با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

نحوه استخدام در صنایع بزرگ و لیست استخدامی ستاره خلیج‌فارس بررسی خواهد شد

استاندار هرمزگان گفت: لیست استخدامی ستاره خلیج‌‌فارس و نحوه جذب نیرو در واحدهای صنعتی بزرگ در شورای برنامه‌ریزی آینده بررسی خواهد شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی صبح شنبه در دهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان هرمزگان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: در بودجه سال ۹۹ برای رشته‌های مهندسی شیمی و نفت ردیف بودجه باز خواهد شد و  تنها نیاز است که رئیس دانشگاه هرمزگان پیگیری دریافت این اعتبار برای سال آینده را انجام دهد.

 

ساماندهی فضای سبز دانشگاه‌ها در دستور کار معاونت عمرانی قرار گیرد

همتی عنوان کرد: ساماندهی فضای سبز تمام محوطه‌های دانشگاهی استان در دستور کار معاونت عمرانی استانداری قرار گیرد و با ارائه طرحی مناسب، دانشگاه را به یکی از زیباترین نقاط شهر تبدیل کند.

استاندار هرمزگان دانشگاه هرمزگان را یکی از نهادهای مهم استان دانست و تصریح کرد: از تمام اعضا درخواست دارم که از هر اقدامی که باعث توسعه و پیشرفت دانشگاه می‌شود دریغ نکنند.

 

سیستم ارزیابی استانداری بر اساس عملکرد است نه سفارش

همتی با بیان اینکه ارزیابی مدیران باعث تحرک درمدیران استان خواهد شد، ابراز داشت: با وجود تمام مشکلات ارزیابی عملکرد مدیران استان هرمزگان در دستور کار قرار دارد و معاونین باید ارزایابی دقیق مدیران را انجام دهند.

استاندار هرمزگان با ذکر این نکته که سیستم ارزیابی استانداری بر اساس عملکرد است نه سفارش و ترحم، گفت: مردم باید بدانند که فرایند انتخاب دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی استان هرمزگان به گونه‌ای است که مدیر مربوطه باید مستندات فعالیت خود را در سامانه بارگزاری کند در غیر این صورت هرچه فعالیت آن دستگاه مناسب باشد در رتبه بندی جایی نخواهد داشت.

 

ارتباط پارک علم و فناوری با واحدهای تولیدی ضروری است

همتی مطرح کرد: توسعه شرکت‌های داشن بنیان در راستای برقراری ارتباط با واحدهای صنعتی جهت حل مشکلات این بنگاه‌ها از اهمیت بالایی برای دولت برخوردار است.

وی آشنایی پارک علم و فناوری استان را با واحدهای صنعتی ضروری دانست و اذعان کرد: شرکت‌های استانی و ملی باید مورد هدف پارک علم وفناوری باشد. مانند شناورهای دریایی که اگر شرکت‌های دانش بنیان بر روی تامین قطعات این دستگاه‌ها کار کنند بسیار مناسب خواهد بود.

استاندار هرمزگان به پارک علم و فناوری پیشنهاد تعریف سامانه‌ای جهت ارائه تقاضا و پیشنهادات را داد و اظهار داشت: در این سامانه هر واحد تولیدی که مشکلی دارد می‌تواند اعلام کند تا پارک علم و فناوری برای حل آن مشکل تلاش کند.

همتی با ذکر این نکته که دانشجویان باید به سمت تاسیس و ایجاد شرکت سوق داده شوند، مطرح کرد: ساختما پارک علم و فناوری می‌توانند محل اجتماع شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاهیان استان هرمزگان و بنگاه‌های اقتصادی باشد و تعامل مناسبی را میان این اقشار جامعه ایجاد کند.

وی با بیان این نکته که تمام دستگاه‌های اجرایی نیازمند به همکاری با پارک علم و فناوری هستند، عنوان کرد: ارتباط و تعام مناسبی باید میان تمام دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان و پارک علم و فناوری برقرار شود.

استاندار هرمزگان ارتباط میان پارک علم و فناوری و دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: همانطور که در صورت وجود کسالت جسمی به بیمارستان مراجعه می‌شود در صورت بروز مشکل فنی در هر نهادی نیز باید به پارک علم و فناوری مراجعه شود.

وی تشریح کرد: پارک علم و فناوری یکی از ضرورت‌های مهم استان محسوب می‌شود و هر کسی که به دنبال توسعه پایدار استان هرمزگان است باید از مسیر پارک علم و فناوری عبور کند.

 

استاندار باید تیم مدیریتی خود را انتخاب کند و پاsخگوی آن نیز باشد

استاندار هرمزگان گفت: از سازمان مدیریت برای ارائه گزارش بودجه سال ۹۷ تشکر می‌کنم و از مدیران درخواست دارم که همواره قانون برنامه را مطالع کنند و ظرفیت‌های موجود در اسناد بالادستی را شناسایی و در جهت جذب اعتبارات تلاش کنند.

همتی مطرح کرد: از اکثریت نمایندگان استان هرمزگان در ارتباط با رعایت حدود قانونی و اختیارات در خصوص انتصاب معاونین و مدیران قدردانی می‌کنم.

وی اعتقاد نمایندگان استان هرمزگان در خصوص تعیین معاونین استانداری و مدیران توسط استاندار را بسیار ارزشمند دانست و اذعان کرد: استاندار باید تیم مدیریتی خود را انتخاب کند و پاسخگوی آن نیز باشد.

 

نحوه استخدام در صنایع بزرگ و لیست استخدامی ستاره خلیج‌فارس بررسی خواهد شد

همتی مطرح کرد: باید لیست استخدامی ستاره خلیج فارس توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت در شورای برنامه ریزی بعدی ارائه شود تا بررسی شود که جایگاه بومیان استان هرمزگان در صنایع استان کجاست.

وی با بیان اینکه حساسیت بنده در رابطه با استخدام بومیان در صنایع غرب از نمایندگان استان کمتر نیست، عنوان کرد: لیست مورد تایید تامین اجتماعی که نحوه جذب نیرو در واحدهای اشتغال بالا را نشان می‌دهد بررسی خواهد شد.

 

انتصاب ناجی با انتخابات مرتبط است

همتی با بیان اینکه حضور ناجی با انتخابات مرتبط است، ابراز داشت: هنگامیکه که آقای اکرمی از معاونت سیاسی استانداری رفت، آقایان حیدری و میرزاد به عنوان سرپرستی انتخاب شدند اما وزارت کشور به جهت سابقه انتخابات در هرمزگان نگران بود و به همین جهت یک معاون سیاسی با تجربه معرفی شد.

وی تشریح کرد: هنگامیکه که اکرمی از معاونت سیاسی استانداری هرمزگان رفت حدود هشت نفر توسط وزارت کشور معرفی شدند که در نهایت آقای ناجی به دلیل تجربه بالا مورد تایید قرار گرفت.

استاندار هرمزگان گفت: آقای ناجی به هیچ شخصی وابسته نیست و در راستای برگزاری انتخابات سالم تمام تلاش خود را انجام خواهد داد.

همتی مطرح کرد: تمام وجود و علاقه بنده خدمت کردن به مردم استان هرمزگان است و با تمام وجود برای هرمزگان خدمت می‌کنم.

اقتصادی

با توجه به جایگاه اقتصادی هرمزگان در کشور، این استان نیازمند نگاه ویژه است

مهدی دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و رئیس شوراي هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد در استان هرمزگان گفت؛ این استان در بیشتر حوزه های اقتصادی در کشور پیشتاز است و با توجه به موقعیت ویژه اقتصادی استان هرمزگان، نگاه ویژه ای را نیز می طلبد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، خاندوزی با بیان اينکه ادارات کل  استان ها در حوزه های اقتصادی باید نقش محوری داشته باشند افزود ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان ها باید در بهبود فضای کسب و کار، سرمایه گذاری، مولدسازی و فروش اموال مازاد دولت، تکمیل پروژه های نیمه تمام نظارت و انضباط مالی نقش آفرینی فعالی داشته باشند.
در بخش دیگری از این نشست  مهدی دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و رئیس شوراي هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد در استان هرمزگان گفت؛ این استان در بیشتر حوزه های اقتصادی در کشور پیشتاز است و با توجه به موقعیت ویژه اقتصادی استان هرمزگان، نگاه ویژه ای را نیز می طلبد.
نماینده وزیر اقتصاد در هرمزگان در بیان مشکلات موجود در استان گفت؛
قوانین و مقررات اقتصادی موجود در مناطق آزاد تجاری باید در راستای کمک به سرزمین اصلی باشد و افزودند هرمزگان در کسب درآمدهای استانی جزء شش استان اول کشور محسوب می‌شود و در جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور رتبه سوم، رتبه اول درآمدهای گمرکی، رتبه برتر تحقق درآمدهای مالیاتی در کشور، رتبه اول فروش اموال تملیکی و به تبع آن گردش مالی بالای بانک ها و بیمه های استان همگی بیانگر جایگاه خاص هرمزگان در اقتصاد کشور است.
دکتر دسینه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت نامناسب زیرساختها و انبارهای اموال تملیکی در استان،گفت شرکت ها و بنگاه‌های اقتصادی که در این استان فعالیت دارند باید مطابق قانون مالیات خود را در همین استان پرداخت کنند. وی افزود گاها مشاهده می شود که قراردادهای بیمه ای شرکتهای بزرگ مستقر در استان هرمزگان، در سایر استان ها منعقد می شود و منابع بانک های مستقر در مناطق آزاد نیز در استان قابل استفاده نمی باشد و عدم بهره مندی استان از منابع گمرکات استان را یادآور و همچنین خواستار تدوین و تجدید قوانین گمرکی در خصوص واردات ملوانی و ته لنجی شدند.
نماینده وزیر امور اقتصادی و دارایی در هرمزگان در پایان افزود ما با تمام این مشکلات به آینده امیدواریم و برای تحقق اهداف، برنامه ها و مأموریت های جدید پیش رو از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

آبرسانی به ۵۳ روستا در بشاگرد از خط انتقال آب سد سهران/محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر در حال احداث است

بشاگرد _ استاندار هرمزگان با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، گفت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی پس از بازدید از شهرستان بشاگرد با اشاره به روند احداث محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر، عنوان کرد: قطعه اول این محور به طول ۱۰ کیلومتر، تقریبا تکمیل شده است، قطعه دوم به طول هفت کیلومتر است، قطعه سوم به طول ۱۷ کیلومتر از پیشرفت خوبی برخوردار است و قطعه چهارم که تردد در آن برقرار است، پس از احداث قطعات دیگر، بهسازی و حذف نقاط حادثه خیز آن در دستور کار خواهد بود.

وی با اشاره به پیش‌بینی و تخصیص اعتبار برای این پروژه، ادامه داد: امیدواریم طی سال جاری و سال آینده، این سه قطعه به بهره‌برداری برسد و این راه ارتباطی به طور کامل بازگشایی شود که موجب رفع مشکل تردد در این چهارده روستا خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: علاوه بر این، یک محور میانی از گوهران شهرستان بشاگرد تا میناب ایجاد خواهد شد و همچنین جاده پشتکوه شهرستان بشاگرد تا مرز مشترک استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، می‌تواند شهرستان‌های بشاگرد و میناب را به استان سیستان و بلوچستان متصل کند که یک محور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

همتی با اشاره به بازدید از روستاهای این محور و دیدار با مردم، تصریح کرد: پیگیری و رفع مسائل و مشکلات مطرح شده توسط مردم در این بازدیدها را در جلسه‌ای بررسی و در اولویت قرار می‌دهیم.

وی به بازدید از ایستگاه خط انتقال آبرسانی از سد سهران به شهر گوهران شهرستان بشاگرد اشاره کرد و گفت: این خط انتقال آب با نزدیک ۸۰ میلیارد تومان اعتبار، سال گذشته افتتاح شد که تاکنون شهر گوهران و ۱۶ روستا را تحت پوشش آبرسانی قرار داده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: به دیگر روستاهای در مسیر این خط انتقال نیز آبرسانی خواهد شد که در سال جاری، آبرسانی به پنج روستا در دستور کار است و با اولویت بندی و به تدریج، در مجموع آبرسانی به ۵۳ روستا، از این خط انتقال صورت می‌گیرد.

همتی با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، اظهار داشت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

وی با اشاره به لزوم تمرکز بر ساخت سازه های آبخیزداری در بشاگرد با توجه اقلیم این شهرستان، اضافه کرد: این سازه ها در زمینه مهار و جمع آوری آب، جلوگیری از تخریب خاک و سیل و همچنین تامین آب شرب و کشاورزی بسیار کارآمد و مفید است و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و به اهداف پیش‌بینی شده در شهرستان بشاگرد رسیده‌ایم.

استاندار هرمزگان از تلاش‌های مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله راه و آب و فاضلاب برای اجرای پروژه‌ها و همچنین پیگیری‌های آقای حسین رئیسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در راستای تامین منابع و اعتبارات جهت افزایش سرعت اجرای پروژه‌ها در شهرستان بشاگرد، تشکر و قدردانی کرد.

حسین رئيسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با تشکر و قدردانی از پیگیری‌ها و اقدامات دکتر همتی استاندار هرمزگان به ویژه برای شرق استان هرمزگان، عنوان کرد: اقدامات انجام شده و در حال اجرا در زمینه‌های مختلف در شهرستان بشاگرد، نتیجه سفرها، بازدیدها و پیگیری‌های استاندار هرمزگان است.

وی افزود: در نتیجه این بازدیدها و اقدامات صورت گرفته، محورهای راه های ارتباطی شریانی شهرستان بشاگرد در حال تحول است و همچنین در زمینه آبرسانی با اجرای دو پروژه بزرگ انتقال آب از سدهای جگین و سهران، به طور اساسی در راستای رفع مشکلات و ایجاد منبع آب پایدار برای شهرستان بشاگرد اقدام شده است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

تفاهم‌نامه تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان اجرا شد

تفاهم‌نامه تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان، به پیشنهاد استاندار هرمزگان جهت تسریع در اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در نوار ساحلی استان هرمزگان، توسط دکتر احمد وحیدی وزیر کشور، مهندس رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، امضا و اجرای آن آغاز شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی استاندار هرمزگان در خصوص این تفاهم‌نامه، عنوان کرد: در راستای سیاست های کلی ابلاغی جمعیت توسط مقام معظم رهبری (مدظله‌ العالی) و در راستای جهش تولید مسکن و اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و همچنین تصمیمات دولت سیزدهم مبنی بر تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور، برنامه‌های اجرایی استان هرمزگان به جهت تولید مسکن، ایجاد سکونت و رونق در ساخت و ساز در قالب برنامه‌های کلی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، سیاستگذاری شده است.

وی ادامه داد: به منظور هماهنگی موضوعات در جهت پیشبرد اقدامات اجرایی و تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان، تفاهمنامه‌ای بين وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و استانداری هرمزگان، منعقد و به امضا رسید.

استاندار هرمزگان افزود: براساس این تفاهم‌نامه و با توجه به برنامه‌ریزی های کوتاه مدت در جهت تامین مسکن در شهرها و شهرک های جدید و انجام مطالعات مکان یابی و جمعیت پذیری آنها و نیز تصویب این طرح‌ها در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و تکمیل مستندات لازم جهت طرح در مراجع ذیصلاح، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی ظرف مدت دو هفته نسبت به طرح و تصویب این پروژه‌ها در کمیته‌های فرعی و جلسه‌های اصلی شورای عالی معماری و شهرسازی کشور اقدام و امر به ابلاغ کند.

همتی تصریح کرد: این طرح‌ها شامل شهر جدید مکران در فاصله ۵۰ کیلومتری کوه مبارک شهرستان جاسک، به وسعت سه هزار و ۵۵۰ هکتار و با جمعیت پذیری ۲۰۰ هزار نفر، با هدف ساماندهی نظام اسکان در پیوند با فعالیت و ایجاد تعادل منطقه‌ای در سواحل مکران در شهرستان جاسک، شهر جدید کوشک در شهرستان پارسیان، در عرصه ای به وسعت هزار هکتار در مجاورت شهر پارسیان با ظرفیت ۱۲۰ هزار نفر جمعیت جهت اسکان و تامین نیازهای سکونتی شاغلین صنایع انرژی بر پارسیان در غرب هرمزگان و شهرک مسکونی دوتیس در شهرستان بندرلنگه، در عرصه ای به وسعت بیش از ۸۵ هکتار همجوار با اراضی بندر صیادی گرزه با جمعیت پذیری ۹ هزار و ۲۰۰ نفر جهت ایجاد یک مرکز جمعیتی مهم با امکانات متناسب و متوازن شهری جزیره کیش برای اسکان، حمایت و رفاه نیروی کار جزایر کیش و هندورابی، است.

وی گفت: همچنین تصویب طرح تفصیلی شهرهای بندرعباس، میناب، رودان، پارسیان، طرح الحاق به محدوده شهر جناح شهرستان بستک و طرح حریم ۶۰ متر نوار ساحلی شهر بندرعباس، از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: از آنجا که توسعه سکونتگاه های جدید در جزایر و توسعه شهرهای ساحلی در قالب برنامه میان مدت در دستور کار استان قرار دارد، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی براساس دستورالعمل ترویج شهرک سازی کشور ظرف مدت سه ماه نسبت به انجام مطالعات طرح‌های سکونتگاهی در سطح جزایر و نقاط جمعیت پذیر استان هرمزگان از جمله در جزایر قشم، هرمز، ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، فارور، لارک و نوار ساحلی بندرعباس و میناب، اقدام کند.

همتی اظهار داشت: همچنین از آنجا که در برنامه میان مدت، استفاده از ظرفیت و اراضی نظامی موجود در محدوده شهرها به ویژه شهر بندرعباس به منظور جهش تولید مسکن و افزایش جمعیت پذیری و تبدیل آنها به فضاهای دارای کیفیت سکونت در دستور کار قرار دارد، مقرر شد نشست مشترکی با محوریت وزارت کشور و مشارکت وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و همچنین ستاد کل نیروهای مسلح و استانداری هرمزگان با هدف برنامه‌ریزی و بهره‌گیری از ظرفیت اراضی قابل بارگذاری مسکونی در سطح استان، ظرف مدت سه هفته آتی صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: پس از امضای این تفاهم‌نامه نیز دکتر وحیدی وزیر محترم کشور در مکاتبه‌ای با مهندس قاسمی وزیر محترم راه و شهرسازی بر لزوم تسریع در اجرای مفاد این تفاهم‌نامه، در راستای سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله ‌العالی) و با هدف استقرار جمعیت در نوار ساحلی جنوب کشور و همچنین مسکونی سازی جزایر و با توجه به تاکیدات و برنامه دولت مردمی برای تولید سالانه یک میلیون مسکن در کشور، با تسریع در طی فرآیندهای اداری مربوطه و تصویب برنامه تولید مسکن در استان هرمزگان با ایجاد شهرهای جدید ساحلی و نیز توسعه مسکونی سازی جزایر چهارده گانه این استان، تاکید کردند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: انعقاد و اجرای این تفاهم‌نامه گام مهمی در راستای تسریع و جهش در برنامه‌های شهرسازی و تولید مسکن در استان هرمزگان محسوب می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها