با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

جلوه های خدمت گروه های جهادی استان هرمزگان

عملکرد جهادی جوانان محور اصلی فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بوده ‌و در تمام کشور گروه های جهادی زیادی با لبیک به سخنان بنیانگذار انقلاب مبنی بر کمک به مناطق محروم تشکیل شده است. این گروه ها در تمام طول سال با حضور در منطقه های محروم اقدام به فعالیت جهادی در سراسر کشور می کنند. گروه جهادی “کریمه اهل بیت” و ” امام حسن مجتبی (ع)” دو گروه جهادی هستند که در استان هرمزگان مشغول به فعالیت هستند.

منتشر شده

روی

جهادی‌ها بدون هیچ چشم داشتی کمر همت را برای ریشه کردن فقر در کشور بسته‌اند و برنامه عملیاتی پیشرفت و آبادانی را با محورهای اشتغال، معیشت، تعلیم و تربیت، عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و سلامت، در راستای مقابله با پیاده سازی الگوی توسعه غربی و غرب زدگی در کشور تدوین کرده‌اند.

گروه‌های جهادی در تلاش هستند که با بهره‌گیری از مبانی دینی و اسلامی و بدون تکیه به مدل‌های غربی علاوه بر مبارزه با عوامل محرومیت زدایی برنامه‌ای برای مسیر و رشد کشور را در پیش گیرند.

اعضای تشکیل دهنده این گروه‌ها جوانان، نوجوان بسیجی و دانشجو هستند که برای محرومیت زدایی در کنار دولت نقش ویژه‌ای را برعهده دارند.

 

اقدامات “فرهنگی جهادی” اولویت گروه کریمه اهل بیت است/ بخشداران همکاری بیشتری داشته باشند

محسن جعفری در گفتگو با تجارت جنوب آنلاین، اظهار داشت: گروه جهادی کریمه اهل بیت اغلب در بخش فرهنگی جهادی استان هرمزگان فعالیت می‌کند و بر اساس تقسیم بندی درونی که در گروه‌های جهادی صورت گرفته شده گروه جهادی کریمه اهل بیت فعالیت در شمال و شرق استان را در نظر گرفته است.

وی با ذکر این نکته که منطقه پایلوت فعالیت ما «احمدی» است، عنوان کرد: ساخت سرویس بهداشتی، حمام، نصب آبگرمکن، برق کشی و لوله کشی از جمله اقدامات این گروه جهادی در استان هرمزگان است.

مدیر گروه جهادی کریمه اهل بیت تصریح کرد: امسال حدود ۶۰ جهیزیه به زوج‌های جوان و محروم بخش احمدی و کوه‌شاه تقدیم شد.

جعفری با ذکر این نکته که پنج میلیون وام ازدواج با همکاری آستان قدس رضوی به این زوجین پرداخت شد، ادامه داد: برای این زوج‌ها در مناطق خود مراسم ازدواج دسته جمعی برگزار شد که خدماتی از جمله سفر رایگان مشهد مقدس، سفر رایگان کربلا برای زوجینی که زیر ۱۴ سکه مهریه ارائه شد.

مدیر گروه جهادی کریمه اهل بیت با بیان این نکته که امسال عید غدیر حدود ۲۰۰ بسته جیره غذایی میان نیازمندان پخش، گفت: حدود پنج هزار دست غذا تحت عنوان اطعام غدیر در منطقه احمدی پخش شد.

جعفری خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۷ دستگاه آبگرمکن ایستاده رایگان در اختیار نیازمندان قرار گرفت که اغلب هزینه این کمک‌ها از طریق خیرین جمع‌اوری می‌شود.

وی مطرح کرد: سپاه پاسداران، آستان قدس رضوی، کمیته امداد امام خمینی و اغلب دستگاه‌های دولتی همکاری خوبی را با گروه‌های جهادی کریمه اهل بیت دارند و هماهنگی خوبی میان این نهادها حاکم است اما به حمایت بیشتر برخی از دستگاه‌ها نیازمندیم.

مدیر گروه جهادی کریمه اهل بیت ادامه داد: با توجه به اینکه بیشتر فعالیت گروه‌های جهادی در بخش‌ها و روستاهای محروم است ما به حمایت بیشتر بخشداران مناطق نیازمندیم اما متاسفانه در برخی از بخشداران که تعداد آن‌ها بسیار کم است اقدامات گروه‌های جهادی را به ضرر جایگاه سیاسی خود می‌دانند و متاسفانه اقدام به کارشکنی می‌کنند و در مناطقی که نیاز به اسکان اعضای گروه وجود دارد همکاری لازم صورت نمی‌گیرد.

جعفری گفت: چند سال گذشته یک روستا به مدت نه ماه از نعمت آب شرب محروم بود اما هنگامی که برای حل مشکل به همراه گروه‌های جهادی متشکل از دانشجویان و بسیجیان به آن منطقه مراجعه کردیم بخشدار حتی حاضر به بازدید از فعالیت‌ها نشد در صورتی که ما گروه‌های جهادی را در کنار دولت در راستای محرومیت زدایی می‌دانیم.

 

 

از سال ۹۶ تا کنون ۱۲ خانه احداث شده است

فرزاد سیما، مدیر گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) نیز گفت: گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) هفت سال پیش فعالیت خود را با هدف کمک رسانی به مناطق محروم و زیر خط فقری که نهادهایی مانند کمیته امداد و بهزیستی پوشش نمی‌دهد شروع کرد.

مدیر گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) تصریح کرد: ساخت و ساز خانه، تهیه جهیزیه، کمک‌های بلاعوض، وام‌های بدون سود و بدون کارمزد، ترک اعتیاد خانواده‌های ایتام و فقیر، تامین داروی نیازمندان و انجام پیگیری‌های اداری برای حصول نتیجه مطالبات مردم مناطق محروم مانند احداث جاده روستای مازغ‌مغیران از حوزه‌های فعالیت این گروه جهادی است.

سیما ابراز داشت: در عید غدیر به صورت همزمان در پنج نقطه از مناطق محروم استان هرمزگان مراسماتی برگزار شد که در این مراسم‌ها بسته‌های غذایی در میان نیازمندان توزیع شد.

وی بیان داشت: اعزام رایگان پزشک به مناظق مختلف استان از جمله اقدامات گروه جهادی است که با همواره با استقبال خوبی روبرو خواهد بود.

مدیر گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) گفت: در تلاش هستیم که در سال جاری حدود ۶۰ دستگاه حمام و سرویس بهداشتی را برای خانواده‌های نیازمند جهت بالابردن شاخص بهداشتی استان به اتمام برسانیم.

سیما اظهار داشت: از سال ۹۶ حدود ۱۲ دستگاه خانه احداث شده است و تحویل خانواده‌های نیازمند داده شده است که برای بالا رفتن این رقم نیازمند حمایت خیرین در این حوزه هستیم.

وی عنوان کرد: اقدامات گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) به صورت هفتگی در سراسر استان در حال انجا است و حدود ۱۵ هزار نان به صورت هفتگی در میان فقرای استان در حال توزیع است به این صورت که پس از شناسایی نیازمندان از طریق رابطان در منطقه قراردادی با نانوایی‌ها برای تامین نان این خانوارها منعقد می‌شود.

مدیر گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) اذعان کرد: حدود ۴۰ سرپرست خانوار نیازمند برای ترک اعتیاد به کمپ برده شده‌اند و در راستای توانمند سازی این افراد تلاش شده است.

سیما تشریح کرد: برای هر منطقه چند رابط را برای شناسایی محرومین در نظر گرفته‌ شده است که این اشخاص با کمک گرفتن از برخی از مردم همان روستا گروه‌های جهادی کوچک‌تر را زیر مجموعه گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) را تشکیل می‌دهند.

وی با ذکر این نکته که ما دنبال اشاعه فرهنگ گروه جهادی در سراسر استان هستیم، ابراز داشت: اقدامات جهادی که توسط گروه جهادی مرکزی مکتب امام حسن مجتبی (ع) در مناطق استان انجام می‌گیرد با مشارکت مردم خود منطقه خواهد بود و پس از سه سال گروه جهادی مرکزی از امنطقه خارج خواهد شد چراکه به دنبال توانمند سازی مردم خود منطقه هستیم اما حمایت‌های خود را از مناطق دریغ نخواهیم کرد و آن‌ها را رها نمی‌کنیم.

مدیر گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) گفت: از خیرین و اشخاصی که می‌توانند در این مسیر یاور ما باشند درخواست دارم که در این کار خدا پسندانه با نظارت خودشان شرکت کنند.

سیما با ذکر اینکه شفافیت یکی از موضوعاتی است که در دستور کار ما قرار دارد، ادامه داد: در صورت کمک شخصی تصویر پرداخت و فاکتور آن شخص مناظر خواهد شد تا جای هیچگونه شبهه‌ای وجود نداشته باشد.

وی تصریح کرد: مردم می‌توانند در حد توان خود حتی تا مبلغ ماهیانه ده هزار تومان می‌توانند در این کار مشارکت داشته باشند.

مدیر گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) گفت: افرادی که مایل به کمک مالی هستند یا تمایل به شرکت در سفرهای گروه‌های جهادی به سراسر استان را دارند می‌توانند از طریق واتس‌آپ با شماره ۰۹۳۰۲۱۳۷۳۱۴ با گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) ارتباط برقرار کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تبریک متفاوت” خالو قنبر راستگو ” اسطوره موسیقی سنتی ایرانی به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی

منتشر شده

روی

به وسیله

قنبر راستگو که با نام خالو قنبر نیز شناخته میشود، خواننده جنوبی و نوازنده ساز جفتی اهل هرمزگان و یکی از نوازندگان شناخته‌شده ساز جفتی در ایران و جهان است که در پنجمین اجلاس کمیته ثبت میراث ناملموس، شیوه نوازندگی نی جفتی قنبر راستگو در فهرست میراث ناملموس کشور ثبت ملی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دولت از صنایع جهت تأمین انرژی مورد نیاز حمایت کند

مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان خواستار حمایت دولت از صنایع جهت تامین انرژی مورد نیاز شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور مهدی دوستی استاندار، و بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشوربرگزار شد، مشکلات ناشی ازقطعی برق در استان هرمزگان را بیش از سایر استان ها دانست و گفت: خساراتی که به فولاد هرمزگان در سه ماه قطعی برق وارد شد قابل توجه و جبران آنها امروز خیلی سخت و مشکل است.
وی از صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر یاد کرد و خسارت به این صنعت را خسارت به صنایع پایین دستی زیادی دانست.
معروفخانی با ابراز نگرانی از زمزمه های کمبود گاز در زمستان از استاندار و معاون اقتصادی وزیر کشور خواست برای جلوگیری از قطع گازرسانی به صنایع مخصوصا شرکتهای فولادی تمهیدات لازم اندیشیده شود.
مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به افزایش هزینه های برق و گاز ، حمل و نقل جاده ای و ریلی، و مهمتر از همه گندله که ماده اولیه این شرکت است ، زیان ناشی از کمبود انرژی را فشاری مضاعف بر تولید عنوان کرد و خواستار کمک دولت شد.
معروفخانی با اشراه به اشتغال زایی این صنعت در استان، از فولاد هرمزگان به عنوان صنعت پیشرو در مسئولیت های اجتماعی هرمزگان یاد کرد و گفت همواره در حد توان خود به یاری استان شتافته و پای کار هستیم.
وی تامین رایگان اکسیژن بیمارستان های هرمزگان از ابتدای همه گیری کرونا را یک مسئولیت اجتماعی مهم فولاد هرمزگان دانست و گفت: با وجود قطعی برق ، اما کارخانه اکسیژن سازی فولاد به تولید ادامه داد تا بیمارستان های استان دغدغه کمبود اکسیژن نداشته باشند.
معروفخانی ضمن تبریک به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، وی را فردی ارزشی و با تجربه در حوزه های صنعت، اجرایی و سیاسی کشور دانست و با تشکر از ریاست محترم جمهور و وزیر کشور از این انتخاب گفت: انشالله حضور ایشان به عنوان استاندار در استان باعث رشد و توسعه بیش از پیش خواهد بود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها