با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

جلوه های خدمت گروه های جهادی استان هرمزگان

عملکرد جهادی جوانان محور اصلی فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بوده ‌و در تمام کشور گروه های جهادی زیادی با لبیک به سخنان بنیانگذار انقلاب مبنی بر کمک به مناطق محروم تشکیل شده است. این گروه ها در تمام طول سال با حضور در منطقه های محروم اقدام به فعالیت جهادی در سراسر کشور می کنند. گروه جهادی “کریمه اهل بیت” و ” امام حسن مجتبی (ع)” دو گروه جهادی هستند که در استان هرمزگان مشغول به فعالیت هستند.

منتشر شده

روی

جهادی‌ها بدون هیچ چشم داشتی کمر همت را برای ریشه کردن فقر در کشور بسته‌اند و برنامه عملیاتی پیشرفت و آبادانی را با محورهای اشتغال، معیشت، تعلیم و تربیت، عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و سلامت، در راستای مقابله با پیاده سازی الگوی توسعه غربی و غرب زدگی در کشور تدوین کرده‌اند.

گروه‌های جهادی در تلاش هستند که با بهره‌گیری از مبانی دینی و اسلامی و بدون تکیه به مدل‌های غربی علاوه بر مبارزه با عوامل محرومیت زدایی برنامه‌ای برای مسیر و رشد کشور را در پیش گیرند.

اعضای تشکیل دهنده این گروه‌ها جوانان، نوجوان بسیجی و دانشجو هستند که برای محرومیت زدایی در کنار دولت نقش ویژه‌ای را برعهده دارند.

 

اقدامات “فرهنگی جهادی” اولویت گروه کریمه اهل بیت است/ بخشداران همکاری بیشتری داشته باشند

محسن جعفری در گفتگو با تجارت جنوب آنلاین، اظهار داشت: گروه جهادی کریمه اهل بیت اغلب در بخش فرهنگی جهادی استان هرمزگان فعالیت می‌کند و بر اساس تقسیم بندی درونی که در گروه‌های جهادی صورت گرفته شده گروه جهادی کریمه اهل بیت فعالیت در شمال و شرق استان را در نظر گرفته است.

وی با ذکر این نکته که منطقه پایلوت فعالیت ما «احمدی» است، عنوان کرد: ساخت سرویس بهداشتی، حمام، نصب آبگرمکن، برق کشی و لوله کشی از جمله اقدامات این گروه جهادی در استان هرمزگان است.

مدیر گروه جهادی کریمه اهل بیت تصریح کرد: امسال حدود ۶۰ جهیزیه به زوج‌های جوان و محروم بخش احمدی و کوه‌شاه تقدیم شد.

جعفری با ذکر این نکته که پنج میلیون وام ازدواج با همکاری آستان قدس رضوی به این زوجین پرداخت شد، ادامه داد: برای این زوج‌ها در مناطق خود مراسم ازدواج دسته جمعی برگزار شد که خدماتی از جمله سفر رایگان مشهد مقدس، سفر رایگان کربلا برای زوجینی که زیر ۱۴ سکه مهریه ارائه شد.

مدیر گروه جهادی کریمه اهل بیت با بیان این نکته که امسال عید غدیر حدود ۲۰۰ بسته جیره غذایی میان نیازمندان پخش، گفت: حدود پنج هزار دست غذا تحت عنوان اطعام غدیر در منطقه احمدی پخش شد.

جعفری خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۷ دستگاه آبگرمکن ایستاده رایگان در اختیار نیازمندان قرار گرفت که اغلب هزینه این کمک‌ها از طریق خیرین جمع‌اوری می‌شود.

وی مطرح کرد: سپاه پاسداران، آستان قدس رضوی، کمیته امداد امام خمینی و اغلب دستگاه‌های دولتی همکاری خوبی را با گروه‌های جهادی کریمه اهل بیت دارند و هماهنگی خوبی میان این نهادها حاکم است اما به حمایت بیشتر برخی از دستگاه‌ها نیازمندیم.

مدیر گروه جهادی کریمه اهل بیت ادامه داد: با توجه به اینکه بیشتر فعالیت گروه‌های جهادی در بخش‌ها و روستاهای محروم است ما به حمایت بیشتر بخشداران مناطق نیازمندیم اما متاسفانه در برخی از بخشداران که تعداد آن‌ها بسیار کم است اقدامات گروه‌های جهادی را به ضرر جایگاه سیاسی خود می‌دانند و متاسفانه اقدام به کارشکنی می‌کنند و در مناطقی که نیاز به اسکان اعضای گروه وجود دارد همکاری لازم صورت نمی‌گیرد.

جعفری گفت: چند سال گذشته یک روستا به مدت نه ماه از نعمت آب شرب محروم بود اما هنگامی که برای حل مشکل به همراه گروه‌های جهادی متشکل از دانشجویان و بسیجیان به آن منطقه مراجعه کردیم بخشدار حتی حاضر به بازدید از فعالیت‌ها نشد در صورتی که ما گروه‌های جهادی را در کنار دولت در راستای محرومیت زدایی می‌دانیم.

 

 

از سال ۹۶ تا کنون ۱۲ خانه احداث شده است

فرزاد سیما، مدیر گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) نیز گفت: گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) هفت سال پیش فعالیت خود را با هدف کمک رسانی به مناطق محروم و زیر خط فقری که نهادهایی مانند کمیته امداد و بهزیستی پوشش نمی‌دهد شروع کرد.

مدیر گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) تصریح کرد: ساخت و ساز خانه، تهیه جهیزیه، کمک‌های بلاعوض، وام‌های بدون سود و بدون کارمزد، ترک اعتیاد خانواده‌های ایتام و فقیر، تامین داروی نیازمندان و انجام پیگیری‌های اداری برای حصول نتیجه مطالبات مردم مناطق محروم مانند احداث جاده روستای مازغ‌مغیران از حوزه‌های فعالیت این گروه جهادی است.

سیما ابراز داشت: در عید غدیر به صورت همزمان در پنج نقطه از مناطق محروم استان هرمزگان مراسماتی برگزار شد که در این مراسم‌ها بسته‌های غذایی در میان نیازمندان توزیع شد.

وی بیان داشت: اعزام رایگان پزشک به مناظق مختلف استان از جمله اقدامات گروه جهادی است که با همواره با استقبال خوبی روبرو خواهد بود.

مدیر گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) گفت: در تلاش هستیم که در سال جاری حدود ۶۰ دستگاه حمام و سرویس بهداشتی را برای خانواده‌های نیازمند جهت بالابردن شاخص بهداشتی استان به اتمام برسانیم.

سیما اظهار داشت: از سال ۹۶ حدود ۱۲ دستگاه خانه احداث شده است و تحویل خانواده‌های نیازمند داده شده است که برای بالا رفتن این رقم نیازمند حمایت خیرین در این حوزه هستیم.

وی عنوان کرد: اقدامات گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) به صورت هفتگی در سراسر استان در حال انجا است و حدود ۱۵ هزار نان به صورت هفتگی در میان فقرای استان در حال توزیع است به این صورت که پس از شناسایی نیازمندان از طریق رابطان در منطقه قراردادی با نانوایی‌ها برای تامین نان این خانوارها منعقد می‌شود.

مدیر گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) اذعان کرد: حدود ۴۰ سرپرست خانوار نیازمند برای ترک اعتیاد به کمپ برده شده‌اند و در راستای توانمند سازی این افراد تلاش شده است.

سیما تشریح کرد: برای هر منطقه چند رابط را برای شناسایی محرومین در نظر گرفته‌ شده است که این اشخاص با کمک گرفتن از برخی از مردم همان روستا گروه‌های جهادی کوچک‌تر را زیر مجموعه گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) را تشکیل می‌دهند.

وی با ذکر این نکته که ما دنبال اشاعه فرهنگ گروه جهادی در سراسر استان هستیم، ابراز داشت: اقدامات جهادی که توسط گروه جهادی مرکزی مکتب امام حسن مجتبی (ع) در مناطق استان انجام می‌گیرد با مشارکت مردم خود منطقه خواهد بود و پس از سه سال گروه جهادی مرکزی از امنطقه خارج خواهد شد چراکه به دنبال توانمند سازی مردم خود منطقه هستیم اما حمایت‌های خود را از مناطق دریغ نخواهیم کرد و آن‌ها را رها نمی‌کنیم.

مدیر گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) گفت: از خیرین و اشخاصی که می‌توانند در این مسیر یاور ما باشند درخواست دارم که در این کار خدا پسندانه با نظارت خودشان شرکت کنند.

سیما با ذکر اینکه شفافیت یکی از موضوعاتی است که در دستور کار ما قرار دارد، ادامه داد: در صورت کمک شخصی تصویر پرداخت و فاکتور آن شخص مناظر خواهد شد تا جای هیچگونه شبهه‌ای وجود نداشته باشد.

وی تصریح کرد: مردم می‌توانند در حد توان خود حتی تا مبلغ ماهیانه ده هزار تومان می‌توانند در این کار مشارکت داشته باشند.

مدیر گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) گفت: افرادی که مایل به کمک مالی هستند یا تمایل به شرکت در سفرهای گروه‌های جهادی به سراسر استان را دارند می‌توانند از طریق واتس‌آپ با شماره ۰۹۳۰۲۱۳۷۳۱۴ با گروه جهادی مکتب امام حسن مجتبی (ع) ارتباط برقرار کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد در دستور کار قرار گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر لزوم بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد، تاکید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی رئوفی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، با تاکید بر اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در زمینه اعتیاد، تصریح کرد: با توجه به خسارت های زیانبار اعتیاد به مواد مخدر، اتخاذ اقدامات پیشگیرانه بسیار ضروری است و دستگاه های اجرایی ذیربط امکانات خود را در زمینه پیشگیری از اعتياد به کار گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، افزود: برنامه های پیشگیری از اعتیاد نیازمند بازنگری و به روز رسانی جهت کارآمدی بیشتر است.

رئوفی خاطرنشان کرد: رسانه های جمعی به ویژه صداوسیما با آگاهی بخشی می توانند نقش مهمی در به ثمر نشستن طرح های پیشگیری از اعتیاد، داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، اظهار داشت: از ظرفيت سازمان های مردم نهاد (سمن ها) در اجرای برنامه های پیشگیرانه از اعتیاد به صورت ویژه بهره گرفته شود تا برنامه های اجرا شده در این زمینه به اهداف مورد نظر دست یابند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران دریابانی قشم پس از شناسایی ۳ عدد مشک حاوی سوخت قاچاق در این جزیره، نسبت به توقیف آنها اقدام نمودند.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: از این مشک های متعلق به قاچاقچیان سوخت، بیش از ۷۸ هزار لیتر گازوئیل کشف و ضبط شده است.

وی ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۸۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و در ادامه افزود: بنابر گزارش ضابطین، اقدامات پلیسی به منظور شناسایی و دستگیری عوامل نگهداری این محموله قاچاق، ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با تأکید بر اینکه ممانعت از قاچاق به ویژه قاچاق سوخت به صورت مستقیم بر بهبود معیشت و اقتصاد جامعه تأثیر دارد، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده شوم قاچاق سوخت، اجازه هیچ گونه فعالیت سودجویانه در این خصوص را نخواهند داد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وصول راحت مالیات در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی است

رییس سازمان امور مالیاتی کشور وصول راحت مالیات را در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی دانست و گفت: در مشاغل نیز فرار مالیاتی زیاد است و اگر جلوی فرار در کشور گرفته شود حتی می‌توانیم به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان برسانیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

“داود منظور” روز پنج‌شنبه ۳۰ دی ماه در مراسم معارفه سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان از کارکنان مالیاتی به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی کشور یاد کرد واظهارداشت: در دوره جدید نیز رویکرد این سازمان تحول آفرینی است و تمام تلاش ها باید با این هدف باشد که با بهره گیری از دانش و تجربه کافی از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم.

رییس سازمان امور مالیاتی اقدامات مثبت در سازمان امور مالیاتی در استان‌ها را نیز مرهون زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان دانست و بیان داشت: پاکدستی و سلامت و تامین سهم خود در تامین مالی بودجه دولت براساس درآمدهای پایدار مالیاتی از جمله اصول مورد تاکید سازمان امور مالیاتی در دوره جدید است.

وی استفاده از داده کاوی در نظام مالیاتی را از سیاست های راهبردی سازمان برشمرد و افزود: در این راستا در تلاش هستیم با ساماندهی و نظارت بیشتر مرکز داده‌ها را گسترش و در اختیار ادارات مالیاتی قرار دهیم تا بتوانند با اطلاعات کافی، مالیات عادلانه تر و دقیقی را وصول کنند.

رییس سازمان امور مالیاتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: استان هرمزگان به لحاظ ظرفیت به عنوان قطب تجارت و اقتصاد کشور محسوب می‌شود و امیدواریم روزی برسد که این استان به شکوفایی و رونق لازم برسد.

منظور با بیان اینکه کار در استان‌های مرزی و ساحلی از جمله هرمزگان سختی مضاعفی دارد، گفت ارائه آمارهای عملکردی نشان از تحول بزرگی در حوزه امور مالیاتی استان هرمزگان دارد، لذا همکاران این استان می‌توانند با تمرکز بر واحدهای سیستمی به شناسایی مودیان جدید برای وصول مالیات های جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی اقدام کمک کنند.

وی در این رابطه به بازدیدهای خود از بخش‌های مختلف اداره کل امور مالیاتی استان و گفت‌وگو با مدیران و کارکنان امور مالیاتی این استان بیان داشت: در واحدهای نرم افزار فن‌آوری، درآمد، مرکز داده‌ها، امور حقوقی، حسابرسی‌ها و هیات‌های حل اختلاف کارهای خوبی انجام شده که همه این ‌ها نشان از تلاش و دغدغه‌مندی کارکنان دارد.

رییس سازمان امور مالیاتی به کارکنان واحدهای امور مالیاتی این استان نیز توصیه کرد: بدون ارجاع پرونده‌ها به هیات‌های دادرسی زمینه وصول و پرداخت مالیات از سوی مودیان را تسهیل کنیم.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این مراسم از زحمات شاکر رضا مریدی، مدیر کل قبلی امور مالیاتی استان هرمزکان تجلیل و سید حمید حسینی مقدم را به عنوان سرپرست جدید این اداره کل معرفی کرد.

براساس این گزارش، دکتر منظور پیش از مراسم معارفه با حضور در واحدها و بخش های مختلف هیات حل اختلاف مالیات، فن آوری و اطلاعات، واحد نرم افزار، بایگانی، درآمد، دبیرخانه، مجریان قرار اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان با مدیران و کارکنان این بخش ها از نزدیک آَشنا و در خصوص وضعیت درآمدها، مشکلات و سختی کارها آنها گفت وگو کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها