با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

تحول و تفاوت‌ها در دادگستری هرمزگان قابل لمس است

رئیس قوه قضائیه گفت: تحول و تفاوت‌ها در هرمزگان قابل‌لمس است و در گزارش‌های مردمی و بازرسی شاهد این ارتقا هستیم.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضایی هرمزگان، اظهار داشت: قضات در هر جایگاهی که قرار دارند باید حسینی عمل کند و بداند که به جایگاه امام علی (ع) تکیه زده است.

وی با بیان اینکه انتظار داریم که قلم قضات بر مدار عدالت بچرخد، اظهار کرد: قضات در برخی مناطق با مشکلاتی نظیر آب و هوای منطقه و کمبود نیروی انسانی روبرو هستند اما باید با عزت نفس و محکم به کار خود ادامه دهند.

عالی‌ترین مقام قضایی کشور قضات را فردی نفوذ ناپذیر دانست و خاطرنشان کرد: تمام ابعاد وجود قضات باید از خدا پر شده باشد و تمام کارکنان دستگاه قضایی کمک می‌کند تا حکمی بر اساس عدالت صادر شود.

وی ادامه داد: اقدامات و قابلیت‌های شوراهای حل اختلاف نباید نادیده گرفته شود این شوراها در اختلافات قومی اقدامات بزرگی را انجام داده‌اند.

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: با جهاد و تلاش در راستای گره گشایی از مشکات مردم سنگر ایران سالامی حفظ خواهد شد.

وی اضافه کرد: با وجود کمبودها و مشکلات فراوان خدمات مناسبی توسط دستگاه قضایی ارائه شده است و تمامی کارکنان قضایی در راستای افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام جمهوری اسلامی است و نقش مهمی در افزایش امنیت ملی دارد.

رئیس قوه قضائیه دقت را مهم‌ترین مولفه قضات دانست و اظهار کرد:  قضات باید با صبر و شکیبایی و احترام مردم و طرفین دعوا عمل کنند.

وی با بیان اینکه نسبت به کمبودها و مسائل رفاهی کارکنان دادگستری هرمزگان نیز واقف بوده، عنوان کرد: باید شرایط جنگ اقتصادی با دشمن را درک کنیم. دشمن در این جنگ به دنبال محدود کردن قدرت ایران در منطقه است اما هرگز موفق نخواهد شد.

رئیس قوه قضائیه اولویت دستگاه قضا را بهبود کمبودها دانست و عنوان کرد: ۹ هیئت به شهرستان‌ها و ۵ هیئت در مرکز استان مستقر و در حال بررسی وضعیت و کمبودها هستند و بخشی از این کمبودها در شورای عالی قضایی استان هرمزگان مطرح و امیدواریم برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه حضور و اقدامات صالحی در دادگستری هرمزگان نوید روزهای خوبی در دستگاه قضایی هرمزگان می‌دهد، افزود: تحول و تفاوت‌ها نیز قابل‌لمس است و در گزارش‌های مردمی و بازرسی شاهد این ارتقا هستیم.

آیت‌الله رئیسی گفت: امیدواریم در استان هرمزگان شاهد کاهش ورودی به پرونده‌ها، رفع اطاله دادرسی، کاهش جمعیت کیفری و شاهد افزایش سرمایه اجتماعی نسبت به دستگاه قضایی باشیم. پیشرفت و توسعه استان هرمزگان در گروه تعامل دستگاه قضایی و اجرایی در تمامی بخش‌هاست.

وی اظهار داشت: باید بدانیم در گام دوم انقلاب اسلامی ضمن آموختن تجربه از گام اول و آنچه در گام اول از موفقیت‌ها داشتیم و شناسایی کاستی‌ها، در گام دوم باید همه نقش ایفا کنند.

عالی‌ترین مقام قضایی کشور با اشاره به اینکه مردم باید احساس کنند در دستگاه قضایی حقشان شناخته و داده می‌شود، عنوان کرد: دستگاه قضایی با تشخیص صحیح حق و باطل باعث خواهد شد که تا مردم دستگاه قضا را محیط امن خود بدانند.

وی اضافه کرد: حق باید به درستی شناخته شود تا مردم به آن گرایش پیدا کنند و تا انتها پای آن بایستند.

آیت‌الله رئیسی گفت: شهدای کربلا حق را به خوبی تشخیص دادند و رمز بقای آنان همین ایستادگی‌شان در پای حق و در برابر ظلم بوده است.

اجتماعی

اقدام شهردار بندرعباس به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و تبریک به بانوان اهالی رسانه قابل تحسین است

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مریم پاسالار مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن به همه بانوان بیان کرد : مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در یک اقدامی ارزشمند و برای اولین بار در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و مادر با بانوان مدیر مسئول و خبرنگاران رسانه های هرمزگان شخصا تماس تلفنی گرفته و این روز خجسته را به آنها تبریک گفت .
پاسالار گفت : جا دارد از این اقدام ارزشمند و ارزنده ی جناب شهردار محترم با وجود مشغله کاری تقدیر و تشکر شود .
وی افزود : جناب شهردار همیشه قدردان اهالی رسانه به ویژه بانوان شاغل در عرصه ی رسانه می باشد و معتقد است که رسانه ها همکار و همراه همیشگی مجموعه شهرداری بندرعباس می باشند .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وضعیت پیشرفت پروژه های عمرانی روستای دشت امام بررسی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این جلسه دکتر نرگس غلامپور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان بر تسریع روند اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی و زیربنایی روستای دشت امام از توابع شهرستان بندرعباس تاکید کرد.
همچنین مقرر شد بازدید میدانی جهت تسهیل و رفع مشکلات این پروژه ها با حضور نماینده دستگاه های ذیربط انجام گیرد.‌

ادامه ی خواندن

اجتماعی

بررسی ۱۹طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۱۹ طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک خبرداد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز دوشنبه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان و با حضور اعضای این کمیسیون در استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۱۹ طرح در این کمیسیون گفت: پنج طرح پرورش میگو، ۲طرح مرغداری، بسته بندی آب آشامیدنی، کارگاه نجاری، دانه بندی شن و ماسه، محصولات بتنی، تولید ذغال چوب به روش نوین، تولید لوله های آبیاری قطره ای، تولید سبد پلاستیکی، دانه بندی سنگ گچ، کشت گیاهان گرمسیری، ۲ طرح تولید خوراک دام و آبزیان و یک واحد کارخانه آسفالت در نشست امروز کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک بررسی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بیان کرد: با رای اعضاء کمیسیون، اجرای هشت طرح تصویب و پنج طرح که با ضوابط قانونی مغایرت داشت مورد مخالفت قرار گرفت.

وی افزود: شش طرح نیز به منظور استعلام و بررسی مجدد به دستگاه های مربوطه ارجاع شد.

قانون هوای پاک دارای ۳۴ ماده است که بر اساس ماده ۱۱ این قانون، کمیسیونی در هر استان به ریاست یکی از معاونان استاندار تشکیل می شود که مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ریاست دبیرخانه این کمیسیون را بر عهده دارد و مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیرکل سازمان بازرسی استان و فرماندار مربوطه دیگر اعضای این کمیسیون را تشکیل می دهند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها