با ما ارتباط برقرار کن

سیاسی

رژه ملی، یکشنبه در بندرعباس برگزار می شود/ شرکت برای عموم آزاد است

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا گفت: رژه دفاع مقدس بندرعباس برای چهارمین سال به صورت ملی برگزار خواهد شد و شرکت برای عمومی در آن آزاد است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین امیر فرماندهی منطقه یکم امامت نیروی راهبردی ارتش مجتبی محمدی در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس بیان کرد:
در کل کشور مراسماتی پیش بینی و برگزار می شود یاد و خاطره شهیدانی که از جان خودشان گذشتند تا امنیت و استقلال را برای نظام جمهوری اسلامی ایران حفظ کنند را گرامی بداریم.
مجتبی محمدی افزود: تمام فعالان عرصه دفاع مقدس، بسیجیان، سپاه پاسداران، ارتشیان،نیروی انتظامی، جهادگران ،فرهنگیان، تجار ، دانش آموزان،همه اقشار دولتی تلاش کردند که نشان بدهند جمهوری اسلامی ایران حکومتی نیست که دشمنان به راحتی چشم طمع به خاک و حریم و امنیت آن داشته باشند.
محمدی در خصوص برگزار شدن رژه نیروهای مسلح بندرعباس گفت: همانند سال های گذشته از ۳۱ شهریور هر سال به مدت ۱ هفته سلسله برنامه هایی در کشور برگزار می شود که شهر بندرعباس هم از این مقوله م ستثنی نیست.
محمدی در ادامه عنوان کرد: مراسم رژه نیروهای مسلح در روز ۳۱ شهریور مصادف با اولین روز دفاع مقدس در بندرعباس برگزار خواهد شد که یک ویژگی خاصی برای این رژه قائل شده اند که تحت عنوان رژه ملی از آن یاد میکنند.
وی اظهار کرد: در تمام مراکز استان ها این رژه در سطح استانی و با حضور مقامات استانی برگزار می شود ولی در بندرعباس با حضور مقام محترم ریاست مجلس شورای اسلامی و فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح برگزار می شود.
مجتبی محمدی با بیان اینکه در دو نقطه از خاک ایران تهران و استان هرمزگان بندرعباس رژه در سطح ملی برگزار می شود گفت: آن چیزی که رژه بندرعباس را به یک رژه ملی تبدیل کرده نقش خلیج فارس و تنگه راهبردی هرمز است و هم زمان با رژه نیروهای پیاده، رژه دریایی و هوایی نیز در بندرعباس برگزار می‌شود .
‌امیر دریا دار دوم محمدی بیان کرد: این رژه هر ساله با محوریت یکی از ارگان نیروهای مسلح انجام می شود در سال گذشته رژه بندرعباس با محوریت سپاه پاسداران بوده است ولی در سال ۹۸ با محوریت منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش انجام می شود.
وی گفت : شناور های نظامی نیروی دریایی ارتش ، شناورهای نیروی دریایی سپاه و شناور های دریابانی نیروی انتظامی به همراه شناور های بسیج مردمی در رژه دریایی مشارکت خواهند داشت به گونه ای که استعداد یگان های شناور شرکت کننده در مراسم رژه دریایی به بیش از ۲۰۰ فروند شناور می رسد به جز شناور هایی که مسئولیت تامین امنیت منطقه را دارند.
امیر دریا دار دوم محمدی با اشاره به نیروی هوایی ارتش و هوا فضا سپاه پاسداران گفت:
نیروی هوایی ارتش و هوا فضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رژه هوایی مشارکت دارند و در اولین روز هفته دفاع مقدس نمایش اقتدار نظامی جمهوری اسلامی را به تصویر می کشند.
وی اظهار داشت: برای حفظ امنیت منطقه اقتدار نیروهای نظامی جمهوری اسلامیت ایران و سایر کشور های حاضر در منطقه کفایت لازم را دارد و نیازی برای حضور بیگانگان برای برقراری امنیت نیست.
وی در ‌ادامه افزود: فرمانده کل ارتش درمراسم بندرعباس حضور دارند و فرمانده کل سپاه در مراسم تهران و جانشین فرمانده کل ارتش در مراسم تهران و جانشین فرمانده کل سپاه در بندرعباس حضور خواهند داشت.
محمدی در خصوص سایر برنامه های مرتبط با هفته دفاع مقدس به دو حوزه با دو محوریت اشاره کرد و گفت: یک حوزه که با محوریت منطقه یکم برگزار می شود، مراسم مختلفی مانند سخنران پیش از خطبه روز جمعه ، مراسم مهمانی لاله ها، شرکت در مراسمی در گلزار شهدا بندرعباس و برنامه های مرتبط با اجرا نمایشگاه نظامی در پارک ساحلی غدیر که با همکاری سپاه امام سجاد منطقه یکم نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه در هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.
وی افزود: در حوزه دوم فعالیت های مرتبط باهفته دفاع مقدس دبیرخانه حفظ ارزش های دفاع مقدس ستاد کل نیرو های مسلح نیز از ویژه برنامه هایی می باشد که برای هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده و گرامی داشت داشت پیشکسوتان و بازدید از خانواده معظم شهدا بازدید و ملاقات با جانبازان و مجالس خاطره گویی، شعر و سخنرانی را می توان در نظر گرفت.
محمدی افزود: ملاقات با نماینده ولی فقیه در هرمزگان و محافل انس با قرآن با محوریت مدیریت عقیدتی سیاسی منطقه یکم از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس است.وی اظهار داشت: در بحث رژه نیرو های مسلح سعی شده‌است فناوری های جدید و دستاورد های جدید دفاعی با ملاحظات امنیتی به بهترین شکل در سطح یگان محمول به تصویر کشیده شود تا این اطمینان را به ملت قهرمان بدهیم که نیروهای نظامی چه توانمندی هایی دارند، و با برگزاری رژه نیروهای مسلح که زینت بخش این ستون رژه پیاده دسته عزاداری امام حسین (ع) و همچنین یگانی از جانبازان که با ویلچر از جلوی جایگاه انجام خواهد شد تا بگوییم شعار راه ما راه امام حسین (ع )است یکی از راهبرد های نیروی نظامی برای دفاع از تمامیت عرضی است.
دریا دار دوم محمدی در خصوص محل برگزاری رژه افزود: در بلوار ساحلی پشت استانداری قدیم برگزار می شود علاوه بر جایگاه مدعوین و جایگاهی برای عموم در نظر گرفته شده است و باید قبل از ساعت ۷:۳۰ در آنجا حضور حضور داشته باشند.
محمدی در پایان افزود:ساعت شروع رژه نیروهای مسلح ساعت ۸ روز ۳۱ شهریور است و به صورت مستقیم از شبکه خلیج فارس و سراسری ایران پخش می شود.

سیاسی

با حکم وزیر کشور: علی رئوفی به سمت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان منصوب شد

وزیر کشور با صدور حکمی، علی رئوفی را به سمت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این حکم خطاب به علی رئوفی آورده است:

بموجب این حکم و بنا به پیشنهاد استاندار محترم هرمزگان، به سمت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان منصوب می شوید.

امید است ضمن تلاش در جهت ایجاد هماهنگی و تعامل با کلیه نهادها، سازمان ها و دستگاه های کشوری و لشکری و بهره گیری از استعدادها و توانمندی نیروهای لایق دلسوز و کارآمد در تحقق برنامه ها و سیاست های دولت تدبیر و امید و وزرات متبوع و نیز خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم شریف استان موفق باشید‌.

توفیق روز افزونتان را در پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای “مدظله العالی” در جهت پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از درگاه پروردگار قادر متعال خواستارم.

شایان ذکر است، علی رئوفی پیش از این سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بود و سوابق مختلف مدیریتی از جمله معاون توسعه مديريت و منابع و هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان و مشاور استاندار هرمزگان را نیز در کارنامه دارد.

ادامه ی خواندن

سیاسی

تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در هرمزگان/ استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات جرم است

رئیس کل دادگستری هرمزگان از تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در استان خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی صالحی جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان با اشاره به بخشنامه ابلاغی از سوی ریاست محترم قوه قضاییه به مراجع قضایی سراسر کشور ابراز داشت: سیاست دستگاه قضایی استان هرمزگان، برگزاری انتخاباتی با شکوه و قانون مدار با مشارکت حداکثری مردم می باشد.

صالحی افزود: سلامت انتخابات یکی از اولویت های اصلی است و برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی برای دست‌اندرکاران و هیئت های اجرایی، حضور به موقع مسئولین نظامی، انتظامی و امنیتی و رصد تحرکات انتخاباتی می تواند در انجام انتخاباتی سالم و امن موثر باشد.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های متولی امر انتخابات از جمله نهادهای اجرایی ، امنیتی و نظارتی مکلف هستند زمینه مشارکت پرشور و قانونمند را برای مردم فراهم کنند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه بیان داشت: انتخابات عرصه‌ای بی بدیل برای به نمایش گذاشتن اخلاق اسلامی است و ضروریست که افراد و جریان های سیاسی ضمن تبعیت از قانون از توسل به هرگونه اقدام مغایر با این امر خودداری نمایند.

وی همچنین اعلام کرد: شعب ویژه پیشگیری از جرایم انتخاباتی در دادگستری هرمزگان تعیین شده اند و تخلفات اعلام شده از سوی ضابطین قضایی و دستگاه های نظارتی خارج از نوبت و در اسرع وقت رسیدگی خواهد شد.

عالی ترین مقام قضایی استان هرمزگان در ادامه تأکید کرد: استفاده از امکانات دولتی و عمومی از مصادیق جرایم و تخلفات انتخاباتی است و هیچ یک از مدیران و افراد حقیقی و حقوقی حق نخواهند داشت به نفع یا علیه شخصی از امکانات دولتی استفاده کنند.

علی صالحی افزود: یکی از مصادیق بارز جرایم و تخلفات انتخاباتی تبلیغات زود هنگام و پیش از موعد است و افراد حق ندارند قبل از آغاز زمان رسمی تعیین شده ، نسبت به تبلیغات زود هنگام اقدام کنند و در صورت مشاهده مواردی از این دست با متخلفین برخورد و جرایم و تخلفات انتخاباتی کاندیدا به مراجع نظارتی اعلام خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با تأکید بر اهمیت توجیه، ارشاد ، انذار و اطلاع رسانی در موضوع پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی اظهارداشت: در این راستا با استفاده از ظرفیت ‎های رسانه، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز خلیج فارس از طریق تولید و پخش ویژه برنامه‌هایی در جهت آگاهی بخشی هرچه بیشتر، ایجاد شور و شوق و زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم اقدام خواهد کرد.

ادامه ی خواندن

سیاسی

برگزاری انتخابات شوراها در ۴۶ شهر هرمزگان

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: روند ثبت نام انتخابات شوراهای شهر از ۲۰ آغاز و تا ۲۶ اسفندماه ادامه خواهد یافت.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین؛ دکتر علی رئوفی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به اهمیت انتخابات، عنوان کرد: انتخابات عرصه مهم برای ارتقا صلابت و اقتدار نظام اسلامی در عرصه جهانی و نماد توسعه دموکراسی با بهره گیری از خرد جمعی است.

وی افزود: روند رسمی انتخابات ریاست جمهوری و شوراها از ۱۸ اسفندماه با پیام وزیر کشور آغاز خواهد شد.

رئوفی در همین خصوص گفت: انتخابات شوراهای اسلامی شهر در ۴۶ شهر هرمزگان برگزار می شود.

وی با اشاره با زمان ثبت نام شوراهای اسلامی روستاها، افزود: داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و تیره های عشایری نیز می توانند از ۱۶ تا ۲۲ فروردین ماه طبق فراینده های اعلام شده اقدام به ثبت نام کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار داشت: داوطلبان انتخابات شوراها مثل گذشته می توانند ستاد بدون تجمع داشته باشند.

رئوفی در همین در همین خصوص تصریح کرد: با توجه به حضور گسترده مردم در فضای مجازی داوطلبان انتخابات از این فضا می توانند به بهترین نحو ممکن برای تشریح برنامه های خود با کمترین هزینه بهره گیرند روش های سنتی گذشته در شرایط کنونی همچون گذشته کارایی ندارند.

وی افزود: صداوسیما در کنار سایر رسانه های جمعی می توانند نقش مهمی در ایجاد شور انتخاباتی ایفا کنند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها