با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

شباهت دردسرساز

مجيد و مختار سلحشور برادران دو قلوي همسان متولد سال ۱۳۶۱ در شهر بندرعباس هستند از برادران سلحشور خواستيم تا کمي برايمان از خاطرات شيريني که برايشان پيش‌ آمده بگویند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، مجيد و مختار سلحشور برادران دو قلوي همسان متولد سال ۱۳۶۱ در شهر بندرعباس هستند. هر دو برادر ليسانس عمران دارند و متأهل هستند. مختار در سال ۱۳۹۰ با همسرش كه در آن مقطع در سازمان هلال احمرمشغول به كار بود آشنا شد و ازدواج كرد و مجيد نيز در سال ۱۳۹۳ با همکار خود در استانداري هرمزگان ازدواج کرد. برادران سلحشور هرکدام يک پسر دارند. مجيد  مدتي است مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري هرمزگان منصوب شده . يكي از مهم‌ترين و جذاب‌ترين بعد زندگي دو قلوهاي همسان اشتباه گرفتن قل‌ها با يكديگر در محافل و اماكن عمومي و مقاطع تحصيلي به شمار مي‌رود كه اين امر شامل زندگي اجتماعي اين دو برادر نيز شده است و باعث به وجود آمدن خاطرات شيرين در طول زندگي آن ها مي شود. يازدهم شهريور سالروز تولد اين دو قل و روز کارمند بهانه اي شد تا در ادامه خاطرات جذاب اما دردسرساز اين دو برادر را جويا شويم. مجيد مي‌گويد ما به اتفاق پدرم و برادرم مختار به فرودگاه رفته بوديم و براي ورود به سالن فرودگاه وارد گيت بازرسي شديم كه اول برادرم مورد بازرسي قرار گرفت و سپس پدرم رفت وبه اين ترتيب نفر سوم من بودم كه پليس بازرسي گيت به دليل شباهت چهره من و مختار دچار سوء‌تفاهم شد و با لحني متعجب و كمي عصباني گفت: من كه يك بار تو را بازرسي كردم و تو وارد سالن شدي دوباره چرا برگشتي؟كه اين سوء تفاهم پيش آمده با كنار هم قرار دادن من و مختار برطرف شد.

نمره پردردسر

مجيد سلحشور ادامه داد:از اين دست داستان‌ها در دانشگاه‌ها هم برايمان بسيار پيش مي‌آمد،ما در دوران دانشگاه لباس هاي يك دست و يك رنگ مي پوشيديم و اين نوع پوشش شناخت ما را از يكديگر براي ديگران و اساتيد سخت تر كرده بود به صورتي كه ترم اول درسي به نام رسم فني داشتيم كه استاد اين  كلاس به دليل  تعداد زياد دانشجو كلاس را به دو گروه تقسيم کرد. وي ادامه داد: من در گروه اول يعني ساعت ۸ تا ۱۰ صبح به كلاس مي رفتم و مختار نيز در گروه دوم ساعت ۱۰ تا ۱۲ به كلاس مي رفت، و هردو به موقع در گروه خود سر كلاس حضور داشتيم و درس را به خوبي ياد گرفته بوديم و زمان تحويل پروژه به استاد  با اطمينان كامل از نمره قبولي پروژه را به استاد تحويل داديم ولي متاسفانه استاد نمره قبولي را به ما نداده بود در صورتي كه تمام دانشجو هاي كلاس قبول شده بودن و اين مسئله باعث شد ما به اعلام نمرات خود توسط استاد  اعتراض داشته باشيم.

مجيد سلحشور مي‌گويد: بعد از اعلام نمرات اين درس استاد را در اتاق اساتيد ديديم و آنجا متوجه شديم به دليل شيطنت بعضي از دانشجويان به خاطر شباهت چهره‌ي ما  استاد را دچار سوء تفاهم  كرده بود و به اين نتيجه رسيده بود كه ما به جاي يكديگر سر كلاس حاضر مي‌شديم و به نوعي سر او راكلاه گذاشته بوديم اين مسئله تا جايي طول كشيد كه نمره قبولي ما با شهادت جمعي از همكلاسي هايمان رقم خورد و در نهايت بحث سوء استفاده از چهره ما براي استاد برطرف شد  و ما نمره قبولي خود را دريافت كرديم .

شهرت در دانشگاه

از مختار سلحشور خواستيم تا کمي برايمان از خاطرات شيريني که برايشان پيش‌آمده حرف بزند وي گفت:شباهت ما در دانشگاه به شكلي براي ديگران جالب بود كه باعث شد يك صفحه در يكي از نسخه‌هاي مجله منتشر شده دانشگاه به ما اختصاص يابد و نقاشي كاريكاتور چهره ما در در اين نشريه باعث معروف شدن بيشتر ما را در دانشگاه شد. همچنين در جشن فارغ التحصيلي دانشگاه من و مجيد قرآن ابتدا مراسم را با همخواني هم شروع کرديم و علاوه بر هديه فارغ‌التحصيلي کادو ويژه اي هم دريافت کرديم. شباهت اين دو برادر دوقلو در دوره خدمت سربازي هم باعث سوء تفاهم شده است،مجيد مي گويد:

معلم اشتباهي

من خدمت سربازي را در استانداري مي‌گذراندم و مختار به صورت سرباز معلم درس رياضي را در مدارس تدريس مي‌کرد که شبا هت ما باعث شده بود در بعضي از اماکن عمومي شاگردان مختار غيبت خود را به من توضيح بدهند و نمره قبولي خود را از من به عنوان معلم خود مي خواستند.

شباهت چهره و حاشيه در محل کار

مجيد سلحشور مي‌گويد:مختار کارمند هلال احمر و من کارمند استانداري بودم ؛صبح براي خوردن صبحانه به طبقه بالا در دفتر معاون رفته بودم همان موقع  مختار  هم با من تماس گرفته بود و من گفته بودم  که طبقه بالا هستم در همين حين با  يکي از همکاران مشغول صحبت شديم اما حرف هاي ما نيمه تمام ماند و من به محل کار خود برگشتم. برادرم نيز به فرض اينکه من هنوزطبقه بالا هستم به آن‌جا آمد و با همکارم که صبح با او مشغول صحبت بودم روبرو شد و در ادامه حرف ما با مختار هم کلام شده که برادرم در جواب او گفته بود من شما رو نمي‌شناسم و همکارم از من دلخور شده بود البه و بقيه همکاران که قصد شوخي داشتن و با مدير کل هماهنگ کرده بودند و به همکارم گفته بودند مگر مي‌شود دو برادر تا اين حد شبيه باشند حتما دستت انداخته!

مجيد ادامه‌ مي‌دهد:خلاصه همکارم در خصوص اين مسئله با مدير کل تماس گرفت و من به دفتر مدير احضار شدم اتفاقا من وبرادرم لباس‌هاي شبيه به هم پوشيده بوديم و در همين حال که همکارم نيز مشغول غر زدن بود وقتي من و مختار را با هم ديدشوکه بود و فکر مي‌کرد چشمانش دچار مشکل شده تا ده دقيقه اصلا نمي فهميد چه شده است.  البته اين خاطرات به اينجا هم ختم نشد و در هفته دولت امسال مدير کل  روابط عمومي استانداري نيز در افتتاح پروژه هلال احمر شهرخمير با نگاه و زمزمه هاي معنادار به مختار که لباس هلال احمر را به تن کرده وي را با مجيد اشتباه مي گيرد و  جرقه اي براي سفارش اين گفتگو  به همکارانش در تجارت جنوب مي شود.  جالب اينجا ست که تنها کساني که هيچ موقع اين دو برادر را از يکديگر بدون اشتباه شناسايي کرده اند پسران آن ها بوده اند حتي بجه‌هاي اين دو برادر از روي عکس هم به خوبي قادر به تشخيص آن‌ها هستند.

این مطلب در شماره ۴۸ مجله تجارت جنوب منتشر شده است.

اجتماعی

جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های غرب استان در دفتر مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های بزرگ استان با حضور دکتر هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان،دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران،گل پرور مشاور عالی رییس فدراسیون،کیامرث برخورداری احمدی معاون اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فرشید اوسپید رییس هیات ورزش کارگری استان هرمزگان و حسین روحی دبیر هیات برگزار شد.

فرشید اوسپید ضمن خیر مقدم به دکتر رمضی و گل پرور و تشکر از دکتر ابراهیمی که در جهت رشد و شکوفایی ورزش کارگری تلاش می کنند گفت،در حال حاضر هیات ورزش کارگری استان هرمزگان میزبان دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگری کشور است از این رو فرصت را مغتنم شمرده تا جلسه ای را با مشارکت صنایع در جهت هدف گذاری مشترک برگزار نماییم،وی در ادامه گفت علاقه مندی مدیران به ورزش سبب می گردد کارگران با شادابی و نشاط بیشتر در محل کار خود حاضر کردند و بهره وری بیشتری داشته باشند.

اوسپید در ادامه گفت در سال گذشته همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد بتوانیم برنامه های خود را اجرایی کنیم و در تلاش هستیم تا با رهنمودهای دکتر رمضی و پیشنهادات مدیران حاضر در جلسه به سر منزل مقصود برسیم.

سپس طبق برنامه حاضرین در جلسه نسبت به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود اقدام نمودند.

دکتر ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن خوشامد گویی به دکتر رمضی و حاضرین در جلسه نسبت به معرفی مدیران شرکت ها اقدام نمود،وی در ادامه افزود در حال حاضر ۶۴ خانه فرهنگ کار در نقاط مختلف استان داریم که از ظرفیت های آن می توانیم در بحث های فرهنگی،اجتماعی و ورزشی استفاده کنیم،وی در ادامه اشاره ای به ۱۲۲ رابط با جامع کارگری کرد و گفت ۹ واحد همیار کارکنان EAP در شرکت های بزرگ داریم که این به تنهایی یک ظرفیت در جهت استفاده از توانایی بخش خصوصی در کارگاه‌ها می باشد و به عنوان یک ابزار مناسب برای توسعه ورزش کارگری می شود از آن استفاده کرد.

دکتر رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری بیان کرد: دیدگاهی که من به این جلسه دارم یک نگاه هم اندیشی است و هدف این است که بدانیم در کجای کار قرار داریم و چه اقداماتی باید انجام دهیم،اگر بخواهیم یک باز تعریفی از فدراسیون کارگری داشته باشیم باید بگوییم این فدراسیون بمنظور توسعه ورزش کارگری در صنایع ایجاد شده است که فدراسیون و هیات ورزش کارگری استان ها موظف هستند به صنایع خدمات دهند و اجرایی شدن این کار مستلزم اعتماد صنایع به متولیان ورزش کارگری می باشد،ایجاد وحدت رویه و تسهیل کردن امورات یکی از وظایف هیات های ورزش کارگری در استان ها می باشد که ابلاغ تقویم ورزشی کارگری بخشی از این کار است، وی در ادامه گفت اقدام به باشگاه داری توسط صنایع یک انحراف بزرگ در رسالت ورزش کارگری در صنعت بشمار می آید که منجر به انحصار تمامی منابع می گردد،فدراسیون ورزش کارگری دارای یک فرصت مناسب و ظرفیتی ارزشمند به نام مسابقات جهانی شرکت ها می باشد که صنایع می توانند تیم شان را به نام خود در مسابقات جهانی شرکت دهند.

اسامی مدیران شرکت های حاضر در جلسه به شرح ذیل می باشد:
۱.علی پاژنگ مدیر شرکت صنایع فراساحل
۲.اسحاق جعفری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس
۳.برزو بهاروند مدیر منابع انسانی شرکت آلومینیوم المهدی
۴.خدیجه قاسمی نژاد رییس روابط صنعتی نفت ستاره

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تصویب ۱۳ طرح در کارگروه زیربنایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۶۳ طرح در کارگروه زیربنایی استان خبر داد و گفت : اعضای کارگروه با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند و تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر موکول به بررسی مجدد طرح ها و اعلان نظر از سوی کارگروه تخصصی شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، چهاردهمین نشست کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۶۳ پرونده در این کارگروه، گفت: پس از بررسی نظرات کارشناسی، اعضا با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند.

وی افزود: تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر نیز به اعلان نظر کارگروهی متشکل از اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان جهاد کشاورزی، محیط زیست و آب منطقه ای موکول شد و پس از اعلام نتیجه این بررسی ، کارگروه نظر نهایی خود را اعلام می کند.

کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی وظیفه بررسی و ارائه پیشنهاد در زمینه طرح های توسعه عمران شهری، وظایف مرتبط با اجرای آیین نامه مربوط به استفاده از اراضی و احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها،طرح های هادی و جامع شهرها و … را بر عهده دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاحیه مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور امروز پنجشنبه هفتم بهمن ماه در زمین ساحلی بوستان غدیر بندرعباس برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران، دکتر هادی ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان،مظفر خادمی معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان استان،کیامرث برخورداری معاون اجتماعی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و روح‌الله مرادی زاده رییس هیات کبدی استان هرمزگان برگزار گردید.

گفتنی است دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور با حضور ۷ تیم و ۵۰ کبدی کار برگزار می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها