ای حرکت شود،  می تواند امید بخش باشد. نگارنده هم معتقد است نسخه تهران نشینان برای مسایل هرمزگان شفا بخش نیست.

وای کاش بازهم دامنه گروه تحقیق و مطالعه مسایل استان گسترده تر شود و شاید یکی از دلایل عمده عدم پردازش همه مسایل همین دایره محدود تیم هایی است که مشکلات و راه حل ها را احصا و پیشنهاد کرده اند. مردم انتظاراتی دارند، مسایل و مشکلاتی که عمده آنها در این سند مطرح شده است. انتظار مردم هرمزگان اقدام دولت در اجرایی کردن تعهدات یا وعده هایی است که خاصه برای استان داده شده است. قطعا مردم باید نتایج سفرهای مسئولان ارشد نظام را احساس کند، صرف برگزاری یک سفر استانی بی آنکه دستاوردی داشته باشد نه تنها مفید نیست بلکه موجب افزایش توقعات و افزایش یأس عمومی می گردد. این روزها حال مردم، حال سفره های مردم خوب نیست، انجام این سفرهای هزینه بردار اگر نتیجه بخش نباشد نگرانی های عمومی را موجب می شود. امیدواریم این سفر بتواند تحولات شگرفی در توسعه پایدار استان به همراه داشته باشد .

 

ادامه ی خواندن

بشاگرد

فرماندار شهرستان بشاگرد منصوب شد/انتصاب یک جوان انقلابی و جهادی دیگر بر مسند فرمانداری

طی حکمی از سوی مهندس دوستی استاندار هرمزگان، یعقوب دادعلی زاده به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان بشاگرد منصوب شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،طی حکمی از سوی مهندس دوستی استاندار هرمزگان، یعقوب دادعلی زاده به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان بشاگرد منصوب شد.وی از جوانان انقلابی و مردمی با ۲۱سال سابقه کار، سه دوره ریاست شورای اسلامی شهرستان بشاگرد، سه دوره عضو شورای بخش مرکزی بشاگرد و حدود پنج سال معاونت آموزشی و نوآوری آموزش وپرورش بشاگرد را بر عهده داشته است.
همچنین مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بشاگرد، سابقه مدیریت در مدارس شبانه روزی، کارشناس مسئول آموزش آموزش و پرورش بشاگرد، را در کارنامه موفق کاری خود دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تغیرات در هرمزگان آغاز شد/ خداحافظی یگانه با مخابرات

تغیرات در هرمزگان از دیروز آغاز شده است و امروز مدیرکل جدید مخابرات هرمزگان معرفی خواهد شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، صبح امروز مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان در اولین روز کاری خود مدیرکل جدید مخابرات هرمزگان را پذیرا خواهد بود.

معاون اداره کل مخابرات استان یزد امروز به عنوان مدیرکل مخابرات استان هرمزگان معرفی می‌شود.

بنظر می‌رسد مهدی دوستی آغازی طوفانی داشته و در روزهای آتی شاهد تغیرات بیشتری در ادارات کل و بدنه استانداری خواهیم بود.

لازم به ذکر است روز گدشته نیز فضل‌الله اکبری به عنوان مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان منصوب شده است.

انتهای پیام/ص

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها