با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

آیا سفر به ایران واقعا بد است؟

«رینر ون اورسوو»، فیلم‌ساز و عکاس هلندی است که علاقه زیادی به سفر دارد. او بیشتر از مکان‌هایی دیدن می‌کند که برای مردم معمولی ناشناخته باقی مانده‌اند. «اورسوو» در یک مستند پنج‌اپیزودی به بررسی این سوال پرداخته که «آیا سفر به ایران واقعا بد است؟» او جنبه‌هایی از زندگی در ایران را نشان می‌دهد که از دید مخاطب خارجی معمولا پنهان و در سایه باقی مانده است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین به نقل از ایسنا،این گردشگر هلندی می‌گوید: زمانی که در اخبار از ایران سخن گفته می‌شود، معمولا همراه با سیاه‌نمایی است. این مسئله من را دچار شک و تردید می‌کرد که آیا کشوری می‌تواند تا این حد سیاه باشد؟ بنابراین تصمیم گرفتم بررسی کنم که آیا ایران کشوری است که می‌تواند پذیرای گردشگران خارجی باشد یا خیر؟ من می‌خواستم تجربیات خود را با جهان به اشتراک بگذارم.

او معتقد است: ایران کشوری با فرهنگ غنی است اما واقعیت این است که افرادی که از طریق جریان رسانه‌ای غرب با ایران آشنا می‌شوند، تصویری تک‌بعدی و کلیشه‌ای از آن در ذهن خود ثبت می‌کنند: کشوری ضدغربی با منابع انرژی و برنامه هسته‌ای بحث‌برانگیز. این تصویرسازی خاکستری بسیاری از مردم جهان را برای سفر به این کشور دلسرد کرده است. با این حال جهانگردان خبره‌ای که ایران را دیده‌اند با شگفتی‌ها و مشاهیر آن آشنا شده‌اند.

این فیلم‌ساز و عکاس هلندی ادامه می‌دهد: در ایران بیشتر بازخوردها مثبت بود و آن‌ها از ارائه تصویر واقعی کشورشان به جهان استقبال می‌کنند. بیشتر ناظران بین‌المللی از تجربیات من در ایران شگفت‌زده شده بودند. حتی به من اتهام می‌زدند که از سوی دولت ایران استخدام شده‌ام که تصویر مثبتی از این کشور نشان دهم.

اورسوو درباره کلیشه‌های شکل‌گرفته در خصوص ایران بیان می‌کند: تصور می‌شود ایران کشوری ناامن و زیر سایه جنگ است اما این تنها نوعی پیش‌داوری است. تصویرسازی رسانه‌ای از ایران در غرب تنها نوعی بازی سیاسی است که  سعی می‌کند این تصویر را در ذهن مخاطب ایجاد کند که مردم ایران متحجر هستند. تجربیات من در کشور ایران خلاف این موضوع بود. البته ایران نیز مانند هر کشور دیگری در دنیا، متعصبان و تندروهای افراطی دارد.

این عکاس و گردشگر می‌گوید: من به جای توجه به کلیشه‌ها درباره ایران، هر روز در خیابان‌ها با مردم هم‌صحبت می‌شدم و عموما به منزل آن‌ها دعوت می‌شدم. به نظر من برجسته‌ترین ویژگی عمومی مردم، این روحیه مهمان‌نوازی آن‌ها بود. به همین دلیل است که می‌گویم سفر به ایران بهترین تجربه من بوده است.

اورسوو بیان می‌کند: به نظر می‌رسد سیاستمداران غربی به خاطر منافع‌شان تمایل دارند تصویری منفی از ایران ارائه دهند یا آن تصویر را دنبال کنند. دولت ایران می‌تواند نقش خود را ایفا کند؛ کلیشه‌های اشتباه را افشا کرده و تصویری واقعی از ایران ارائه دهد.

اجتماعی

اقدام شهردار بندرعباس به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و تبریک به بانوان اهالی رسانه قابل تحسین است

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مریم پاسالار مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن به همه بانوان بیان کرد : مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در یک اقدامی ارزشمند و برای اولین بار در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و مادر با بانوان مدیر مسئول و خبرنگاران رسانه های هرمزگان شخصا تماس تلفنی گرفته و این روز خجسته را به آنها تبریک گفت .
پاسالار گفت : جا دارد از این اقدام ارزشمند و ارزنده ی جناب شهردار محترم با وجود مشغله کاری تقدیر و تشکر شود .
وی افزود : جناب شهردار همیشه قدردان اهالی رسانه به ویژه بانوان شاغل در عرصه ی رسانه می باشد و معتقد است که رسانه ها همکار و همراه همیشگی مجموعه شهرداری بندرعباس می باشند .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وضعیت پیشرفت پروژه های عمرانی روستای دشت امام بررسی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این جلسه دکتر نرگس غلامپور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان بر تسریع روند اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی و زیربنایی روستای دشت امام از توابع شهرستان بندرعباس تاکید کرد.
همچنین مقرر شد بازدید میدانی جهت تسهیل و رفع مشکلات این پروژه ها با حضور نماینده دستگاه های ذیربط انجام گیرد.‌

ادامه ی خواندن

اجتماعی

بررسی ۱۹طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۱۹ طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک خبرداد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز دوشنبه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان و با حضور اعضای این کمیسیون در استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۱۹ طرح در این کمیسیون گفت: پنج طرح پرورش میگو، ۲طرح مرغداری، بسته بندی آب آشامیدنی، کارگاه نجاری، دانه بندی شن و ماسه، محصولات بتنی، تولید ذغال چوب به روش نوین، تولید لوله های آبیاری قطره ای، تولید سبد پلاستیکی، دانه بندی سنگ گچ، کشت گیاهان گرمسیری، ۲ طرح تولید خوراک دام و آبزیان و یک واحد کارخانه آسفالت در نشست امروز کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک بررسی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بیان کرد: با رای اعضاء کمیسیون، اجرای هشت طرح تصویب و پنج طرح که با ضوابط قانونی مغایرت داشت مورد مخالفت قرار گرفت.

وی افزود: شش طرح نیز به منظور استعلام و بررسی مجدد به دستگاه های مربوطه ارجاع شد.

قانون هوای پاک دارای ۳۴ ماده است که بر اساس ماده ۱۱ این قانون، کمیسیونی در هر استان به ریاست یکی از معاونان استاندار تشکیل می شود که مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ریاست دبیرخانه این کمیسیون را بر عهده دارد و مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیرکل سازمان بازرسی استان و فرماندار مربوطه دیگر اعضای این کمیسیون را تشکیل می دهند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها