با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

سالمندان محور وحدت خانواده هستند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان در حاشیه بازدید از خانه سالمندان با تاکید بر اینکه سالمندان محور وحدت در خانواده و جامعه هستند، گفت: وجود انسان‌هاي‌ سالخورده در بین خانواده باعث افزایش رحمت خداوند است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، مریم یگانه صبح امروز به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش به همراه مدیرکل ورزش و جوانان استان و جمعی از ورزشکاران از خانه سالمندان واقع در شهر تازیان بازدید کردند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان در حاشیه این بازدید اظهار داشت: خداوند تبارک و تعالی نعمت‌های فراوانی را بدون هیچ چشم‌داشتی به انسان ها عطا کرده است اما در این نعمت‌ها حقوقی برای انسان‌ها قرار داده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: احترام به سالمندان و مراقبت و نگهداری از آن‌ها افتخار و نعمتی ارزشمند است که خداوند متعال به بندگانش ارزانی داشته است و وجود انسان‌هاي‌ سالخورده در بین خانواده باعث افزایش رحمت خداوند است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان با اشاره به اینکه انسان در سن سالمندی از روحیه حساس‌تری برخوردارست، عنوان کرد: اعضای خانواده باید توجه کنند که اگر به یکدیگر محبتی دارند نسبت به فرد سالمند خانواده ابراز لطف بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه در دین اسلام نیز درخصوص احترام به سالمندان بسیار سفارش شده است، به آثار و برکات حضور سالمندان در خانواده اشاره داشت و گفت: مهم‌ترین فواید حضور سالمندان در یک خانواده این است که استجابت دعای آن‌ها در حق فرزندان حتمی است.

یگانه ادامه داد: یکی از این نعمت‌های بزرگ که هر چه کنیم نمی توانیم حق آن ها را ادا کنیم پدر و مادر هستند. پدر و مادر چه زمانی که جوان هستند و چه زمانی که از پای می افتند نعمت هستند و حضورشان در زندگی دارای برکات فراوان است لذا نشاندن لبخند بر روی لبان آنها می تواند انسان را به درجه ی انبیا و اوصیا برساند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان بیان داشت: خداوند ما را بسیار دوست داشته است که توفیق خدمتگذاری به پدران و مادرانی که توان رسیدگی به خود را ندارند را به ما عطا کرده است هر چند فرزندانشان اگر به این پدران و مادران محبت می کردند شیرین تر و اثر گذار تر بود اما ما تمام تلاشمان را در خانه های سالمندان به کار گرفته ایم که خلا به وجود آمده را برای این افراد پر کنیم.

وی تصریح کرد: همیشه تمام تلاش خود را کرده ایم که هم از لحاظ مادی و فراهم کردن امکانات و هم از لحاظ عاطفی بتوانیم کارمان را برای سالمندان عزیز ارتقاء بخشیم و برای رسیدن به این مهم نیازمند یاری سبز همگان هستیم.

یگانه در پایان، با تاکید بر اینکه سالمندان محور وحدت در خانواده و جامعه هستند، خاطرنشان کرد: همه روزی به جرگه سالمندان و سالخوردگان خواهند پیوست پس چه پسندیده است که از همین الان برای آینده خود سرمایه گذاری کنند و با کمک به سالمندان و حمایت از این مراکز راه خود را هموار کنند.

اجتماعی

توجه به فرهنگ وهنر موجب توسعه پایدار جامعه می شود

بندرعباس- بخشدار هرمز گفت: اساس توسعه پایدار و توازن در هر جامعه ای توجه به فرهنگ و هنرآن منطقه است

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، ادریس قریشی بخشدار هرمز در نشست صمیمی با جمعی از هنرمندان،ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، اساس توسعه پایدار و توازن در هر جامعه ای را توجه به فرهنگ و هنر دانست و پیشرفت در سایر ابعاد اجتماعی را مرهون رشد فرهنگی-هنری هر منطقه عنوان کرد.

قریشی اظهار داشت: هنر از جمله مفاهیم بلندی است که به دلیل وجود جریان پویا، سیال و مستمری که در ذات آن است نقش سازنده و مؤثری در تبلور اندیشه دارد.

بخشدار هرمز گفت: عرصه هنر و بهره گیری از جلوه های مختلف آن زمینه خوبی برای گسترش فضایل اخلاقی در جامعه میان نسل جوان است که باید از توان و ظرفیت هنرمندان متعهد برای تحقق اهداف مورد نظر به نحو مطلوب استفاده کرد.

بخشدار هرمز بااشاره به برگزاری جشنواره های فصلی در زمینه های هنر تجسمی و نمایشی گفت: برگزاری اینگونه جشنواره ها زمینه ساز توسعه گردشگری هنری می شود که هنرمندان میتوانند موجبات توسعه این صنعت در این جزیره باشند.

قریشی با تاکید براینکه استقبال اینگونه جشنواره‌ها از سوی مردم نشان‌دهنده سلامت روحی در جامعه است، ابراز داشت: اجرای هر فعالیت فرهنگی در هر زمانی برای ایجاد شوق و شعف حرکت می‌کند که این نشان‌دهنده سلامت روحی جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره‌ها علاوه بر ایجاد فرصت‌های فرهنگی موجب جریان اقتصادی و محیط کاری را نیز به همراه دارد همچنین باعث کارآفرینی می‌شود.

بخشدار هرمز بیان داشت: هنر نقش موثری در پیشرفت اقتصادی ومعیشتی مردم هرمنطقه می باشد.
بخشدار هرمز بابیان اینکه هرمز از طبیعت بکری بهره میبرد، بیان داشت: هنرمندان این جزیره میتواند در جهت توسعه گردشگری هنری قدم بردارند.

قریشی با اشاره به اینکه هنر نمایش موجب نشاط و امید می شود، گفت: هنر نمایش باید به جامعه نشاط وامید تزریق کند و با کمک و همدلی یک نقشه راه برای توسعه گردشگری هنری ترسیم کنیم.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

آمادگی شبکه برق شهرستان میناب برای پیک بار تابستان

بندرعباس- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزکان گفت:با اقدامات انجام شده بسیاری از شبکه های برق فرسوده شهرستان میناب در سال گذشته اصلاح شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، هاجر عبدی در دیدار با مجید سلشور فرماندار میناب با اشاره به آغاز فصل گرم سال بر لزوم همکاری مردم و دستگاههای اجرایی در مدیریت پیک بار شبکه تاکید کرد و گفت: با اقدامات انجام شده در سال گذشته بسیاری از شبکه های فرسوده میناب با اجرای مانورهای جهادی اصلاح شد.

عبدی در ادامه اظهار داشت: پایداری برق در استان هرمزگان یک اصل حیاتی است و رفاه مردم با برق پیوند خورده است. باتوجه به رشد صنایع در استان، مصرف برق نیز بطور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه افزایش مصرف برق، احداث شبکه و زیرساخت های انتقال و توزیع برق را به همراه دارد،عنوان کرد: با توجه به هزینه های بسیار زیاد سرمایه گذاری در بخش تولید، وزارت نیرو و شرکت توانیر سیاست مدیریت مصرف انرژی را در پیش گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان اظهار داشت: استان هرمزگان به لحاظ شرایط اقلیمی و خاص آب و هوایی از استانهای پرمصرف در تابستان است. برای حفظ پایداری برق و رفاه مردم نیاز است اماکن دولتی در ساعات اوج مصرف در مدیریت مصرف همکاری ویژه داشته باشند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کسب رتبه نخست اتاق بازرگانی بندرعباس در بخش آموزش و برگزاری سمینارهای آموزشی

واحد آموزش اتاق بازرگانی بندرعباس در بخش برگزاری سمینارهای آموزشی دربین اتاق های بازرگانی کشور از سوی موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به رتبه نخست دست یافت.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین؛ به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی بندرعباس، متن تقدیرنامه رئیس آموزش و پژوهشی اتاق ایران بدین شرح است:

جناب آقای محمدرضا صفا

ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس

با عرض سلام و ارادت

بدین وسیله از تلاش های شایسته تقدیر جناب عالی و بخش آموزش آن اتاق در همکاری با موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای برگزاری سمینارهای آموزشی در آن اتاق طی سال ۱۳۹۹ و کسبه رتبه نخست تشکر و قدردانی می نمایم.

مسلما این تلاش ها شایسته تقدیر در اعتلای دانش فعالان اقتصادی که لازمه رقابت آنان با همتایان خارجی می باشد و نهایتا به پیشرفت اقتصادی کشور منجر می شود تاثیر بسزا دارد.

دکتر حسین میرمحمد صادقی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق ایران

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها