با ما ارتباط برقرار کن

سیاسی

رژه ملی، یکشنبه در بندرعباس برگزار می شود/ شرکت برای عموم آزاد است

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا گفت: رژه دفاع مقدس بندرعباس برای چهارمین سال به صورت ملی برگزار خواهد شد و شرکت برای عمومی در آن آزاد است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین امیر فرماندهی منطقه یکم امامت نیروی راهبردی ارتش مجتبی محمدی در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس بیان کرد:
در کل کشور مراسماتی پیش بینی و برگزار می شود یاد و خاطره شهیدانی که از جان خودشان گذشتند تا امنیت و استقلال را برای نظام جمهوری اسلامی ایران حفظ کنند را گرامی بداریم.
مجتبی محمدی افزود: تمام فعالان عرصه دفاع مقدس، بسیجیان، سپاه پاسداران، ارتشیان،نیروی انتظامی، جهادگران ،فرهنگیان، تجار ، دانش آموزان،همه اقشار دولتی تلاش کردند که نشان بدهند جمهوری اسلامی ایران حکومتی نیست که دشمنان به راحتی چشم طمع به خاک و حریم و امنیت آن داشته باشند.
محمدی در خصوص برگزار شدن رژه نیروهای مسلح بندرعباس گفت: همانند سال های گذشته از ۳۱ شهریور هر سال به مدت ۱ هفته سلسله برنامه هایی در کشور برگزار می شود که شهر بندرعباس هم از این مقوله م ستثنی نیست.
محمدی در ادامه عنوان کرد: مراسم رژه نیروهای مسلح در روز ۳۱ شهریور مصادف با اولین روز دفاع مقدس در بندرعباس برگزار خواهد شد که یک ویژگی خاصی برای این رژه قائل شده اند که تحت عنوان رژه ملی از آن یاد میکنند.
وی اظهار کرد: در تمام مراکز استان ها این رژه در سطح استانی و با حضور مقامات استانی برگزار می شود ولی در بندرعباس با حضور مقام محترم ریاست مجلس شورای اسلامی و فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح برگزار می شود.
مجتبی محمدی با بیان اینکه در دو نقطه از خاک ایران تهران و استان هرمزگان بندرعباس رژه در سطح ملی برگزار می شود گفت: آن چیزی که رژه بندرعباس را به یک رژه ملی تبدیل کرده نقش خلیج فارس و تنگه راهبردی هرمز است و هم زمان با رژه نیروهای پیاده، رژه دریایی و هوایی نیز در بندرعباس برگزار می‌شود .
‌امیر دریا دار دوم محمدی بیان کرد: این رژه هر ساله با محوریت یکی از ارگان نیروهای مسلح انجام می شود در سال گذشته رژه بندرعباس با محوریت سپاه پاسداران بوده است ولی در سال ۹۸ با محوریت منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش انجام می شود.
وی گفت : شناور های نظامی نیروی دریایی ارتش ، شناورهای نیروی دریایی سپاه و شناور های دریابانی نیروی انتظامی به همراه شناور های بسیج مردمی در رژه دریایی مشارکت خواهند داشت به گونه ای که استعداد یگان های شناور شرکت کننده در مراسم رژه دریایی به بیش از ۲۰۰ فروند شناور می رسد به جز شناور هایی که مسئولیت تامین امنیت منطقه را دارند.
امیر دریا دار دوم محمدی با اشاره به نیروی هوایی ارتش و هوا فضا سپاه پاسداران گفت:
نیروی هوایی ارتش و هوا فضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رژه هوایی مشارکت دارند و در اولین روز هفته دفاع مقدس نمایش اقتدار نظامی جمهوری اسلامی را به تصویر می کشند.
وی اظهار داشت: برای حفظ امنیت منطقه اقتدار نیروهای نظامی جمهوری اسلامیت ایران و سایر کشور های حاضر در منطقه کفایت لازم را دارد و نیازی برای حضور بیگانگان برای برقراری امنیت نیست.
وی در ‌ادامه افزود: فرمانده کل ارتش درمراسم بندرعباس حضور دارند و فرمانده کل سپاه در مراسم تهران و جانشین فرمانده کل ارتش در مراسم تهران و جانشین فرمانده کل سپاه در بندرعباس حضور خواهند داشت.
محمدی در خصوص سایر برنامه های مرتبط با هفته دفاع مقدس به دو حوزه با دو محوریت اشاره کرد و گفت: یک حوزه که با محوریت منطقه یکم برگزار می شود، مراسم مختلفی مانند سخنران پیش از خطبه روز جمعه ، مراسم مهمانی لاله ها، شرکت در مراسمی در گلزار شهدا بندرعباس و برنامه های مرتبط با اجرا نمایشگاه نظامی در پارک ساحلی غدیر که با همکاری سپاه امام سجاد منطقه یکم نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه در هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.
وی افزود: در حوزه دوم فعالیت های مرتبط باهفته دفاع مقدس دبیرخانه حفظ ارزش های دفاع مقدس ستاد کل نیرو های مسلح نیز از ویژه برنامه هایی می باشد که برای هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده و گرامی داشت داشت پیشکسوتان و بازدید از خانواده معظم شهدا بازدید و ملاقات با جانبازان و مجالس خاطره گویی، شعر و سخنرانی را می توان در نظر گرفت.
محمدی افزود: ملاقات با نماینده ولی فقیه در هرمزگان و محافل انس با قرآن با محوریت مدیریت عقیدتی سیاسی منطقه یکم از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس است.وی اظهار داشت: در بحث رژه نیرو های مسلح سعی شده‌است فناوری های جدید و دستاورد های جدید دفاعی با ملاحظات امنیتی به بهترین شکل در سطح یگان محمول به تصویر کشیده شود تا این اطمینان را به ملت قهرمان بدهیم که نیروهای نظامی چه توانمندی هایی دارند، و با برگزاری رژه نیروهای مسلح که زینت بخش این ستون رژه پیاده دسته عزاداری امام حسین (ع) و همچنین یگانی از جانبازان که با ویلچر از جلوی جایگاه انجام خواهد شد تا بگوییم شعار راه ما راه امام حسین (ع )است یکی از راهبرد های نیروی نظامی برای دفاع از تمامیت عرضی است.
دریا دار دوم محمدی در خصوص محل برگزاری رژه افزود: در بلوار ساحلی پشت استانداری قدیم برگزار می شود علاوه بر جایگاه مدعوین و جایگاهی برای عموم در نظر گرفته شده است و باید قبل از ساعت ۷:۳۰ در آنجا حضور حضور داشته باشند.
محمدی در پایان افزود:ساعت شروع رژه نیروهای مسلح ساعت ۸ روز ۳۱ شهریور است و به صورت مستقیم از شبکه خلیج فارس و سراسری ایران پخش می شود.

سیاسی

پایش صد ها کیلومتر خارج از مرز ها با بهره گیری از توان داخلی و سامانه های موشکی

بندرعباس- فرمانده گروه پدافند هوایی شهید پوردست بندرعباس گفت: منطقه پدافند هوایی جنوب شرق نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از مناطق سوق الجیشی و راهبردی کشور است چرا که وظیفه حساس حراست از آسمان خلیج فارس، تنگه راهبردی هرمز و دریای عمان و جزایر جمهوری اسلامی ایران در جنوب را بر عهده دارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، فرمانده گروه پدافند هوایی  شهید پوردست بندرعباس گفت: منطقه پدافند هوایی جنوب شرق نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از مناطق سوق الجیشی و راهبردی کشور است چرا که وظیفه حساس حراست از آسمان خلیج فارس، تنگه راهبردی هرمز و دریای عمان و جزایر جمهوری اسلامی ایران در جنوب را بر عهده دارد. در واقع پوشش پدافند هوایی منطقه بالغ بر۹۰۰ هزار کیلومتر مربع  شامل  استان های هرمزگان،جنوب سیستان بلوچستان، جنوب کرمان و بخشی  از استان فارس می باشد.

این ماموریت خطیر با استقرار  بیش از ۱۰۰۰ نقطه پدافندی،سایت ،ایستگاه و مراکز پدافندی در سطح منطقه با بهره گیری از انواع سامانه های مختلف در حوزه های کشف(راداری،سیگنالی،بصری) سامانه های موشکی و توپخانه ای و انواع هواپیما های طرح پدافندی و پهباد های جمع آوری،جنگ الکترونیک،گشتی و تهاجمی انجام می گیرد.

امروز به حول قوه الهی ما در منطقه پدافند هوایی جنوب شرق با بهره گیری از توان داخلی از یک ظرفیت کشف فوق العاده هم در فضای کشور و هم در پایش صد ها کیلو متر خارج از مرز ها برخوردار هستیم.این ظرفیت با استفاده از سامانه  های کاملا بومی و در باند های مختلف ایجاد گردیده است.

روزانه بالغ بر ۱۲۰۰ فروند انواع  هواپیما و پهباد توسط  سامانه های مختلف کشف و جمع آوری اطلاعات با اشرف کامل راداری و اطلاعاتی به صورت  شبانه روزی و لحظه ای در سطح منطقه رصد می گردد.

با توجه به حساسیت منطقه، نیرو های  فرامنطقه ای  پرواز های متعدد اعم از هواپیما های بمب افکن ،جاسوسی و جنگنده و بدون سرنشین و سایر پرواز های مرتبط را در این محدوده به صورت شبانه روزی از پایگاه های مختلف  کشور های حوزه خلیج فارس انجام می دهند که از لحظه روشن شدن این هواپیما ها و قبل از پرواز تا لحظه برگشت از ماموریت و نشستن در این پایگاه ها ،کلیه اقدامات و پیام ها و مکالمات و ارتباطات آنها  یه دقت رصد می گردد و این هوشیاری و آمادگی شبانه روزی کارکنان پدافند هوایی ارتش باعث شده که این پرواز ها حتی به مرز های جمهوری اسلامی ایران هم نزدیک نشوند.

از افتخارات این منطقه راهبردی در دوران دفاع مقدس ،هدایت پرواز های شکاری توسط رادار های گسترش یافته جهت اسکورت نفکش ها و همچنین دفاع از سکو های نفتی ،اسکله ها و پالایشگاه ها در خلیج فارس و تنگه راهبردی هرمز و تامین شریان های صدور نفت در این منطقه بوده که باعث شده  هیچ خللی در اقتصاد جنگ ایجاد نشود.

از دیگر افتخارات منطقه پدافند هوایی جنوب شرق ،نشاندن هواپیمای شرور ریگی  با همکاری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین نشاندن هواپیمای  ایساف با ۱۰۸ سرنشین نظامی  که به دروغ خود را هواپیمای شخصی معرفی نموده بود که با هوشیاری کارکنان پدافند هوایی ارتش در این منطقه،بازداشت هوایی و به زمین نشانده شد و بعد از عذرخواهی  رسمی از کشور با هماهنگی سلسله مراتب فرماندهی اجازه پرواز دوباره داده شد

کارکنان منطقه پدافند هوایی جنوب شرق به عنوان فرماندهان صحنه های نبرد پدافند هوایی با الهام از راه امام حسین (ع) که در واقع همان خط سرخ شهادت است شبانه روزی  بدون ادعا و بدون خستگی از هوافضای منطقه تحت مسئولیت صیانت می کنند و تحت زعامت حضرت ولی عصر (عج) و دعای فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) و مردم شریف  ایران با اقتدار  از هیچ خطای دشمن چشم پوشی نخواهند کرد.

مردم عزیز بدانند فضای کشور یک فضای نا امن برای موشک ها و هواپیما های با سرنشین و بدون سرنشین و هرگونه تهدید هوایی دشمن است و با هر شیطنتی  به صورت قاطع و محکم و در لحظه برخورد خواهد شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

برگزاری آیین تحلیف شورای شهر بندرعباس/فاطمه جراره رئیس شورای شهر بندرعباس شد

بندرعباس – «فاطمه جراره» با ۱۱ رای به عنوان رئیس شورای شهر بندرعباس انتخاب شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، آیین تحلیف شورای اسلامی شهر بندرعباس پنجشنبه شب در دفتر فرماندار بندرعباس برگزار شد و طی آن فاطمه جراره با اکثریت آرا به عنوان رئیس شورا انتخاب شد.

مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بندرعباس در محل دفتر فرمانداری بندرعباس با حضور عزیزالله کناری زاده فرماندار این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم اعضای هیئت رییسه شورای ششم شهر بندرعباس نیز انتخاب شدند که بر همین اساس، فاطمه جراره با ۱۱ رای به عنوان رئیس شورای شهر انتخاب شد.

همچنین اسماعیل بواشه  نیز با ۹ رأی به عنوان نایب رئیس شورا انتخاب شد.

در ادامه برگزاری انتخابات هیئت رئیسه اسماعیل رئیسی حسنلنگی ۱۱ با رأی به عنوان منشی اول و  فریده عامری سیاهویی با ۱۱ رأی به عنوان منشی دوم معرفی شدند.

در این آیین، همه اعضای شورای منتخب قسم یاد کردند با حفظ انصاف و مهارت خود در خدمت به مردم کوشا باشند.

ادامه ی خواندن

سیاسی

تحویل دفتر کار ریاست جمهوری به آیت اللّه رئیسی

منتشر شده

روی

 

به گزارش تجارت جنوب انلاین،پس از پایان مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری،آیت اللّه سید ابراهیم رئیسی به همراه حجت الاسلام و المسلمین روحانی در نهاد ریاست جمهوری حضور یافته و رئیس جمهور سابق دفتر کار را به رئیس جمهور جدید تحویل داد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها